HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2013 o 16:34, woko27 napisał:

Ludzie, Django to nie western ! A tym bardziej spaghetti... o.O Owszem, czasami zalatuje
klimatem rodem z filmów Sergio Leone, ale to nie ten gatunek.


Parodia westernu dokładniej rzecz biorąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze nie działa filmweb? Gdzieś tak od wczoraj chyba nie wyświetlają mi się w profilu ocenione i dodane do listy ''do obejrzenia'' filmy. Ktoś jeszcze tak ma czy to tylko u mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrogowie Publiczni to świetny film, warty obejrzenia, ale jak można było nie obejrzeć nigdy Desperado? Chyba, że widziałeś, to wybór jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 19:46, Kraju napisał:

Wrogowie Publiczni to świetny film, warty obejrzenia, ale jak można było nie obejrzeć
nigdy Desperado? Chyba, że widziałeś, to wybór jest prosty.


Widocznie można było. Więc mówisz Desperado? To dobrze bo też się skłaniałem ku temu. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 21:56, kerkas napisał:

Zbyt długie reklamy przed seansem? Widzowie skrzykują się na Facebooku: "Od dzisiaj
wchodzimy na salę 20 minut później"

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114548,13488331,Zbyt_dlugie_reklamy_przed_seansem__Widzowie_skrzykuja.html#Cuk


Odkad spoznilem sie prawie 40 min na film w silver screen, zeby zobaczyc, ze jeszcze sie nie zaczal, prawie zawsze wychodze z domu 5-10 minut przed rozpoczeciem sie seansu i przychodze tylko na ostatnie minuty reklam. IMO nie potrzeba zadnego ''bojkotu'', kto chce i tak wie kiedy przychodzic (kazde kino/siec ma troche inna polityke reklam, zauwazylem, ze te mniejsze czesto maja ich duzo mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 22:02, kuba9876543210 napisał:

Odkad spoznilem sie prawie 40 min na film w silver screen, zeby zobaczyc, ze jeszcze
sie nie zaczal, prawie zawsze wychodze z domu 5-10 minut przed rozpoczeciem sie seansu
i przychodze tylko na ostatnie minuty reklam. IMO nie potrzeba zadnego ''bojkotu'', kto
chce i tak wie kiedy przychodzic (kazde kino/siec ma troche inna polityke reklam, zauwazylem,
ze te mniejsze czesto maja ich duzo mniej).


Niestety mylisz się mój rekord to 1,5 godziny reklam przed filmem Matrix Rewolucje z tego co pamiętam.
Natomiast Hobbit to zaledwie 45 minut reklam.
Przeciętny czas reklam to 30 minut.
Czas reklam jest inny w każdym kolejnym kinie (są takie w których nie ma ich wcale) więc stosowanie tu jakiegoś wzorca lub schematu nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest bardzo lajtowo. Zazwyczaj reklamy + zwiastuny trwają nie więcej niż 20 min. I jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się więcej niż 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 22:28, Kraju napisał:

To u mnie jest bardzo lajtowo. Zazwyczaj reklamy + zwiastuny trwają nie więcej niż 20
min. I jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się więcej niż 30 min.


Zazdroszczę jakie to kino ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 22:15, kerkas napisał:

Niestety mylisz się mój rekord to 1,5 godziny reklam przed filmem Matrix Rewolucje
z tego co pamiętam.

1,5h? Jeszcze mi powiedz że to było wtedy gdy ten film wchodził do kin. Wierzę ci ale naprawdę jest to nieprawdopodobne, żeby reklamy przxed filmem trwały 90 minut ... A tym bardziej to, że nikt z widzów nie poszedł i nie zwrócił żadnemu pracownikowi kina na to uwagi.

A z moich doświadczeń ... cóż. Ostatni raz w kinie byłem jakieś 11 miesięcy temu a znajduje się ono w jakieś wielkiej galerii handlowej [ więc to nie musiała być jakaś duża i znana sieć ] i co prawda jak wchodziliśmy na widownię to już tam było paru ludzi ale teraz już nie pamiętam czy jakieś reklamy leciały już wtedy czy ekran był wygaszony. Jednakże jak już się ''załączyły w mojej pamięci'' to trwały one nie wiem ... 10-15 minut maks a może i mniej. Może to była wina tego, że byliśmy w kinie dosyć wcześnie bo bodajże przed południem?

Nie lepszym prostestem byłoby w ogóle zaprzestanie chodzenia do kin? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już równo rok odkąd nie udzielałem się w tym wątku. Nie chcę nikomu przeszkadzać w dyskusji,więc krótko. :)

Przeszukałem różne sklepy (stacjonarne i e-sklep), porównywarki i nic. Wie ktoś, gdzie w Polsce można nabyć DVD z "The Duellists" Ridley''a Scotta?

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Duellists

Z góry dziękuję za informację. :)

P.S. Naprawdę tak długo teraz trwają reklamy w kinach?? Nie chce mi się w to wierzyć. W październiku jak byłem ostatni raz to trwały max 20 minut - kino "Femina" w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 22:35, Kraju napisał:

Helios Bałtyk i Cienma City. Dwa kina które najczęściej odwiedzam.


U mnie chyba cinema city 20-pare min, ale Baltyk rzeczywiscie krotko (chyba 15 min bylo jak bylem kiedys).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 20:06, Tyler_D napisał:

Crash

Bardzo dobry film, może nie jakoś wybitnie oryginalny pod względem pomysłu i wykonania
jednak całość jest wykonana bardzo rzetelnie, składnie a co najważniejsze - świetnie
się to ogląda aż po ostatnie minuty w zasadzie.

IMHO o wiele lepszy jest film Davida Cronenberga z 1996 roku pod tym samym tutułem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Crash_(1996_film)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 23:15, Janek_Izdebski napisał:

IMHO o wiele lepszy jest film Davida Cronenberga z 1996 roku pod tym samym tutułem.

A widzałeś ten o którym piszę? Bo jak nie to obejrzyj a jak tak to nie wiem dlaczego polecasz mi ten twój skoro jest o czymś zupełnie innym. I tak przy okazji mógłbyś się w końcu nauczyć by kasować niepotrzebne cytaty w postach do których się odnosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 22:43, Tyler_D napisał:

> Niestety mylisz się mój rekord to 1,5 godziny reklam przed filmem Matrix
Rewolucje
> z tego co pamiętam.
1,5h? Jeszcze mi powiedz że to było wtedy gdy ten film wchodził do kin.


To było w dniu premiery a kino Atlantic w Warszawie byłem z dwoma kumplami także mam świadków i nie zawaham się ich użyć :)

>Wierzę ci ale

Dnia 09.03.2013 o 22:43, Tyler_D napisał:

naprawdę jest to nieprawdopodobne, żeby reklamy przxed filmem trwały 90 minut ... A tym
bardziej to, że nikt z widzów nie poszedł i nie zwrócił żadnemu pracownikowi kina na
to uwagi.


Część osób wyszła z sali zwróciła bilety i poprosiła o zwrot pieniędzy.

Dnia 09.03.2013 o 22:43, Tyler_D napisał:

A z moich doświadczeń ... cóż. Ostatni raz w kinie byłem jakieś 11 miesięcy temu a znajduje
się ono w jakieś wielkiej galerii handlowej [ więc to nie musiała być jakaś duża i znana
sieć ] i co prawda jak wchodziliśmy na widownię to już tam było paru ludzi ale teraz
już nie pamiętam czy jakieś reklamy leciały już wtedy czy ekran był wygaszony. Jednakże
jak już się ''załączyły w mojej pamięci'' to trwały one nie wiem ... 10-15 minut maks
a może i mniej. Może to była wina tego, że byliśmy w kinie dosyć wcześnie bo bodajże
przed południem?


Od czasu Matrix Rewolucje prowadzę ranking reklam przed seansem i ostatnimi czasy zawsze wychodzi cuś koło 30 minut.
Multikino Ursynów niedziela 2 tygodnie temu godz. 9:30 Tajemnica Westerplatte ilość reklam z zegarkiem w ręku 25 minut.
Ostatni czwartek Multikino Złote Tarasy godz. 9:45 Szklana Pułapka 5 ilość reklam z zegarkiem w ręku 30. minut.
Kino Kultura Krakowskie Przedmieście 21/23 zero reklam przed filmem.

Dnia 09.03.2013 o 22:43, Tyler_D napisał:

Nie lepszym prostestem byłoby w ogóle zaprzestanie chodzenia do kin? ;-)


To niby jak mam się odstresowywać ? :(

Masz rację że zostaje mi
Kultura, Luna i Iluzjon tyle że tam nie ma szans na seans np. Tajemnicy Westerplatte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się