HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Słuchajcie, mam jedno pytanie odnośnie filmu The Prisoners [ świetny swoją drogą ] ale jednej rzeczy nie mogę rozkminić.

Spoiler

Matka Anny dostaje nagle telefon od kogoś że znaleziono [ gdzie? w jaki sposób? uciekła? ] Joy. Gdy wpada razem z Kellerem do szpitala rzuca mu w oczy tekst ''byłeś tam'' - o co chodzi? Kim były osoby które w retrospekcji złapały Annę i Joy? Miały różny kolor kurtek ... Obstawiam że udało im się uciec [ tylko jak skoro były zamknięte? ] w jakiś sposób z domu tej psychicznej ciotki tylko kim były tamte osoby? Raczej nie był to Alex bo właściwie zaraz po wyjściu z aresztu wpadł w ręce Kellera więc ... jedną z tych osób był ... Bob? Więc kim była kobieta która złapała Joy po ucieczce tuż przed pędzącymi samochodami?

No i przede wszystkim w jaki sposób ostatecznie uciekła Joy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 02:13, A-cis napisał:

Z innej beczki: nadrobiłem dziś (a w zasadzie to już wczoraj) jedną zaległość z rankingu
Esensji i obejrzałem "Brazil" (leciał na Ale Kino). Nie wiem czy to widziałeś - orwelowskie
klimaty. Nie rzucił mnie na kolana i do mojego rankingu z pewnością nie wejdzie. Z zaskoczeniem
natomiast rozpoznałem w jednym z aktorów Roberta de Niro. Grał w takim epizodziku, prawie
nie pokazując twarzy, że aż nie mogłem uwierzyć, że to on. Był już wtedy przecież m.in.
po "Ojcu chrzestnym", "Taksówkarzu", "Łowcy jeleni" i był uznanym aktorem. A tu taki
ogon :-)


Widziałem Brazil.
Biorąc pod uwagę w jakich gniotach teraz gra (Poznaj moich rodziców, Poznaj naszą rodzinkę, Wielkie wesele itd. itp.) ten epizodzik w Brazil w pełni wybaczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler


Z tego co pamiętam to tekst" byłeś tam" dotyczył tego, że Jackman był w domu tej ciotki kiedy więziła dzieciaki i one go jakoś usłyszały/zobaczyły. Kiedy (przed albo po wizycie Jackmana) ciotce zrobiło się nudno to wyciągnęła dziewczynki z dołu. Małe zaczęły uciekać zanim zostały uśpione a ona zdołała złapać tylko jedną.
Kobieta, która złapała Joy koło ulicy, to chyba po prostu jakaś bliżej nieznana wybawicielka.


Ale mogłem coś pokręcić :)
Film rzeczywiście bardzo dobry, a od siebie polecam "Pogorzelisko" inny film Denisa Villeneuve. Dużo mniej w Fincherowskim klimacie, ale chyba nawet lepszy od The Prisoners.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja obstawiałem że

Spoiler

Joy mówiła właśnie o tym że Keller był w domu tej psychopatki ale zauważmy parę rzeczy:
- raczej mało prawdopodobne jest to, że dziewczynki go zauważyły / słyszały bo były zamknięte w pokoju a nawet jeżeli tak było to dlaczego nie wołały o pomoc, dlaczego nic nie zrobiły? Bo ów dziwny ciemny płyn tak na nie raczej nie wpływał [ swoją drogą co to było do cholery? ] więc ...?
- teraz tak się zastanawiam ... czy w filmie było gdzieś wyjaśnione gdzie i w jakiej kolejności ciotka przetrzymywała dziewczynki? Bo na retrospekcji Joy widać że były w pokoju a nie w tym dole pod autem jej męża [ tam przecież lądowały ''śmieci'' po dzieciach a może i zwłoki choć co do tego drugiego mam wątpliwości ]. Ty zaś twierdzisz że dziewczynki były przetrzymywane w dole ...? Więc jak to było w końcu? To z wybawicielką jest jak rozumiem twoją własną interpretacją? I jeżeli była to jakaś wybawicielka to dlaczego wtedy dziewczynki nadal nie krzyczały o pomoc?



Ciekaw jestem jak inni którzy widzieli Prisoners zapatrują się na te przypuszczenia i pytania moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 02:13, A-cis napisał:

Z innej beczki: nadrobiłem dziś (a w zasadzie to już wczoraj) jedną zaległość z rankingu
Esensji i obejrzałem "Brazil" (leciał na Ale Kino). Nie wiem czy to widziałeś - orwelowskie
klimaty. Nie rzucił mnie na kolana i do mojego rankingu z pewnością nie wejdzie. Z zaskoczeniem
natomiast rozpoznałem w jednym z aktorów Roberta de Niro.

Z tego, co kojarzę, to Robert De Niro sam bardzo chciał zagrać w "Brazil", jednak rolę, o którą się starał otrzymał ostatecznie Michael Palin. Aktor udzielał się również przy promocji filmu. Z resztą odsyłam do ciekawostek na temat filmu na imdb:
http://www.imdb.com/title/tt0088846/trivia?ref_=tt_trv_trv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 14:23, Robertcik1 napisał:

>


Mam nadzieje, że moja praktycznie zerowa wiedza na temat komiksów nie przeszkodzi mi ogarnąć sytuacji tego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry film. Do tego tytuł jest niejednoznaczny i daje sporo do myślenia. Najbardziej podobała mi się scena z modlitwą. A co do Twoich wątpliwości:

Spoiler

Płyn - Wymyślony przez porywaczy narkotyk, afair coś z ketaminą. Jego moc można poznać po reakcji Jackamana (oczywiście pamiętając, że to tylko film, więc jest lekko przerysowane).
Dziewczynki w domu - biorąc pod uwagę to, że były naćpane, ich odruchy były przytłumione, stąd brak krzyków.
Przetrzymywanie/Ucieczka - w dole Jackamn znalazł gwizdek, więc dziewczynki tam były. Ta stara też chyba coś mówiła o trzymaniu dziewczynek w dole. Co do ucieczki - mogła przecenić długość działania "kompotu" i jedna z nich mogła szybciej go zneutralizować.

Natomiast mi nie pasuje wątek z księdzem - sam skazany za przestępstwa seksualne, morduje innego przestępce seksualnego. I dlaczego tamten przychodzi do księdza, choć nie czuje skruchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Do tego tytuł jest niejednoznaczny i daje sporo do myślenia.
Masz jakieś przemyślenia na ten temat albo sugestie? Co chcesz przez to powiedzieć dokładnie?

Mnie z kolei między innymi zastanawiają

Spoiler

tatuaże Lokiego

[ widziałem to w filmie, były aż nadto ukazywane ] ale jeden z tematów na fw też o tym rozprawiał.
>Najbardziej

Dnia 07.12.2013 o 21:27, windows00 napisał:

podobała mi się scena z modlitwą.

Ale którą modlitwą? Rozumiem że masz na myśli tę

Spoiler

gdzie Keller modli się przy zabitym dechami Alexie tak

?

Spoiler

>Płyn - Wymyślony przez porywaczy narkotyk, afair coś z ketaminą. Jego moc można poznać po reakcji >Jackamana (oczywiście pamiętając, że to tylko film, więc jest lekko przerysowane).



Spoiler

W filmie było bodaj podane że tego od węży podczas porwania pojono mieszanką LSD i ketaminy. Reakcji? Chodzi ci o końcową scenę gdy bez większych oporów wlazł do tego dołu pod autem?



Spoiler

Pozostaje jeszcze kwestia ucieczki, tego że ciotka jej nie goniła / robiła to nieskutecznie / nie próbowała zrobić niczego by mała znów ''zniknęła'' etc ale powiedzmy że to można pominąć. Podobnie jak to że ta psycholka mieszkała chyba na dość sporym odludziu bo nikt nie został zaalarmowany po tym jak strzeliła do Kellera.



Spoiler

> Natomiast mi nie pasuje wątek z księdzem - sam skazany za przestępstwa seksualne, morduje
innego przestępce seksualnego. I dlaczego tamten przychodzi do księdza, choć nie czuje
skruchy...



Spoiler

Cóż ... może ksiądz po prostu przeszedł na lepszą drogą? Może nie mógł znieść tego że ma takiego zwyrodnialca na wyciągniecie ręki, może też chodziło o to że tamten o wiele bardziej się tym chełpił, chwalił i był bezkarny a ksiądz wpadł po jednym razie? Po co przyszedł do księdza? Chyba właśnie dlatego by się pochwalić, bo nie miał komu a liczył może na to że tajemnica spowiedzi zapewni mu bezkarność? Może też chodziło o jego wiarę bo on i jak i jego żona jawili się jako bardzo wierzący więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 21:46, Tyler_D napisał:

Masz jakieś przemyślenia na ten temat albo sugestie? Co chcesz przez to powiedzieć dokładnie?

Nothing too fancy I think.

Spoiler

Pierwsze, z samego opisu - dziewczynki.
Drugie - już w trakcie filmu dosłownie więziony jest Alex.
Trzy - uwięziony w procedurach jest Loki, który chce coś zzrobić, ale przeszkadzają mu w tym przepisy/przełożeni.
Czwarte - Franklin z żoną. którzy znając tajemnice Kellera, musieli milczeć.
Piąte (i tu już po bandzie) - więźniem jest też Keller. I nie mam tu na myśli uwięzienia w dole, ale raczej to, że miłość do córki popchnęła go do czegoś niewyobrażalnego, więc będąc więźniem miłości do córki, musiał krzywdzić innych.

Dnia 07.12.2013 o 21:46, Tyler_D napisał:

Mnie z kolei między innymi zastanawiają

Spoiler

tatuaże Lokiego

[ widziałem to w filmie,
były aż nadto ukazywane ] ale jeden z tematów na fw też o tym rozprawiał.

Widziałem je, ale tatuaże to tatuaże - meh.

Dnia 07.12.2013 o 21:46, Tyler_D napisał:

Ale którą modlitwą? Rozumiem że masz na myśli tę

Spoiler

gdzie Keller modli się przy zabitym
dechami Alexie tak

?

Tak. Raczej przewidywalne było, że znajdzie się do niej odniesienie, ale klimat tej sceny do mnie trafił.

Dnia 07.12.2013 o 21:46, Tyler_D napisał:

Spoiler

W filmie było bodaj podane że tego od węży podczas porwania pojono mieszanką LSD i
ketaminy. Reakcji? Chodzi ci o końcową scenę gdy bez większych oporów wlazł do tego dołu
pod autem?


Spoiler

Tak, ta mieszanka. Działała na niego, więc podejrzewam, że tego samego używali dalej.
Co do Kellera - to raczej to jak szybko go "sieknęło" i jak słaniał się po chwili, tak.

Dnia 07.12.2013 o 21:46, Tyler_D napisał:

Spoiler

Pozostaje jeszcze kwestia ucieczki, tego że ciotka jej nie goniła / robiła to nieskutecznie
/ nie próbowała zrobić niczego by mała znów ''zniknęła'' etc ale powiedzmy że to można
pominąć. Podobnie jak to że ta psycholka mieszkała chyba na dość sporym odludziu bo nikt
nie został zaalarmowany po tym jak strzeliła do Kellera.


Spoiler

Ucieczka - mogła nie zauważyć, jeśli uznała, że małe są jeszcze na haju (w końcu miała doświadczenie z Alexem i Taylorem).
Strzał - wiesz, to jest Ameryka. My home is my castle i te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 21:14, Ecko09 napisał:

Mam nadzieje, że moja praktycznie zerowa wiedza na temat komiksów nie przeszkodzi mi
ogarnąć sytuacji tego ;p

no może przeszkodzić jeśli masz zerowe pojęcie o czerwonych słońcach, Aquamanie, Wonder Woman czy rodzicach Batmana. to raczej film dla fanów komiksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś widział może film "Gra Endera"? Ciekawy jestem opinii , zwłaszcza tych którzy czytali wcześniej książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 22:50, Robertcik1 napisał:

no może przeszkodzić jeśli masz zerowe pojęcie o czerwonych słońcach, Aquamanie, Wonder
Woman czy rodzicach Batmana. to raczej film dla fanów komiksów.


Batmana, Green Lantern i Supermana znam z filmów aktorskich, o Aquamanie, Cyborgu i Wonder Woman wiem tyle, że są i jakie moce mniej więcej mają ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 21:14, Ecko09 napisał:

Mam nadzieje, że moja praktycznie zerowa wiedza na temat komiksów nie przeszkodzi mi
ogarnąć sytuacji tego ;p

W sumie akcja jest prosta jak drut, co najwyżej nie bedziesz wiedziałco, kto i dlaczego nie jest na swoim miejscu. A jeśli przeraża cię perspektywa dezorientacji polecam
http://www.imdb.com/title/tt2313197/?ref_=vi_tt_t
O wiele lepiej zrealizowane oraz prostsze w odbiorze (i nie tak przemangowane;) niż Flashpoint Paradox. Ma tylko jedną wadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:13, zadymek napisał:

>


Mnie Flashpoint Paradox zainteresował tylko i wyłącznie dlatego, że na reddicie ludzie twierdzą, że Flash z Arrow może być na tym wzorowany (mniej więcej historia, przeciwnik,

Spoiler

coś że ten cały Zoom z przyszłości się cofa by zabić matke Flasha, coś takiego ^^

). Chętnie bym zobaczył Flasha w akcji przed jego debiutem w swoim własnym serialu za jakieś pół roku ;p Trochę się z nim zapoznał i jego najbardziej prawdopodobnym głównym przeciwnikiem 1 sezonu, czyli Zoomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:16, Ecko09 napisał:

Mnie Flashpoint Paradox zainteresował tylko i wyłącznie dlatego, że na reddicie ludzie
twierdzą, że Flash z Arrow może być na tym wzorowany (mniej więcej historia, przeciwnik).
I w sumie chętnie bym zobaczył Flasha w akcji przed jego debiutem w swoim własnym serialu
za jakieś pół roku ;p

Flash? On już miał debiut...jakieś 13 lat temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić jakieś filmy (niezbyt leciwe) pokroju: "Truman Show", "Wyspa tajemnic", "Zielona mila", "K-Pax", "Skazani na Shawshank", "Gra", "Gladiator", "Incepcja", bo jak mam wolny czas i nawiedza mnie ochota na film, to nic nie potrafię dla siebie znaleźć. :(

Dodatkowo wolałbym, żeby w filmie NIE było takich wątków, gdzie:
- występuje wzdychanie i stękanie do kobity/mężczyzny i wyznawanie sobie miłości w takiej ilości, że można haftnąć tęczą,
- film kręci się wokół wszelakich używek,
- dzieciaki są jako główni bohaterowie.

Z góry dzięki za propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:19, zadymek napisał:

Flash? On już miał debiut...jakieś 13 lat temu ;)


Ale nowy serial nie miał debiutu ;p Źle się wyraziłem, bo miałem na myśli serial, a nie postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:29, Ecko09 napisał:

Ale nowy serial nie miał debiutu ;p Źle się wyraziłem, bo miałem na myśli serial, a nie
postać.

O, to będzie nowy serial z nim? Ciekawe czy w realiach wspólczesnych czy też w klimatach noir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 23:30, zadymek napisał:

O, to będzie nowy serial z nim? Ciekawe czy w realiach wspólczesnych czy też w klimatach
noir.

Współczesnych, pojawi się również w serialu Arrow, afaik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się