HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2014 o 00:50, luzac napisał:

Spoiler

Cztery, laska Lokiego z Avengers została potwierdzona jako "mind stone".


A no tak, czytałem o tym, ale wyleciało mi z głowy podczas pisania posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2014 o 23:27, windows00 napisał:

/.../

Nic z tego nie zrozumiałem, ale jak już wspominałem, jestem kompletnym ignorantem jeżeli chodzi o uniwersum Marvela. Ale opis brzmi na tyle ciekawie, że jak nadarzy się okazja to pewnie rzucę na te filmy okiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

IW - potężna istota zbiera jeszcze potężniejsze artefakty w rękawicę (trzy z 6 artefaktów

Dnia 29.10.2014 o 23:27, windows00 napisał:

ujawniono już w dotychczasowych filmach MCU) i chce za jej pomocą zniszczyć wszechświat.
Superbohaterowie wszelkiej maści zbierają się aby go zatrzymać.


Oczywiście to w wielkim uproszczeniu, a dodatkowo fabuła w filmach będzie trochę inna
z racji braku pewnych postaci w MCU i nieuniknionych innowacji (nikt nie chciałby oglądać
dokładnie tego co już pokazano w komiksach).

Interesujesz się uniwersum Marvela?.. ogarniasz co nie co ? bo ja już się chyba pogubiłem. ;D
Oglądając Thor : Mroczny Świat po napisach widzimy scenkę z

Spoiler

Kolekcjonerem, który zdobywa Eter, jeden z Infinity Stonesów. Ma się rozumieć, to była scenka do Strażników Galaktyki?, których niestety jeszcze nie oglądałem. W Strażnikach ma się rozumieć jest okazja zobaczenia kolejnego potężnego artefaktu, który jak mnie mam on zdobędzie? do swej kolekcji?. Jeżeli tak to zaprezentowano nam cztery kamienie... ciekaw jestem w jakich kolejnych super produkcjach Marvela będziemy mieli okazje zobaczenia pozostałe dwa i ile czasu przyjdzie nam na to czekać :D


Jeszcze mam takie pytanko odnośnie pierwszego Kapitana Ameryki i tego nieszczęsnego
Spoiler

berła Lokiego

. Ono nie było przypadkiem w pierwszym kapitanie?? czy tylko
Spoiler

teserakt




Coś mi się wydaję, że trzeba będzie sobie przypomnieć pierwszego Kapitana i nadrobić Strażników Galaktyki albo też poszperać co nie co na ten temat na necie. Ogólnie to przydałoby się odświeżyć parę filmów Marvela tylko skąd na to wszystko czas wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 12:54, Braveheart napisał:

Interesujesz się uniwersum Marvela?.. ogarniasz co nie co ? bo ja już się chyba pogubiłem.
;D

MCU tak. Do tego jak czytam o jakimś nowym bohaterze/wydarzeniu to siedzę na różnych wiki i skacze po artykułach. Samych komiksów nie czytałem (drogi gips i czasochłonny).

Dnia 30.10.2014 o 12:54, Braveheart napisał:

Oglądając Thor : Mroczny Świat po napisach widzimy scenkę z

Spoiler

Kolekcjonerem, który zdobywa
Eter, jeden z Infinity Stonesów. Ma się rozumieć, to była scenka do Strażników Galaktyki?,
których niestety jeszcze nie oglądałem. W Strażnikach ma się rozumieć jest okazja zobaczenia
kolejnego potężnego artefaktu, który jak mnie mam on zdobędzie? do swej kolekcji?. Jeżeli
tak to zaprezentowano nam cztery kamienie... ciekaw jestem w jakich kolejnych super produkcjach
Marvela będziemy mieli okazje zobaczenia pozostałe dwa i ile czasu przyjdzie nam na to
czekać :D


Spoiler

Nie, Strażnicy Galaktyki kręcą sięwokół innego Kamienia Nieskończoności i scena po napisach Thora nie ma dużego znaczenia dla fabuły GotG.


Co do pozostałych kamieni - to może zobaczymy je dopiero w IW. Nie ma to aż takiego znaczenia jak dla mnie.

Dnia 30.10.2014 o 12:54, Braveheart napisał:

Jeszcze mam takie pytanko odnośnie pierwszego Kapitana Ameryki i tego nieszczęsnego

Spoiler

berła
Lokiego

. Ono nie było przypadkiem w pierwszym kapitanie?? czy tylko
Spoiler

teserakt


Berło Lokiego pojawia się pierwszy raz w Avengersach, Tesseract w pierwszym Capie.

Dnia 30.10.2014 o 12:54, Braveheart napisał:

Coś mi się wydaję, że trzeba będzie sobie przypomnieć pierwszego Kapitana i nadrobić
Strażników Galaktyki albo też poszperać co nie co na ten temat na necie. Ogólnie to przydałoby
się odświeżyć parę filmów Marvela tylko skąd na to wszystko czas wziąć.

Nie ma po co odświeżać filmów jeśli już się je widziało. Nie są aż tak dobre... A skróty fabuły szybko pozwolą odświeżyć pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotham, ep. 6

6. odcinek jest świetny, jak do tej pory najlepszy i wygląda na to, że już niedługo serial odnajdzie swoją drogę. Mniej Fish - lepiej. Szkoda że tak szybko zakończyli wątek z Maronim, ale w imię ekscytującego odcinka można się nie przejmować. W końcu Bullock dostał jakąś przeszłość, a i wejście Pingwina było super.

Jestem dobrej myśli. Bruno Heller przedłużył Mentalistę, ale w ostatnim sezonie pokazał, że jak nie musi czegoś przedłużać to pokazuje kawał porządnego serialu. Arrow też potrzebował się rozkręcić i obecnie oglądając ten serial nie ma co żałować - tym bardziej, że doświadczenie z Arrow przedkłada się na bardzo dobry start Flasha. Cieszy mnie, że DC powoli się buduje i że nie próbują walczyć z Marvelem na srebrnym ekranie, lecz małymi krokami idą do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 15:31, rob006 napisał:

Ku przestrodze: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski+dubbing%29-34713
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

O zgrozo... przemogłem się i wytrzymałem!!

Spoiler

huraaa ;]

. To jednak nie na moje uszy. Oryginalne głosy aktorów muszą być i toćka. Mam nadzieje, że w kinach będzie opcja z napisami bo inaczej będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Jezusie miłosierny... Wytrzymałem 7s.
Aczkolwiek sam zwiastun - jedna z leniej zrealizowanych zajawek ostatnich lat.

P.S.
Daj znaka czy przesyłka doszła czy barany z poczty ją zgubiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 20:14, Hubi_Koshi napisał:

Sznurki... nie mogę, normalnie nie mogę... cały dramatyzm, cały strach wywoływany przez
Ultrona diabli wzięli i zrobili kabaret.

Faktycznie, głos Ultrona do bani, ale przynajmniej się przyłożyli do głosu Starka i Czarnej Mamby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 20:19, Piciambeer napisał:

> Sznurki... nie mogę, normalnie nie mogę... cały dramatyzm, cały strach wywoływany
przez
> Ultrona diabli wzięli i zrobili kabaret.
Faktycznie, głos Ultrona do bani, ale przynajmniej się przyłożyli do głosu Starka i Czarnej
Mamby.

Chyba Wdowy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 20:04, Pietro87 napisał:

O Jezusie miłosierny... Wytrzymałem 7s.

Ja jakoś dałem radę ;-) a głos Ultrona zabity w wuujjjj.

Dnia 30.10.2014 o 20:04, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek sam zwiastun - jedna z leniej zrealizowanych zajawek ostatnich lat.

Zwiastun już parę dni wisi i skubaniec dobił do ponad 50 baniek wyświetleń.... lolz

Dnia 30.10.2014 o 20:04, Pietro87 napisał:

Daj znaka czy przesyłka doszła czy barany z poczty ją zgubiły.

kiedy żeś to wysyłał. nic nie doszło. Nawet parę razy na poczcie byłem, żadnego awizo czy innego bzdurstwa... kto wie może zgubili. A co tam dokładnie było. ten batman co kiedyś leciał na polsacie i young justice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłana w zeszłym tyg jakoś w środku tygodnia, polecony priorytet.
Był tam cały Batman TAS i Beyond Remastered + Young Justice.
W sumie to zasrana poczta polska to może trochę się telepać...
Szkoda by było tez zagubić paczkę z serialem którego na dziś dzień nijak już nie dostanie [ani w sklepie ani w sieci] - a przynajmniej nie w takiej jakości jaką ci wysłałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 13:19, windows00 napisał:

Spoiler

Nie, Strażnicy Galaktyki kręcą sięwokół innego Kamienia Nieskończoności i scena po
napisach Thora nie ma dużego znaczenia dla fabuły GotG.


Właśnie, to był też dla mniej lekki zawód w kontekście Strażników. Chociaż zwróciłem na to uwagę dopiero jakiś czas po seansie - szkoda, że wątek

Spoiler

Kolekcjonera

nie został jakoś bardziej pociągnięty, bo ta scenka po napisach w Mrocznym Świecie narobiła mi troszkę apetytu na
Spoiler

kogoś w rodzaju utajonego przeciwnika, szarej eminencji grającej dla własnych celów, nie powiązanego z Thanosem.

Ale może jeszcze ten wątek się nie skończył, choć wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 22:42, ManweKallahan napisał:

>

Spoiler

Nie, Strażnicy Galaktyki kręcą sięwokół innego Kamienia Nieskończoności i scena
po
> napisach Thora nie ma dużego znaczenia dla fabuły GotG.


Właśnie, to był też dla mniej lekki zawód w kontekście Strażników. Chociaż zwróciłem
na to uwagę dopiero jakiś czas po seansie - szkoda, że wątek
Spoiler

Kolekcjonera

nie
został jakoś bardziej pociągnięty, bo ta scenka po napisach w Mrocznym Świecie narobiła
mi troszkę apetytu na
Spoiler

kogoś w rodzaju utajonego przeciwnika, szarej eminencji grającej
dla własnych celów, nie powiązanego z Thanosem.

Ale może jeszcze ten wątek się nie
skończył, choć wątpię.


Na pewno ten wątek się nie skończył, nie zatrudniali by takiego aktora do zagrania kilku minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 15:31, rob006 napisał:

Ku przestrodze: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski+dubbing%29-34713

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.


Nie wiem czy lepiej dostać kop w krok czy wydać pieniądze na seans z takim dubbingiem :D


Marvel''s Agents of S.H.I.E.L.D. (albo jak ktoś woli wg. Filmweb T.A.R.C.Z.Y. xD)

Pod wpływem namów w tym temacie, ponownie oglądam ten serial i faktycznie, jest nawet lepiej. Jednak, motyla noga, Skye mogłaby zapaść w śpiączkę i obudzić się pod koniec serialu. Kiepska postać, strasznie naciągana jest jej obecność i melodramatyczne sceny z nią w roli głównej. Wiem, że ona ma zmiękczać twardych agentów i bla bla bla, pewnie też coś ciekawego się okaże w związku z

Spoiler

jej matką

, ale ona sama jest strasznie irytująca.

No i...

Sznurki, SZNURKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się