HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2013 o 17:21, Tyler_D napisał:

Z twojej listy to bardzo lubię Melancholię

A oglądałeś "Antychryst" jak już jesteśmy przy Larsie von Trier? Jeżeli nie, to polecam. Jak to u niego, film dość ciężkiego kalibru - ale warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, oglądałem. Trochę inne klimaty i stylistyka niż w Melancholii ale pod względem kalibru porównywalne [ z lekką przewagą dla Antychrysta ]. Mocno poryte i symboliczne kino, ciężkawe ale warto się przemóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 16:29, Kryhuu napisał:

Szukam filmów podobnych do twórczości Tarantino/Rodrigueza, upodobaliśmy sobie z dziewczyną
taki specyficzny rodzaj kina i oglądamy w kółko Pulp Fiction, Grindhouse''a, Cztery Pokoje
etc, ostatnio wpadł nam w oko także Sucker Punch. Jakieś propozycje? :)


Może coś od Guy''a Ritchiego. Polecam "Przekręt" i "Porachunki".
Ewentualnie jeszcze "Clerks".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Mr Nobody widzieliśmy, film fajny ale raczej nie o to mi chodziło :p resztę ogarnę, co z tego wyjdzie to nie omieszkam opowiedzieć :)

@TigerXP
Wygląda w porządku, też sprawdzę na pewno :)

@filip29
Clerks klasyk, widziałem obie części parę razy, geniusz. Co do tych dwóch to się lampka świeci ale nie pamiętam, więc też zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 15:56, Tyler_D napisał:

Podrzucilibyście kilka [ tak kerkas, kilka :-P ] tytułów?


Android (1982)
Andromeda znaczy śmierć (1971)
Asphyx (1973)
Aż na koniec świata (1991)
Brazil (1985)
Burza mózgów (1983)
Fenomen (1996)
Hardware (1990)
Koniec wieczności (1988) ZSRR
Kontakt (1997)
Kosiarz umysłów (1992)
Lepkie place czasu (1981)
Miasto zaginionych dzieci (1995)
Mroczne miasto (1998)
Odmienne stany świadomości (1980)
Ostatnia walka (1980)
Trudno być Bogiem (1990)

wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:14, Kryhuu napisał:

Clerks klasyk, widziałem obie części parę razy, geniusz. Co do tych dwóch to się lampka
świeci ale nie pamiętam, więc też zobaczę.

Guy Ritchie nie raz był nazywany europejskim Tarantino i nie obejrzeć takich filmów jak "Lock Stock and Two Smoking Barrels" czy "Snatch" to grzech :) Szczególnie Snatch - jeden z moich ulubionych - film na prawdę bardzo dobry. Od tego reżysera dorzuciłbym jeszcze "Rock''N''Rolla", bo "Revolver" już mniej choć jakoś trzyma klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:59, Transylvanian_Hunger napisał:

"Revolver" już mniej choć jakoś trzyma klimat.


Revolvera oglądałem trzy razy, za każdym razem był lepszy (od "co to za badziewie?" do "omg ale to dobre"). Dziwne i rzadko mi się zdarza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 21:32, kerkas napisał:

Gorąco polecam
Warszawa 1935 film trwa zaledwie 25 minut ale robi niesamowite wrażenie.
Wreszcie technologia 3D wykorzystana jak należy a i cena biletów atrakcyjna 15zł (Kinoteka)
gdyby jeszcze nie te godziny seansów

Cinema City - wszystkie jeden seans dziennie 19:35

Kino Atlantic ul. Chmielna 33, Warszawa


Moje wrażenie były zupełnie inne. Pomysł świetny i... tak naprawdę niewiele więcej. Napisałem tekst na ten temat na blogu. Niedosyt po seansie pozostał niestety spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem to całe Argo i mam dosyć mieszane uczucia. Z jednej strony dostaliśmy całkiem dobry, na początku nawet bardzo klimatyczny film ''based on true events'' ale z drugiej strony nie trudno się oprzeć wrażeniu pustej amerykańskiej propagandy, pewnej sztuczności i niektórym mocno naciąganym scenom. Trzeba uczciwie przyznać, że film momentami potrafi zaciekawić bądź trzymać w niepewności ale o ile początek jest dobry tak już dalej jest średnio choć nadal poprawnie w takiej powiedzmy klasie B. Plus należy się za zdjęcia, ścieżkę dźwiękową i parę innych drobnostek. Początkowo dałem 7 ale jednak odpowiedniejsza będzie szósteczka. A za co te Oscary to naprawdę nie wiem ...

The Expendables 2

To co samo co w jedynce ale więcej i bardziej. Dobre kino akcji klasy B a może nawet C, zdecydowanie dla ludzi urodzonych w latach 80 i początku 90tych. Dużo strzelania, dużo akcji, dużo bezsensu, dużo gwiazd i lania się po mordach tudzież strzelania z cudactw przeróżnych. Do tego jakaś tam fabuła, who cares bout that. 7/10

Bronson

Kompletnie nie wiedziałem czego się po tym filmie spodziewać. Dostałem hm ... ciekawie opowiedzianą historię pewnego ... wykolejeńca. I śmieszno i straszno. Z Bronsonem skojarzyły mi się dwa tytuły - Mechaniczna pomarańcza Kubricka i Trainspotting od Boyle''a. Specyficzny styl, przerysowany, mieszanka komedii i dramatu, urywkowe ale jednocześnie ciekawie pokazane epizody. Do tego świetna rola Hardy''ego i montaż. No i ścieżka dźwiękowa która jest ... intrygująca. 7/10

Unthinkable

Genialny pomysł. Do tego rosnąca z każdą chwilą nuta napięcia, ciekawy zestaw postaci i aktorów, niezłe dialogi. Ale oczywiście w centrum Ann-Moss i Jackson a w tle tykające atomówki. Z początku może się wydawać nieco zakręcone, niejasne a nawet nudne ale szybko film nabiera właściwego tempa by utrzymać je do samego końca. Świetne kino, ciekawie zrealizowane, właściwie bez większych wad i zapadające w pamięć. 8/10

Animal Factory

Szczerze mówiąc oczekiwałem czegoś lepszego a film jest jedynie niezły, poprawny aczkolwiek bez rewelacji. Ot jedna z wielu więziennych historyjek w której świeżak styka się z elitą. Do tego wątki poboczne, tak stricte więzienne jak i te poza więzienne. Dobre role Dafoe i Furlonga, reszta na normalnym poziomie. Rourke też nieźle zagrał mimo specyficznej roli. ;-D No i oczywisty w takim filmie Trejo. Zabrakło jakiegoś przekazu, głębi, czegokolwiek coby odróżniło ten film od konkurencji a tak jest tylko nieźle. 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 18:13, Tyler_D napisał:

Początkowo dałem 7 ale jednak odpowiedniejsza
będzie szósteczka. A za co te Oscary to naprawdę nie wiem ...

Pewnie za to że to o Nich. Jacy to oni dzielni, pomysłowi, odważni ...
Oscary to czysto amerykańskie przedsięwzięcie. Nagradzają tylko te filmy, które się Im podobają (zdecydowana większość członków Akademii to amerykanie).
Nie patrzą z punktu widzenia reszty świata (to świat ma się nauczyć patrzeć tak jak oni) tylko swego własnego.
I tak zrobili nam dużą grzeczność i nagradzają jakiś tam jeden film nieamerykański :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 21:29, Spayki napisał:

> Gorąco polecam
> Warszawa 1935 film trwa zaledwie 25 minut ale robi niesamowite wrażenie.

> Wreszcie technologia 3D wykorzystana jak należy a i cena biletów atrakcyjna 15zł
(Kinoteka)

Dnia 20.03.2013 o 21:29, Spayki napisał:

Moje wrażenie były zupełnie inne. Pomysł świetny i... tak naprawdę niewiele więcej. Napisałem
tekst na ten temat na blogu. Niedosyt po seansie pozostał niestety spory.


Na którym blogu ? bo na gramowym nie znalazłem ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie trailer filmu "The Great Gatsby". Nie miałem okazji oglądać wersji z ''74, ale odświeżona wersja na pewno będzie przeze mnie obejrzana. W tytułowej roli DiCaprio, którego lubię i na myślę, że może pasować do tej roli. Fajnie też prezentuje się na tym trailerze Carey Mulligan. Myślę, że może wyjść z tego kawałek dobrego kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 21:38, kerkas napisał:

Na którym blogu ? bo na gramowym nie znalazłem ani słowa.


Ten w podpisie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu, a raczej moja mama szuka...
Otóż dostałem taki opis:
(ponoć główna bohaterkę gra Angelina Jolie) "Bohaterka jest agentką, która została postrzelona i zdradzona, potem zaczyna trenować i wraca do tej agencji i "omota" jakiegoś biznesmena, udając, że ratuje mu syna i się do niego zbliża"

Z tego co patrzyłem na filmy z A.J. to nie ma czegoś takiego ( z ostatnich to Salt pasuje, ale Olbrychskiego by rozpoznała raczej...) więc może jej się aktorki pomyliły, wiadomo jak to z mamami jest :)

Jak ktoś ma pomysł co to za film to piszta !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 18:13, Tyler_D napisał:

Unthinkable

Genialny pomysł. Do tego rosnąca z każdą chwilą nuta napięcia, ciekawy zestaw postaci
i aktorów, niezłe dialogi. Ale oczywiście w centrum Ann-Moss i Jackson a w tle tykające
atomówki. Z początku może się wydawać nieco zakręcone, niejasne a nawet nudne ale szybko
film nabiera właściwego tempa by utrzymać je do samego końca. Świetne kino, ciekawie
zrealizowane, właściwie bez większych wad i zapadające w pamięć. 8/10


Do tego w końcu zakończenie, które nie jest typowo hollywoodzkie ! Bardzo dobry film, tylko tak jak już pisałem przeszedł bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 21:18, Kermit napisał:

Jak ktoś ma pomysł co to za film to piszta !

Wg mnie chodzi o Salt. Nie pamietam juz tego filmu w detalach (az tak nie zapada w pamiec), ale jest niezly i mozna obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 22:11, rhyz napisał:

> Jak ktoś ma pomysł co to za film to piszta !
Wg mnie chodzi o Salt. Nie pamietam juz tego filmu w detalach (az tak nie zapada w pamiec),
ale jest niezly i mozna obejrzec.


No właśnie też byłem przekonany, że to ten film, ale serio Polskiego aktora by poznała, a jak zasugerowałem, że może on grał to mnie wyśmiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie między innymi przez zakońxzenie ten film mi się tak spodobał [ choć oczywiście nie tylko dzięki niemu, jedna z lepszych imo ról Jacksona - śmiałbym nawet powiedzieć, że lepiej się pokazał niż np: w Django ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się