HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2014 o 15:03, ManweKallahan napisał:

A może to osioł? Sorry za offtop, ale przypomnieli mi się C.K. Dezerterzy :D


Na łopatki imho kładzie jednak scenka chwile wczesniej, jak konsylium lekarzy dyskutuje o przypadku szanownego imc Von Nogaya :)

To kultowe : "Nie zdziwię się, jeśli dziś będzie twierdził, że napadła go załoga angielskiej łodzi podwodnej która ominęła blokady, wpłynęła do Dunaju, jakimś dopływem dostała się do nas a potem rurami kanalizacyjnymi podjechała do sracza i zakotwiczyła w oczekiwaniu pana oberleutnanta" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seriale i filmy w jednym temacie to chyba trochę za dużo jednak. Nie lepiej zrobić osobny temat dla filmów (zostawić ten) i osobny dla seriali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A spoilery to co ? XD... funkcja nie zadziałała? ;-)...
Nie mówię już tu o całości tekstu lecz chociażby elementy z Avatara bo Pokahontas to jednak zna cały świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info, że pomysł o temacie tylko dla seriali przeszedł? Przecież do tego tematu dodano "i seriale" ledwie miesiąc temu i jakoś nikt do tej pory nie narzekał, a i teraz pojawił się tylko pierwszy taki głos. Po co takie rozdrabnianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wolal, zeby ten temat byl tylko o filmach, tak jak to bylo przez ostatnie lata, nie kazdy kto oglada filmy oglada tez seriale i niekoniecznie ma ochote na dodatkowe przewijanie ;]

@ManweKallahan

" Po co takie rozdrabnianie?"

Jakie rozdrabnianie? Ten temat i tak jest jednym z wiekszych (miejsce 19 pod wzgledem ilosci postow na 90 tys. tematow wg statystyk rob006), wiec po poszerzac zakres tego o czym sie tu dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wyluzujcie.

Robicie taki sam problem jak kiedyś ludzie w temacie o promocjach bo oni chcą / nie chcą info o zniżkach na gry dystrybuowane przez steamy, uplaye czy inne takie ustrojstwa. Litości. Nie ma to jak robić problem z byle czego.

Po pierwsze mówiąc kolokwialnie to i to ''się ogląda'' więc to dość pokrewny gatunek szeroko pojętej rozrywki, po drugie - często jest tak, że ludzie oglądający filmy oglądają również seriale [ i vice versa ] ergo można się całkiem przypadkiem dowiedzieć o czymś fajnym / ciekawym / nudnym. I proszę was - schowajcie między bajki te gadki o żmudnym przewijaniu ... to chyba najbardziej niepoważny argument jaki mogliście wymyślić. Poza tym wystarczy spojrzeć na to ILE z postów dotyczy filmów, ile seriali a ile innych wątków nazwijmy to pobocznych ...

Poza tym - przez tyle lat jakoś częściej lub rzadziej pojawiały się tu posty dotyczące Gry o Tron, Lost, Prison Break czy dziesiątek innych produkcji i nic to nikomu nie wadziło raczej. Ale oczywiście jak już jest oficjalnie to zawsze komuś to wadzi ... Może jeszcze zrobimy podział na produkcje polskie, zagraniczne, czarnobiałe, wartościowe, niewartościowe i klasyfikację wg gatunku i dekady?

kuba - równie dobrze ja mógłbym mieć wonty bo nie chciałoby mi się sprawdzać co jest napisane w dwóch wątkach a to jest jednak więcej roboty niż parę sekund scrollowania w JEDNYM temacie.

A już ponad wszystko - część seriali ma własne tematy i tam jakoś dużej aktywności nie zauważyłem ... to co? Dowalimy jeszcze jeden temat OGÓLNY dla WSZ?YSTKICH seriali? Czym to się skończy? Syfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że gdy debatowaliśmy nad zmianą nazwy tematu to przeciwników nie było ;-)
Jeszcze, gdy temat miał starą nazwę to wiele osób i tak dyskutowało tu o serialach stąd też pomysł by temat "oficjalnie" przemianować, pomysł się przyjął to i tak też się stało. Moim zdaniem dobrze jest tak jak jest. Większość seriali nie ma swoich tematów albo są one martwe, szczerze wątpię czy nowy temat "seriale only" też się przyjmie, a ten temat istnieje od zarania dziejów. Więcej osób tu pisze, więcej czyta, większa szansa na nawiązanie dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że powstał już osobny temat o serialach i jeżeli w przeciągu paru tygodni się przyjmie, proponuję aby usunąc z tytułu tego tematu "i seriale". Nie ma co robić niepotrzebnego zamieszania, że będzie się toczyć dyskusja o różnych serialach w dwóch wątkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie po to ktoś tu robił akcję by oglądacze wszelkiej maści mieli wszystko w jednym miejscu by teraz trzeba było pisać i czytać czasami dwa razy to samo ... Ludzie litości, czasem pomyślcie zanim coś zrobicie. -.- Ja nie wiem po co się z tym wachlujecie? No raczej nie dla statusów i słodkiej spamerki więc po co? Rynce opadajo. Konkurować na ilość postów chcecie czy co ... I to właśnie wtedy jest zamieszanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pretensji nie miej. Ja tylko dałem propozycję usprawienia tego wszystkiego. Specjalnie też dodałem, że zmiana powinna nastąpić dopiero jak temat o serialach się przyjmie, bo wiadomo jak to jest z nowymi tematami - często umierają śmiercią naturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą jak znajdę więcej czasu ... prawdopodobnie w okolicach weekendu.

Kraju - jak już pisałem, po to się łączyło tematy by było wygodniej, obu stronom. Rozdrabnianie się nie ma sensu, nie w tym przypadku. Bo dla mnie kuriozalne jest przeglądanie, pisanie i czytanie często o tym samym w dwóch tematach. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:09, Tyler_D napisał:

Bo dla mnie kuriozalne jest przeglądanie, pisanie
i czytanie często o tym samym w dwóch tematach. Proste.


Przecież pomiędzy filmami i serialami jest dość wyraźna granica, niby czemu treść postów miałaby się dublować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład że część osób nadal będzie się tutaj wypowiadała i o serialach i o filmach [ o ile ten nowy temat w ogóle wypali ]. Pisanie i / lub czytanie tego samego lub prawie tego samego, śledzenie obu tematów robi po prostu niepotrzebną robotę. Już nie wspomnę o tym, że spora część ogląda i seriale i filmy i myślę, że jednak chcieliby móc poczytać, podyskutować o jednym i drugim w jednym miejscu, choćby ze względu na wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten dopisek "i seriale" został dodany w połowie zeszłego miesiąca na życzenie grupki userów czytających ten temat.
Ta sytuacja mi przypomina taki dowcip czy też skecz, o tym jak to na moście mimo braku znaku zakazu nikt nie parkował, bo wszyscy wiedzieli, że nie wolno, ale jak znak zakazu parkowania się pojawił, to ludzie zaczęli parkować, bo skoro wcześniej było można, a dopiero teraz nie, to lepiej późno niż wcale :P

@rob006
Czy taka wyraźna? Serial to przecież praktycznie rozwleczony film w krótkich (w porównaniu do zwykłego filmu) odcinkach.
Ja seriali praktycznie nie oglądam, a jakoś nie przeszkadzała mi dotychczasowa sytuacja. Jak widziałem, że post dotyczy seriali to je czytałem tylko pobieżnie albo w ogóle. I po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:22, ManweKallahan napisał:

Tyle, że ten dopisek "i seriale" został dodany w połowie zeszłego miesiąca na życzenie
grupki userów czytających ten temat.


@ManweKallahan, @Tyler_D
Ja jestem neutralny w tej sprawie. Nie moja to była inicjatywa, mnie to obojętnie gdzie co będzie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, aby za parę tygodni, gdyby się przyjął nowy temat, z tego trzeba byłoby usunąć "i seriale", żeby nie robić zamieszania. Jeżeli nowy temat, tak jak pisałem we wcześniejszym poście, umrze śmiercią naturalną, wszystko wróci do normy.Chodzi mi tylko o sam fakt usprawnienia forum, żeby nie było, że są dwa wątki o serialach (bo to byłoby głupie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:19, Tyler_D napisał:

Idę o zakład że część osób nadal będzie się tutaj wypowiadała i o serialach i o filmach
[ o ile ten nowy temat w ogóle wypali ]. Pisanie i / lub czytanie tego samego lub prawie
tego samego, śledzenie obu tematów robi po prostu niepotrzebną robotę. Już nie wspomnę
o tym, że spora część ogląda i seriale i filmy i myślę, że jednak chcieliby móc poczytać,
podyskutować o jednym i drugim w jednym miejscu, choćby ze względu na wygodę.


Teraz to ty robisz problem. A może są osoby, które oglądają tylko filmy i o serialach nie chcą czytać? Albo zupełnie odwrotnie? Już nie przesadzajmy, śledzenie 2 tematów to nie jest problem (w końcu liczba postów powinna być podobna, a jeśli klikanie komuś przeszkadza, to znaczy, że i tak ma za dużo wolnego czasu i zbyt często zerka na forum ;)), na pewno dużo mniejszy niż miałyby osoby muszące pomijać część postów, bo nie interesują ich filmy/seriale. Jak komuś nie podoba się temat o serialach, to niech w nim nie pisze, zamiast pomstować tutaj. Jeśli temat się nie przyjmie, to dyskusje wrócą tutaj, jeśli jednak się uda, to trzeba będzie zacisnąć zęby i przenieść się tam - takie już uroki życia w społeczeństwie - czasem trzeba się dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:22, ManweKallahan napisał:

Czy taka wyraźna? Serial to przecież praktycznie rozwleczony film w krótkich (w porównaniu
do zwykłego filmu) odcinkach.


Nie, jest bardzo niewiele seriali, o których można coś takiego powiedzieć. Największą różnicą jest fakt, że większość seriali nie ma scenariusza na więcej niż kilka odcinków do przodu i rozwija się w trakcie jego emisji.
Poza tym podejście i sposób oglądania IMO są zupełnie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia, że posta o osobnym temacie Ecko09 napisał tutaj przed 19, a niecałą godzinę później już był założony drugi temat z informacją, że jest zgoda moderatorów. Ile osób poprosiło modów o zgodę na założenie tego tematu? Zgaduję, że nie więcej niż dwie, a może nawet i tylko jedna. Chyba wypadałoby poczekać na opinię nieco większej liczby zainteresowanych, szczególnie, że to dość popularny temat? Szczególnie też, że właśnie sami moderatorzy dopiero co dopisywali seriale do nazwy tego tematu.

@rob006
A czasem scenariusz całego sezonu nie jest pisany od razu? A sezon to zwykle przynajmniej kilkanaście odcinków, często po 20-pare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:29, rob006 napisał:

Teraz to ty robisz problem. A może są osoby, które oglądają tylko filmy i o serialach
nie chcą czytać?

Jak już ktoś pisał wyżej - jak dopisane zostały seriale do tematu to przez dłuższy czas nikt się nie burzył. Tak samo jak wcześniej, przez lata ktoś tu zapytał / napisał o jakimś serialu to też afery nie było. No to gdzie te masy, którym to przeszkadza? Jak na razie tych co chcą dwóch tematów jest jakoś mniej ... Powtarzam - były tematy [ kilka ] o pojedynczych serialach i zbyt aktywne nie były. A jeden ogólny temat akurat na seriale to będzie jak dla mnie zwykły mętlik.
>Albo zupełnie odwrotnie? Już nie przesadzajmy, śledzenie 2 tematów to

Dnia 20.01.2014 o 21:29, rob006 napisał:

nie jest problem

Tak jak samo rzut oka na post serialowy tutaj i scroll down.

Dnia 20.01.2014 o 21:29, rob006 napisał:

Jak komuś nie podoba się temat o serialach, to niech w nim nie pisze, zamiast pomstować
tutaj. Jeśli temat się nie przyjmie, to dyskusje wrócą tutaj, jeśli jednak się uda, to
trzeba będzie zacisnąć zęby i przenieść się tam - takie już uroki życia w społeczeństwie
- czasem trzeba się dostosować.

No właśnie ... nie po to złączone zostały te tematy by robić topic o filmach, o serialach a gdzieś jeszcze dogorywają topici o PB, GoT czy innych TWD. I po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się