HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2013 o 14:06, Evertsen_Dante napisał:

Komuś kto nie zna Gwiezdnych Wojen lepiej pokazac najpierw Nową Nadzieję czy Mroczne
Widmo? :)

Zależy od osoby - starsze części zdecydowanie za często odpychają tych, którzy nigdy nie widzieli serii, a są bardziej doceniane, gdy zna się już uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 14:04, Sandro napisał:

Nie orientujesz się może gdzie mógłbym obejrzeć w najbliższym czasie "2001: Odyseję Kosmiczną"?
Jeżeli nie w telewizji o może znasz jakieś strony w sieci typu VOD? Nie znam się na tym

/.../

Odpowiedź udzielona maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 13:40, kerkas napisał:

ale swoją drogą wynik plebiscytu trochę mnie rozczarował

Nie byś był sobą jak nie skomentował :D... czułem to w gnatach ;-)


Wesołych Świąt


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 16:34, Braveheart napisał:

No wiesz co... :P
Co z Ciebie za... "Kinomaniak" ;-)

Rozwijający się ;) Lepiej się przyznać do braków i szybko je nadrobić niż zachwalać klasyki, których nigdy się nie widziało i zapewne nigdy nie zobaczy. Z resztą na każdego znajdzie się jakiś ubytek w klasyce, nawet na kerkasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 17:06, Sandro napisał:

Rozwijający się ;) Lepiej się przyznać do braków i szybko je nadrobić niż zachwalać klasyki,
których nigdy się nie widziało i zapewne nigdy nie zobaczy. Z resztą na każdego znajdzie
się jakiś ubytek w klasyce, nawet na kerkasa ;)

Spoko spoko. Każdy tak ma czasem. :)
Jednak wyraz ten umieściłem w "". To był klucz ;-) Zapytaj najbardziej znanego wujka na świecie. I będziesz miał pytanie na swoją odpowiedż :P gdzie można zobaczyć Odyseje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 14:06, Evertsen_Dante napisał:

Komuś kto nie zna Gwiezdnych Wojen lepiej pokazac najpierw Nową Nadzieję czy Mroczne
Widmo? :)

Nowa Nadzieja najnudniejsza. Przepraszam fanów :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 13:40, kerkas napisał:

ale swoją drogą wynik plebiscytu trochę mnie rozczarował

Mógłbyś to rozwinąć?

Dnia 25.12.2013 o 13:40, kerkas napisał:

Matrix - tutaj niespodzianka zapewne przeważyła wizualna strona filmu.

Albo [za] mało osób widziało Dark City. ;-P

Dnia 25.12.2013 o 13:40, kerkas napisał:

Obcy, Dystrykt 9, 12 małp, Incepcja - mógłbym się pospierać ale o.k.

Pospierać ale konkretnie to dlaczego?

Dnia 25.12.2013 o 13:40, kerkas napisał:

Truman Show - serio ? jest tyle lepszych wizji anty-utopi np. Fahrenheit 451,
Dziesiąta ofiara (1965) , THX 1138, Ucieczka Logana (1976), Brave
New World (1980)
, Rok 1984,

Myślę że to w dużej mierze wynik popularności tego filmu, niewiedzy [ nie żeby to była jakaś potężna ujma nie znać wymienionych przez ciebie filmów, po prostu zdarza się ] i ... wystarczy spojrzeć na lata produkcji większości tych filmów. Nie to że stare = złe ale te nowsze filmy jakby naturalnie mają często ''pierwszeństwo'' i nie przykrył ich kurz kinematografii współczesnej. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 14:06, Evertsen_Dante napisał:

Komuś kto nie zna Gwiezdnych Wojen lepiej pokazac najpierw Nową Nadzieję czy Mroczne
Widmo? :)


Z tego co pamiętam to Nowa Nadzieja lepiej wyjaśnia o co biega z mocą itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 20:39, Tyler_D napisał:

> ale swoją drogą wynik plebiscytu trochę mnie rozczarował
Mógłbyś to rozwinąć?


Dominuje kinematografia amerykańska, filmów innych kinematografii które przewinęły się w plebiscycie było tylko 12.
Poza tym mała liczba gramowiczów wzięła udział w plebiscycie.
Zastanawiam się co jest przyczyną ?.

Dnia 25.12.2013 o 20:39, Tyler_D napisał:

> Obcy, Dystrykt 9, 12 małp, Incepcja - mógłbym się pospierać ale o.k.
Pospierać ale konkretnie to dlaczego?


Obcy - film niewątpliwie nowatorski, działający na wyobraźnię (zmusiłem się aby obejrzeć część pierwszą do końca a i tak obcy śnił mi się po nocach, pozostałych części nie dąłem rady obejrzeć), definiujący na nowo przybyszów z innych planet.
Z drugiej strony ma silną konkurencję choćby w postaci Starman (1984), Zakazana planeta (1956).

Dystrykt 9 naprawdę dobry film sf który skłania do przemyśleń jednak i tu dałbym kontrę w postaci np. Solaris Andrieja Tarkowskiego.

/.../

Dnia 25.12.2013 o 20:39, Tyler_D napisał:

> New World (1980) , Rok 1984,

Dnia 25.12.2013 o 20:39, Tyler_D napisał:

Myślę że to w dużej mierze wynik popularności tego filmu, niewiedzy [ nie żeby to była
jakaś potężna ujma nie znać wymienionych przez ciebie filmów, po prostu zdarza się ]
i ... wystarczy spojrzeć na lata produkcji większości tych filmów. Nie to że stare =
złe ale te nowsze filmy jakby naturalnie mają często ''pierwszeństwo'' i nie przykrył
ich kurz kinematografii współczesnej. ;-)


Współczesne kino sf to w dużej mierze jednak chłam, żeby znaleźć naprawdę dobry film z tego gatunku trzeba się napocić.
Generalnie łatwiej wybrać coś wartego uwagi z lat wcześniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 23:11, Accid napisał:

Powiedzcie mi co o trzech filmach
Mulholland Drive,
Memento,
Lost Highway, bo nie wiem co mam na dziś obejrzeć :)


Lost Highway, Mulholland Drive mocno zamotana i trzymająca w napięciu intryga jak to u Lyncha plus dobre aktorstwo, świetna muzyka czegóż chcieć więcej.
Memento jak wyżej, tyle że reżyserem jest Christopher Nolan.

Każdy z tych filmów wart jest zobaczenia, chyba będziesz musiał rzucić kostką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2013 o 22:27, kerkas napisał:

Poza tym mała liczba gramowiczów wzięła udział w plebiscycie.
Zastanawiam się co jest przyczyną ?.


Ja czekalem do samego konca, zeby zobaczyc co ludzie wpisuja i ewentualnie uzupelnic swoja liste, az w koncu sam zapomnialem wrzucic liste.
No nic, wrzuce ja nastepnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu drogi, przez święta w ciągu chyba trzech posiedzeń wchłonąłem pierwszy sezon Homeland [ został mi tylko ostatni odcinek ]. Warto to oglądać dalej czy będziemy mieli powtórkę z Lostów [ za dużo wątków, pomieszanie z poplątaniem ergo nuda ] tudzież Prison Break [ tasiemcowość i przeciąganie fabuły ]? Orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam tej serii nie oglądam, aczkolwiek mam kumpla który jest w nią bardzo wkręcony i często mi polecał ten serial. Więc taka opinia - pośrednia z mojej strony :)

Mogę jeszcze dorzucić, ze ten sam kumpel już kiedyś polecił mi serial który łyknąłem jak pelikan rybkę [Rzym].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 00:41, Pietro87 napisał:

Z takich dłuższych serii jakie mnie "kupiły" to chyba był tylko House [który
w sezonie 7-8 też już mi podupadał merytorycznie]

Mógłbyś się podzielić swymi odczuciami odnośnie tych dwóch sezonów. Tak z ciekawości pytam. :)
Nie wiem jak ty ale jak oglądałem 8 sezon to odczuwałem taką

Spoiler

"szarość" i dziwny smutek. Jakby był eee kręcony innymi kamerami ?... inne naświetlenie ? Poprzednie takie nie były. Nie były tak ciemne i szare


Dnia 16.12.2013 o 00:41, Pietro87 napisał:

Dexter [tu podobnie, tendencja spadkowa,

Jak dla mnie Dexter cały czas trzymał poziom. Z każdym sezonem chciałem więcej i więcej. [Choć i tak najlepszy jest pierwszy]. Teraz tylko muszę nadrobić ostatni sezon. Bo wcześniej nie było jak. Sam wiesz o co kaman ;-) a potem dłuższy wyjazd do kraju Octoberfestu .
Osobiście też zakochałem się w serialu "Heroes" Ma raptem 4 sezony, z czego drugi tylko 11 czy 12 epków. Reszta w podobie jak House M.D. Po 20 + na sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się