HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Wszystkie filmy w 3D jakie do tej pory widziałem były z napisami...
O niektórych to mogę nawet powiedzieć, że poza napisami to niewiele było elementów w 3D :)
Jeśli normalnie oglądasz filmy z napisami, to nie powinieneś mieć żadnego problemu z napisami przy 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to co robi? Kolejna część z tego co widać będzie zakończeniem [ a i to nie jest pewne ] lub co bardziej pewne swego rodzaju spójnym łącznikiem pomiędzy poprzednimi trzema odsłonami łącząc postacie, wydarzenia oraz historie które już wcześniej widzieliśmy rzecz jasna dodając nowych bohaterów i wątki [ a z tego co widać można liczyć na małą-dużą rewolucję ]. Wydaje się że zarzucenie postaci Bourne''a na rzecz innego agenta to kiepski pomysł ale jeżeli to będzie epickie zakończenie tej serii to cóż - może się udać i całkiem możliwe że dostaniemy przyzwoitego akcyjniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 17:26, Braveheart napisał:

Czy mi się wydaję czy ludziki zapożyczyli sobie utwór z LOTRa ]:-> ..... jednak mi
się nie wydaje :P


Musieliby sporo wybulić obejrzałem zajawkę i nie sadzę aby to była muzyka z w.w. filmu.
Szkoda że twórcy bezmyślnie papugują z Nolana i jego Batman Begins.

Dnia 22.07.2012 o 17:26, Braveheart napisał:

Sry za drugi pod rząd :P

Może mi ktoś wytłumaczyć co Damona foto tam robi ? :D
http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-28265


Sprawa jest dość skomplikowana.
Otóż twórcą postaci Bourne''a jest Robert Ludlum jego powieści to:
Tożsamość Bourne''a
Krucjata Bourne''a
Ultimatum Bourne''a
i na tym się kończą oryginalne powieści o Bourne-ie gdyż jak wiadomo Ludlum zmarł w 2001 r.
Stara zasada brzmi że nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja i powstał koncept z którego korzystają i inne wydawnictwa:
Powieści napisane przez innych autorów w oparciu o notatki Ludluma:

Dziedzictwo Bourne''a (2004, Eric Van Lustbader).
Zdrada Bourne''a (2007, Eric Van Lustbader).
Sankcja Bourne''a (2008, Eric Van Lustbader).
Mistyfikacja Bourne''a (2009, Eric Van Lustbader).
Cel Bourne''a(2010, Eric Van Lustbader).
Świat Bourne''a (2011, Eric Van Lustbader).
The Bourne Imperative, 2012, Eric Van Lustbader.

Pytanie ile stron z każdej z tych powieści należny do Ludluma a ile do Erica Van Lustbader-a oraz w jaki sposób filmowcy podeszli do literackiego Bourne-a

Na przykład Raymond Chandler przed śmiercią (w 1959 r.) napisał około 20 stron nowej powieści Tajemnice Poodle Springs powieść została dokończona a właściwie napisana przez Roberta B. Parkera w 1989 r.

Z kolei opowiadania o Solomonie Kane-ie zostały dokończone:

"Death''s Black Riders"

First published in The Howard Collector #10, Spring 1968. Just a few lines completed. Kane meets a shadowy ghost rider on the road.
"The Castle of the Devil"

First published in Red Shadows, Grant, 1967. In the Black Forest Kane tells John Silent, an English mercenary, that he cut down a boy from the local Baron''s gibbet. Both men head to the Baron''s castle for a reckoning.
"The Children of Asshur"

First published in Red Shadows. Kane comes across a lost city of Assyrians.
"Hawk of Basti"

First published in Red Shadows. Kane''s old acquaintance, Jeremy Hawk, was once the king of an African lost civilization, and wants to resume that role.
Other authors who completed these fragments

Ramsey Campbell has completed Howard''s three sizable fragments, and several compilations contain some of these collaborations.

Javier Martin Lalanda has completed Howard''s fragments in Las Aventuras De Solomon Kane, the complete Spanish edition of the Kane stories.

Gianluigi Zuddas has completed Howard''s fragments in Solomon Kane, Fanucci, Rome, 197
9, the complete Italian edition of the Kane stories.

Gdy o tym przeczytałem trudno mi było w to uwierzyć gdyż była to pierwszorzędna robota.

Ps. Jak jest w przypadku książkowego Bourne-a trudno mi orzec gdyż książek ani Ludluma ani Lustbader-a nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne absurdy związane z "poprawnością polityczną".
http://www.filmweb.pl/news/Tragedia+w+Denver+wp%C5%82ynie+na+%22Gangster+Squad%22-87269
Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę o tym filmie, ale taka sytuacja jest dziwaczna.
To, że np. ludzie giną w Syrii nie spowodowałoby teraz przesunięcia premiery filmu ukazującego współczesną wojnę, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 22:22, ManweKallahan napisał:

Kolejne absurdy związane z "poprawnością polityczną".
http://www.filmweb.pl/news/Tragedia+w+Denver+wp%C5%82ynie+na+%22Gangster+Squad%22-87269
Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę o tym filmie, ale taka sytuacja jest dziwaczna.
To, że np. ludzie giną w Syrii nie spowodowałoby teraz przesunięcia premiery filmu ukazującego
współczesną wojnę, prawda?

Ja bym ocenzurował Idy Marcowe: jest tam scena przywodząca na myśl bardzo bolesne wydarzenia w historii naszego kraju. Ta scena trwa niemal cały film: wyciąć wszystko pomiędzy credits''ami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 22:29, zadymek napisał:

> współczesną wojnę, prawda?
Ja bym ocenzurował Idy Marcowe: jest tam scena przywodząca na myśl bardzo bolesne wydarzenia
w historii naszego kraju. Ta scena trwa niemal cały film: wyciąć wszystko pomiędzy credits''ami;)


Hmm... zależy z jakiego punktu widzenia patrzysz, to przecież Hollywood zainspirowało zamachowców z 11 września.
Z drugiej strony
http://www.youtube.com/watch?v=dwRt74nzRmY

inspiracje są wszędzie niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 23:03, kerkas napisał:

Hmm... zależy z jakiego punktu widzenia patrzysz, to przecież Hollywood zainspirowało
zamachowców z 11 września.

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 18:24, kerkas napisał:

Musieliby sporo wybulić obejrzałem zajawkę i nie sadzę aby to była muzyka z w.w. filmu.


To jest muzyka z LotRa.

Dnia 22.07.2012 o 18:24, kerkas napisał:

Szkoda że twórcy bezmyślnie papugują z Nolana i jego Batman Begins.


Producentem Man of Steel jest Nolan, więc może miał w tym swój udział ;)

Wczoraj byłem na "Roman Barbarzyńca". Przezabawny film, jednak nie polecałbym iść na niego z dzieckiem ;p Podteksty seksualne wylewają się z niego niesamowicie, niektóre teksty też nie są raczej polecane dla młodszych uszu. Pewnie dlatego film ma kategorię wiekową 15+ ;p Nawet zabawne nawiązania do LotRa i kilku innych filmów/książek (przynajmniej w polskiej wersji językowej). Nie polecam oglądania tego filmu w "3D" (a przynajmniej w Multikinie) bo równie dobrze można oglądać bez okularów. Dosłownie nie widać ŻADNEJ różnicy. Film polecam na wyluzowanie się :D Ja popłakałem się ze śmiechu ze 2 razy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocipieli.. tak to jest najlżejsze słowo jakie przychodzi mi na myśl...
Mam nadzieje, że TDKR jednak nie potną bo ponoć scena strzelaniny która chcą wyciąć wgniata w fotel [z całym szacunkiem dla ofiar z Denver ale wali mnie taka poprawność polityczna.. na tej zasadzie ja się mogę zacząć domagać wycięcia scen śmierci chorych na stwardnienie rozsiane we wszystkich filmach, mój dziadek tak zmarł.. a to dla mnie straszna trauma - czujesz absurd ?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 23:16, Tyler_D napisał:

> Hmm... zależy z jakiego punktu widzenia patrzysz, to przecież Hollywood zainspirowało
> zamachowców z 11 września.
?

Nie wiem jak kerkrasowi ale mi scena z Escape from New York się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 22.07.2012 o 23:44, Bambadil napisał:

To jest muzyka z LotRa.


O.k.

Dnia 22.07.2012 o 23:44, Bambadil napisał:

> Szkoda że twórcy bezmyślnie papugują z Nolana i jego Batman Begins.

Producentem Man of Steel jest Nolan, więc może miał w tym swój udział ;)


Chodziło mi raczej oto iż każdy superbohater musi mieć

Spoiler

traumę z dzieciństwa, trudne dzieciństwo i ogólnie schizy i inne odchyły od normy.
O ile w Batmanie Nolana ma to jakąś głębię o tym w innych filmach o superbohaterach np. Niesamowity Spiderman jest to płaskie jak naleśnik i nie wychodzi poza swoją komiksową otoczkę.


Dnia 22.07.2012 o 23:44, Bambadil napisał:

w polskiej wersji językowej). Nie polecam oglądania tego filmu w "3D" (a przynajmniej
w Multikinie) bo równie dobrze można oglądać bez okularów. Dosłownie nie widać ŻADNEJ
różnicy.


Dzięki rozmowie z pracownikiem kina wiem już o co chodzi z tym całym 3D.
Usiądziesz z tyłu efektu 3D brak, usiądziesz z przodu to z kolei za blisko, najlepiej jest siadać mniej więcej w połowie sali.
Generalnie zgadzam się jednak że to całe 3D jest do... tej części ciała gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli wygląda to podobnie to moim skromnym zdaniem nie sądzę by ktokolwiek inspirował się tym filmem [ choć teoretycznie jest to możliwe rzecz jasna ]. Zresztą podobnych inspiracji [ a nawet nie nie inspiracji co podobieństw ] byłoby sporo - czy w świecie zachodnim czy nie zachodnim. A filmu do tej pory jeszcze nie oglądałem więc to dlatego zapewne nie skojarzyłem. A już całkiem na koniec powiem mówiąc eufemistycznie że nie do końca wierzę że 9/11 to sprawka Osamy i spółki ale to zupełnie inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 10:09, Tyler_D napisał:

Nawet jeżeli wygląda to podobnie to moim skromnym zdaniem nie sądzę by ktokolwiek inspirował
się tym filmem [ choć teoretycznie jest to możliwe rzecz jasna ].


Nad tym zagadnieniem zacząłem się zastawiać od czasu wywiadu Niny Terentiew z Bogusławem Lindą.

Dnia 23.07.2012 o 10:09, Tyler_D napisał:

A już całkiem na koniec powiem mówiąc eufemistycznie że nie do końca
wierzę że 9/11 to sprawka Osamy i spółki ale to zupełnie inny temat.


Dlaczego ?


Co sądzisz o

http://www.timfilmstudio.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 09:17, kerkas napisał:

Dzięki rozmowie z pracownikiem kina wiem już o co chodzi z tym całym 3D.


Naaaah różnica jest naprawdę znikoma między tym gdzie się usiądzie - wielokrotnie byłem na seansach "3D" i siedziałem w wielu miejscach na sali. Głównie zależy to od filmu i jakości jego przeróbki na wersję trójwymiarową. Avatara czy też TinTina ciężko było oglądać bez okularów, ale np. właśnie Romana Barbarzyńcę mimo, że byłem na seansie "3D" oglądałem bez okularów. Co do wyboru miejsca na sali owszem widać różnicę między tym jak siedzisz na górze, na dole czy też na środku sali (gdzie widać niby najlepiej), ale jak już napisałem jest ona nieznaczna.

A jeśli chodzi o rozmowę z pracownikami kina na tematy techniczne filmów to najlepiej zapytać się kogoś kto pracuje w projektorni i puszcza te filmy :) Oni zwykle mają odpowiednią wiedzę na temat jakości 3D w danym kinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się