HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2014 o 00:08, lis_23 napisał:

" Diango " to 2012

Polska premiera była w 2013 - jeżeli piszesz to tak sobie to ok. Jeżeli masz zastrzeżenia do czyjejś listy to zauważyłeś - [ dowolny - zagranica ]? No właśnie ...

Przypięty tymczasowo post również się kłania - PS4 Uprasza się o nie komentowanie / nie hejtowanie lub inne bulwersy na takie czy inne głosy do czasu zakończenia głosowania [ chyba że ktoś poda tytuł niepasujący do kategorii i tym podobne ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja po namyśle chciałbym uzupełnić swoją listę o bonusowy fragment, o którym zapomniałem poprzednim razem.

- Najlepszy film obejrzany w tym roku [dowolny, polski]: To Ja, Złodziej, Pokłosie
- Najlepszy film obejrzany w tym roku [dowolny, zagranica]: The Divide, World War Z, Myszy i Ludzie
- Najgorszy film obejrzany w tym roku [dowolny, Polska i zagranica]: Dziennik Zakrapiany Rumem, Twardziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ] -Django, Memento, Polowanie
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Labirynt
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Hansel i Gretel
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] - brak
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Intruz
- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] - The Walking Dead
- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] - brak
- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Hugh Jackman- Labirynt
- najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - Jennifer Lawrance - Igrzyska Śmierci: WPO
- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Andrew Lincoln - TWD
- najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny polski ]
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ dowolny - zagranica ] - Gran Torino, Dystrykt 9, Watchmen, wybór był ciężki, bo parę świetnych filmów w zeszłym roku widziałem, ale z drugiej strony nie dałem żadnej 10, pierwszy raz od paru lat;
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ dowolny, Polska i zagranica ] - Transformers: Zemsta upadłych, Resident Evil: Afterlife;

***

- najlepszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Hobbit: Pustkowie Smauga, mimo wszystko;
- najlepszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Iron Man 3 (ewentualnie WWZ), ale to nie znaczy, że były złe
- najgorszy film obejrzany w tym roku [ polski, premiera 2013 ]
- największe pozytywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]
- największe pozytywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Thor: Mroczny świat, liczyłem na coś dobrego, ale nie spodziewałem się, że aż tak mi się spodoba (ewentualnie Pacific Rim);
- największe negatywne zaskoczenie [ polski, premiera 2013 ]
- największe negatywne zaskoczenie [ zagraniczny, premiera 2013 ] - Wolverine, liczyłem na bardzo dobry film, wyszedł co najwyżej dobry (ewentualnie Riddick, ale tu już rozczarowała mnie tylko fabuła filmu, a nie jego ogólna jakość);
- najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]
- najgorszy/najsłabszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ]
- najlepsza FILMOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ] - Chris Hemsworth w Thor: Mroczny świat, niech będzie, chociaż to taki wybór lekko na siłę (ewentualnie Sharlto Copley w Elizjum);
- najlepsza FILMOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ] - w żadnej z premier żadna pani mnie nie rzuciła na kolana swoją rolą, ale z drugiej strony w filmach jakie oglądałem to kobiety raczej nie odgrywały większych ról;
- najlepsza SERIALOWA rola męska [ PL + zagranica 2013 ]
- najlepsza SERIALOWA rola żeńska [ PL + zagranica 2013 ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 22:03, maniekk napisał:

Wczoraj na BBC był pierwszy odcinek nowego sezonu "Sherlocka", następny już w niedzielę.

Nikt tego nigdy nie oglądał, a nagle od 2-3 dni wszyscy moi znajomi nie mają innego tematu jak nowy sezon Sherlocka. Ja kupiłem sobie za bezcen 3 sezony "Idioty za Granicą" i nic więcej mi aktualnie do szczęścia nie potrzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 22:35, Sandro napisał:

Nikt tego nigdy nie oglądał, a nagle od 2-3 dni wszyscy moi znajomi nie mają innego tematu
jak nowy sezon Sherlocka. Ja kupiłem sobie za bezcen 3 sezony "Idioty za Granicą" i nic
więcej mi aktualnie do szczęścia nie potrzeba ;)


Wiesz, ja trafiłem na niego kiedy tylko się pojawił, przeglądając stronę z serialami, wtedy nie był taki popularny, obejrzałem na zasadzie "ciekawe jak sobie poradzili z ekranizacją i przeniesieniem w czasy współczesne". Podejrzewam, że tylko ten zabieg przysporzył serialowi rozgłosu. Mam tylko nadzieję, że nikt nie myśli, iż książki o Sherlocku dzieją się współcześnie i mają coś wspólnego z tym serialem, poza tytułami poszczególnych odcinków?
Po drugim sezonie się zaczął szał, ba Brytyjczycy kupowali płaszcze w których chodził filmowy Sherlock. Potem jeden z nich zagrał Khana w Star Treku, a drugi został hobbitem.

Ubolewam tylko nad tym, że w Polsce nie do dostania jest kompletne wydanie "Poirota" i "Marple" od Agathy Christie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 22:03, maniekk napisał:

Wczoraj na BBC był pierwszy odcinek nowego sezonu "Sherlocka", następny już w niedzielę.


Jako ukłon w stronę fanów (albo raczej wyśmianie ich), bardzo dobry. Jako odcinek serialu o Sherlocku, jeden z gorszych, chociaż i tak świetnie się bawiłem.

Dnia 02.01.2014 o 22:03, maniekk napisał:

Potem jeden z nich zagrał Khana w Star Treku, a drugi został hobbitem.



Cumberbatch i Freeman nie byli jacyś specjalnie anonimowi. Obaj byli nominowani wcześniej do nagrody BAFTA (polecam "The Office"), ale rzeczywiście ich kariery nabrały tempa. No i bardzo dobrze, bo są świetnymi aktorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 16:34, Tyler_D napisał:

Ktoś oglądał serię Spaleni słońcem [ lub którąkolwiek część ] i mógłby się wypowiedzieć?
Warto, nie warto?


Pierwsza część jak najbardziej warto, kolejne części to już niestety propaganda i gniot pierwszej wody rodem z filmów z ZSRR z lat 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 07:35, A-cis napisał:

Ja tylko w jednej konkurencji:
najlepszy serial [ emitowany w 2013, dowolny ] - House of Cards

Nie za dużo tych nominacji ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje bodajze serialu. Pamietam tylko tyle, ze byl chyba o zarazie (zombie), krecony chyba w UK.
Kiedys obejrzalem przez przypadek jeden odcinek na TVP i tak teraz mi sie to przypomnialo...
Nie, to nie Walking dead ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 09:50, DesMonD__PL napisał:

Poszukuje bodajze serialu. Pamietam tylko tyle, ze byl chyba o zarazie (zombie), krecony
chyba w UK.
Kiedys obejrzalem przez przypadek jeden odcinek na TVP i tak teraz mi sie to przypomnialo...
Nie, to nie Walking dead ;)


http://www.filmweb.pl/serial/In+the+Flesh-2013-682141# ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się