HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2013 o 22:17, meryphillia napisał:

Nah.
Jedynka AvP była całkiem znośna i raczej fajniejsza niż Predators.


Heh, spodziewałbym się raczej że jeśli już ktoś miałby wybrać to będzie to AvP 2 , ale jedynka ?! Toż to tępa rzeźnia film nastawiony jedynie na pokazanie fruwających flaków, który w dodatku niezbyt się zgadza z tym co widać w pierwszych Predatorach , Alienach i w Prometeuszu. Żałuję, że to w ogóle oglądałem i staram się to wymazać z pamięci.
Podtrzymam to co powiedziałem "Predators" na pewno jest lepszy niż oba AvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie chyba.

Scenariusz jedynki w porównaniu do dwójki to dzieło sztuki.
Realizacja zresztą też, bo o grze aktorów to już nawet nie ma co wspominać.

Dla mnie jedynka była strawna.
Pewnie że wolałbym ekranizację słynnego komiksu, ale nie ma co płakać.
Płakac to należy właśnie nad AvP 2 i Predators że taki nośny temat zeszmacono w tak brutalnie głupi sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak, ale o coś nowszego jeszcze bym prosił. ;)

No i żeby to było kilka odcinków, a nie kilka sezonów. Na dłuższe seriale nie mam czasu niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 14:53, NuuGGet napisał:

Na razie tak, ale o coś nowszego jeszcze bym prosił. ;)


To że sprzed 20 lat nie znaczy że złe dobrego filmu fabularnego tudzież serialu o Enigmie (oprócz Polaków) ni zrobił
nikt.

Dnia 04.03.2013 o 14:53, NuuGGet napisał:


No i żeby to było kilka odcinków, a nie kilka sezonów. Na dłuższe seriale nie mam czasu
niestety.


9 odcinków to za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 14:28, NuuGGet napisał:

znacie może jakieś godne polecenia miniseriale?


Sherlock, Black Mirror, A Young Doctor''s Notebook, Coma, Labirynth, Parade''s End, Neverland, Bag of Bones, Hatfields & McCoys, The Hollow Crown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2013 o 18:08, kerkas napisał:

To że sprzed 20 lat nie znaczy że złe dobrego filmu fabularnego tudzież serialu o Enigmie
(oprócz Polaków) ni zrobił
nikt.

Ale ja nigdzie tego nie napisałem, po prostu dużo tych starszych rzeczy widziałem, teraz chcę nadrabiać zaległości z tych nowszych miniseriali. ;)

Dnia 04.03.2013 o 18:08, kerkas napisał:

9 odcinków to za dużo ?

Nie mam czasu na więcej, Walking Dead tylko śledzę, wcześniej The Wire. ;)

@Nagaroth
Dzięki wielkie, o to mi chodziło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 14:28, NuuGGet napisał:

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu tego: http://www.filmweb.pl/serial/Sztorm+stulecia-1999-31781
i mam prośbę, znacie może jakieś godne polecenia miniseriale? Coś jak Czerwona Róża,
Nędznicy z Depardieu czy właśnie Sztorm Stulecia.


Hrabia Monte Christo (Le comte de Monte Cristo) również z Depardieu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś filmy o podróżach? Coś jak "Into The Wild", ale zależałoby mi jeszcze na czymś z motywem przemiany głównego bohatera. Może coś w klimatach Azji i ich systemów religijnych. Znajdzie się coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 21:52, Orionov napisał:

Polecicie jakieś filmy o podróżach?

Życie Pi? Osobiście nie widziałem, ale z tego co się orientuję to film powinien podpadać pod te kategorie. Z wartych polecenia filmów drogi warto też zobaczyć On The Road, Easy Rider, Vanishing Point i Dzienniki Motocyklowe chociaż w tych filmach chodzi głównie o niczym nieskrępowaną podróż zamiast wewnętrzne przemiany bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 15:20, Braveheart napisał:

tam wiem. Ja dostałem bardzo dobry Spaghetii Western z solidną obsadą, która dała z siebie


Ludzie, Django to nie western ! A tym bardziej spaghetti... o.O Owszem, czasami zalatuje klimatem rodem z filmów Sergio Leone, ale to nie ten gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 16:34, woko27 napisał:

Ludzie, Django to nie western ! A tym bardziej spaghetti... o.O Owszem, czasami zalatuje
klimatem rodem z filmów Sergio Leone, ale to nie ten gatunek.

Taaaa no co ty nie powiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 23:35, Braveheart napisał:

Taaaa no co ty nie powiesz.

Też nie odbierałem tego filmu jako western (może dlatego, że jestem ortodoksem jeżeli chodzi o westerny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crash

Bardzo dobry film, może nie jakoś wybitnie oryginalny pod względem pomysłu i wykonania jednak całość jest wykonana bardzo rzetelnie, składnie a co najważniejsze - świetnie się to ogląda aż po ostatnie minuty w zasadzie. Przyjemna muzyka i montaż, fajny i ciekawy dobór aktorów, tak tych znanych i jak i nieznanych. W największym skrócie jest to film bardzo podobny do Babel, nieco do 96 minut [ tyle że miał premierę przed tymi dwowa tytułami ] ale z dość mocno rozwiniętym wątkiem ksenofobiczno-rasistowskim. 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się