HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2013 o 10:32, Maurycy_69 napisał:

A film.. Nawet mi się podobał. Kilka aspektów nieco przekombinowanych, np.

Spoiler

ta cała
świadomość ojca supermena

. No i ten śmieszny strój, ale oczywiście musiał być w filmie
;) Podoba mi się też dobór aktorów i w ogóle obsada na wysokim poziomie. ogólnie daję
7,5/10 :)

Dałem podobną ocenę , bo film mi się podobał, trochę monotowne walki, które z początku robiły wrażenie, ale potem były już mniej efektowne niż np. te w Matrixie.

Spoiler

Co do tej świadomości ojca, to bodajże w komiksie coś takiego było, to nie jest wymysł twórców filmu, tylko tego uniwersum. Ojciec Supermana umiera, ale jego świadomość zostaje nagrana na to cuś.

Patetyczny, hammerykański, wiele takich epitetów sie nasuwa, no ale można było się tego spodziewać. Ogólne odczucie pozytywne i uważam, że Liga Sprawiedliwych mogła by być nawet ciekawszy rozwiązaniem niż Avengers Marvela. Byłem na 2D i uważam ten wybór za słuszny, akcja była bardzo dynamiczna, a będąc 2 tygodnie temu na Star Treku w 3D i przy okazji widząc zwiastun Supermana mało byłoby widać w 3D.

Ecko09@
Moim zdaniem to było zabezpieczenie się przed działaniami Supermana
Spoiler

na statku, i tak zrobił gn*j, ale ona miała być chyba zakładnikiem, którym można było szantażować Supermana, no ale dzięki ojcu Supermana to się nie powiodło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno mnie rozbawiło ;)
oczywiście jak w każdym amerykańskim filmie o przybyszach z kosmosu

Spoiler

swoje najpotężniejsze działa rozstawiają nad pępkiem świata czyli nad nowym jorkiem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem przy okazji wywiadu z Ewanem McGregorem, że wystąpi on w VII części "Gwieznych Wojen", która ma wejść na ekrany za 2 lata. Ktoś coś wie na ten temat? Kto reżyseruje? Jak będzie umiejscowiona akcja czasowo (po wszystkich wydarzeniach?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 13:57, A-cis napisał:

Ktoś coś wie na ten temat? Kto reżyseruje?


J.J. Abrams, reżyser ostatnich dwóch odsłon serii " Star Trek ", na razie nie wiadomo, czy filmy wykorzystają fabularny zarys książkowego uniwersum SW ( oby nie ), w filmie wystąpią aktorzy znani z episodów IV - VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2013 o 14:00, lis_23 napisał:

czy filmy wykorzystają fabularny zarys książkowego uniwersum SW ( oby nie ),


Proszę mi się odstosunkowac od książkowej kontynuacji :)
Żaden tam ze mnie wielki fan książkowego timelineu [chociaż czytało mi się to to całkiem dobrze] ale jak Abrams ma zrobić coś po swojemu jak zrobił ze Star Trekami to ja mówię dzięki cześć. Niech już bierze gotowca i nie myśli za wiele.
A jeszcze jak wezmą te super utalentowane gwiazdy typu Cyrus czy Eforn [chociaż ten akurat w filmach Paperboy i Lucky Man pokazał, że nie jest tylko kolejnym debilem disneya i dało się to to oglądać całkiem strawnie] to można się całkiem iść pochlastać.

Żeby tez było jasne - nie uważam jak niektórzy, ze nowe ST były takim wielkim bluźnierstwem i trzeba odpowiedzialnych za nie spalić, ale nijak to się miało do oryginalnej kultowej dla nas wszystkich serii.
Ogląda się to względnie dopiero jak się człowiek odpowiednio zdystansuje i nie oczekuje nic więcej poza kolejnym przeciętnym sci-fi [czyli +/- tak jak trzeba się nastawić do epizodu 1 i 2 nowej trylogii SW... Dopiero 3ci wypadał nieco ponad przeciętna]

Swoją droga tracę powoli wiarę, ze dożyję [a starym dziadkiem jeszcze nie jestem] jakiejś przyzwoitej adaptacji uniwersum SW na duzym ekranie.
Prędzej się doczekam duchowego następcy KOTORów, czyli kolejnego przyzwoitego fabularnie i mechanicznie cRPG ze świata SW, niz przyzwoitego filmu/serialu.
Ta licencja jest jedną z najbardziej marnowanych pod względem potencjału ever.
Tu sie az prosi i o dobry serial animowany, taki z kategorią 18+ - czyli dojrzała fabuła [w K2 można było - to można i w serialu.filmie] z timelineu np Exar Kuna czy nawet gamingowo Revana [albo skok do przodu o setki lat po Lukeu i spółce.. tudzież ekranizacja przygód Kylea] tudzież nawet fabularny.
O tym ile potencjału na filmy tu mamy to nawet nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 15:00, Pietro87 napisał:


> czy filmy wykorzystają fabularny zarys książkowego uniwersum SW ( oby nie ),

Proszę mi się odstosunkowac od książkowej kontynuacji :)
Żaden tam ze mnie wielki fan książkowego timelineu [chociaż czytało mi się to to całkiem
dobrze] ale jak Abrams ma zrobić coś po swojemu jak zrobił ze Star Trekami to ja mówię
dzięki cześć. Niech już bierze gotowca i nie myśli za wiele.


Ja osobiście lubię nowe " Star Treki " Abramsa ale to może dlatego, ze nie przepadam za starymi ;), totalna nuda, dla mnie ;)
poza tym, to nie Abrams pisał scenariusze

a co do książkowego uniwersum SW to mam już dość powtórek z rozrywki:

Spoiler

dzieci Lei i Hana, bliźnięta Jacem i Janina i Jacem przechodzi na Ciemną Stronę Mocy a Janina go ukatrupia

- zieeew
wolę coś nowego i oryginalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2013 o 15:14, lis_23 napisał:

Ja osobiście lubię nowe " Star Treki " Abramsa ale to może dlatego, ze nie przepadam
za starymi ;), totalna nuda, dla mnie ;)
poza tym, to nie Abrams pisał scenariusze


A i owszem, ale w roli reżysera też, że tak to ujmę "dupska nie urywał" :)

Dnia 22.06.2013 o 15:14, lis_23 napisał:

a co do książkowego uniwersum SW to mam już dość powtórek z rozrywki


Nie oszukujmy się, Disney ambitnym studiem od ładnych paru lat nie jest, nie zrobią nowego rzutu [bo po co skoro można "doić frajerów" na znanej licencji dając minimum a zgarniając maximum - tak się nas traktuje, jak widownię-frajernię która i tak zapłaci bo tam logo SW jest] i nie przeniosą historii np lata w tył do starej republiki lub lata w przód [dawno po dzieciach i wnukach znanej gromadki].
Leca po najmniejszej linii oporu, czyli zaczynamy prawie tam gdzie 6ty [oryginalnie 3ci] się skończył.

Ja tez chciał bym zobaczyć nowe filmy, osadzone w czasie np takich bohaterów jak Naga Sadow lub Exar Kun [ogółem całą historię Exara czy Nomi uważam za świetny materiał do przeniesienia na ekrany kin lub tv, czy to filmy czy seriale - dobrze zrealizowane miały by kawał świetnej fabuły już gotowej do zaadaptowania]
Ba nawet historia przedstawiona w komiksach z serii KOTOR była całkiem ciekawa i tez nadaje się na wstep do całej serii filmów [które mogły by potem pokazać np historie Malaka i Revana... lub iść drugą droga i wyrwać coś z historii Siona - komiksy KOTOR są poniekąd jego "originem"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 15:00, Pietro87 napisał:

Kylea] tudzież nawet fabularny.

Też licze, że w nowych filmach pojawi się postać Kyle''a Katarna - to przecież najbardziej znana postać z gier SW i czasów po upadku Imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead - sezon pierwszy.

Skończyłem oglądać pierwszy sezon i ... nie jest źle aczkolwiek czuje się nieco zawiedziony. I wbrew temu co mogą sobie niektórzy pomyśleć nie oczekiwałem cudów ale takiego normalnego, niezłego, dosyć realistycznego jak na takie realia serialu z niezłym klimatem. O ile z tym ostatnim nie jest tak tragicznie [ pod warunkiem, że weźmie się poprawkę na to, że to bardziej survival drama z nutką komedii a nie rasowy horror / uber poważny serial ] tak pod niektórymi względami jest dosyć słabo [

Spoiler

realizm, sensowność niektórych działań i zachowań głównych bohaterów etc

]. Pierwszy odcinek to
Spoiler

niemalże zerżnięty początek z 28 dni później ... inspiracja inspiracją ale aż do tego stopnia

? Nie można było wymyślić czegoś bardziej oryginalnego? Z tego co ja się orientuję to film był PRZED komiksem [ nie czytałem gwoli ścisłości ] więc ...

Spoiler

Widać też ''inspirację'' Piłą [ motyw niemalże do przewidzenia od momentu zakucia tego idioty w kajdanki, od chwili gdy akurat przy nim wysypuje się skrzynka z narzędziami aż nadto podetknięty pod nos i łatwy do przewidzenia ]. I tak właściwie dziwi mnie nieco olanie wątku tego uciekiniera ... Znaleźli to co z niego zostało, zaczęli szukać śladów krwi a potem co ... Nagle braciszek uznał, że nie warto się szarpać, lepiej zgarnąć pestki i broń, sytuacja się sypie bo jacyś comrades porywają Glenna [ po jaką cholerę? ] i zmieniają się priorytety

.

Jendak jak mówiłem, gdy się aż tak człowiek nie zagłębia w takie ''detale'' da się to oglądać całkiem przyjemnie choć nadal sporo rzeczy wadzi i kłuje po oczach. I trzeba przyznać - im dalej w las [ przynajmniej w pierwszym sezonie ] tym jest coraz lepiej. Końcowy odcinek pierwszej serii jest chyba najlepszym [
Spoiler

swoją drogą to odliczanie, samotny naukowiec w jakimś dziwnym centrum ... skojarzenie z Lostami aż nadto dobitne

].

Pytanie zasadnicze -
Spoiler

dlaczego przez cały sezon nie zostało wspomniane, nawet minimalnie skąd się wzięła ta cała plaga zzombifikująca ludzi? Główny bohater - policyjniak przyjmuje za fakt to, że nagle jakieś 95 % spotykanych osób to bezmózgie zombiaki nie dopytując nikogo jak to się stało, skąd się to wzięło, jak to powstrzymać, kiedy to się zaczęło

... Trochę to mi nie pasuje do całej konwencji serialu ...

Ale za pierwszy sezon [ bez znajomości komiksu i pod warunkami o których pisałem wcześniej ] jestem skłonny dać 6/6+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:28, Tyler_D napisał:

Ale za pierwszy sezon [ bez znajomości komiksu i pod warunkami o których pisałem wcześniej
] jestem skłonny dać 6/6+/10.


Jeśli tak nisko oceniasz pierwszy sezon, to srogo się zawiedziesz na drugim... Ale przebrnij przez niego, bo 3 sezon to jest praktycznie inny serial. Napięcie, klimat na bardzo wysokim poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nisko? 6/10 to jeszcze nie jest taka tragedia [ a czemu na więcej wg mnie nie zasługuje to napisałem wyżej ], obejrzałem pierwszy odcinek drugiego sezonu i ... no tragedii na razie nie ma, zobaczymy co będzie dalej. A o trzecim slyszałem, dajcie mi tylko czas a wszystko się zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc widziałem dzisiaj World War Z. Czekałem na ten film już od kilku lat, kiedy tylko dowiedziałem się, że kręcono kilka scen z Bradem Pittem w sąsiednim mieście. Lokalny patriotyzm oraz ciekawa tematyka (moda na zombie nie była jeszcze wówczas aż tak rozdmuchana jak obecnie) kupiły moją uwagę z miejsca, ale pasmo nieciekawych komplikacji na drodze realizacji filmu jakoś ostudziły moje nadzieje. Właściwie to powoli zaczynałem spodziewać się efektownego crapu z wesołą rozwałką na pierwszym planie, ale dzisiaj zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Akcja nie każe na siebie długo czekać: plaga wybucha niemal na samym początku filmu i wciągu zaledwie paru chwil sieje kompletne spustoszenie, nie tylko w Filadelfii, nie tylko w całym stanie czy kraju, ale na całym świecie. Film zabiera widza w kilka odległych zakątków świata i w bardzo efektowny sposób obrazuje jak beznadziejna jest sytuacja. To, oraz bardzo fajny motyw muzyczny, powodują że oglądając World War Z odczuwałem autentyczny niepokój. Zombie są szybkie, bardzo szybkie. Do tego silne i wcale nie takie głupie jak to się przyjęło myśleć więc uczucie bezradności i beznadziejności sytuacji potrafi nieźle dać w kość w kilku sytuacjach.
Scenariusz jakoś specjalnie oryginalny nie jest - ot, wybucha epidemia, a pozostałości przeróżnych struktur ludzkości starają się odnaleźć na nie serum. Ale ogląda się to bardzo ciekawie. Są momenty wartkiej akcji, są i całkiem dobre sceny horroru. Zakończenie filmu również może się spodobać choć oryginalnym bym go nie nazwał. Kilka filmów już zdążyło wykorzystać podobny motyw. Naturalnie, jest w filmie kilka nieścisłości, uproszczeń i idiotyzmów, ale jakoś nie rzucają się one w oczy. Fani gatunku z pewnością będą zawiedzeni, bo czemu by nie, ale mi bardzo fajnie się to oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 13:33, Maurycy_69 napisał:

a i jeszcze jedno mnie rozbawiło ;)
oczywiście jak w każdym amerykańskim filmie o przybyszach z kosmosu

Spoiler

swoje najpotężniejsze
działa rozstawiają nad pępkiem świata czyli nad nowym jorkiem ;D



Przecież to Metropolis :)

Film był całkiem przyjemny (szczególnie pierwsza połowa), ale strasznie wkurzało mnie pokazywanie walk niezniszczalny vs niezniszczalny. Zero napięcia. No i na koniec

Spoiler

Zod umiera po skręceniu karku, kiedy wcześniej jego przydupasy dostały 10 razy większy łomot i nic im się nie stało.

Muzyka Hansa Z. jak zawsze świetna. Liczyłem na więcej Snyder''owskich kolorków, ale i tak było nieźle, a efekty specjalne były lepsze niż wszystkie jakie widziałem w swoim życiu (tylko było ich za dużo). Obsada dobra, ale Zod grany przez Shanonna wyszedł niestety jak stuprocentowy zły.
Jak wyłączyć logiczne myślenie to nowy Superman to takie 8 z minusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wychwalajcie już tak tego Zimmera gdyż nie pokazał nic zupełnie nowego, nadal jedzie na tym, na czym jedzie od Piratów, Batmanów i Incepcji, tyle że tutaj ma w końcu fajny temat a nawet tematy, ale to i tak na średnim dla niego poziomie a i do tematu Williamsa to to nie dorasta ;)
a sam film jest bardzo fajny, tylko mógłby być dłuższy, bardziej mógł się skupić na Clarku, którego jest tu niewiele i który za szybko odnajduje się w roli Kal - Ela allias Supermana
efekty są fajne, biją na głowę te z " Avengers " ale nie są to najlepsze efekty jakie widziałem w całym swoim życiu ( " Park Jurajski " w momencie swojej premiery robił znacznie większe wrażenie ), poza tym, jest parę niedoróbek, jak wszelkiego rodzaju wybuchy oraz krajobraz podczas pierwszego lotu eSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 22:27, lis_23 napisał:

( " Park Jurajski " w momencie swojej premiery robił znacznie większe wrażenie

A o "Jumanji" to się zapomniało ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2013 o 22:47, Braveheart napisał:

A o "Jumanji" to się zapomniało ? ;-)


z tego filmu pamiętam tylko, że wszystkie zwierzęta były wytworem CGI i to było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się