HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Zaraz, zaraz, zaraz...
Autor pytania chciał jakieś względnie warte obejrzenia filmy między 2000 a 2011, mainstreamowe [czyli dla mnie średnio ambitne, choć kilka lep[szych i głębokich jak Moon, Dystrykt czy Pandorum też dopisałem tak profilaktycznie] z relatywnie dobra oceną ogólną [czyli gówno wartą bo trolle minusują tytuły na 1/10 bo np nie lubią jakiegoś aktora a fanboje walą 10/10 - ergo oceny na fw czy imdb są gucio warte]..

To walnąłem mu z pamięci listę tego co widziałem, i co [jak pamięć mnie nie myli] miało ocenę powyżej 5/10.

Ale proszę mi tego nie utożsamiać z listą jakiś moich ulubionych pozycji, bez przesady :) [aczkolwiek kilka moich perełek tam jest.. wspomniany Moon, Dystrykt i Pandorum chociażby =P]


@Tyler_D


A to jestem bogiem nie było takie tragiczne, dałem bodajże 6/10.
Owszem film nie powalał, ale w natłoku totalnych gniotów nie wypada blado.

Czerwona Planeta już wyjaśniona :) [swoją drogą jeden z fajniejszych lekkich filmów]


@Kerkas

Jak już zarzuciłem mu na liście genezę to dorzuciłem i planetę, bo pewnie i tak by obejrzał jako chronologicznie kontynuację wydarzeń. Btw demonizujesz, nie była taka fatalna [gorsze crapiszcza się pokazały na przestrzeni tych 11 lat]

A The Thing - czy takie popłuczyny...
Polemizował bym. Owszem oryginał zawsze pozostanie i u mnie jednym z najlepszych horrorów sci-fi jakie widziałem, ale prequel nie jest dla mnie taki tragiczny, dałem bodajże 6/10, nie zbezcześcili klasyki, nie zrobili jakiś kompletnie głupich błędów fabularnych, było najmniej poprawnie.


Obejrzałem sobie po raz kolejny nowego Dredda i tylko utwierdziłem się w tym, że pierwszy pokaz na premierze i moja ocena były poprawne. Film trzyma klimat komiksu, jest świetnie zrealizowany jak na tak mały budżet jaki miał, Urban spisał się wzorowo jako Dredd. doczekałem się porządnej adaptacji jednego z najfajniejszych komiksowych światów i czekam na więcej :)
Oceniłem filmidło na twarde 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po roli Desperskiego już nic nie będzie takie samo. ;-D Choć jak już przy tym jesteśmy to całkiem zgrabnie uniknął tego Gebels czyli Grabowski rzecz jasna aka Ferdek. Jednak też miał trochę lepiej bo i występował w innych filmach, tu na kabaretonie, tu stand-up i jakoś szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 21:15, Tyler_D napisał:

Może być ciekawie -> http://www.youtube.com/watch?v=79NrTEPNUMo.

Jeden wulgaryzm.


Jak tylko ujrzałem Dorocińskiego wiedziałem, że to nowy film Smarzowskiego, nie mogę się go doczekać. Póki co Smarzowski jest wg. mnie najlepszym polskim reżyserem i żaden film nie zawiódł moich oczekiwań. A Dorociński to spokojnie może spróbować siły za granicą, liczę że tego aktora czega jeszcze kariera międzynarodowa i, że zobaczymy go obok sław na miarę, Pitta czy Clooneya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trochę źle to ująłem, generalnie chodzi mi o fakt, że on świetnie się potrafi wczuć w role urzędników państwowych, właśnie wspomniany Desperski czy rola kierownika mopsu w bardzo udanym serialu Głęboka Woda.

Jednocześnie gość umie grać inne bardziej "standardowe" role, np typowego amanta czy nietypowe kreacje jak w filmie Rewers czy Ogród Luizy.

Btw ktoś może powiedzieć, że jestem masochista.. ale przez Dorocińskiego nie dość, że kupiłem cały serial pitbull, to obejrzałem go chyba ze 4 razy xP [oczywiście nie raz za razem, ale miałem takie napady okresowe, że odpalałem ten serial po pracy i łykałem ze 3-4 odcinki cięgiem.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 21:58, Braveheart napisał:

Tą parodię "Jesteś Bogiem", ["Jestem Ubogiem"] to ktoś oglądał ? xD

http://www.youtube.com/watch?v=u5MP9llXEfk

Jestem fanem filmu i doceniam wielce te parodię, gdyż jest po prostu świetna.

Gdyby każda parodia trzymała poziom tej, to w tym kraju życie byłoby naprawdę piękniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 23:39, PRINCE_JANEK napisał:

> Tą parodię "Jesteś Bogiem", ["Jestem Ubogiem"] to ktoś oglądał ? xD
>
> http://www.youtube.com/watch?v=u5MP9llXEfk
Jestem fanem filmu i doceniam wielce te parodię, gdyż jest po prostu świetna.

Gdyby każda parodia trzymała poziom tej, to w tym kraju życie byłoby naprawdę piękniejsze.

Po jakże "konstruktywnym" poście Rzygthula którym to temat wyczerpał ;-), nie sądziłem, że ktoś jeszcze odpowie. Mało tego, nie spodziewałem się właśnie ciebie. Prince to jednak wciąż i znów ty!
Nie oczekuję od pozycji mega rewelki ot zaciekawił mnie ten parody trailer, który wygląda jak krzywe zwierciadło do oryginalnego trailera "Jesteś Bogiem".

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 00:12, Braveheart napisał:

> > Tą parodię "Jesteś Bogiem", ["Jestem Ubogiem"] to ktoś oglądał ? xD
> >
> > http://www.youtube.com/watch?v=u5MP9llXEfk
> Jestem fanem filmu i doceniam wielce te parodię, gdyż jest po prostu świetna.
>

Jeśli jest to kolejny film produkcji Asylum, to ja się za to na pewno nie wezmę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 21:58, Braveheart napisał:

Tą parodię "Jesteś Bogiem", ["Jestem Ubogiem"] to ktoś oglądał ? xD

Zjada film odbytem ten trailer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 15:08, NuuGGet napisał:

Widział ktoś Hobbita? Warto iść? Dzisiaj planuje wziąć flaszkie i zobaczyć, warto wydać
te 25 złociszy?

Ze dwie strony temu kilka osób podzieliło się swoją opinią na temat "Hobbita".
Warto czy nie warto... na to trzeba po prostu iść :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 20:06, Tyler_D napisał:

No ale z tego co widzę choćby na fw ta data dotyczy USA.

Znalazłem info, że u nas 1 IV. I prawdopodobnie tak będzie, bo wcześniejsze sezony też nie były do tyłu w stosunku do USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się