HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2012 o 18:17, Tyler_D napisał:


Kill the Irishman / Zabić Irlandczyka



A ja tu dałem nawet 8/10.
Kawał solidnego kina do tego opartego na autentycznej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądane - część druga

Black Death / Czarna śmierć

Ciekawy choć nie do końca udany miks dramatu i ... filmu historycznego? W sumie nie wiadomo jakby to jednoznacznie zakwalifikować. W każdym razie mamy średniowiecze, dżumę i rycersko - ''torturowe'' klimaty. Paru sługusów króla i jeden średnio rozgarnięty młody prawie-że-mnich wyruszają do ''zuej'' wioski [ która wedle wieści ma bardzo niewiele wspólnego z chrześcijaństwem ] gdzie ludzie nie chorują na dżumę a rzekomo przywraca się do życia umarłych? Brzmi intrygująco? Tylko z początku bo film poza tymi stricte krwawymi scenami jest dość ... nieciekawy i miałki szczerze mówiąc. Niby jest tu jakieś silenie się na coś deczko ambitniejszego ale mnie to jakoś nie podeszło co nie znaczy też że film jest słaby - to taki średniak którego ratuje tematyka i Sean Bean ... no i taka nawet w miarę końcówka ratująca w sumie całość. Obejrzeć to rzecz jasna się da ale czy warto? Poczytajcie i sami oceńcie - dla mnie 6/10.

Megan is missing

Film który na pozór wydawać się może nudny, badziewny i przede wszystkim nierealny [ czy to ze względu na specyficzny sposób montażu, przedstawiania wydarzeń lub niektórych ujęć i dialogów ] jest ... całkiem niezły. Z tego co udało mi się wyszperać podobno jest oparty na prawdziwych wydarzeniach ale czy jednostkowych czy to taki miks x śledztw to już ma imo mniejsze znaczenie. Mamy dwie bardzo młode nastolatki - jedną ładną, popularną, imprezową dziewczynę [ która też jest niezłym lachociągiem i tym podobne akcje ... ach ta młodość ] i jej najbliższą koleżankę - totalne przeciwieństwo ale jednak cały czas trzymają się razem. Korzystając z uroków sieci poznają pewnego mężczyznę ... później jedna z nich znika i ślad po niej się urywa. Wszczęte zostaje śledztwo w którym nieco zamiesza druga nastolatka ... co będzie później to szkoda ewentualnym widzom zdradzać, film nie jest jakiś mega hiper uber ale myślę że wart jest jednorazowego obejrzenia tym bardziej że ... sami zobaczycie. 7/10, dla ludzi nie lubujących się w takich ''chorych'' filmach oczko niżej ale też zobaczyć warto.

The Rite / Rytuał

Kolejny film podobno oparty na faktach ...

Młody gość postanawia rzucić swoje dotychczasowe zajęcie i zmienić bieg historii oraz swoje życie, nie chce kontynuować pracy z dziada pradziada. Rzuca przydomową fuchę w domu pogrzebowym ojca i ... zaczyna naukę w seminarium które niekoniecznie musi zakończyć ... Jednak pewne wydarzenia sprawiają że zostaje ''przymuszony'' do zakończenia nauki i dostaje ofertę nie do odrzucenia - ''be an exorcist - you''ll be rich and respected'' - tak można by w skrócie określić to co mu zaproponowano. Niewiele myśląc wyjeżdża do Watykanu uczyć się na egzorcystę gdzie spotka nietypowego wysłannika Boga na tym parszywym świecie - iście diabelskiego ojca Lucasa [ jak zwykle świetna rola Hopkinsa i o dziwo reszta stawki też spisała się nieźle i dość równo ] który wdroży go w świat diabła, demonów i całego tego bajzlu. O dziwo film wciąga prawie od samego początku i trzyma w napięciu właściwie do samego końca, mimo dość średniej tematyki która jak sądziłem mi nie podejdzie ogląda się to całkiem przyzwoicie a historia tam przedstawiona jest ciekawa i warta obejrzenia. Porządne 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filmów opartych na faktach

Byt
The Entity
horrorUSA, 1982, 125 min
reżyseria:
Sidney J. Furie
wykonawcy:
Barbara Hershey, George Coe, Ron Silver, David Labiosa
Emisje
niedziela 10.06 01:15 POLSAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

a) informacja na stronie 4 magazynu filmowego
Chcesz dostać informację SMS-em o ukazaniu się kolejnego numeru "Filmowego. Magazynu do Czytania" ?
Wyślij SMS-a na nr 71466 o treści MAGAZYN.FILMOWY

b)napisz maila do redakcji

c) albo list papierowy większa szansa że odpiszą

Ps. Swoją drogą to ciekawe że dobre magazyny filmowe pokroju Cinema , Movie padają a Miesięcznik Film który jest mało interesujący nadal trwa na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 20:11, kerkas napisał:

Ps. Swoją drogą to ciekawe że dobre magazyny filmowe pokroju Cinema , Movie
padają a Miesięcznik Film który jest mało interesujący nadal trwa na rynku.

Może dlatego, że nie wszyscy Polacy znają język angielski i nie bardzo wiedzą o czym są dwa pierwsze pisma. Za to ten ostatni tytuł nie budzi żadnych wątpliwości. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 09:40, A-cis napisał:

Może dlatego, że nie wszyscy Polacy znają język angielski i nie bardzo wiedzą o czym
są dwa pierwsze pisma.


Cinema przetrwała na rynku od 1995 do 2006 r.
http://www.film.gildia.pl/prasa/cinema

Miesięcznik Movie "umarł" po 8 numerach
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=60374
screen poniżej

Naprawdę tego nie rozumiem te magazyny miały ciekawe artykuły , normalne recenzje , krzyżówki , ciekawostki , co warto zobaczyć w tv , itd. itp.

Miesięcznik FILM poza filmem na dvd dokładanym co miesiąc nie posiada nic interesującego.
Wydawanie 6zł99gr dla jednego góra dwóch artykułów to nieporozumienie.
Dział film na dvd nie obiega od tego co możemy znależć w sieci.
Co warto obejrzeć w tv jedna góra dwie pozycje a i tak sam dział od wielkiego dzwonu.
Recenzje nieraz na tyle krótkie że daliBóg ciężko stwierdzić czy iść na dany film czy nie.
Brak działu o książkach dotyczących filmu a choćby w tym roku ukazało się na rynku w Polsce:
Mam to za sobą i inne wyznania (I’m Over All That: And Other Confessions) – Shirley MacLaine
Elka. Wspomnienia o Elżbiecie Czyżewskiej – Iza Komendołowicz
Miłości mojego życia – Stanisław Jędryka
Fight Club. Podziemny krąg (Fight Club) – Chuck Palahniuk
Egzorcysta (The Exorcist) – William Peter Blatty
Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy – Krzysztof Gonerski
Cybulski o sobie
Ja, jako wykopalisko – Jacek Fedorowicz
Rok osła – Jerzy Gruza
Ostatni dzień lata – Tadeusz Konwicki
Analiza filmu (L’Analyse des films) – Jacques Aumont, Michel Marie
Andrzej Kopiczyński. Jak być kochanym – Krystyna Gucewicz
Marilyn, ostatnie seanse (Marilyn dernières séances) – Michel Schneider
O zmierzchu (Nightfall) – David Goodis
Elizabeth Taylor. Dama, kochanka, legenda (Elizabeth Taylor: The Lady, The Lover, The Legend 1932–2011) – David Bret
Imię róży (Il nome della rosa) – Umberto Eco
Władca much (Lord of the Flies) – William Golding
Ostre cięcie (Jump Cut) – Max Allan Collins
Johnny Cash. Biografia (Johnny Cash: The Biography) – Michael Streissguth
Woody Allen. Rozmowy (Conversations with Woody Allen) – Eric Lax
Paragraf 22 (Catch 22) – Joseph Heller
Droga 66 - Dorota Warakomska
http://esensja.pl/esensjopedia/index.html?rodzaj_epedii=2&idartysty=29236
Drive (Drive) – James Sallis - recnzja na moim gramsjacie
James Bond. Szpieg, którego kochamy. Kulisy najdłuższego serialu w dziejach kina
Kino nieme. Historia kina, tom 1
Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne
Mildred Pierce (Mildred Pierce) – James M. Cain
Mroczne przejście (Dark Passage) – David Goodis

http://www.rabid.pl/

itd. itp.

Miesięcznik FILM jest po prostu nijaki a usiłuje być czasopismem na miarę
http://www.kino.org.pl/


Ps. Podczas szukania odpowiednich linków znalazłem
Film i kino. Cyfrowy Filmradar
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=60374

20120610112440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:11, kerkas napisał:

Miesięcznik FILM poza filmem na dvd dokładanym co miesiąc nie posiada nic interesującego.


Możliwe że film to jedyny powód dla którego go kupują. W dobie internetu wydawanie 7 złotych na wydrukowany ułamek informacji jakie można mieć za darmo w internecie to mało kusząca oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:24, rob006 napisał:

Możliwe że film to jedyny powód dla którego go kupują. W dobie internetu wydawanie 7
złotych na wydrukowany ułamek informacji jakie można mieć za darmo w internecie to mało
kusząca oferta.


Magazyn z filmem kosztuje 9zł99gr.
Muszę przyznać że filmy dodawane na dvd do filmu są niezłe:
W dolinie Eliah
Prawo Bronxu
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Filmami dorzucanymi do filmowych pisemek jest tak jak z grami do growych. Jeśli by nie dodawano płyty, to sprzedaż spadłaby od jakieś 75%, bo większości ludzi nie obchodzą artykuły.

Co moim zdaniem warto obejrzeć?
- 5.10 to Yuma
- Transformers: Dark of the Moon
- The Eagle
- 21 Jump Street (mimo wszystko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:32, Sigu napisał:

- 5.10 to Yuma


15:10 to Yuma albo 3:10 to Yuma :P To nie PKP :D
Oryginału z 1957 nie widziałem, a remake z Balem i Crowem to co najwyżej średniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:11, ManweKallahan napisał:

15:10 to Yuma albo 3:10 to Yuma :P To nie PKP :D
Oryginału z 1957 nie widziałem


Żałuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:32, Sigu napisał:

Z Filmami dorzucanymi do filmowych pisemek jest tak jak z grami do growych. Jeśli by
nie dodawano płyty, to sprzedaż spadłaby od jakieś 75%, bo większości ludzi nie obchodzą
artykuły.


Popatrz a Miesięcznik KINO jednak się sprzedaje i to bez płyt.
Poza tym nawet jeśli przyjmiemy Twoje założenie to patrząc choćby po przykładzie CDA można coś z papierowego czasopisma wykrzesać.

Dnia 10.06.2012 o 12:32, Sigu napisał:

Co moim zdaniem warto obejrzeć?
- 5.10 to Yuma


Która wersja ta z 1957 r. czy z 2007 r. ?.

Dnia 10.06.2012 o 12:32, Sigu napisał:

- 21 Jump Street (mimo wszystko :))


Sorry , ale w serialu grał Johnny Depp a w filmie fabularnym grają Jonah Hill i Channing Tatum.
Po prostu szkoda pieniędzy na bilet zwłaszcza że jest kilka lepszych filmów rozrywkowych w wakacje do obejrzenia:
Prometeusz , Mroczny Rycerz Powstaje , Dziedzictwo Bourne''a , Niezniszczalni 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:46, kerkas napisał:

Popatrz a Miesięcznik KINO jednak się sprzedaje i to bez płyt.

No chyba nieszczególnie się sprzedaje, skoro potrzebuje dotacji z Ministerstwa Kultury aby przetrwać...

Dnia 10.06.2012 o 13:46, kerkas napisał:

Poza tym nawet jeśli przyjmiemy Twoje założenie to patrząc choćby po przykładzie CDA
można coś z papierowego czasopisma wykrzesać.

CDA przestało dorzucać gry do czasopisma? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:55, rob006 napisał:

No chyba nieszczególnie się sprzedaje, skoro potrzebuje dotacji z Ministerstwa Kultury
aby przetrwać...


O.k. sprawdziłem masz rację zły przykład.

Dnia 10.06.2012 o 13:55, rob006 napisał:

CDA przestało dorzucać gry do czasopisma? O_o


Chodziło mi o to że poza płytkami twórcy CDA starają się przyciągnąć czytelnika do lektury czasopisma choćby w ostatnim numerze:
Cyberwojny
Fotografia dla każdego
Najbardziej kontrowersyjne gry w historii
Gry wiecznie żywe
Kickstarter krajobraz po bitwie
itd. itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 14:41, kerkas napisał:

Chodziło mi o to że poza płytkami twórcy CDA starają się przyciągnąć czytelnika do lektury
czasopisma choćby w ostatnim numerze: /.../


Tak jak każde czasopismo, gdyby było inaczej dorzucaliby tylko broszurkę z opisem gry/filmu. Inna sprawa czy robi to skutecznie - CDA jakoś nie planuje wersji bez gier, choć niektórzy o to prosili, więc chyba zdają sobie sprawę że to głównie dodatki przyciągają klientów. Po prostu żyjemy w czasach gdzie trudno jest zachęcić kogoś do wydawania kasy na sam tekst, szczególnie w przypadku czasopism branżowych, które mają już spore zaplecze w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 16:26, rob006 napisał:

> Chodziło mi o to że poza płytkami twórcy CDA starają się przyciągnąć czytelnika
do lektury
> czasopisma choćby w ostatnim numerze: /.../

Tak jak każde czasopismo, gdyby było inaczej dorzucaliby tylko broszurkę z opisem gry/filmu.
Inna sprawa czy robi to skutecznie -


Otóż to powiem szczerze że kąciki poświęcone filmom są lepsze np. w Nowej Fantastyce , Czasie Fantastyki , Coś na progu niż w Miesięczniku FILM.

>CDA jakoś nie planuje wersji bez gier, choć niektórzy

Dnia 10.06.2012 o 16:26, rob006 napisał:

o to prosili, więc chyba zdają sobie sprawę że to głównie dodatki przyciągają klientów.


O.k. ale nie mają w nosie czytelników.
Był czas że kupowałem CDA wyłącznie dla tekstów oraz kącików i czasopism internetowych które dodawali na płytach Muzyka filmowa , Esencja , GTA Corner , Tawerna RPG itd. itp.
Nadal lubię ich teksty ostatni numer CDA kupiłem dla recenzji MP3.

Dnia 10.06.2012 o 16:26, rob006 napisał:

Po prostu żyjemy w czasach gdzie trudno jest zachęcić kogoś do wydawania kasy na sam
tekst, szczególnie w przypadku czasopism branżowych, które mają już spore zaplecze w
internecie.


Owszem ale się to udaje:
Czas Fantastyki
Nowa Fantastyka
Coś na progu
Science Fiction Fantasy i Horror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:34, seroero napisał:

Z filmów poważniejszych to "Prawo Zemsty", "Uprowadzona" i klasyk "Zielona Mila"



http://www.filmweb.pl/film/Uprowadzona-2008-401089

Ta uprowadzona ?
Abstrahując, że film jest niezły to do "powagi" mu sporo imho brakuje.
To jest kolejne zabili go i uciekł ociekające [acz w mniejszym stopniu absurdami z hollywoodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 16:26, rob006 napisał:

Po prostu żyjemy w czasach gdzie trudno jest zachęcić kogoś do wydawania kasy na sam
tekst, szczególnie w przypadku czasopism branżowych, które mają już spore zaplecze w internecie.

Powiem uczciwie: CDA kupuję tylko od czasu do czasu i tylko dla dodawanych gier (wtedy gdy jakaś gra mi pasuje). Kiedyś kupowałem regularnie kilka tytułów czasopism komputerowych, i to w czasach gdy płytek nie dodawano (Gry Komputerowe, PC Gamer, Secret Serwice, Gambler i inne) ale teraz, gdy wszystkie opisy znajdę w internecie, to pismo jest dla mnie atrakcyjne wyłącznie dla pełniaków.
Prawdopodobnie to samo jest z pismami o filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 10.06.2012 o 17:50, A-cis napisał:

Prawdopodobnie to samo jest z pismami o filmach.


Ja lubię dobre teksty o filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się