HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Kategorie dotyczące filmów nie tylko z tego roku to raczej ciekawostka, gwoździem programu byłyby i tak te tegoroczne. Z drugiej strony, gdyby w plebiscycie wzięło udział nawet ~20 osób, to i tak byłaby możliwość, że w kategorii filmów z dowolnego roku każdy uczestnik podałby inny tytuł i nic by z tego w końcu nie wyszło ;) Ale spróbować można.
Co do filmów polskich to z góry zaznaczam, że ja bym w tej kategorii spasował, bo raczej nie oglądam rodzimego kina, w tym roku widziałem tylko obie części Psów... Przydałoby się w tej materii poprawić w przyszłości... Ale na pewno można byłoby liczyć na innych w tej kwestii. Seriali też raczej nie oglądam, więc i tu bym musiał odpuścić.
Co do ilości zgłaszanych filmów to skłaniałbym się raczej ku jednemu na kategorię.
Co do propozycji matiego285, to nie widzi mi się wybieranie najlepszej roli, ale jeśli inni będą chcieli takie kategorie to się dostosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na nowym hobbicie i w sumie to jestem rozczarowany. Nie wgłębiam sie tu w fabułę, bo jestem zwolennikiem raczej luźnych adaptacji filmowych i uwazam, że Jackson mógł sobie pozwolić na nowe wątki z orkami czy Tauriel.

Niemniej jednak w niektórych momentach było widac, że film jest robiony na green screenie. Szczególnie to było widoczne podczas

Spoiler

spływu na beczkach

. Nie wiem, jakos sceneria z Władcy Pierscieni wydawała mi się bardziej przekonująca. Po prostu nie uwierzyłem w ten świat. Choć może to tez dlatego, że oglądałem film w 2D.

Scena ze
Spoiler

złotym posagiem, który nagle, ni z tego ni z owego, roztapia się i oblewa Smauga

była po prostu idiotyczna.

Zazwyczaj nie wyłapuje podczas pierwszego seansu błędów w choreografii kaskaderów, a
Spoiler

tym razem 3 czy 4 razy miałem lekki mindfuck, bo orkowie nie wiedzieć czemu latali po ścianach mimo, że nie dostali ciosu. :P



Najbardziej bałem się, że grafikom i gościom od efektów specjalnych nie uda się zrobienia Smauga. Sprawienie, że smok będzie jak żywy.
Spoiler

Na szczęście, z tego wywiązali się znakomicie. W takiego smoka można uwierzyć.



Ogólnie, film mi się nie dłuzył, nie powiem przyjemnie się oglądało, ale są też lepsze filmy przygodowe. O ile po kazdej z części Władcy Pierścieni byłem zachwycony, to Hobbita chyba jeszcze przez długi czas nie obejrze ponownie. Wiem, nie ma co porównywać Hobbita do Władcy Pierścieni, bo historia przedstawiona w tym drugim jest dużo dojżalsza, ale jednak niedosyt pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 14:09, Szarlej napisał:

Dodatkowa uwaga ode mnie jest taka, że należy brać pod uwagę tylko premiery w polskich
kinach.

Podpisuję się pod tym. Nie wprowadzałbym jednak takich ograniczeń odnośnie seriali, bo kto, z ręką na sercu, ogląda zagraniczne seriale w telewizji? Ja nawet nie mam pojęcia czy część z tego co oglądam jest w ogóle w Polsce gdziekolwiek emitowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 13:52, mati285 napisał:

Przede wszystkim zgadzam się z przedmówcą. Jeśli to mają być podsumowania roczne to ograniczmy
się do filmów i seriali które miały polską premierę w tym roku. Również byłbym za tym
by oddawać tylko jeden głos w danej kategorii, bo to zwiększa "prestiż" plebiscytu.


No nie do końca bym się zgodził, że tylko seriale które miały premierę w Polsce [i tak samo filmy]. Wielu z nas raz - nie mieszka w Polsce dwa ma dostęp nawet w kraju do pakietu tv zawierającego najmniej kilka lub kilkanaście zagranicznych kanałów [jak chociażby pakiety z polskim i oryginalnym FOXem].
Masa ludzi ogląda tez seriale online - bo ani to w naszym kraju nielegalne ani zabronione [co najwyżej moralnie można się bić z samym sobą o poprawność takiego procederu] więc tu tez nie ma co robić tematów tabu.

@kerkas

Współczuję. Jedyne co mogę dodać - niestety takie jest życie i akurat śmierć to jedyna pewna rzecz na tym świecie. Kwestia przemijania ludziom towarzyszy od początku ich istnienia, kluczem jest nauczyć się akceptować to co nieuniknione i żyć z tym, przechodząc do takich praw na tzw porządek dzienny. Aczkolwiek to już kwestia każdego z osobna jak sobie radzi z takimi sprawami i jaki ma poziom "akceptacji" tego co nieodzowne.

@Darkstar181

Bo z takim nastawieniem żyje się lepiej :)
Jasne, nie sztuka być totalnym lekkoduchem co zlewa wszystko [bo rachunki się nie zapłacą same, jeść trzeba, dziecko do szkoły ubrać i obkupić też itp itd] ale ja zawsze byłem zdania, ze nie należy się przejmować tym na co się nie ma wpływu i trzeba mieć dużo dystansu do wszystkich bzdur jakie nas otaczają [czyli pierdoły w tv, ze wojna, ze końce świata, że huragan - jasne, mogę być gotowy na wiele przeciwności losu, ale nie mam zamiaru się wiecznie martwić czymś, na co i tak nie mam wpływu, w końcu na dobra sprawę mogę umrzeć za 15 min jak wyjdę do kiosku po gazetę bo mnie autobus przejedzie, szkoda życia na pierdoły :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja bym wziął za wzór listę Tylera tylko wywalił bym z niej opcję "dowolny"
Zostało by nam typowanie najlepszego tegorocznego filmu zagranicznego i polskiego + seriale i największe rozczarowania.
Względnie można dorzucić kategorię rola męska/żeńska.

Absolutnie nie widzę sensu dla filmu dowolnego, bo tam to ja mogę wpisać np Ojca Chrzestnego [akurat jakoś kolo lutego tego roku sobie odświeżałem stare kino gangsterskie - obejrzane w 1013 ? obejrzane, więc się liczy, ale sensu dla mnie nie ma za grosz :)] i ograniczeń tylko do Polskich premier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 14:46, Pietro87 napisał:

No nie do końca bym się zgodził, że tylko seriale które miały premierę w Polsce [i tak
samo filmy].

Co do seriali masz absolutną rację, sam to zresztą napisałem w kolejnym poście.
Co do filmów to wydaje mi się, że takie ograniczenie ma sens, ale słusznie zauważyłeś, że przecież są forumowicze nie mieszkający w kraju. Tak więc brałbym pod uwagę filmy, które miały polską bądź światową premierę w tym roku. A więc załapał by się np. i Django i Zniewolony (jeśli ktoś już widział)

Dnia 29.12.2013 o 14:46, Pietro87 napisał:

Masa ludzi ogląda tez seriale online - bo ani to w naszym kraju nielegalne ani zabronione
[co najwyżej moralnie można się bić z samym sobą o poprawność takiego procederu] więc
tu tez nie ma co robić tematów tabu.

Jasne, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie każdy głosujący mógłby (ale nie musiałby) podać jaki najlepszy film widział w tym roku z dowolnego roku, ale jako ciekawostkę, bez robienia z tego rankingowej kategorii. No i dobrze by było, żeby to był film, który się w tym roku widziało po raz pierwszy, a nie tak jak napisałeś o Ojcu Chrzestnym, że go odświeżyłeś, czyli widziałeś go też w latach poprzednich. Ale jeśli tego nie będzie, to nie będę płakał z tego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 14:09, Szarlej napisał:

Dodatkowa uwaga ode mnie jest taka, że należy brać pod uwagę tylko premiery w polskich
kinach. Niestety, ale w tym roku jest całe mnóstwo filmów, których polska premiera została
przełożona na 2014, jak choćby "Inside Llewyn Davis", "Zniewolony" itp. i póki co nie
ma opcji ich obejrzenia.


Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre filmy oficjalne polskie premiery mają pod koniec roku i jeśli gramowy plebiscyt wystartuje w ciągu kilku najbliższych dni, to nie każdy zdąży je obejrzeć. Np Hobbit miał niedawno premierę, ale sam wolę poczekać, aż tłumy w kinie się rozrzedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2013 o 16:49, rob006 napisał:

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre filmy oficjalne polskie premiery mają
pod koniec roku i jeśli gramowy plebiscyt wystartuje w ciągu kilku najbliższych dni,
to nie każdy zdąży je obejrzeć. Np Hobbit miał niedawno premierę, ale sam wolę poczekać,
aż tłumy w kinie się rozrzedzą.


Imho to żaden problem, przecież nie każdy w 2013 widział wszystko co wychodziło, skoro nie widziałeś jeszcze nowego hobbita - to przecież taki ranking nic nie traci. Podasz jako najlepszy ten film który widziałeś. A w kwestii tego, że ktoś się spóźni z dodaniem swoich typów - też chyba problemu tu nie będzie, przecież jeśli to zorganizujemy to będzie na dodanie głosów kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 17:51, Pietro87 napisał:

Imho to żaden problem, przecież nie każdy w 2013 widział wszystko co wychodziło, skoro
nie widziałeś jeszcze nowego hobbita - to przecież taki ranking nic nie traci. Podasz
jako najlepszy ten film który widziałeś. A w kwestii tego, że ktoś się spóźni z dodaniem
swoich typów - też chyba problemu tu nie będzie, przecież jeśli to zorganizujemy to będzie
na dodanie głosów kilka dni.


Chodzi o to, że to trochę wypacza ten ranking. Jeśli szukamy najlepszego filmu 2013 roku, to filmy z premierą pod koniec grudnia mają mniejsze szanse na głos (bo mniej osób film obejrzało). Nawet Oskary są przyznawane po prawie 2 miesiącach od zakończenia roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rick

Spoiler

Zwróć uwagę na to, że złoto w posągu nie zastygło, nie zostało nawet schłodzone - złoto zostało wlane do formy, po czym usunięto formę, przez chwilę płynne złoto utrzymało formę po czym się rozlało - proste

Beczkowy spływ był, moim zdaniem puszczeniem oka do widzów, on miał być przesadzony a mnie podobała się bardzo zabawa efektami specjalnymi i przekombinowane sceny i choreografia walk.



Ja mam zamiar iść jeszcze raz ale usiądę dalej niż w szóstym rzędzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w zasadzie w czym problem? Powiedzmy że do końca roku, góra 1-2 stycznia ogłosi się kategorie, poczeka się na napływ głosów powiedzmy tydzień i tyle. Nikt przecież tu nie mówi, że to zestawienie musi być opublikowane do końca roku. A to że filmy wychodzą o różnych porach roku, no sorry ale to już pretensje miej do twórców i producentów. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:02, Tyler_D napisał:

Ale w zasadzie w czym problem?


Opisałem w czym problem i tydzień zwłoki wcale go nie rozwiązuje. Późniejsza premiera = mniej czasu na obejrzenie filmu = mniej osób go obejrzało = mniej głosów.
Zresztą, to tylko luźna uwaga, nie odbierajcie tego jako bojkotu plebiscytu "bo PROBLEM" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można by napisać, że filmy z początku roku też stoją na przegranej pozycji bo już wiele osób może o nich nie pamiętać, filmy z lata też bo to sezon wakacyjno-wyjazdowy i tak dalej. Pozostaje tylko poczekać jeszcze na parę opinii innych co do kategorii, formy i ilości głosów i można by było zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale ja powstrzymałbym się od rozgraniczania seriali na premierowe i dowolne.
Zróbmy plebiscyt na najlepszy sezon, bo i tak zazwyczaj więcej niż 1 w ciągu roku nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:09, Tyler_D napisał:

Równie dobrze można by napisać, że filmy z początku roku też stoją na przegranej pozycji
bo już wiele osób może o nich nie pamiętać,


Ja i tak bym leciał wg listy premier i ocenach na Filmwebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2013 o 17:56, rob006 napisał:

Chodzi o to, że to trochę wypacza ten ranking. Jeśli szukamy najlepszego filmu 2013 roku,
to filmy z premierą pod koniec grudnia mają mniejsze szanse na głos (bo mniej osób film
obejrzało). Nawet Oskary są przyznawane po prawie 2 miesiącach od zakończenia roku.


To ja bym z kolei zwrócił uwagę, ze ten ranking jest bardziej dla nas - gramowiczów udzielających się w tym wątku.
Nie powinniśmy też do tego podchodzić zbyt "serio". W końcu złotych gaci nic ani nikt tu nie wygra =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:00, lis_23 napisał:

Rick

Spoiler

Zwróć uwagę na to, że złoto w posągu nie zastygło, nie zostało nawet schłodzone -
złoto zostało wlane do formy, po czym usunięto formę, przez chwilę płynne złoto utrzymało
formę po czym się rozlało - proste

Spoiler

What? Chcesz mi powiedzieć, że utworzył się tam delikatny kożuszek, który utrzymał wszystkie idealne detale rzeźby, po czym to wszystko puściło? xD Dla mnie wyglądało to kiczowato, nawet zakładając fantazję Hollywood.


Dnia 29.12.2013 o 18:00, lis_23 napisał:

Spoiler

Beczkowy spływ był, moim zdaniem puszczeniem oka do widzów, on miał być przesadzony a
mnie podobała się bardzo zabawa efektami specjalnymi i przekombinowane sceny i choreografia
walk.



Spoiler

Nie zrozum mnie źle, co do samego spływu nie mam żadnych skarg. :P Nawet fajnie, że włączyli w tę scenę orków i zrobili z tego niejako pościg. :) Chodzi mi o to, że podczas tej sceny, animacja strasznie im skakała i było zauważalne użycie green screena. A jak wiadomo, robota tym lepsza, im bardziej da się oszukać widza. Dlatego ubolowam nad tym, że tym razem się nie udało. Przynajmniej w moim przypadku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:56, Pietro87 napisał:

To ja bym z kolei zwrócił uwagę, ze ten ranking jest bardziej dla nas - gramowiczów udzielających
się w tym wątku.
Nie powinniśmy też do tego podchodzić zbyt "serio". W końcu złotych gaci nic ani nikt
tu nie wygra =)

Jestem za to kiedy zaczynamy? Niech ktoś poda te wiążące kategorie i lecimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 19:27, Rick napisał:

Spoiler

What? Chcesz mi powiedzieć, że utworzył się tam delikatny kożuszek, który utrzymał
wszystkie idealne detale rzeźby, po czym to wszystko puściło? xD Dla mnie wyglądało to
kiczowato, nawet zakładając fantazję Hollywood.



Spoiler

Ja to sobie tłumaczę tak, że skała, którą rozbijają Krasnoludy była starą, pozostawioną formą na posąg, inaczej po co wlewali by doń to złoto?.

Dnia 29.12.2013 o 19:27, Rick napisał:

>

Spoiler

Nie zrozum mnie źle, co do samego spływu nie mam żadnych skarg. :P Nawet fajnie, że
włączyli w tę scenę orków i zrobili z tego niejako pościg. :) Chodzi mi o to, że podczas
tej sceny, animacja strasznie im skakała i było zauważalne użycie green screena. A jak
wiadomo, robota tym lepsza, im bardziej da się oszukać widza. Dlatego ubolowam nad tym,
że tym razem się nie udało. Przynajmniej w moim przypadku. :(



Spoiler

Scena była kręcona w studio jak i w realu, jak dla mnie, akcja toczy się tam tak wartko, że nie zwróciłem uwagi na niedopracowanie efektów - co ciekawe, kilka scen jest ewidentnie kręconych z reki / sceny w których ekran zalewa woda /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się