HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Nie mam zielonego pojęcia, gdzie się spytać, więc przybyłem tu xD Zna ktoś jakąś stronkę/forum na temat tych filmów o superbohaterach wszystkich w jednym miejscu i innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Iron-Man 3 :D Pewnie rzekłbym jak wielu innych, że to najlepsza część serii, gdyby nie

Spoiler

To co zrobili z Mandarynem...nawet nie mam słów by to opisać, ogromny minus za to, tak spieprzyć postać, która tak dobrze się zapowiadała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Iron Man 3 był świetny dopóki Stark nie wylądował w Tennessee, potem trochę siadło, ale ogólnie film dobry. Końcówkę trochę zepsuli według mnie, a co do

Spoiler

Mandaryna, to jeśli miałby wyjść z niego jakiś zwykły terrorysta a''la Bin Laden (w sumie to też jest ciekawe nawiązanie do teorii spiskowych, mówiących, że Osama był podstawiony przez USA) to może lepiej, że to tak rozwiązali, chociaż też byłem zdziwiony

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga część Wzgórza mają oczy będzie jakoś w tym tygodniu w tv na którymś z podstawowych kanałów, bodajże Polsat. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 23:49, Ecko09 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia, gdzie się spytać, więc przybyłem tu xD Zna ktoś jakąś stronkę/forum
na temat tych filmów o superbohaterach wszystkich w jednym miejscu i innych?


kilka sekund w google-ach i pierwsza z brzegu strona
http://www.superherodb.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Ecka,

Spoiler

mi to zrobili z Mandarynką się podobało niesamowicie. Powiedziałbym, że to najlepsze co ten film spotkało.

Ja to się chyba starzeje, ale takie filmy akcji mnie zaczynają męczyć. No niby się cały czas coś dzieje, tu wybuch, tam wybuch, ale mnie to nudzi. Końcówka oczywiście dla mnie słaba, ale nigdy nie będzie takiej końcówki jakiej oczekuję w takim filmie, takiej, żebym czuł się zaskoczony, żebym przez tydzień miał wyraz twarzy ''ale że co?!''. I jeszcze ten cały zły bohater. Mścić się na kimś tak bardzo, bo postał pół godziny na dachu. No proszę was. Jakbym miał takie akcje odstawiać jak ten pan po każdym razie jak mnie dziewczyna tak wystawia, to już by planet we wszechświecie zabrakło do rozwalania. No i poza tym film jest za długi. Nie mam nic do długich filmów jak są ciekawe, ale tutaj od jakiegoś momentu czekałem tylko na koniec.

Ogólnie gdyby nie Mandaryn, przez to, że to jedyna rzecz, która zaskakuje, to IM3 byłby kolejnym gniotem pokroju Avengers na którym zasnąłem przez nadmiar akcji. Nie wiem czemu ciąglę łudzę się, że jakiś film będzie lepszy od rysunkowych bajek i chodzę na te chłamy do kina. I jeszcze to 3D... Rozumiem dawać filmy w 3D w IMAXie, takie na prawdę 3D, ale nie w jakichś heliosach, w których 3D są tylko napisy.

Jeżeli miałbym oceniać tak jak ocenia się w dzisiejszych czasach gry, Iron Man 3 dostałby ode mnie 7+/10, ale że to nie jest gra, ani nie jestem recenzentem i nie powinienem oceniać filmów, bo przecież nie chodziłem na filmoznawstwo i się nie znam to spkojnie mogę dać IM3 ocenę 5/10, bo jednak nie zasnąłem jak na Avengersach i ogólnie nie oglądało się źle.

I jeszcze pytanie: Było coś po napisach? Bo wolałem nie ryzykować jak ostatnio, że nie mogłem wyjść z kina i plątałem się po jakichś dziwnych korytarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 11:24, Markush napisał:

I jeszcze pytanie: Było coś po napisach? Bo wolałem nie ryzykować jak ostatnio, że nie
mogłem wyjść z kina i plątałem się po jakichś dziwnych korytarzach.


Nie czekałem w kinie, ale znalazłem na necie:

Spoiler

Tony Stark opowiada coś tam o sobie (jak na jakimś spotkaniu z psychoanalitykiem) Bruce''owi Bannerowi, a ten usypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 23:49, Ecko09 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia, gdzie się spytać, więc przybyłem tu xD Zna ktoś jakąś stronkę/forum
na temat tych filmów o superbohaterach wszystkich w jednym miejscu i innych?


http://heroesmovies.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:18, rob006 napisał:

>


http://www.marvelcomics.pl/
Coś takiego znalazłem jeszcze ;P


Nie orientuje się ktoś kiedy w tv będzie Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera? Na kablówce, żadnych Cyfrowych polsatów, canal + czy co tam jeszcze jest. Wiem ,ze kilka miesięcy temu chyba było na TVP 1 czy 2, ale wtedy nie mogłem obejrzeć =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:20, Ecko09 napisał:

Nie orientuje się ktoś kiedy w tv będzie Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera?
Na kablówce, żadnych Cyfrowych polsatów, canal + czy co tam jeszcze jest. Wiem ,ze kilka
miesięcy temu chyba było na TVP 1 czy 2, ale wtedy nie mogłem obejrzeć =/


Jedynka będzie w piątek na Polsacie, a co do dwójki to chyba nie zanosi się na to. Jak masz konto na FW to dodaj ten film sobie do listy "chcę obejrzeć" i wtedy na liście w profilu będzie pisać czy będzie gdzieś puszczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:48, ManweKallahan napisał:

>


Jedynki to ja już się wystarczająco naoglądałem ;P Ale skoro jest jedynka na Polsacie to pewnie niedługo będzie i druga część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Law abiding citizen / Prawo zemsty.

Miało być fajnie, wyszło jak zwykle. Mieszanka Prison Breaka, Ściganego i tym podobnych z Butlerem w tle, dodajmy do tego fabułę i pomysł na nią [ niestety im dalej w las tym jest coraz bardziej beznadziejnie ] a dostaniemy mocno średnie filmidło z mocno skopanym zakończeniem. Po cichu liczyłem, że

Spoiler

na końcu w jakiś ''tajemniczy'' sposób zginie córka tego adwokaciny albo i on sam a tu nic

.

O ile początek i sama koncepcja fabuły [
Spoiler

niesprawiedliwy wyrok, samotna walka z systemem etc

] są ciekawe tak im dalej w las tym coraz więcej bzdur, nielogiczności i dziur fabularnych.

Mocno nieskładny film, którego w zasadzie nic nie ratuje, obejrzeć od biedy można ale film okazał się sporo poniżej moich oczekiwań. 6/10 i jakieś 0,5-1 pkta za samą tematykę ...

Defilada - chyba wystarczy przeczytać opis na fw by uznać to za warte obejrzenia. Choć momentami ciężko wytrzymać te propagandowe gadki to jednak trzeba to obejrzeć. 8/10.

Rosja 88 - niezłe choć w żadnym aspekcie nie wybitnie kino na temat rasizmu i hołoty zwanej skinheadami / narodowcami / pseudonaziolami. Dobrze się to ogląda jak na raczej niszowe kino. 7/10, punkt wyżej za końcówkę [ napisy ] i tematykę.

Bowling for Columbine - 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 17:52, Tyler_D napisał:

Law abiding citizen / Prawo zemsty.


Zgadzam się, że zakończenie jest najgorszą stroną filmu, rodem z filmów przeznaczonych na rynek DVD. Gdyby było np. takie jak sugerujesz to odwróciłoby uwagę od dość naciąganej, ale moim zdaniem ciekawej fabuły.

@vonArnold
Moim zdaniem trochę gorszy od jedynki, ale trzyma dobry poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczątek fabuły [

Spoiler

napad, morderstwo, walka z systemem, wściekłość bohater

a ] był niezły i nawet w miarę realistyczny ale film bombarduje nas taką ilością debilizmów nazwijmy to podstawowych [
Spoiler

kim był bohater? zabójcą na zlecenie? szpiegiem? tajne służby? no fuckin idea

], podobnie na dobrą sprawę słabuje to, że [
Spoiler

nikt naszego bohatera nie zatłukł ''przypadkiem'' w więzieniu / celi, paradoksalnie tam był bezpieczniejszy i co ciekawsze - zupełnie bezkarny

] aż pod liczne idiotyzmy [
Spoiler

działko którego nikt nie zauważył na cmentarzu? choćby to a było tego więcej

]. Masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 17:52, Tyler_D napisał:

Defilada - chyba wystarczy przeczytać opis na fw by uznać to za warte obejrzenia.
Choć momentami ciężko wytrzymać te propagandowe gadki to jednak trzeba to obejrzeć. 8/10.

Dnia 13.05.2013 o 17:52, Tyler_D napisał:

Bowling for Columbine - 9/10.


Z Twojego postu z czterema filmami, widziałem tylko te dwa i o ile zgadzam się z oceną Bowling for Columbine, o tyle moim zdaniem Defilada zasługuje na 10/10.

To prawda, że ilość komunistycznej propagandy przytłacza, ale jeśli potraktować to jako historyczny zapis/historyczną ciekawostkę, to jest do przełknięcia. W dodatku ciekawie przedstawiony jest kult jednostki. Film polecam obejrzeć, bo warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 18:26, Tyler_D napisał:

Spoiler

kim był bohater? zabójcą na zlecenie? szpiegiem? tajne służby? no fuckin idea

,


Oglądałem to już kilka miesięcy temu, ale coś mi się po głowie kołacze, że na temat jego przeszłości było powiedziane. Chodzi mi po głowie

Spoiler

producent broni albo były komandos

, ale mogę się mylić.

Dnia 13.05.2013 o 18:26, Tyler_D napisał:

podobnie na dobrą sprawę słabuje to, że

Spoiler

nikt naszego
bohatera nie zatłukł ''przypadkiem'' w więzieniu / celi, paradoksalnie tam był bezpieczniejszy
i co ciekawsze - zupełnie bezkarny



To rzeczywiście dość dziwne, ale trzeba chyba założyć, że jakoś w tym więzieniu zdobył sobie szacunek współwięźniów.

Spoiler

Za zabicie poszedł jednak do izolatki, więc jakąś karę dostał.


Dnia 13.05.2013 o 18:26, Tyler_D napisał:

Spoiler

działko którego nikt nie zauważył na cmentarzu? choćby to a było tego więcej

.


No, to już był bardzo nietrafiony pomysł, też mnie to zdziwiło jak oglądałem. Taki zwiastun kiepskiego zakończenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się z tym wszystkim zgadzam. Film warto obejrzeć i z tych powodów o których piszesz i dlatego, że to nasz - realny a nie filmowy świat i tak dalej i tak dalej. Oceny to już [ zwłaszcza w przypadku takich filmów ] mają znaczenie drugo a może nawet trzeciorzędne. Takie tytułu jak właśnie Defilada, The Soviet Story, BfC czy dokument o eugenice po prostu warto obejrzeć tak czy inaczej, bez względu na nasze poglądy lub preferowane gatunki.

Dnia 13.05.2013 o 19:19, Heartbreaker napisał:

To prawda, że ilość komunistycznej propagandy przytłacza

http://forum.gram.pl/upl/forum/2013_19/20130512234733.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do jego przeszłości to

Spoiler

coś niecoś tam było [ adwokaciny spotkali się z jego kolegą / współpracownikiem czy kimś tam, coś tam było, że główny bohater zajmował się [ poza byciem oficjalnym ''wynalazcą'' ] liwidowaniem celów, coś jak hitman, chyba tylko różniło go to, że był bardziej najemny / polityczny etc ale to tylko moje domniemania ].



Bardziej mi chodziło o to, że
Spoiler

nikt z tych których potem likwidował nie wpadł na pomysł by go przypadkiem wyhuśtać na tygrysie albo coś. ;-) Zresztą izolatka była celowa [ tunel ... swoją drogą ciekawe, że akurat do TEJ celi sobie zrobił tunel ... ]

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 19:42, Tyler_D napisał:

Co do jego przeszłości to

Spoiler

coś niecoś tam było [ adwokaciny spotkali się z jego kolegą
/ współpracownikiem czy kimś tam, coś tam było, że główny bohater zajmował się [ poza
byciem oficjalnym ''wynalazcą'' ] liwidowaniem celów, coś jak hitman, chyba tylko różniło
go to, że był bardziej najemny / polityczny etc ale to tylko moje domniemania ].


Spoiler

Głowny bohater to przede wszystkim były szpieg: a to mówi samo za siebie. Gerard Butler spisał się. To samo Jammie Fox. Ciekawe postaci, dobrze zagrane. Można by rzecz, że to taki mały pojedynek osobowości był.


Mnie film się osobiście podobał. Niezgorsze kino choć na piedestał tego wystawić nie mogę. Co do debilizmu z
Spoiler

działkiem na cmentarzu, tu może i jest trochę racji, ale to w sumie cmentarz był. Na co dzień nie ma tam ludzi tylu co centrach handlowych jednak działko było za duże choć z tego co pamiętam to widać było tylko lufę karabinową. Szpiedzy ponoć mają swoje sposoby ;-) IMHO gdyby ten film trwał dłużej może i by czas uzupełnił braki i niedoróbki, które w dyskretny sposób maskuje regularny zwrot akcji, gdzie nie ma czasu zbytnio na rozkminy typu: "co?" "gdzie" "jak" "kiedy" "za co", "po co" "w jaki sposób" i "dlaczego". Co mogło by dać w rezultacie lepszy wynik. Poza tym... od zamordowania jego rodziny mija 10 LAT! więc chyba mamy odpowiedź na te wszystkie pytania. "skąd" i "jakim cudem". Cała fabuła czyli ukaranie tego choregom skorumpowanego, zepsutego systemu sprawiedliości, nie było wcale takie złe. Zakończenie aggrraaahh ... hmmm Tu leży pies pogrzebany. Bo ja oglądając w przekonaniu byłem cały czas, że mu się uda wysadzić to wszystko w powietrze i nie będzie aż tak Hollywoodzkiego słitaśnego zakończenia gdzie mimo iż prawo [w tym filmie gnój nie prawo] wygrywa. Choć można to też interpretować w dwojaki sposób. Co by było sweet??. Początek i koniec zemsty. Plan wykonany od A do Z. mogę siedzieć z czystym sumieniem, że się pomściłem rodzinę w jakiś tam sposób oraz zrobiłem odwet na chorym systemie sprawiedliwości ? A jednak, lekki zwrot bo zwrot [dla niektórych pewnie i nawet zaskoczenie] było w efekciarski sposób gdzie też można by było się przyczepić o brak i niedoróbkę... No bo kiedy oni zdążyli te całe wybuchowe zabawki przenieść do jego izolatki ? o.O. Bo ja k**** nie mam pojęcia xD i nie przypominam sobie takiej sceny

. Ogólnie film i tak nie jest zły. Bywały już gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się