HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

W końcu obejrzałem Iron Man 3 i mogę z całą pewnością polecić produkcję. Całkiem fajnie zagrali aktorzy, Tony Stark faktycznie nie zawsze paradował w zbroi, ale było to uwarunkowane dokończeniem (stworzonego w poprzedniej części) profilu psychologicznego superbohatera, a przynajmniej tak ja to zrozumiałem.

Przeciwnicy tym razem nie są jakoś super atrakcyjnie opisani w scenariuszu, ale mogą być, choć ja bym rozwiązał inaczej sprawę z terrorystą [tym bardziej, że w Iron Man TAS gość był zielonym kosmitą ;) ].

Końcówka jest epicka i z pewnością dzięki niej film zyskuje na akcji. Jedynie mogli inaczej napisać kwestie dla bohaterów (w sumie trzeba byłoby też zmienić końcówkę), bo jak to jest, że

Spoiler

Mandaryn zaraził Potts, a nie przewidział, że Stark ma kumpla, który siedem lat wcześniej (20 lat, ale siedem z racji wyliczeń w fabule) opracował szczepionkę na przypadłość "super żołnierzy".



Z drugiej strony, gdyby o tym wiedział, byłaby powtórka z Mission Impossilbe 3 w tym momencie.

Filmu nie oceniłem jeszcze ostatecznie, ale dla mnie albo 8/10 albo 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 18:09, Pietro87 napisał:

Żadna, bo to nie film gore. tu flaki nie latały nigdy po ekranie.

Już dawno nie oglądałem. Może nie liczyłem od razu na jakieś flaki, ale... Ok. :]

BTW, z czysto teoretycznego punktu widzenia, któraś musi być najbrutalniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 20:38, Tyler_D napisał:

To powiedz czego innego szukasz to coś się zawsze znajdzie.

W zasadzie, to właśnie filmów typu gore z udziałem istot niecodziennych. Może być czarna komedia, może być dramat, może być inna forma. Jak na razie jestem po takich produkcjach, jak Czarna Owca i Mgła i czuję się naprawdę zachęcony do tego klimatu.

kerkas zarzucił mi 5-6 stron temu paroma tytułami, ale jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje, to ja bardzo chętnie posłucham. C:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o tej Mgle http://www.filmweb.pl/2007.Mgla to niestety gore to to nie jest. Ewentualnie jest jeszcze seria Evil Dead [ nie oglądałem ] i to chyba by ci pasowało. Sprawę trochę utrudnia fakt, że pytasz o filmy z istotami obcymi a nie ludźmi co przynajmniej mi trochę utrudnia sprawę. ''Ludzkich'' gore lub gore-podobnych byłoby więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 20:37, Kardithron napisał:

BTW, z czysto teoretycznego punktu widzenia, któraś musi być najbrutalniejsza.


W pierwszej części jedyną sceną z jakąkolwiek dawką brutalności jest chyba

Spoiler

kiedy ta pani archeolog w budynku, w którym miała włączyć awaryjne zasilanie znajduje odgryzioną przez Welociraptory rękę strażnika

.
W części drugiej
Spoiler

Tyranozaur jest w mieście i paru ludzi zjada

. Część trzecią oglądałem dawno i mało pamiętam.
Ogólnie rzecz biorąc Parki Jurajskie to jest kino prawie, że familijne i jeśli ktoś ginie to jest to pokazane poza kadrem albo w łagodny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 20:57, Tyler_D napisał:

Jeżeli mówisz o tej Mgle http://www.filmweb.pl/2007.Mgla to niestety gore to to nie jest.

Nie stricte gore, ale spełnia moje wymagania. Są dziwne istoty, są... niesympatyczne urazy.

Dnia 20.05.2013 o 20:57, Tyler_D napisał:

Ewentualnie jest jeszcze seria Evil Dead [ nie oglądałem ] i to chyba by ci pasowało.

Zaraz się zapoznam z tym na Filmwebie.

Dnia 20.05.2013 o 20:57, Tyler_D napisał:

Sprawę trochę utrudnia fakt, że pytasz o filmy z istotami obcymi a nie ludźmi co przynajmniej
mi trochę utrudnia sprawę. ''Ludzkich'' gore lub gore-podobnych byłoby więcej.

Istotami obcymi? Pisząc o istotach "niecodziennych" miałem na myśli nie tylko przybyszów z innych galaktyk, ale też dajmy na to np. dinozaury. C-:

@ManweKallahan

Dnia 20.05.2013 o 20:57, Tyler_D napisał:

Ogólnie rzecz biorąc Parki Jurajskie to jest kino prawie, że familijne i jeśli ktoś ginie to jest to pokazane poza > kadrem albo w łagodny sposób.

Szkoda. Zapamiętałem tę serię nieco brutalniej. Niemniej, dziękuję za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Evil dead jest bardzo specyficzny. Cała seria z początkowego absurdalnego wręcz śmiesznego gore, przez kolejne części przekręca się w komedię fantasy. Ale obejrzeć trzeba i warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 21:09, Kardithron napisał:

Istotami obcymi? Pisząc o istotach "niecodziennych" miałem na myśli nie tylko przybyszów
z innych galaktyk, ale też dajmy na to np. dinozaury. C-:

A ja bardziej ''ludzkie'' filmy typu: seria Guinea Pig, Cannibal Holocaust, Human Centipede, Srpski film, seria Man behind the sun i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kardithron, może seria Koszmar z Ulicy Wiązów i seria Piątek 13 oraz Freddy kontra Jason? Gore jak gore, ale dużo brutalności jest w obu seriach.

Aczkolwiek o ile Koszmar obejrzysz bez problemu, o tyle możesz się nieco zdenerwować, na głupie rozwiązania w późniejszych Piątkach 13.

No i polecam serię z Elzą. Elza: Wilczyca z SS i kolejne trzy filmy o Elzie to całkiem dobre kino nazi exploitation z duża dawką gore i seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 21:14, Heartbreaker napisał:

No i polecam serię z Elzą. Elza: Wilczyca z SS i kolejne trzy filmy o Elzie to całkiem
dobre kino nazi exploitation z duża dawką gore i seksu.

Dobrze wiedzieć. ;-D Na Elzę trafiłem jakoś ostatnio chyba na fw. I przy okazji warto też wspomnieć o http://www.filmweb.pl/film/Salo%2C+czyli+120+dni+Sodomy-1975-9330, to też jest mocno zryte jak i wcześniejsze tytuły, które podrzuciłem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2013 o 21:09, Kardithron napisał:

Nie stricte gore, ale spełnia moje wymagania. Są dziwne istoty, są... niesympatyczne
urazy.


Braindead, Guinea Pig [seria], Men Behind the Sun.

A jak dalej będzie niedosyt kina mocno "skrzywionego" to :

Srpski film

=)

Wrażenia niezapomniane. A przynajmniej na tyle graficzne, ze nie ulatują z pamięci.
To jest moc takich filmów, szokowanie emanującym z ekranu sadyzmem i cierpieniem.
Personalnie - fanem ani "koneserem" tego gatunku nie jestem [tzn tak absurdalne i nierealistyczne twory jak Evil Dead czy Braindead lubię, zwyczajnie za absurdalny miejscami przekaz i humor, ale już filmów stylizowanych pod realizm jak Srpski film które chcą pokazać coś co ma imitować śmierć na żywo - nie specjalnie] aczkolwiek kilka mocniejszych pozycji obejrzałem.
Wrócić do nich nie wrócę [bo ani mnie tam już nic nie zszokuje ani nie są zbyt zdrowe dla ludzkiej psychiki - pomimo faktu, ze to tylko film] nie mniej w pamięć zapadły na bardzo długo.

Nie mniej dla osób o słabym żołądku i nerwach - nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 16:13, Braveheart napisał:

Lecz nie każdemu może się podobać/ przypodobać dana wersja filmu albo temat i wizja przedstawiona
w tytule =/.


Jasna sprawa.


>Na siłę się nikogo nie uszczęśliwi.

Nie zamierzam nikogo uszczęśliwiać na siłę.

>BTW Fajna lista.

Cóż, nie moja.


>Swego czasu miałem

Dnia 19.05.2013 o 16:13, Braveheart napisał:

okazję obejrzeć "Częstotliwość" / "Frequency". Motyw podróży w czasie i skutki w przyszłości
gdy się miesza w przeszłości. itp itd. Jednak przed obejrzeniem tego pierwszego oglądałem
wpierw [kiedyś tam to było] "Efekt Motyla" (2004) i tu chyba jest pies pogrzebany bo
oglądając "Częstotliwość" cały czas miałem w głowie motywy z "Efektu Motyla". To samo
by było na odwrót gdybym wpierw obejrzał "Częstotliwość" a później "Efekt Motyla".


Problem jest raczej w tym iż o ile stare filmy SF nie miały wspaniałych efektów specjalnych to miały ciekawy scenariusz, dobre aktorstwo, muzykę a przed wszystkim film nie opierał się na pomyśle.
Współczesne kino SF to generalnie kino akcji z mega efektami specjalnymi w których rzadko kiedy pomysł jest rozpisany na w miarę sensowny scenariusz.
Przykłady takiego kina to: Wyspa, Ja, robot, itd. itp.
Tak też postrzegam Equilibrium jako kino akcji w którym kostium SF robi za mało znaczące tło.

>Dziw

Dnia 19.05.2013 o 16:13, Braveheart napisał:

bierze, że na tych listach nie ma Matrixa pierwszego. ]:->


To zna każdy a ile osób widziało
http://www.filmweb.pl/film/Fantastyczna+podróż-1966-33127
http://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Andromedy-1971-31495
Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (1951)

Raczej niewiele.

Dnia 19.05.2013 o 16:13, Braveheart napisał:

> Ile z w.w. filmów nigdy nie zostało poleconych ? mimo iż są naprawdę warte polecenia.
To pytanie retoryczne czy na serio pytasz?, bo jeśli to drugie to ja powiem jedno: Skąd
u diabła mam to wiedzieć ? :-D. Może ktoś poleci/polecił może nie :)


Pytanie retoryczne a formaty odpowiedzi znam:
- za stare filmy
- czarno białe
- brak widowiskowych efektów specjalnych
- słaba gra aktorów
itd. itp.

A mnie się marzy świat taki jak w
http://www.filmweb.pl/film/Free+Rainer-2007-347135

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zna ktoś film podobny do "Krzyk"? Chodzi mi o to by był tez psychopatyczny morderca w nim ale nie jakiś potwór jak w "dogra bez powrotu" tylko człowiek :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 11:50, Eternal101 napisał:

Mam pytanie zna ktoś film podobny do "Krzyk"? Chodzi mi o to by był tez psychopatyczny
morderca w nim ale nie jakiś potwór jak w "dogra bez powrotu" tylko człowiek :D.

Chętka na krew, pragnienie krwi ? :D brutale sceny ? Tego jest trochę... hmmmm tak na szybko to mógłbym wymienić :

Hostel, dwójki nie widziałem, ponoć nawet trzecia część wyszła.!
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną, ale pierwsza!(1974) od Tobe Hoopera
Smakosz, Lęk, Gdy dzwoni nieznajomy, Lustra, seria Rec.!
Jest jeszcze Piła ale tego wyszło tyle, że od siebie mogę polecić tylko 3 pierwsze części z czego pierwsza jest najlepsza. Zaraz i tak dostaniesz ze 50 pozycji + od kerkasa więc długo nie będziesz czekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 11:50, Eternal101 napisał:

Mam pytanie zna ktoś film podobny do "Krzyk"? Chodzi mi o to by był tez psychopatyczny
morderca w nim ale nie jakiś potwór jak w "dogra bez powrotu" tylko człowiek :D.

"American Psycho" z Christianem Balem. Całkiem fajny film aczkolwiek nie rozumiem kultu wokół niego. Ale fajnie się go ogląda. Jest jeszcze "Ostatni Dom Po Lewej", ale to już kino klasy B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 16:47, Sandro napisał:

> Mam pytanie zna ktoś film podobny do "Krzyk"? Chodzi mi o to by był tez psychopatyczny

> morderca w nim ale nie jakiś potwór jak w "dogra bez powrotu" tylko człowiek :D.

"American Psycho" z Christianem Balem. Całkiem fajny film aczkolwiek nie rozumiem kultu
wokół niego. Ale fajnie się go ogląda. Jest jeszcze "Ostatni Dom Po Lewej", ale to już
kino klasy B.


Dzięki i Tobie Braveheart też dzięki :). Oblookam opisy tych filmów/trailery i wybiore sobie jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkości przypomniał mi się jeszcze jeden film, który kiedyś tam oglądałem na HBO i nawet obejrzałem go do końca bo po prostu mnie ciekawiło to jak się to zakończy. Nawet jakaś tam fabuła jest :D. Chodzi mi o:
"Nocny pociąg z mięsem"

http://www.filmweb.pl/film/Nocny+pociąg+z+mięsem-2008-337325
http://www.youtube.com/watch?v=QHvnWuQQidg

Nie jest to kino górnolotne, nie jest to też kino górnolotne jak na gatunek jaki reprezentuje ale jest to z pewnością film na jeden jedyny raz.. od tak :) Proste kino dla ludzi co to chcą się zrelaksować i "odmóżdżyć" akurat przy scenach nieco brutalniejszych.
A co do filmu "Lustra" to polecam tylko pierwszą część.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 11:50, Eternal101 napisał:

Mam pytanie zna ktoś film podobny do "Krzyk"? Chodzi mi o to by był tez psychopatyczny
morderca w nim ale nie jakiś potwór jak w "dogra bez powrotu" tylko człowiek :D.


Psychoza (1960)
Nie oglądaj się teraz (1973)
Gra wstępna (1999)
The Bad Seed (1956)
Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną (1992)
Synalek (1993)
The Night of the Hunter (1955)
Cień wątpliwości (1943)
Arszenik i stare koronki (1944)
Zodiak (2007)
Kręte schody (1945)
Morderca (1995)
Dusiciel z Bostonu (1968)
Barwy nocy
Diagnoza zbrodni (1992)
Odrażający dr Phibes (1971)
Henry: portret seryjnego zabójcy (1986)
Wśród nocnej ciszy (1978)
American Psycho (2000)

wystarczy ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się