HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dzisiaj obejrzałem film "Bogowie". Genialna rola Tomasza Kota (nigdy nie podejrzewałbym go o taki talent), dobre zdjęcia i scenariusz. Film rozwija się powoli, ma mocne i spokojniejze momenty - chwilami nudzi, ale tylko chwilami. Dialogi są znakomite. Jednak zastanawiam się, czy bez Kota ten film miałby wgl. szansę zainstnienia - to Kot jest siłą tego dzieła. On jest Religą ! Widziałem podczas filmu prawdziwe porażki i zwycięstwa tego lekarza, gra Tomasza Kota jest tak prawdziwa i autentyczna - coś wspaniałego.
Na napisach końcowych poczułem łzy napływające do oczu, bo jest to film opowiadający piękną i prawdziwą historię. Polecam !
8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 19:03, Scyzoryk17 napisał:

Dzisiaj obejrzałem film "Bogowie".../ciach/


Też właśnie wróciłem z kina i mam podobne odczucia. Nie wiem jakie ty miałeś wrażenie, ale moim zdaniem Kot miał taki wyraz twarzy, że widziało się w nim prof. Religę. Było pokazanie legendy, ale bez przesady. Nie wyniesiono go nad ołtarze, jak często mamy w zwyczaju, wręcz przeciwnie - widzimy z jakimi problemami borykał się Religa. Naprawdę film godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2014 o 20:50, Rick napisał:

Też właśnie wróciłem z kina i mam podobne odczucia. Nie wiem jak ty, ale Kot miał taki
wyraz twarzy, że widziało się w nim prof. Religę.


Zgdzam się ! Kot podobno uczył się naśladować gesty i mimikę Zbigniewa Religi. Schudł i przyjął zgarbioną postwę, by jak najbardziej przypominać profesora. Przez te wszystkie ''zabiegi'' stworzył tak niezwykłą aurę tej postaci... Niewiarygodne. Pomyśleć że Kot marnował się w komediach romantycznych...

Przed filmem operator uraczył nas zwiastunem nowego filmu Nolana. Spodobał mi się. Potem nastąpił seans. Po obejrzeniu tego filmu nie chcę przez kilka dni słyszeć nic o żadnych zagranicznych produkcjach. Polacy nakręcili niesamowity film, który wzbudza niesamowite emocje ! Polak potrafi ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hmmm, ktoś już oglądał nowe AHS?
Ja tak i jestem bardzo pozytywnie nastawiony - klimacik jest, chociaż nie czuję takiego "wow", jak w pierwszych seriach tego serialu. Pewnie się przyzwyczaiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 22:57, cedricek napisał:

Hmmm, ktoś już oglądał nowe AHS?

W dwóch pierwszych seriach było więcej napięcia i dreszczyku. Nie mniej jednak liczę, że Freak Show będzie lepsze od mocno przeciętnego Sabatu. Zapowiada się dość ciekawie, na pewno będę oglądał.
Przyznam jednak, że nie lubię motywu clownów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 22:51, Scyzoryk17 napisał:

Zgdzam się ! Kot podobno uczył się naśladować gesty i mimikę Zbigniewa Religi.

Kontaktował się z synem prof. Religi, który podobno porusza się tak jak profesor, w identyczny sposób pali papierosy i ma kilka podobnych gestów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 13:51, Ecko09 napisał:

No to sezon komiksowych seriali rusza na dobre :D


I tak żebym obejrzął drugi sezon Agentów Shield musieliby mi zapłacić xD Wytrzymalem 16 odcinków poprzedniego sezonu i mam dość. Tyle forsy, a taka cienizna (poziom Revolution Abramasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend odkodowany został kanał HBO (w związku z 1 odcinkiem serialu Wataha).
Warto się tym faktem zainteresować - dzisiaj w nocy wyemitowany zostanie maraton serialu Detektyw. Jutro zaś można będzie obejrzeć film Pod Mocnym Aniołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widział Pod Mocnym Aniołem to zdecydowanie powinien poświęcić swój czas - jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, na pewno jeden z najlepszych polskich w ogóle. Bardzo polecam, na fw wystawiłem mu zasłużone 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 13:17, Ichibanboshi-kun napisał:

I tak żebym obejrzął drugi sezon Agentów Shield musieliby mi zapłacić xD Wytrzymalem
16 odcinków poprzedniego sezonu i mam dość. Tyle forsy, a taka cienizna (poziom Revolution
Abramasa).


To mówisz, że przestałeś oglądać akurat na odcinku, po którym poziom dramatycznie poszedł w górę? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co było tak bardzo nie tak z początkiem serialu? Pierwsze odcinki rzeczywiście były mocno przeciętne, ale dla mnie to może pierwsze, hmm, sześć? Potem zaczęło mi się podobać. To nie jest jakiś fenomenalny serial, ale jak dla mnie jest naprawdę ok. Drugiego sezonu jeszcze nie zacząłem oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 17:05, ManweKallahan napisał:

Co było tak bardzo nie tak z początkiem serialu? Pierwsze odcinki rzeczywiście były mocno
przeciętne, ale dla mnie to może pierwsze, hmm, sześć? Potem zaczęło mi się podobać.
To nie jest jakiś fenomenalny serial, ale jak dla mnie jest naprawdę ok. Drugiego sezonu
jeszcze nie zacząłem oglądać.


Mi tam się od początku podobał serial, ale na necie zbiera ogromny hejt za pierwszą połowę sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 20:06, ManweKallahan napisał:

Zauważyłem i tak jak wspomniałem lekko mnie to dziwi.


Tym bardziej, że ci hejterzy nie zaprzątają sobie głowy tym, że teraz serial jest o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 20:46, Ecko09 napisał:

Tym bardziej, że ci hejterzy nie zaprzątają sobie głowy tym, że teraz serial jest o niebo
lepszy.


Prawdopodobnie nie zaprzątają sobie głowy opiniami ludzi, którzy po każdym odcinku mówili, że serial jest o niebo lepszy niż wcześniej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 15:48, Braveheart napisał:

Co myślicie. ?.. jakieś oczekiwania odnośnie poziomu jej epizodów ?


Reżyser przy produkcji serialu ma naprawdę niewiele do powiedzenia, ja bym sobie tym nawet głowy nie zaprzątał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 16:29, Ecko09 napisał:

To mówisz, że przestałeś oglądać akurat na odcinku, po którym poziom dramatycznie poszedł
w górę? xD


Seerio? Mogę spróbować, ale podaj mi namiary na Ciebie by w razie czego kopnąć Cię w tyłek jeśli to bujda xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 01:54, Ichibanboshi-kun napisał:

> To mówisz, że przestałeś oglądać akurat na odcinku, po którym poziom dramatycznie
poszedł
> w górę? xD

Seerio? Mogę spróbować, ale podaj mi namiary na Ciebie by w razie czego kopnąć Cię w
tyłek jeśli to bujda xD


Nie spodziewaj się od razu poziomu tych najlepszych seriali jakie tam są na rynku xD Ale jest zdecydowanie sporo lepiej i ciekawiej. Tylko, że są masywne spoilery z Kapitana Ameryki 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 02:00, Ecko09 napisał:

Nie spodziewaj się od razu poziomu tych najlepszych seriali jakie tam są na rynku xD
Ale jest zdecydowanie sporo lepiej i ciekawiej. Tylko, że są masywne spoilery z Kapitana
Ameryki 2.


O, to chociaż dlatego bym obejrzał.
Swoją drogą, mam nadzieję, że Avengersi 2 dostarczą równie dobrą zabawę co 1. część, a nie jak te właśnie: Kapitan Ameryka 2, Star Trek 2, Spider-Man 2 jakaś taka poważna, mrocznawa atmosfera (ST2 to w ogóle tragedia, scenariusz okropny). Luzu i zabawy! Szczególnie w KA2 trochę za poważnie pojechali przez co wykonanie było nierówne, miejscami nie byłem pewien czy ekipa wie co chce nakręcić. Spisek w Shield czy historię Winter Soldiera. Jedynka była fajniejsza, ale mniej efektowna.

I gif mi JUSTICE LEAUGE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się