HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2014 o 16:41, Tyler_D napisał:

Ludziska, działa wam zakładka ''znajomi'' na filmwebie? Mnie się wyświetla pusta przestrzeń.


Na pewno wybrałeś zakładkę "Moi znajomi"? U mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co aż tak bardzo nie spodobało Ci się w scenariuszu Godzilli? Według mnie dopiero pod koniec filmu wyraźnie obniża poziom, bo końcówka wyszła słaba, ale cały film daje radę. Finałowa walka też wypadła ok, przecież widzimy starcie

Spoiler

trzech olbrzymich bestii, bądź co bądź zwierząt

, więc ono siłą rzeczy nie mogło być zbyt wymyślne. Trochę mniejszych głupotek też się znajdzie, ale to w końcu tylko film.

Co najgorzej będę wspominał z seansu, to to, że zorientowałem się, że oglądam zwiastun Interstellara dopiero w jego połowie :/ I teraz wiem o tym filmie więcej niż chciałem przed obejrzeniem w kinie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 19:37, ManweKallahan napisał:

Co aż tak bardzo nie spodobało Ci się w scenariuszu Godzilli?

/.../

Po pierwsze Godzillę widzimy na ekranie

Spoiler

jakieś 20 minut.

Spoiler

Film o Godzilli w której jej prawie nie ma.


Spoiler

Po drugie walka Godzilli z potworami trwa okamgnienie jednego stwora wystarczyło nadziać na budynek i już zdechł serio ?. Drugiemu wionąć w paszczę i już zdechł naprawdę tylko tyle ?.


Spoiler

Skoro MUTO czy jak mu tam, potrafi wytworzyć impuls EMP to ograniczyłbym w rejonie jego działań loty samolotami i innymi pojazdami powietrznymi tymczasem spadają niczym gruszki z drzewa w ilościach hurtowych.
Joe Brody zamyka grodź słownie sekundę zanim radioaktywny podmuch go dosięgnie, co za bzdura grodź zaczęła by się zamykać automatycznie sorry ale życie 5 osób jest mniej warte niż zatrucie wielu km2 powierzchni oraz ludzi fauny i flory.


Spoiler

MUTO zjadający głowicę jądrową jest po prostu śmieszny, powinni dodać dialog jaka dobra ta atomowa rosyjska łódź podwodna :) .
Latami próbowali zgładzić potwory rozszczepieniem atomu i nic to teraz zwiększymy moc ta na pewno pomoże.


Tych bzdur walących po oczach jest oczywiście więcej.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że film jest zrobiony do bólu serioznie, pompatycznie i podlany patosem.
Japończycy przynajmniej potrafili zrobić film z jajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 10 z tego wieku:

1. A.I. Sztuczna inteligencja (2001)
2. Władca pierścieni: Drużyna pierścienia (2001)
3. Shrek (2001) (za dialogi)
4. Władca pierścieni: Dwie wieże (2002)
5. Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)
6. Władca Pierścieni: Powrót króla (2003)
7. Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)
8. Infiltracja (2006)
9. Wall - E (2008)
10. Avatar (2009)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 20:03, kerkas napisał:

Po pierwsze Godzillę widzimy na ekranie

Spoiler

jakieś 20 minut.

Spoiler

Film o Godzilli w której
jej prawie nie ma.


Spoiler

Przecież nie mieli chyba przez godzinę pokazywać na zmianę ryków, kroczenia i pływania Godzilli? No bo co więcej można byłoby o nim pokazać?


Dnia 27.05.2014 o 20:03, kerkas napisał:

Spoiler

Po drugie walka Godzilli z potworami trwa okamgnienie jednego stwora wystarczyło
nadziać na budynek i już zdechł serio ?. Drugiemu wionąć w paszczę i już zdechł naprawdę
tylko tyle ?.


Co do

Spoiler

samca to rzeczywiście, było to naciągane, ale przecież samicy zionął tym swoim wyziewem w paszczę - co w tym dziwnego, że okazało się to zabójcze?


Dnia 27.05.2014 o 20:03, kerkas napisał:

Spoiler

Skoro MUTO czy jak mu tam, potrafi wytworzyć impuls EMP to ograniczyłbym w rejonie
jego działań loty samolotami i innymi pojazdami powietrznymi tymczasem spadają niczym
gruszki z drzewa w ilościach hurtowych.


Racja, to była głupota wojskowych.

Dnia 27.05.2014 o 20:03, kerkas napisał:

Spoiler

Joe Brody zamyka grodź słownie sekundę zanim radioaktywny podmuch go dosięgnie, co za
bzdura grodź zaczęła by się zamykać automatycznie sorry ale życie 5 osób jest mniej warte
niż zatrucie wielu km2 powierzchni oraz ludzi fauny i flory.


Przecież było pokazane, że jego asystent przełączył na ręczne zamykanie grodzi. Zaufał swojemu szefowi i podjął ryzyko. Naciągane, ale dla mnie akceptowalne.

Dnia 27.05.2014 o 20:03, kerkas napisał:

Spoiler

MUTO zjadający głowicę jądrową jest po prostu śmieszny, powinni dodać dialog jaka
dobra ta atomowa rosyjska łódź podwodna :) .


To mnie też dziwiło, ale cóż, taka konwencja, taki pomysł. Równie realny

Spoiler

jak zianie "ogniem" przez Godzillę, czy te potwory same w sobie

.

Dnia 27.05.2014 o 20:03, kerkas napisał:

Spoiler

Latami próbowali zgładzić potwory rozszczepieniem atomu i nic to teraz zwiększymy moc
ta na pewno pomoże.


Argumentowali to tak, że

Spoiler

tym razem moc jest tysiąckrotnie większa (megatony w stosunku do kiloton), poza tym to w końcu amerykanie - w filmach oni by wszystko wysadzali atomówkami ;) Zresztą, potrzebne było szybkie rozwiązanie sytuacji, a żadna inna broń nie dałaby efektów, więc co innego mogli zrobić. Mnie dziwi, dlaczego chcieli koniecznie uderzyć w trzy naraz, zamiast walnąć bombą w samicę gdzieś na pustyni - głowic by im nie zabrakło.



Mnie mocno rozczarowało to, że
Spoiler

w końcu ta bomba wybuchła całkiem niedaleko miasta (statek nie zdążył raczej daleko odpłynąć), a wygląda na to, że nie odczuto tam żadnych efektów eksplozji. No i przede wszystkim śmigłowiec, którym ewakuowano Brody''ego powinien chyba zostać strącony czy to od fali uderzeniowej, czy od EMP...


No i
Spoiler

nazwanie Godzilli wybawcą miasta w TV na samym końcu - jakim cudem opinia publiczna zdawała sobie sprawę z tego co zaszło, przecież nikt tego chyba nie transmitował, więc skąd wiedzieli, że on jest tym "dobrym"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 21:06, ManweKallahan napisał:

> Po pierwsze Godzillę widzimy na ekranie

Spoiler

jakieś 20 minut.

Spoiler

Film o Godzilli
w której
> jej prawie nie ma.


Spoiler

Przecież nie mieli chyba przez godzinę pokazywać na zmianę ryków, kroczenia i pływania
Godzilli? No bo co więcej można byłoby o nim pokazać?



>


Spoiler

Walki? Przed finałową ucięli 2 walki Godzilli z GNOMem...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem chyba trzecie podejście do Taksówkarza i choć muszę przyznać, że klimat i gra De Niro powalają to sam film wydaje mi się miejscami mocno nudnawy, a tematyka przezeń poruszana choć zrozumiała od początku do końca nie wydaje mi się być niczym niesamowitym. Wiele dobrego słyszałem od znajomych o tym filmie, a sam dość mocno się zawiodłem. Pewnie wynika to z mojej dziwnej niechęci do Martina Scorsese choć Wściekłego Byka uwielbiam i stawiam w czołówce najlepszych filmów lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 20:57, A-cis napisał:

Moja 10 z tego wieku:

/.../

Po licznych interpelacjach stanęło na 15 tytułach z okresu 2000 - 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 22:44, Net_com napisał:

Dzisiaj zaliczyłem chyba trzecie podejście do Taksówkarza i choć muszę przyznać, że klimat
i gra De Niro powalają to sam film wydaje mi się miejscami mocno nudnawy, a tematyka
przezeń poruszana choć zrozumiała od początku do końca nie wydaje mi się być niczym niesamowitym.

/.../

On every street in every city, there''s a nobody who dreams of being a somebody. He''s a lonely forgotten man desperate to prove that he''s alive.

Spoiler

Główny bohater filmu Travis (Robert de Niro) jest weteranem wojny wietnamskiej , wrócił z Wietnamu w jednym kawałku nie jest narkomanem ani alkoholikiem prawdziwy "farciarz" z niego ale to co zobaczył przypłacił chroniczną bezsennością a widział piekło Wietnamu oraz Wietnamskiej dżungli z którego to piekła trafił do innego piekła Nowego Jorku i jego najgorszych dzielnic (po których jeździ jako taksówkarz nocą gdyż nikt inny nie ma odwagi się tam zapuszczać).



Personnel Officer: Wanna work uptown at nights? South Bronx? Harlem?
Travis Bickle: I''ll work anytime, anywhere.
Personnel Officer: Will you work on Jewish holidays?
Travis Bickle: Anytime, anywhere.


Travis Bickle: All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. I go all over. I take people to the Bronx, Brooklyn, I take ''em to Harlem. I don''t care. Don''t make no difference to me. It does to some. Some won''t even take spooks. Don''t make no difference to me.

Spoiler

Travis nie ma się komu zwierzyć ze swoich problemów zresztą weterana wojennego może zrozumieć tylko ktoś kto był na wojnie , ale kogo obchodzi wojna w Wietnamie patrz wyżej.
Desperacko próbuje zwrócić na siebie uwagę , próbuje nadać swojemu życiu sens.
Kiedy przez jego niezręczność rzuca go dziewczyna , najpierw zainteresuje się polityką później spróbuje dokonać zamachu na lokalnego polityka kiedy i ten plan spali na panewce postanawia pomóc 14-letniej dziewczynie zmuszanej do nierządu , masakruje alfonsa i jego dwóch pomagierów.
Siedząc w więzieniu dostaje list od rodziców dziewczyny którzy dziękują mu za uratowanie córki , dzięki niemu dziewczyna wróciła do szkoły.
Jego dziewczyna próbuje go odzyskać zapewne w celach politycznych , weteran z Wietnamu ratujący nieletnią
to doskonała reklama dla polityka , ale Travis już wie że zła które panoszy się na ulicach Nowego Jorku nie usuną politycy to zło trzeba usunąć samemu.



To nie jest "Życzenie śmierci" z nieskomplikowaną historią samozwańczego obrońcy prawa ; to oskarżenie społecznego układu i jego funkcjonowania.
Jeśli było trafne w 1976 roku jest tak samo trafne i dzisiaj.
Travis nie jest bohaterem jest miejscami odrażający ale jesteśmy po jego stronie kiedy sprzeciwia się brudowi i korupcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja to wszystko rozumiem tyle, że Łowca Jeleni poruszał wyżej wymienione tematy(z paroma wyjątkami, głównie traume po Wietnamie) znacznie lepiej.

Spoiler

Wątek związany z polityką był naprawdę ok, ale mam jakąś wrodzoną niechęć do samosądów. Dobrze, że główny bohater nie został przedstawiony jako heros rodem z dzikiego zachodu bo miejscami przypomina mi bardziej Rodiona Raskolnikowa ze zbrodni i kary.


Jeżeli chodzi o portret psychologiczny Travisa to nie widziałem filmu, który tak dobrze obrazował czyjąś przemianę(chyba, że mógłbym mówić o książkach wtedy sprawa wygląda inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 00:33, kerkas napisał:

Spoiler

Siedząc w więzieniu dostaje list od rodziców dziewczyny którzy dziękują mu za uratowanie
córki , dzięki niemu dziewczyna wróciła do szkoły.
Jego dziewczyna próbuje go odzyskać zapewne w celach politycznych , weteran z Wietnamu
ratujący nieletnią
to doskonała reklama dla polityka , ale Travis już wie że zła które panoszy się na ulicach
Nowego Jorku nie usuną politycy to zło trzeba usunąć samemu.


Czy nie sądzisz, że to mogły być

Spoiler

życzenia umierającego? Fantazja na temat tego, jak to się mogło dalej potoczyć, a tak naprawdę Travis umarł?


Ja jakiś czas temu postanowiłem dać Taksówkarzowi drugą szansę, tylko jeszcze nie miałem na to dobrej okazji, bo po pierwszym razie miałem podobne odczucia jak Net_com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 00:24, kerkas napisał:

Po licznych interpelacjach stanęło na 15 tytułach z okresu 2000 - 2014.

Tak. Wiem o tym. Jednak w tym okresie jakoś trudno mi było znaleźć przyzwoitą 15-kę na którą z czystym sumieniem mógłbym oddać głos. Już nawet w tej 10, dwie pozycje są wepchnięte nieco "na siłę :-)
Nieco usprawiedliwia mnie fakt, że kilku głośniejszych filmów z ostatnich lat jeszcze nie obejrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ten nieprzystający do całej reszty "happy end" mógł być marzeniem Travisa


Dnia 28.05.2014 o 10:56, ManweKallahan napisał:

Ja jakiś czas temu postanowiłem dać Taksówkarzowi drugą szansę, tylko jeszcze nie miałem
na to dobrej okazji, bo po pierwszym razie miałem podobne odczucia jak Net_com.


Wracając do tematu najnowszej Godzilli

Spoiler

Skoro idę na film o Godzili to oczekuję że będzie ona w filmie a nie otacza ją mgła wojny przez 90% czasu trwania filmu.


Spoiler

Ten restart serii jest zrobiony do bólu na poważnie zero dystansu, ironii itd. itp. tak jakby reżyser robił dramat o walce z epidemią eboli.


Spoiler

Poziom promieniowania dawno by zabił Brodego zanim zobaczyłby radioaktywną chmurę.


Poza tym sam znalazłeś parę walących niczym decha w czoło błędów, film do obejrzenia na raz.
W ramach odreagowania dziś sobie obejrzę oryginał z 1954 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 12:13, A-cis napisał:

> Po licznych interpelacjach stanęło na 15 tytułach z okresu 2000 - 2014.
Tak. Wiem o tym. Jednak w tym okresie jakoś trudno mi było znaleźć przyzwoitą 15-kę na
którą z czystym sumieniem mógłbym oddać głos. Już nawet w tej 10, dwie pozycje są wepchnięte
nieco "na siłę :-)
Nieco usprawiedliwia mnie fakt, że kilku głośniejszych filmów z ostatnich lat jeszcze
nie obejrzałem.

Cóż ewidentnie braki masz wielkie, bo patrząc na część tych tytułów, to aż mi się nie chce wierzyć, że można mieć taki gust, by uznać je za najlepsze filmy danych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 19:16, hans_olo napisał:

Cóż ewidentnie braki masz wielkie, bo patrząc na część tych tytułów, to aż mi się nie
chce wierzyć, że można mieć taki gust, by uznać je za najlepsze filmy danych lat.

Nie patrzyłem na Twoje typy (nie chce mi się) więc nie będę komentował Twojego gustu, ale jak patrzę, że niektórzy potrafili do najlepszych zaliczyć "Przyczajony tygrys, ukryty smok" (czy jakoś tam), to rzeczywiście bardzo się różnimy gustami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:24, A-cis napisał:

Nie patrzyłem na Twoje typy (nie chce mi się) więc nie będę komentował Twojego gustu,
ale jak patrzę, że niektórzy potrafili do najlepszych zaliczyć "Przyczajony tygrys, ukryty
smok" (czy jakoś tam), to rzeczywiście bardzo się różnimy gustami.

Nie głosowałem w ogóle i starałem się abstrahować od gustu. Wydaje mi się zwyczajnie, że "piraci z karaibów" czy "avatar" to dość niskich lotów tytuły niezależnie od gustów, dlatego wnioskuję, że braki są spore, zwłaszcza, że w tych latach nie brakowało filmów prawie że wybitnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie na temat 3 części obcego ? Wstyd się przyznać, ale nie miałem okazji jej nigdy zobaczyć za to jedynkę i dwójkę bardzo cenię(ze wskazaniem na jedynkę). Ogólnie sam zarys fabuły jest mocno zachęcający. Bliżej temu do dziecka Camerona czy jednak Scotta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się