HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2006 o 09:04, HumanGhost napisał:

Oj dobra, wiadomo o co chodzi. Nie chce mi się rozpisywac, więc pisze skrótowo. :-)

Ale mieszasz małolatom w głowach a potem chodzą i gadają bzdury ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 11:04, A-cis napisał:

Ale mieszasz małolatom w głowach a potem chodzą i gadają bzdury ;-)


No dobra, dobra. Teraz bedę pisał dokładnie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 11:04, Draxvoxdor napisał:

Mnie sie podobają polskie filmy np "Czterej pancerni i pies", "Seksmisja", "Konopielka''''
te co wymieniłem są najlepsze:)

pamiętam jak Konopielka była jeszcze w kinach tylko od 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 12:08, tosz napisał:

> Mnie sie podobają polskie filmy np "Czterej pancerni i pies", "Seksmisja", "Konopielka''''

> te co wymieniłem są najlepsze:)
pamiętam jak Konopielka była jeszcze w kinach tylko od 18 lat

A aj pamiętam jak seksmisji nie chcieli puścić w rosji "Tosz to parnusy":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 12:13, Draxvoxdor napisał:

A aj pamiętam jak seksmisji nie chcieli puścić w rosji "Tosz to parnusy":P

zgadza się , to były czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "Matrixa" to powiem tak:Pierwsza i druga część są świetne.Co do "Rewolucji" to żadna mi tam rewolucja.Po prostu film zrobiony na szybko.
Może i pierwsza część jest najbardziej tajemnicza ale w dwóch pozostałych jest odrobine więcej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 15:32, cybekziom napisał:

Co do "Matrixa" to powiem tak:Pierwsza i druga część są świetne.Co do "Rewolucji" to żadna
mi tam rewolucja.Po prostu film zrobiony na szybko.
Może i pierwsza część jest najbardziej tajemnicza ale w dwóch pozostałych jest odrobine więcej
akcji.

jak dla mnie :
1 cześć - mistrzostwo świata
2 część - kołysanka
3 część - bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na POLSACIE był fajny WESTERN pt"Młode strzelby 2". Nie przepadm raczej za tym gatunkiem filmów, ale
ciekawa fabuła z połączeniem z piekna muzyka Bon Joviego wyszła całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę na programie pierwszym telewizji publicznej zacznie się film "był sobie chłopiec", w którym główną rolę gra Hugh Grant. Bardzo fajna lekka komedyjka. Dobra rola Grant`a.
Ogólnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 20:16, Jarys napisał:

Za chwilę na programie pierwszym telewizji publicznej zacznie się film "był sobie chłopiec",
w którym główną rolę gra Hugh Grant. Bardzo fajna lekka komedyjka. Dobra rola Grant`a.
Ogólnie polecam.


A ja tam może obejrzę sobie za chwilkę film z "Van Klopem" na Polsacie :D
Mam akurat ochotę na coś amerykańskiego w stylu "z****j się, a nie daj się" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 20:16, Jarys napisał:

Za chwilę na programie pierwszym telewizji publicznej zacznie się film "był sobie chłopiec", w którym główną rolę
gra Hugh Grant. Bardzo fajna lekka komedyjka. Dobra rola Grant`a.

Obejrzałem, i IMHO to najsłabszy film z H. Grantem jaki widziałem. Odniosłem wrażenie, że jego formuła, styl grania, już się wyczerpał i dostaje coraz słabsze scenariusze.
Podobnie zresztą było z Jimem Carreyem. Jego miny przecież już też się opatrzyły i nie robią wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ''Był sobie chłopiec'' to sie z tobą nie zgodzę - nie jestem krytykiem filmowym i nie umiem rozróżnić, czy aktor gra dobrze czy źle (no chyba że to jakieś oczywiste kino klasy B). mnie się tam podobało - całkiem śmieszne teksty i ogólnie jakiś taki przyjemny i nastrajający pozytywnie do życia film :)

a co do Jimma Carreya to sie z tobą zgadzam - szczyt formy osiągnął chyba przy "Ace Ventura" i "Kłamca,Kłamca" - późniejsze filmy (a chyba nie było ich zbyt wiele) to już całkowity zjazd w dół (oczywiście z pominięciem "Zakochany bez pamięci" - którego nie oglądałem, więc sie nie wypowiadam). ale z nowszysch filmów na przykład "Bruce Wszechmogący" był dla mnie średnim filmem z tylko kilkoma śmiesznymi komediowymi akcentami - poza tym bardzo średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 08:29, Azrathel napisał:

co do ''Był sobie chłopiec'' to sie z tobą nie zgodzę - nie jestem krytykiem filmowym i nie umiem rozróżnić, czy aktor
gra dobrze czy źle (no chyba że to jakieś oczywiste kino klasy B). mnie się tam podobało - całkiem śmieszne teksty
i ogólnie jakiś taki przyjemny i nastrajający pozytywnie do życia film :)

Też nie twierdzę, że to był zły film. Na tle niektórych komedii, to nawet całkiem miły. Ale jak się zestawi: "Cztery wesela i pogrzeb", "Dziewięć miesięcy", "Notting Hill", "Mickey Niebieskie Oczko", "Dwa tygodnie na miłość" i "Był sobie chłopiec" (nie biorę pod uwagę np.: "Rozważnej i Romantycznej", obu filmów o Bridget Jones czy "Drobnych cwaniaczków", bo były to filmy o nieco innym charakterze), to widać, że poza bezkonkurencyjnymi "Czterama weselami ...", jeszcze tylko 2 następne tj. "Dziewięć miesięcy" i "Notting Hill", miały dobre, przemyślane scenariusze. Pozostałe już zaczynają być coraz słabsze. Formuła niezdecydowanego, trochę zagubionego co do swoich uczuć i sytuacji życiowej, chłopca w wykonaniu H. Granta, opatrzyła się i producenci nie chcą już wykładać na to wielkich pieniędzy. A zatem nie będzie już i bardzo dobrych dobrych scenariuszy i reżyserów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja dam notkę o filmie.

Otóż uwielbiam "Nietykalnych". Świetna produkcja z 1987 z takimi aktorami jak Kevin Costner, Robert de Niro, Andy Garcia, Sean Connery

Dam mały opis:

Agent Eliot Ness (Kevin Costner) przybywa do Chicago. Ma położyć kres handlowi alkoholem i terrorowi szerzonemu przez gang Ala Capone (Robert De Niro). Pierwsza akcja kończy się niepowodzeniem na skutek informacji od skorumpowanych policjantów. Upokorzony Ness zwraca się o pomoc do starego policjanta Jima Malone''a (Sean Connery). Werbują jeszcze dwóch ludzi. Jednym z nich jest księgowy, który podsuwa Nessowi pomysł, by oskarżyć Capone o malwersacje podatkowe. Na współpracę godzi się również młody absolwent szkoły policyjnej George stone (Andy Garcia), wyborowy strzelec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 11:45, vauxhall napisał:

No to ja dam notkę o filmie.

Otóż uwielbiam "Nietykalnych". Świetna produkcja z 1987 z takimi aktorami jak Kevin Costner,
Robert de Niro, Andy Garcia, Sean Connery


Masz racje. Tez uwielbiam ten film. Zreszta Brian De Palma to jeden z moich ulubionych rezyserow (poza nim to Martin Scorsese, Richard Donner, James Cameron, Ridley Scott i ulubiony John Carpenter). Polecam inne filmy de Palmy np. Czlowiek z Blizna, Zycie Carlita, Mission Impossible.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wypozyczylem sobie "wsciekle psy" quentina tarantino... film jest swietny. oczekiwalem wartkiej akcji, strzelanin itp, a dostalem 90 minut dialogow pomiedzy porzadnie wkurwionymi facetami... i bardzo mi sie to spodobalo. ciekawie zarysowane postacie, wiarygodne dialogi, fajne zakonczenie... polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam: "Click: I robisz co chcesz"-opowiada o gościu któru kupił uniwersalny pilot i sterował też jego życiem. Śmieszne i ciekawe. "Karol-papież który pozostał człowiekiem"-nie muszę chyba pisać o tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się