HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2012 o 23:05, Tyler_D napisał:

Zadam ci proste pytanie - czy i ile filmów kręconych ''z ręki'' tudzież robionych w stylu
dokumentalizowanym [ jak REC na ten przykład ] widziałeś? :-P


Niech no pomyślę
"Blair witch projekt" - oprócz skaczącej kamery gówniana historia.
początek szeregowca Ryana - wiem że ludzie dostają spazmów ale dla mnie ten początek to droga przez mękę
no i "dystrykt 9"
To chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem ich trochę więcej, wierz mi - wg mnie to co widzimy w D9 nie jest upierdliwe, męczące tudzież trudne do zniesienia. No ale ok, skoro uważasz że tam to było ble to spoko. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Hobbita. Czy ten film opowiada całą historię z książki? Bo zdaje się że gdzieś wróbelki ćwierkały że Hobbit też mam mieć trzy części jak Władca pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 16:33, Lucek napisał:

Mam pytanie dotyczące Hobbita. Czy ten film opowiada całą historię z książki? Bo zdaje
się że gdzieś wróbelki ćwierkały że Hobbit też mam mieć trzy części jak Władca pierścieni.


Tak, Hobbit będzie w trzech częściach, wiadomo to od dobrych kilku miesięcy...
Oprócz książki, scenariusz czerpie też z informacji zawartych w innych tytułach oraz z nieopublikowanych notatek Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy części niestety, z jednej strony dobrze, bo nie wysiedziałbym z 7 godzin w kinie (Niezwykła podróż to prawie 3 godziny), a z drugiej - Niedosyt jak cholera, ja chce więcej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieśń jest świetna, ciągle przyłapuję siebie na tym, jak nucę ją np. w autobusie. :D W ogóle oprawa dźwiękowa jest dla mnie wiodącą zaletą tego filmu, ale chciałbym go jeszcze raz obejrzeć na zimno, żeby być w stanie sprawiedliwie go ocenić, bo za pierwszym razem raz po raz nosiło mnie jakieś uczucie, że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 16:39, ManweKallahan napisał:

Tak, Hobbit będzie w trzech częściach, wiadomo to od dobrych kilku miesięcy...
Oprócz książki, scenariusz czerpie też z informacji zawartych w innych tytułach oraz
z nieopublikowanych notatek Tolkiena.


No tak , a Hobbicie jest spooooro dłużyzn, a także wiele wydarzeń bierze się znikąd i wymaga to jakiegoś wyjaśnienia. Ciekawe tylko czy wypadnie ono przekonująco i zgodnie z wiedzą milionów fanów na temat historii Śródziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie multikina, może ktoś się orientuje.
Czy w każdej sali są takiej samej wielkości ekrany? (np. w dwóch salach na screenach)
I co to jest ten dopisek K1 przy tytule? Gdzie nie gdzie jest np. K3 lub K2.
I jeszcze jedno, czy ta technologia 48fps jest warta zachodu? bo widzę że na 24fps nikt biletów nie rezerwuje i sale są puste. to aż taka różnica?

20121228161251

20121228161258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 12:42, ManweKallahan napisał:

Mi do głowy przychodzi tylko to, że w książce nie było spotkania Białej Rady ani sprawozdania
Radagasta z wizyty w Dol Guldur.


Wydaje mi się, że pod koniec książki Gandalf krótko opowiadał o sprawie Czarnoksiężnika i tutaj Jackson od razu wypełnił lukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:14, Maurycy_69 napisał:

I jeszcze jedno, czy ta technologia 48fps jest warta zachodu? bo widzę że na 24fps nikt
biletów nie rezerwuje i sale są puste. to aż taka różnica?

http://www.mediafire.com/?bpg35wg93vusryu
Ściągnij sobie ten plik i sam porównaj. Są to dwa krótkie nagrania: jedno w 24fps, a drugie w 48fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Dol Guldur na pewno było w dodatkach do Władcy Pierścieni i chyba też w Niedokończonych Opowieściach, w któych na pewno była opowieść Gandalfa czemu w ogóle się zaangażował w wyprawę Thorina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technologia filmowa sięga szczytu paranoi...
Mamy filmy w 2d - 24/48fps, 3d - 24/48fps i IMAX 3d 24/48fps...

A sama technologia 3d i 48 fps.. przereklamowana jak mało co w ciągu ostatnich 15 lat.
Te 48 klatek na sekundę nadaje się imho tylko do wysokobudżetowych produkcji z dużą ilością efektów specjalnych i najwyższej jakości sprzętem do kręcenia i montażu [kamery IMAX, obróbka grafiki Pixara takie dwa przykłady jednych z kilku najwyższych standardów technologicznych w branży]
W przeciętnych produkcjach te 48 fps wygląda zwyczajnie do dupy...

Czy warto za to aż tak przepłacać - zdecydowania i stanowczo nie [moim zdaniem oczywiście].

Czy ta technologia urywa dupę, wgniata w fotel i wywraca człowieka na drugą stronę - absolutnie nie.
Żadna rewolucja, żadna rewelacja a w przypadku niektórych kin seans w 3d wypada bardzo marnie bo często doświetlenie jest do dupy.

Tak więc z naprawdę dużym dystansem do tej technologii polecam podchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:12, Pietro87 napisał:

Mamy filmy w 2d - 24/48fps, 3d - 24/48fps i IMAX 3d 24/48fps...


W przypadku Hobbita zapomniałeś jeszcze o wersji z napisami i dubbingiem co daje nam niezliczoną wręcz ilość edycji filmu do wyboru. Co do 2D w 48 FPS, to był on dostępny? U mnie w mieście nigdzie takiego nie grają, to samo z IMAXem 3D 48 FPS. Ale w tym drugim przypadku to może być po prostu wina kina, w pierwszym mam wątpliwość, że taka wersja w ogóle jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WB zrezygnował na kilka dni przed premierą z wypuszczenia do kin wersji 2d 48fps, nie mniej tu jest trailer który pokazywał jak to miało wyglądać [a na imdb bodajże pisali, że ta wersja może pojawić się w kinach później - pożyjemy zobaczymy]

http://www.youtube.com/watch?v=6kDALT09kWw

Trailer jest bodajże nieoficjalny, ale wersja oficjalna filmu w 2d + 48fps w rekach panów z WB jest, ot nie chcą się z nami podzielić =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem Jackson dodaje do Hobbita elementy z Silmarillionu plus z notatek pozostawionych przez Tolkiena.

Ja się ciagle zastanawiam czy iść do kina, czy jednak poczekać, aż będzie można obejrzeć za dwa lata cały maraton. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:07, ManweKallahan napisał:

O Dol Guldur na pewno było w dodatkach do Władcy Pierścieni i chyba też w Niedokończonych
Opowieściach, w któych na pewno była opowieść Gandalfa czemu w ogóle się zaangażował
w wyprawę Thorina.


W Hobbicie najistotniejsze jest to że Tolkien pisał go dla dzieci. Władca Pierścieni jest już trochę na poważnie. "Hobbit" mimo że wpisuje się w całą historię Śródziemia, pewne kwestie przedstawia inaczej: elfy są głupiutkie, krasnoludy są tępe a Gandalf nie jest jedną z najpotężniejszych istot tylko jakimś tam bliżej nieokreślonym czarodziejem.
I mnie ciekawi czy Jackson zachował dziecinnego ducha pierwowzoru czy przerobił go na coś epickiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 17:48, Lucek napisał:

> O Dol Guldur na pewno było w dodatkach do Władcy Pierścieni i chyba też w Niedokończonych

> Opowieściach, w któych na pewno była opowieść Gandalfa czemu w ogóle się zaangażował

> w wyprawę Thorina.

W Hobbicie najistotniejsze jest to że Tolkien pisał go dla dzieci. Władca Pierścieni
jest już trochę na poważnie. "Hobbit" mimo że wpisuje się w całą historię Śródziemia,
pewne kwestie przedstawia inaczej: elfy są głupiutkie, krasnoludy są tępe a Gandalf nie
jest jedną z najpotężniejszych istot tylko jakimś tam bliżej nieokreślonym czarodziejem.
I mnie ciekawi czy Jackson zachował dziecinnego ducha pierwowzoru czy przerobił go na
coś epickiego?


Z tego co widziałem to zrobił coś "epickiego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się