HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2006 o 08:26, Wodzasty napisał:

Komiks trzyma się dokładnie tego co sam zapewne doskonale wiesz na temat ostatniej bitwy Leonidasa...

To w takim razie czemu używa się określenia, że film jest zrealizowany na podstawie komiksu a nie na podstawie wydarzenia?
W pewien sposób odpowiedź już mi dałeś ("treściowo komiks oscyluje pomiędzy historią a legendą") ale przecież legenda nie robi z Leonidasa nadczłowieka. Legenda, jaka kursuje potocznie, jest praktycznie skrótem z tej bitwy i ogranicza się tylko do ostatnich wydarzeń.
W legendzie nie funkcjonuje na ogół fakt, że w bitwie brali również inni Grecy, nie tylko Spartanie, no i mało osób wie o zdradzie. Ale obiegowa legenda nie jest przecież kłamliwa. Jeśli w komiksie Millera nie ma kłamstw, to przecież można było po prostu zrobić film o bitwie a nie komiksie, bo to budzi zawsze jakieś podejrzenia.
Na film poszliby z pewnością ludzie starsi, którzy komiksu nie oglądali i nie obejrzą, a takie określenia mogą ich odstraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 10:57, A-cis napisał:

To w takim razie czemu używa się określenia, że film jest zrealizowany na podstawie komiksu a nie na podstawie wydarzenia? [...] Na film poszliby z pewnością ludzie starsi, którzy komiksu nie oglądali i nie obejrzą, a takie określenia mogą ich odstraszyć.


Podejrzewam, że to chwyt marketingowy obliczony na przeciętnego widza w USA, wychowanego na komiksie, gdzie jak wiadomo to młodzi robią widownię... Frank Miller jest autorem kultowym, a po sukcesie Sin City jego nazwisko jest rozpoznawalne... 3/4 z obecnej młodzieży amerykańskiej (oby tylko) nie ma najbledszego pojęcia o bitwie pod Termopilami, że o Leonidasa lepiej nie pytać... (miał być uśmiech, ale to raczej nie do śmiechu fakt) To i trzeba podpiąć do filmu właśnie chwytliwe nazwisko...

BTW - a właśnie ciekawe ile osób wie o zdradzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność oglądać film 9 kompania. Film wojenny, dużo gadania, a później duża rzeźnia. Nieco zagmatwany, ale polecam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy słyszał ktoś o pełnometrazowym fabularnym filmie Transformers ( na podstawie komiksu ) podobno juz niedługo ma wejśc do kin a nigdzie żadnych informacji o nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 14:09, tosz napisał:

czy słyszał ktoś o pełnometrazowym fabularnym filmie Transformers ( na podstawie komiksu )
podobno juz niedługo ma wejśc do kin a nigdzie żadnych informacji o nim


Tutaj możesz co nieco się o nim dowiedzieć:
http://transformers.filmweb.pl/
nie wiem czy sierpień 2007 to niedługo będzie - kwestia gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 10:57, A-cis napisał:

To w takim razie czemu używa się określenia, że film jest zrealizowany na podstawie komiksu
a nie na podstawie wydarzenia?


Ponieważ, jak już wspomniało kilka osób, sfera wizualna filmu ściśle trzyma się kadrów z komiksu (polecam zobaczyć - http://www.solaceincinema.com/2006/10/04/300-comic-to-screen-comparison/). Poza tym, mimo wszystko autor pozwolił sobie popuścić wodze fantazji i dodać kilka wątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 14:56, bruli napisał:

Ponieważ, jak już wspomniało kilka osób, sfera wizualna filmu ściśle trzyma się kadrów z komiksu
(polecam zobaczyć - http://www.solaceincinema.com/2006/10/04/300-comic-to-screen-comparison/).

Mam nadzieję że te obrazki Murzyna walczącego z tym jakimś wilkiem, czy antylopą, to nie jest z filmu "300"? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 15:26, A-cis napisał:

Mam nadzieję że te obrazki Murzyna walczącego z tym jakimś wilkiem, czy antylopą, to nie jest
z filmu "300"? ;-D


Wszystkie obrazki pochodzą z 300. A ten "murzynek" to młody Leonidas, po prostu Miller lubi zabawy ze światłocieniem. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj oglądnąć go z tej strony, do której link umieściłem stronę wcześniej - powinno działać bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 18:02, Vaxinar napisał:

Czy wie ktoś gdzie pobrać wtyczkę, może to tego wina, bo to nie pierwszy taki zwiastun co się psuje...

Wtyczkę możesz pobrać z tej strony:
http://www.apple.com/quicktime/download/win.html
Ale zainstalujesz ją pod warunkiem że masz system wyższy od Win ME. Ja niestety nie spełniłem tego warunku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 18:05, Azrathel napisał:

spróbuj oglądnąć go z tej strony, do której link umieściłem stronę wcześniej - powinno działać
bez problemów


Są problemy. :/ Próbowałem na każdej wielkości i pojawia się tylko biały ekran ze znaczkiem QT, ale się dalej nie chce ładowac. :(
Wtyczki, którejpodał A - cis nie mogę zassać, bo pluje się o pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film "Pakt Milczenia"; na jaki jest temat i czy warto będzie go obejrzeć? Jak ktoś może, to proszę o krótki pisemny zwiastun ;) (O ile się nie mylę, to o tyle jeszcze tego filmu nie ma w kinach, więc proszę nie krzyczeć, jak się mylę, bądź jak coś jest nie tak w tym poście...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 22:04, bruli napisał:

Spróbuj na YouTube

Wreszcie miałem okazję kawałek zobaczyć :-)

A tak z innej beczki. Przed chwilą na TVP2 zakończył się film "Monster" nagrodzony Oscarem chyba w 2004 r (pamiętam galę Oscarową na której przyznawano mu statuetkę). Rzeczywiście Charlize Theron rzetelnie na tego Oscara zapracowała, choć IMHO walnie jej w tym pomogli charakteryzatorzy.
Ale jak się patrzy na takie osoby, to człowiek - wiedząc, że to była historia oparta na faktach - sobie myśli że:
- po pierwsze, to zupełnie inny świat,
- po drugie, ludzie potrafią być gorsi od zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 13:21, Azrathel napisał:

> Jeniec.... pikny film :D

a może coś więcej?

chodzi ci o historię tego jeńca wojennego (bodajże Niemca) który ucieka z obozu na Syberii?
oglądałem - bardzo dobry film (jeżeli oczywiście mówimy o tym samym tytule)



tak ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 22:04, bruli napisał:


Nareszcie obejrzałem, jestem pod wrażeniem.
Mam jednak pytanie, co lub kto to jest taka jakby kobieta otoczona takimi jakby.. duchami, a może to jakaś szata jest w takim jakby tańcu ? O_O
I czy do filmu dodany zostanie jakiś pierwiastek fantastyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien, o co ci chodzi, ale spróbuję...
na trailerze widoczna jest przez chwilę postać króla Persji Xerxesa - tuż przed bitwą przybywa on do obozu Spartan. siedzi na gigantycznym tronie, cały w złotych ozdobach - nawet na twarzy ma kilka kilo tego kruszcu :)
jest on wyjątkowo wielki (rosły Leonidas sięga mu do barku) i odziany w długie i trudne do bliższego opisania szaty.

może to o niego ci chodziło :)

nie, w 300 nie będzie żadnego fantastycznego pierwiastka - sam komiks pozbawiony jest bowiem fantastycznych akcentów (wyjątkiem jest może potwornie zdeformowany Ephialtes - z którego powodu Spartanie ostatecznie ponieśli klęskę) - wszystko jest w nim maksymalnie realistyczne (jeżeli oczywiście komuś nie przeszkadza grupa Spartan, która bez trudu przebija sie przez HORDY Persów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 14:51, Vaxinar napisał:

Nareszcie obejrzałem, jestem pod wrażeniem.
Mam jednak pytanie, co lub kto to jest taka jakby kobieta otoczona takimi jakby.. duchami,
a może to jakaś szata jest w takim jakby tańcu ? O_O


To wyrocznia. Te "smugi" wokół niej to zapewne dym z kadzideł. Może wygląda to trochę nierealistycznie, ale trzeba pamiętać, że film posiada komiksową stylistykę.

Dnia 08.11.2006 o 14:51, Vaxinar napisał:

I czy do filmu dodany zostanie jakiś pierwiastek fantastyki ?


Jeśli chodzi o jakieś zjawiska nadprzyrodzone to raczej nie, ale niektóre z postaci wykazują iście nadludzkie cechy. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się