HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Tak teraz patrzę po filmwebie co dzisiaj grają i widzę, że na TVP Kultura będzie dziś całkiem ciekawy repertuar.

Na pierwszy ogień: "Nietykalni" o 20:20. Fenomenalny film. Mogę go polecić każdemu kto nie widział. Mało tego. To jeden z tych filmów, który luźno można obejrzeć z rodziną i bliskimi [zawsze to jakaś odskocznia od "Kevinostwa"].Film daje od siebie tyle pozytywnej energii że lepiej nie pytać ;-)

Później to już klasyka "Annie Hall" Woody''ego Allena :) również godny polecenia i warty uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z trzeciej części Hobbita. Moim zdaniem jest to najmniej nudna część, fajnie było ją obejrzeć na dużym ekranie, ale i tak jutro o filmie zapomnę i prawdopodobnie już nigdy do niego nie wrócę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Filmwebie jest limit słów więc pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj.
Odnośnie mojej oceny filmy "Pod Mocnym Aniołem" - 6/10 (swoją drogą, to nie jest zła ocena. "Niezły" czyli z przewagą na plus)

Podobnie jak nie podniecam się każdą wzmianką o nowym filmie Nolana, tak samo nie czuję panującej wszem i wobec miłości do Smarzowskiego. "Wesele" było całkiem niezłe, "Drogówka" też, ale trochę przynudzała. "Dom Zły" bardzo mi się spodobał, bo pojawiła się nagle ciekawa fabuła i normalny, logiczny i niepocięty z niejasnych powodów montaż. Oglądając "Pod Mocnym Aniołem" zacząłem dostrzegać powielane schematy z poprzednich filmów: zbędne sceny mające na celu chyba tylko obrzydzenie widza, irytujący montaż scen, nieśmieszne wstawki humorystyczne, które są tak suche i oklepane, że śmiało mogłyby się znaleźć w "Job czyli Ostatnia Szara Komórka" i średnio interesujące tło fabularne. Doceniam to, że Smarzowski ma swoich fanów, do których trafia jego praca, i którzy zapewne widzą w tym coś więcej niż losowy montaż scen pod tytułem "rzyganie pod siebie", ale ja tego nie kupuję. Brakuje mi w tym wszystkim czegoś, co by przyciągało widza. W "Domie Złym" się to udało, w całej reszcie - moim zdaniem, nie. Nie widziałem jeszcze "Róży", a mam wobec tego filmu spore oczekiwania więc może jeszcze zmienię zdanie o Smarzowskim. Póki co - wiele szumu o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na święta chciałem obejrzeć jakiś dobry film akurat na tą porę to wybór padł na Kompanię Braci :D
Ogólnie mocno ostatnio wciągneły mnie seriale i po The Walking Dead, Grze o Tron i genialnym Detektywie przyszła pora na Bands of Brothers które kurzyło sie już na półce. Serial świetny choć pierwsze odcinki tak do akcji w Carentan gdzie jeszcze było widać fajne zgranie kompani E i taktykę dużo lepszy od reszty choć ogolnie wystawiłbym mocne 9/10.
Teraz celownik obraca się wokół dwóch seriali...Wikingowie( niedawno była chyba premiera na dvd) i Pacyfik. Wikingów kupię raczej na sto procent a pytanko mam do tych co oglądali Pacyfik. Jak ogolnie serial wypada na tle Kompani Braci..jest lepszy czy raczej gorszy?
Pytanko nr 2 : Co powiecie na temat Marco Polo? I na jakim kanale można go obejrzeć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak ogolnie serial wypada na tle Kompani Braci..jest lepszy czy raczej gorszy?
>

Moim zdaniem jest nieco gorszy, ale i tak trzyma bardzo wysoki poziom. Zwłaszcza, że porusza również, moim zdaniem bardzo ważną, sytuację weteranów po wojnie (scena z urzędem pracy w końcowych odcinkach, sam zobaczysz. ;)) Tak czy siak warto obejrzeć, sam mam chęć do niego wrócić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompanię oglądałem niezliczoną ilość razy i cały czas mam chęć. Pacyfik obejrzałem raz i nie mam ochoty do niego raczej wracać.

Nie jest to może serial zły czy tam tragiczny ale [ oglądałem już jakiś czas temu to i mogę wszystkiego nie pamiętać ] był jak dla mnie momentami mocno sztuczny, patetyczny i taki napompowany nie wiadomo czym. Średnio to kupowałem jako widz choć obejrzeć można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie...Mimo wszystko dam serialowi szansę, szczegolnie że jestem teraz na fali o tej tematyce ;)
A co powiecie o Wikingowie, Marco Polo, Arrow, Rzym i Gotham?

No i byłbym zapomniał, dwa dni temu byłem na premierze trzeciego Hobbita. Poprostu nie da się z tak cienkiej książki zrobić trylogii takiej jak Władca Pierścieni. Film dobry, napewno lepszy od słabych Pustkowii Smauga ale dla mnie i tak 6/10 tylko ze względu na uniwersum. Polecam tym ktorzy nie czytali książki. I jako, że w tym roku raczej w kinie mnie juz nic nie zaskoczy to za najlepszy film ktory widzialem w tym roku to Interstellar a za nimi Strażnicy Galaktyki. ;)
W 2015 na mojej liście najwyżej jest grudzień i premiera epizodu VII Gwiezdnych Wojen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ostatnio Gone Girl i mam ochotę na następne, dobre thrillery. Znajdzie się coś? Im nowsze tym lepiej, gdyż jest możliwość, że te starsze widziałem już w TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 21:40, Ecko09 napisał:

Obejrzałem sobie ostatnio Gone Girl i mam ochotę na następne, dobre thrillery. Znajdzie
się coś? Im nowsze tym lepiej, gdyż jest możliwość, że te starsze widziałem już w TV.

Z ''nowszych'' filmów mogę polecić Ci "Wyspę Tajemnic" (2010). "Siedem" i "Fight Club" pewnie już widziałeś, jeżeli nie - bierz się za oglądanie ! "Prestiż" i "Incepcja" też trzymają w napięciu, ale różnią się klimatem od wcześniej wymienionych (magia i sci-fi). Jeżeli masz czas - obejrzyj serial "Detektyw". Utknąłem na 6 odcinku, ale już jestem w stanie oświadczyć, iż jest to najlepszy serial, jaki widziałem - zawiera wszystko co uwielbiam w thrillerach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując do oryginału - film wypada dużo słabiej.
Temat nie jest łatwy, ale wizja Smarzowskiego jest moim zdaniem zbyt depresyjna. Całość przerobił na pesymistyczną opowieść o przegranym pijaku. Natomiast książka opowiada o (nierównej) walce z alkoholem. I choć wydaje się ona skazana na porażkę, to na końcu tunelu zawsze jest jakieś światełko.
Smarzowski niepotrzebnie dodał brutalne sceny, których nie było w oryginale. Wychodzi z tego słaby moralitet - alkohol jest zły, a pijący go jeszcze gorsi. Głowacki potrafił też pokazać, co do picia alkoholu skłania. I cała książka jest lżejsza w odbiorze niż film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 21:09, Longer napisał:

A co powiecie o Wikingowie, Marco Polo, Arrow, Rzym i Gotham?


Odnośnie Wikingów, to niedawno oglądałem pierwszy sezon i mogę ten serial polecić. I choć nie ma tam wybitnego aktorstwa, czy jakiejś przesadnej epickości jak w GoT, to myślę, że serial dobrze oddaje ducha tamtej epoki, jest w miarę realistyczne oraz potrafi być brutalny. Także polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do propozycji kolegi dwa posty wyżej, wszystkie wymienione filmy sa świetne, zwłaszcza Prestiż i Wyspa Tajemnic.
Od siebie dorzucić mogę genialny Labirynt

http://www.filmweb.pl/film/Labirynt-2013-507169

Jest też bardzo fajny,. aczkolwiek nieco lżejszy klimatem film Iluzja :

http://www.filmweb.pl/film/Iluzja-2013-623761

Całkiem niezły Uciekinier i Władza :

http://www.filmweb.pl/film/Uciekinier-2012-629779
www.filmweb.pl/film/Władza-2013-572459


Natomiast z takich bardziej ciekawostek np Koriolan [dramat Szekspira przeniesiony w czasy współczesne] :

http://www.filmweb.pl/film/Koriolan-2011-502441

Komedie kryminalne chociażby 7 psychopatów :

http://www.filmweb.pl/film/7+psychopat%C3%B3w-2012-624742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzym - świetny, Wikingowie podobnie.
Jak nie widziałeś Spartacusa to można do tej dwójki dorzucić. Ze staroci w podobnej tematyce historycznej fenomenalny "Ja, Klaudiusz".

Arrow - dosyć nierówny serial, przynajmniej dla mnie jako fana komiksów z uniwersum DC.
Podobnie Gohtam. Generalnie w moim odczuciu obie produkcje momentami kuleją, czasem mocniej - czasem słabiej.

Marco Polo - niestety tez nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się