HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2013 o 22:43, Braveheart napisał:

A tu cały link jak coś:
http://film.org.pl/dir_cut/watchmen.html

Znajdziesz tu dokładne info co i jak i gdzie dodano/zmienione itp/itd/etc.


Właśnie patrzyłem na podany czas trwania 3-4 dominujących wydań polskich i wszystkie były takie same. Tego się właśnie obawiałem, czego teraz doczytałem się pod podanym przez Ciebie adresem:

Niestety, polski dystrybutor postanowił nie rozpieszczać nas zbytnio i dzięki temu ani wersji "Director''s Cut" ani tym bardziej "Ultimate Cut" zakupić w Polsce się nie da.

Zresztą, o wersji Ultimate Cut to nawet wcześniej nie słyszałem, a w opisie Director''s Cut zabrakło mi przynajmniej jednej sceny: dłuższego początku (pierwsze minuty pokazujące treści w telewizji). Chyba skończy mi się sprowadzaniem wydania Ultimate z Wielkiej Brytanii (Amazon? eBay? może angielscy sprzedawcy na Allegro? coś się powinno trafić...) - o ile nie będzie problemów z blokadą regionalną (region jest chyba ten sam, ale spodziwam się wszystkiego :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Ultimate różni się od Director''s Cut tylko wplecionym komiksem oraz chyba 1 scena jest przesunięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 06:48, kerkas napisał:


Może źle się wyraziłem. Oferty znalazłem sam, ale chciałem się dowiedzieć, czy któreś z wydań to wersja Director''s Cut. Okazało się, że nie - niestety, w Polsce Director''s Cut nie wydano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 21:56, UthersonL napisał:

Może źle się wyraziłem. Oferty znalazłem sam, ale chciałem się dowiedzieć, czy któreś
z wydań to wersja Director''s Cut. Okazało się, że nie - niestety, w Polsce Director''s
Cut nie wydano.


Zanim kupisz może warto się zapoznać czy opłaca się tę wersję reżyserską kupować ?
Poniżej link co i jak wersja ostateczna i wersja reżyserska.
http://film.org.pl/dir_cut/watchmen.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 23:51, Ecko09 napisał:

Wiedźmin dziś w TV widzę ,warto to oglądać? Kiedyś zdaje się widziałem jak ludzie narzekają
na to.

Nie tykaj tego 10 metrową zardzewiałą halabardą, to nie film, to katastrofa, plugastwo i bluźnierstwo, a twórców powinno się powywieszać za ratuszem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 00:03, Hubi_Koshi napisał:

Nie tykaj tego 10 metrową zardzewiałą halabardą, to nie film, to katastrofa, plugastwo
i bluźnierstwo, a twórców powinno się powywieszać za ratuszem!



Nieee, nie ma co przesadzać. Jak na polskie warunki z początku XXI wieku to ja uważam, że ten film się broni. Oczywiście, pod względem wierności opowiadaniom, to każdemu powinno się uciąć łeb, ale! Film wcale nie jest EKRANIZACJĄ, a jedynie wykorzystywał motywy z książek(każdy jednak wie, że i to gówno prawda, bo przeczytali jedynie komiksy redakcji sapka i Parowskiego z rysunkami Polcha - stąd Zamachowski w roli Jaskra), a więc przez ten drobny-wielki szczegół nie musieli się bardzo książką przejmować.

W każdym razie, dlaczego warto obejrzeć ten film?
Muzyka - fantastyczna muzyka skomponowana przez Obywatela GC. W filmie sprawdza się genialnie, jest w klimatach wieśka, pasuje do sytuacji, a ballada Jaskra rządzi. W serialu niektóre motywy po czasie trochę irytują, niemniej, parę lat temu nie było dnia bez słuchania owej ścieżki dźwiękowej.

Aktorzy - nawet jeśli Zamachowskiemu daleko do delikatnego elfa, z jakim imć Jaskier był mylony, to nie można zarzucić tego, że zagrał na medal. To samo tyczy się Żebrowskiego, był bardzo dobrym Wiesławem, a to co faktycznie psuło (na początku) tę postać, to nie gra aktora a durny jak but scenariusz (myślałem, że padnę trupem - ze śmiechu - jak przyjechały wiedźminki i Geralt nie wiedział, że istnieją kobiety). Yen też była w porządku, nawet bardzo bliska tej z książki. To tylko przykłady głównych postaci, bo nie będę się przecież rozpisywał na temat każdej postaci, ale uważam że większość ekipy sobie poradziła bardzo dobrze i PRACOWALI po prostu, to że jakiś matoł pisał scenariusz to nie ich wina. Najgorsza była Ciri, okropnie dobrane dziecko, które nie miało w ogóle, ale to w ogóle talentu aktorskiego.

Na koniec, jest to po prostu jedyny serial/film o wiedźminie i przynajmniej można sobie popatrzeć jak dobre to mogło być gdyby ktoś przeczytał scenariusz lub gdyby była to kooprodukcja polsko - rosyjska.

Kiedy nie oglądać?

Jeśli się kocha sagę ASa do tego stopnia, że nie potrafi przymknąć oka i po prostu oglądać lub jeśli sięma na tyle delikatne serce, że widzi się zmarnowany potencjał a całość przysłania kiepsko zrobiony smok za 25000PLN i kiepsko wyreżyserowane walki.

Scenariusz - jest po prostu głupi, nawet nie jako coś napisane na motywach czegoś, ale jako osobny byt. Jest głupi, szczególnie na początku, a to co zrobili z Kaer Morhen, wiedźminami... Okropne, okropne i jeszcze raz - okropne.


Kończąc, ja polecam obejrzeć, od tak, dla zrelaksowania się i pooglądania naprawdę nie najgorszego filmu fantasy jak na polskie możliwości w 2001 roku. Moja ocena tego filmu jest naturalnie niska, ale póki coś nie jest gorsze od Piranii 3DD, to znaczy, że można oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 11:30, Ichibanboshi-kun napisał:

Scenariusz - jest po prostu głupi, nawet nie jako coś napisane na motywach czegoś,
ale jako osobny byt. Jest głupi, szczególnie na początku, a to co zrobili z Kaer Morhen,
wiedźminami... Okropne, okropne i jeszcze raz - okropne.


[facepalm] Nawet mi nie przypominaj, jaskinia i kapłani... seriously ktoś musiał potężnie upaść na głowę z Empire State Building żeby takie idiotyzmy wymyślić. Przecież to przeczy wszystkiemu co jest w książkach!
Już nawet nie wspominam o tym całym gadaniu o Honorze Wiedźmina i że niby Geralt się temu sprzeniewierza bo nie atakuje wprost czy coś. Tym razem to chyba ktoś na główkę skakał z orbity...
Mnie ciekawi po co w ogóle zatrudnili tego gościa od kendo, walka którą najlepiej pamiętam to ta gdzie Geralt walczył z niejakim Falwickiem,wrzasnął, chlasnął i było po robocie... A krew wyglądała jakby go ktoś opluł XD
W ogóle walki bardziej przypominają przepychanki w piaskownicy niż coś poważniejszego.
Ugghh kończę, to szkaradzieństwo zawsze sprawia że tracę nad sobą kontrolę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 11:30, Ichibanboshi-kun napisał:

> Nie tykaj tego 10 metrową zardzewiałą halabardą, to nie film, to katastrofa, plugastwo

> i bluźnierstwo, a twórców powinno się powywieszać za ratuszem!


Nieee, nie ma co przesadzać. Jak na polskie warunki z początku XXI wieku to ja uważam,
że ten film się broni. Oczywiście, pod względem wierności opowiadaniom, to każdemu powinno
się uciąć łeb, ale! Film wcale nie jest EKRANIZACJĄ, a jedynie wykorzystywał motywy z
książek(każdy jednak wie, że i to gówno prawda, bo przeczytali jedynie komiksy redakcji
sapka i Parowskiego z rysunkami Polcha - stąd Zamachowski w roli Jaskra),

/.../

Książek tudzież komiksów o Wiedźminie nie czytałem przyznaję się bez bicia.
Film jest żenująco głupi i naprawdę szkoda dla niego czasu chyba że ktoś jest wielbicielem złego kina to i tak Wiedźmin przegrywa w przedbiegach z twórczością np. Eda Wooda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą świadomość, dlatego co lepsze i bardziej znane, które podałem wcześniej, zdążyłem zobaczyć. Mentalnie nie jestem przygotowany na westerny z zeszłego wieku, a chcę się wprowadzić w klimat i wolę na początek coś strawnego dla typowego widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zabójstwo Jesse''ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" - Mnie się bardzo podobał, ale opinie są chyba dosyć podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 22:31, Kraju napisał:

Mam tą świadomość, dlatego co lepsze i bardziej znane, które podałem wcześniej, zdążyłem
zobaczyć. Mentalnie nie jestem przygotowany na westerny z zeszłego wieku, a chcę się
wprowadzić w klimat i wolę na początek coś strawnego dla typowego widza.


Proponuję http://www.filmweb.pl/Bez.Przebaczenia, rok produkcji 1992, także to nie jest coś bardzo starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 22:17, Kraju napisał:

Jakie westerny wyprodukowane po 2003 roku polecacie?

Appaloosa jest mniej znana, a wcale nie gorsza od chociażby 3:10 do Yumy. Czytaj: fani klasycznych westernów będą narzekali, ale jako film sam w sobie ogląda się to całkiem fajnie, szczególnie że poza Edem Harrisem, który wyreżyserował film, zagrały tam też takie twarze jak Viggo Mortensen, Renee Zellweger i Jeremy Irons.

http://www.filmweb.pl/film/Appaloosa-2008-335340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 22:31, Kraju napisał:

Mam tą świadomość, dlatego co lepsze i bardziej znane, które podałem wcześniej, zdążyłem
zobaczyć. Mentalnie nie jestem przygotowany na westerny z zeszłego wieku, a chcę się
wprowadzić w klimat i wolę na początek coś strawnego dla typowego widza.


Dlaczego niby westerny z poprzedniego wieku nie są strawne dla widza ?


Dzika banda (1969)
Zdarzenie w Ox-Bow (1943)
Ostatni Mohikanin (1992)
Mały wielki człowiek (1970)
Naga Ostroga (1953)
Mściciel z Laramie (1955)
W samo południe z Gary Cooperem
Rio Bravo z Johnem Waynem
True Grit (1969) z Johnem Waynem
Dobry, zły i brzydki
Major Dundee (1974)
Wyatt Earp (1994)
Wild Bill (1995)
Young Guns (1988)
Rewolwerowiec (1976)
Jeremiah Johnson (1972)
Nevada Smith (1966)
Zloto MacKenny (1969)
Quigley na Antypodach (1990)
i wiele, wiele innych

Z nowszych tych po 2003 r których nie widziałeś to:
Ned Kelly (2003)

Bezprawie (2003)

Hidalgo (2004)

Czas Komanczów trzyodcinkowy serial

http://www.cinemacom.com/westerns.html#500 list

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się