HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dlatego uważam że tworzenie rankingów jest głupotą, zawsze są niepotrzebne kłótnie. Są różne gusta, ja mam swoje typy które oglądam i nie obchodzi mnie jak inni to postrzegają, a ja także nie zastanawiam się specjalnie co inni oglądają.


Ale przy obiekcjach dotyczących klasyfikacji Star Warsów do gatunku sci-fi uśmiechnąłem się parę razy :D Inna sprawa że sam nie trawię tych filmów, i nie rozumiem ich fenomenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 11:05, Darkstar181 napisał:

Dlatego uważam że tworzenie rankingów jest głupotą, zawsze są niepotrzebne kłótnie. Są
różne gusta...

Gusta gustami, jak najbardziej zrozumiałe ale IMO tu problem mamy w czym ?. W kryteriach a te już lekkiego bigosu narobiły bo Star Warsów nie można dodać ;-). Więc i ja na ten moment się wstrzymam z listą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2013 o 10:27, rob006 napisał:

Kwas obcego przeżera się przez metal i szkło. Poza tym skąd masz te informacje o tym
grzechotniku - pierwsze słyszę o jadzie, który działa jak jakiś mocniejszy kwas?


Akurat ten grzechotnik faktycznie posiada dosyć unikatowy tak w "składzie" jak i w działaniu jad. Ale jaki to ma związek z kwasem obcego tez nie mam bladego pojęcia, bo tak działanie jak i owy skład jadu tegoż węza moim zdaniem nie ma absolutnie nic wspólnego z działaniem krwi obcego która przeżera się pawie przez każda powierzchnię.


Do samych rankingów - ich tworzenie tutaj przyniesie wam więcej spiny i flameu niż jest to warte zachodu ;)
Ile ludzi, tyle opinii [jasne jest to jakiś wyznacznik, bo jeśli miliony ludzi uważa np Meryl Streep za aktorkę wybitną to coś w tym widać jest, ale jak ktoś się łudzi, ze zrobi "obiektywny" ranking - to się łudzi, obiektywizm nie istnieje - każdy ranking będzie subiektywny]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Też nie miałem z tym problemu dopóki nie przeczytałem trylogii Bane''a. Swoją drogą za dużo się spinają niektórzy. Nie widzę tu żadnych kłótni, tylko treściwą rozmowę. To było oczywiste, że będą jakieś niedopowiedzenia, nie trzeba zaraz chować się pod stół i wycofywać z rankingu. Jest to dobrowolna zabawa i fajnie, że wywiązuje się jakaś fajna rozmowa. Ja nie mam problemu z tym, że ktoś uzna w swym rankingu Star Wars (sam chętnie bym to zrobił), ale jeśli już mowa o stosunkowo wytłumaczalnych filmach, SW w MOIM rankingu się nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2013 o 08:47, kerkas napisał:

Odnośnie filmu "The Thing" warunkiem dodania tego filmu do 10 najlepszych filmów SF
jest
podanie Imienia i Nazwiska owego pisarza, tytuł artykułu oraz gdzie został opublikowany.


Nie odpowiedziales mi na pytanie. Znajac owy tekst, czy uwazasz the thing jako sci fiction?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 15:11, Ecko09 napisał:

Trailer wygląda sympatycznie. Zmechanizowali Rhino, a Electro na pierwszy rzut oka kojarzy się z Mr Freeze - ale liczę na dobre filmidło.
Jak jesteśmy przy zapowiedziach, to ciekawie zapowiada się 300: Rise of an Empire -> http://www.youtube.com/watch?v=2zqy21Z29ps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję [trailer takowa tez poniekąd daje], ze nie przedobrzyli...
Rhino, Electro, młody Osborn jako Goblin, dodatkowo w pojemnikach widać ramiona Octopusa i skrzydła Vulturea.
Przesyt nie zrobił zbyt dobrze 3ciej części z poprzedniej trylogii, mam nadzieje, ze tym razem wiedza co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 16:43, Pietro87 napisał:

Rhino, Electro, młody Osborn jako Goblin, dodatkowo w pojemnikach widać ramiona Octopusa
i skrzydła Vulturea.

W trailerze było o tajemnicy wujka Bena i eksperymentach.
Może to preludium do walki Pajączka z Sinister Seven (Electro, Vulture, Beetle, Hobgoblin, Mysterio, Scorpion, Shocker)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 08:47, kerkas napisał:

Odnośnie filmu "The Thing" warunkiem dodania tego filmu do 10 najlepszych filmów SF
jest
podanie Imienia i Nazwiska owego pisarza, tytuł artykułu oraz gdzie został opublikowany.


Informacja ma być podana tu na forum przy poście z wybraną 10 naj. filmów SF.

Ale Ty znasz ten artykuł? Bo jeśli tak, to co w tej kwestii robisz kojarzy mi się z nieuznaniem prawidłowej odpowiedzi uczniowi, który jej nie znał, ale strzelał/zgadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy przenigdy nie zaakceptuję Gardielda jako Petera. Maguire był po prostu zbyt dobry w tej roli. film obejrzę, podobnie jak pierwszą część, tylko z miłości do Emmy Stone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych arcyłotrów. Ciekawe, co zostawią na następne dwie części (według filmweba w 2018 wejdzie czwórka).

No i mi się też Pajączek z Maguirem kojarzyć będzie już zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 17:46, Robertcik1 napisał:

nigdy przenigdy nie zaakceptuję Gardielda jako Petera. Maguire był po prostu zbyt dobry
w tej roli. film obejrzę, podobnie jak pierwszą część, tylko z miłości do Emmy Stone.


Na necie widziałem, że ludzie wychwalają DeHaana. Nie znałem go przedtem, ale w trailerze zapowiada się świetnie gościu, pewnie skradnie film, jeśli utrzyma ten poziom w całym filmie ^^

I w ogóle nie wiem jak można lubić tego ciotowatego Maguire, niedobrze i się robi na samą myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 16:56, Transylvanian_Hunger napisał:

W trailerze było o tajemnicy wujka Bena i eksperymentach.
Może to preludium do walki Pajączka z Sinister Seven (Electro, Vulture, Beetle, Hobgoblin,
Mysterio, Scorpion, Shocker)?


Bardzo prawdopodobne. W scenie z 1:20 mamy kilka otwieranych komór oznaczonych numerami. Wyglądają i są ułożone tak, że od razu pomyślałem o sinisterach. Skrzydła i ramiona faktycznie są w 1:15, więc nawet dobór przeciwników zaczyna się zgadzać.

Swoją drogą szkoda że to Sony ma prawa do pajączka. Fajnie by było zobaczyć go czasami razem z innymi bohaterami, np. Iron Manem. Ot, taka okazyjna współpraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 18:42, pkapis napisał:

Swoją drogą szkoda że to Sony ma prawa do pajączka. Fajnie by było zobaczyć go czasami
razem z innymi bohaterami, np. Iron Manem. Ot, taka okazyjna współpraca.

Skupiono się na Avengers, a przecież Spider-Man łączy wątki wielu bohaterów Marvela i jest ich istotnym członkiem.
Osobiście chciałbym ujrzeć starcie Parkera z Carnage. Tak samo czekałem na pojedynek z Venomem, który okazał się rozczarowaniem. Venom i Carnage to najciekawsi rywale Petera, choć walka o uniwersum za kierownictwem Madame Web też by była intrygująca. Realizatorzy komiksów Marvela jednak trzymają się jednak maksymalizacji realności. Czy to ma sens w adaptacji komiksów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak, bardzo lubiłem tę część serialu Spider-Man: The Animated Series, gdy Parker zostaje poproszony o odnalezienie i przekonanie do walki swoich alter ego z innych światów. Potem spotyka się z Fantastyczną Czwórką, Hulkiem, X-Menami oraz Iron Manem i razem działają.

To mógłby być dobry film, gdyby spróbowali realizacji tego pomysłu.

Ecko09, to jest tzw. pierwsze wrażenie. Ja już zawsze będę kojarzył Batmana z Michaelem Keatonem i dla mnie Christian Bale już nie będzie robił takiego wrażenia. Normalne jest, że dla kogoś, kto pierwszego Batmana zaliczył z Balem to właśnie on będzie najlepszym.

Cóż, taka jest siła pierwszego wrażenia (i sentymentu ;) ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 19:05, Heartbreaker napisał:

O tak, bardzo lubiłem tę część serialu Spider-Man: The Animated Series, gdy Parker zostaje
poproszony o odnalezienie i przekonanie do walki swoich alter ego z innych światów. Potem
spotyka się z Fantastyczną Czwórką, Hulkiem, X-Menami oraz Iron Manem i razem działają.

Hmm, jeśli dobrze kojarzę, to z Hulkiem się w TAS nie spotykał. W wątku z Beyonderem i inną planetą była Storm z X-Menów, Czarny Kot, Iron Man, Kapitan Ameryka i Fantastyczna Czwórka. Iron Man był też przy Carnege''u. Wszyscy X-Meni byli wcześniej w jakimś wątku, już nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale to było w trakcie wątku mutacji Parkera, kiedy zmieniał się w Man-Spidera. Było też parę odcinków z Daredevilem, Punisherem, Morbiusem i Blade''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TAS hulk sie nie pojawił :) [mam caly TAS przerobiony, oryginalne wydanie angielski dub, remastering walsny, odszumienie, deblocking itp bzdety :)]

Sam spider w obecnym wydaniu miksuje wersje amazing z ultimate - więc czort wie co to za tajemnica - aczkolwiek nie wujka Bena, bo ten żadnych nie miał, ale rodziców Petera, konkretnie jego ojca. Tu pojawia się zasadnicze pytanie - jeśli pojadą wersją ultimate [na co się zanosi] to zobaczymy wstęp do Venoma. Może o tym dodatkowo świadczyć fakt, że Sony zapowiedziało rozszerzenie filmów z cyklu Amazing Spider-Man o dwa lub trzy filmy poświęcone stricte antagonistom serii [a w jednym z wywiadów wystrzelali się lekko, ze są fanami serii Lethal Protector co znów wskazuje na pojawienie się - daj boże przyzwoitej - jakiejś wersji Venoma, obstawiam stereotypowego Eddiego Brocka w jakiejś jego wariacji (nastolatek, uczniak, reporter - pick one)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 18:27, Ecko09 napisał:

Na necie widziałem, że ludzie wychwalają DeHaana. Nie znałem go przedtem, ale w trailerze
zapowiada się świetnie gościu, pewnie skradnie film, jeśli utrzyma ten poziom w całym
filmie ^^

i słusznie, DeHaan jest obiektywnie jednym z najlepszych młodych aktorów. jest niesamowity.

Dnia 05.12.2013 o 18:27, Ecko09 napisał:

I w ogóle nie wiem jak można lubić tego ciotowatego Maguire, niedobrze i się robi na
samą myśl.

nie lubię tego słowa, bo nie mam pojęcia, co znaczy, ale zauważyłem, że jego występ był dość polaryzujący. ja problemów z nim nigdy nie miałem. to Kirsten Dunst ciągnęła całą tę trylogię w dół. Maguire był idealny jako Parker, niezręczny, niezdarny emocjonalnie i wrażliwy. Garfield gra zwykłego kretyna (bardziej wina scenariusza niż jego, ale i tak go nie lubię, nawet jego twarz mnie irytuje). ale to już są kwestie czysto subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się