HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2013 o 01:15, Robertcik1 napisał:

poleciłbym Arrow, zdaje się, że nawet gdzieś to w Polsce puszczają.

no, a Przyjaciele to lektura absolutnie obowiązkowa.


Na Universal Chanel można złapać sezon 1, nie wiem czy gdzieś bardziej na czasie 2 sezon leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial nie jest słaby a sam sezon drugi wcale nie był taki kiepski, był bardziej "przegadany" - i bardzo dobrze, bo akurat tu komiks tez miał pewien moment, gdzie pokazano trochę "sielanki w czasie apokalipsy" [a tym jest drugi sezon, pewnym postojem, momentem wyhamowania i iluzji, ze "może być normalnie"].
Aczkolwiek w kartach komiksu, taki zastój był dużo krótszy, serial natomiast ciągnął ten motyw przez cały drugi sezon [co nie zmienia faktu, ze jak się obejrzy sezon trzeci, to drugi nabiera nieco innych "barw" bo jest pięknym kontrastem ułudy w starciu z rzeczywistością].

Aczkolwiek gdyby trzeba było potraktować serial jako bezpośrednią adaptacje komiksu, nawet z niektórymi zmienionymi na zasadzie - na potrzeby serialu - wątkami, to wypadł by niezwykle słabo. Bo komiks jest tworem który gniecie czytelnika w fotelu jak walec świeżo wysypany asfalt :) [z resztą z tego co piszesz - czytasz, więc wiesz sam jak to jest ^^]

Do serialu trzeba się mocno zdystansować, trzeba sobie wpoić, że to nie adaptacja, to luźna "interpretacja" i swoisty równoległy świat [bo losy bohaterów są w nim pozmieniane względem oryginału, fabuła również nie trzyma się sztywno pierwowzoru]. Wtedy można do serialu usiąść i obejrzeć go bez narzekań, bo w swojej kategorii jako stand alone wypada bardzo dobrze [polecam tez z innej beczki serial Dead Set, świetny mini-serial w klimatach zombie apo]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 20:52, Sandro napisał:

Istnieją jakieś dobre filmy o cesarstwie rzymskim? Szukam czegoś ciekawego, nie za starego
(powiedzmy lata 90-te w górę) i niekoniecznie sztywno trzymającego się ram historycznych.
Po prostu dobry film, który oddaje klimat tamtych czasów.

Polecam serial "Ja, Klaudiusz".
Wprawdzie nie bardzo pasuje do wymaganych przez Ciebie ram czasowych, bo nakręcony był ok 35 lat temu, ale jest to naprawdę niezły serial.
Zrobiony w oparciu o powieść Roberta Gravesa pod tym samym tytułem, obejmuje czasy cesarzy: Augusta, Tyberiusza, Kaliguli, Klaudiusza i Nerona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 00:53, Heartbreaker napisał:

Teraz szukam jakiegoś innego serialu, ale jak widzę po ramówkach, to pozostaje mi powrót
do klasyki (Drużyna A), bądź Kości na Polsacie (świetny serial :) ), seriale z Pulsu,
seriale z CBS Action (Mission: Impossible mega serial :D), oraz "Przyjaciele" i "Tajemnice
Smallville" z TVN 7. Trochę kicha, ale jak na coś wpadnę, to zawsze chętnie obejrzę.


Skoro oglądasz Mission: Impossible na CBS Action to polecę o ile nie oglądałeś:

Opowieści z ciemnej strony

Szogun

Strefa mroku

Na tvn7 powtarzają:
Tożsamość szpiega

z innych polecam

http://www.filmweb.pl/serial/Dyrektorzy-1975-12347#
ustrój się zmienił ale pewne mechanizmy są nadal aktualne
http://www.filmweb.pl/serial/Gry+wojenne-2009-547273

http://www.filmweb.pl/serial/The+Prisoner-1967-230910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się za A-cis''em w kwestii "Ja, Klaudiusz".
Dorzucił bym jeszcze dwa seriale - Rzym i Spartakus.
Ewentualnie jakieś pełnometrażówki, ale to nie będą nowe filmy - np "Ben Hur" z 59'', Juliusz Cezar z 53''.
Z nowszych to Gladiatora znasz bankowo Attylę z 2001 pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 00:41, Pietro87 napisał:

Supernatural [i ten też spada merytorycznie].

Nie zgodzę się.
Wrażenie takie odnoszą Ci, którzy chcieliby żeby każdy kolejny sezon miał więcej potworów, więcej intryg i więcej rozmachu. To udać się może tylko do pewnego momentu (a potem mamy "efekt przeskakiwania rekina"). Ja nie oczekuję od SPN wielkich fabuł i bawię się świetnie mimo 9 już sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, akurat mniejsze natężenie potworowego absurdu poczytuję na plus, ale same watki fabularne jak dla mnie szybują powoli do dołu a nie do góry gdzieś tak od 3ciego sezonu [podobnie jak z dexterem, tzn oba te seriale imho mają podobną tendencję w moim odczuciu, gdzie ich trzy pierwsze sezony były naprawdę dobre a kolejne zaczynały się gubić]

Co nie zmienia faktu, że to dalej bardzo dobry serial i też mimo 9 sezonów daje mi sporo rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 17:38, windows00 napisał:

> Supernatural [i ten też spada merytorycznie].
Nie zgodzę się.
Wrażenie takie odnoszą Ci, którzy chcieliby żeby każdy kolejny sezon miał więcej potworów,
więcej intryg i więcej rozmachu. To udać się może tylko do pewnego momentu (a potem mamy
"efekt przeskakiwania rekina"). Ja nie oczekuję od SPN wielkich fabuł i bawię się świetnie
mimo 9 już sezonu.


Dla mnie Supernatural było dobre do 5 sezonu, do którego mieli rozpisaną całą tę fabułę z Lucyferem i apokalipsą, potem widać było, że stacja wymusiła na nich kontynuację serialu i musieli dorobić nową fabułę. O ile 6 i 7 sezon jeszcze obejrzałem, to 8 sobie darowałem w połowie i nie widzę powodu, żebym kiedyś do niego wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ósmy i dziewiąty są akurat bardzo w porządku. to szósty i siódmy miały wielkie problemy. chociaż nie da się zaprzeczyć, że po apokalipsie poziom znacząco spadł. nie każdy serial fantasy to Buffy i może poziom trzymać przez cały swój run.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta planeta małp to

Spoiler

Ziemia? Ja myślałem, że one wyewoluowały i se w kosmos poleciały :D To o co chodziło w tych starych filmach, że statkiem kosmicznym się dostali na ich planete

(oglądałem tylko geneze z 2011, więc nie wiem o co tam biega)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 10:35, Ecko09 napisał:

Ta planeta małp to Ziemia? Ja myślałem, że one wyewoluowały i se w kosmos poleciały :D
To o co chodziło w tych starych filmach, że statkiem kosmicznym się dostali na ich planete(oglądałem
tylko geneze z 2011, więc nie wiem o co tam biega)?


Zakrzywienie czasoprzestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 01:57, Robertcik1 napisał:

to generalnie jest słaby serial. słyszałem, że od trzeciego sezonu robi się lepszy, ale
ja tylko pierwszy przetrwałem.


Wliczając dość słaby sezon drugi i wedlug mnie kiepska końcówkę sezonu trzeciego, serial oceniłbym na, powiedzmy 7/10.
Czwarty sezon podobał mi się juz bardziej, w sumie najbardziej, choć był, przynajmniej dla mnie, przewidywalny. Jeszcze się nie skończył, więc ocena może się zmienić.

Spoiler

Przewidziałem "wewnętrzy atak zombie" na więzienie. Gdy tylko ujrzałem gubernatora, wiedziałem, że zrobi wszystko, by odbić więzienie. Gdy uprowadził dwójkę z grupy więziennej, miałem pewność, że przynajmniej jedna osoba zginie. Jedynie nie mam pewności, czy jego historia się skończy po ósmym odcinku, ale internety mówią, że tak, choć w sumie miał tyle szczęścia wcześniej, że mógłby się wywinąć. :P


Dnia 16.12.2013 o 01:57, Robertcik1 napisał:

uwielbiam za to komiksy.


Nie miałem jak dotąd styczności z komiksami i mam raczej obiektywniejszy ogląd na serial. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 16:11, kerkas napisał:

>Ja myślałem, że one wyewoluowały i se w kosmos poleciały :D

używaj opcji spoiler


Na temat 20 letniego filmu? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 17:57, Ecko09 napisał:

Na temat 20 letniego filmu? -_-

Ma 20 lat, czyli każdy go oglądał? Czyli rozumiem, że widziałeś wszystkie filmy jakie powstały przed 1993 (co najmniej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2013 o 17:57, Ecko09 napisał:

Na temat 20 letniego filmu? -_-

Przy takim natłoku płytkich filmów akcji i sequeli remaków i innych cudactw, bardzo często sięgam po starsze tytuły i tak jak panowie wyżej, kompletnie nie pojmuję dlaczego miałbyś w ich przypadku nie używać opcji spoiler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę, to tylko 10 osób podało swoją listę do plebiscytu na najlepsze sci-fi :/ Trochę mały odzew, kilku więcej spośród stałych lub okazyjnych bywalców tematu mogłoby też wziąć udział :/ Zostało jeszcze parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Zakrzywienie czasoprzestrzeni spowodowało, że astronauci wylądowali na ziemi ale o dziesiątki [tudzież nawet setki] lat w przód względem ich czasów. Przeskoczyli okres eksperymentów na małpach, ich ewolucji, buntu i dojścia do władzy nad gatunkiem ludzkim [oraz prawdopodobnie też wojnę nuklearna - tu mowa o starych planetach małp]



To w bardzo wielkim skrócie myślowym, bo sam stare planety małp oglądałem całe lata temu i żeby na tip top pamiętać szczegóły, to jednak chyba musiał bym sobie serię odświeżyć [co jest w sumie niegłupim pomysłem na drugi dzień świąt :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś serialu sensacyjnego.

Może powiem co ogladałem i co mi się bardzo podobało to ułatwi Wam to dobranie czegoś dla mnie:

The Shield
24 Hours
Damages
Prison Break
Fala Zbrodni
Kryminalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się