HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Ring5

> He? Jakie nerwy? Przeciez napisalem jedynie, ze kino ambitniejsze nie jest dla mnie,
> gdzie tu nerwy?

Aha o.k. źle Cię zrozumiałem.

> Kwestia preferencji, zapewne. Albo w ostatnich latach cos sie zmienilo. W Feminie ostatni
> raz bylem na Druzynie Pierscienia i obiecalem sobie, ze wiecej tego miejsca nie odwiedze.
> Fatalne parkowanie, duszna sala, srednio wygodne fotele.

Parking to fakt, oczywiście dużo zależy od pory dnia.
Duszna sala hmm... nie zauważyłem.
Fotele są dla mnie o.k.

> Ale darujmy sobie takie komentarze, ok?

W porządku, przepraszam.

> Parking na Wilenskim jest piekna teoria. Niestety, odkad zrobili tam P+R, znalezienie
> tam miejsca jest sporym problemem. Warto rowniez pamietac, iz parking ten jest czynny
> do 23, co rowniez nie ulatwia zycia.

Byłem 3 miesiące temu i nie było problemu ale rozumiem że P+R to zrobili niedawno.

> Najwieksza glupota, jaka w tym temacie zrobiono, to wladowanie kupy kasy w renowacje
> Prahy, ktora swieci pustkami, podczas gdy za te pieniadze mozna bylo zrobic porzadne
> kino na terenie Wilenszczaka. Jakos nie sadze, by moglo ono narzekac na brak widzow.

Cóż, to kino studyjne i rządzi się innymi prawami niż kino komercyjne.
Poza tym kino nie świeci pustkami.
Imprezy, festiwale, DKF i inne zapewniają widzów.

> > Poza tym jedna ze stacji metra jest tuż obok kina Praha.
>
> Przy Wilenskim, nie "tuz obok". I jeszcze nie jest czynna.

O.k. w tej chwili.
700m to nie odległość przynajmniej dla mnie.

> Ponownie - kwestia preferencji. Korzystam z Arkadii, Promenady, CH Targowek, Blue City...
> jedynym parkingiem, w ktorym mialem ochote powiedziec pare "cieplych" slow projektantowi,
> sa Zlote Tarasy.

To ja wymienię te które mnie wkurzyły.
Multikino Ursynów
Multikino Złote Tarasy
Cinema City Mokotów

> > Ceny biletów w Multikinach są drogie, ponieważ drogi jest wynajem powierzchni,
>
> Podejrzewam, iz wynajem w Polsce jest jednak tanszy niz na Zachodzie, a jednak to my
> mamy wyzsze ceny biletow.

Jest korelacja między cenami biletów a wielkością kina a filmów w różnych kinach w Warszawie zobaczyłem całkiem sporo.

Atlantic

Cinema City Arkadia

Cinema City Janki

Cinema City Mokotów

Cinema City Promenada

Iluzjon Filmoteki Narodowej

Kino Praha

Kinoteka

Kultura

Luna

Multikino Targówek

Multikino Ursynów

Multikino Złote Tarasy

Muranów

Świt

Wisła

i parę innych których już nie ma Bajka, Stolica, Capitol, Skarpa, Foksal, Relax, Na Mariensztacie, Silver Screen na Puławskiej, Femina, Polonia na Marszałkowskiej, Cinema I przy ul. Jezuickiej, Wars, Ochota, Palladium.
Ponieważ kolekcjonuję bilety do kina to poza wspomnieniami pozostały mi bilety do tych kin.
Część można zobaczyć w linku poniżej
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=275&k=28#km


> > Skoro jednak inne kina są be według Ciebie to podrzucę parę wskazówek abyś
> nie
> > musiał bulić za każdym razem 30zł za bilet.

>
> Dzieki za info, z pewnoscia skorzystam. A to, czy inne kina sa zle... to akurat zalezy
> od tego, co kto lubi. Ja do kina chodze glownie na "odmozdzacze" i wtedy oczekuje, ze
> bede mial wygodny fotel, klimatyzacje, dobrej jakosci obraz i dzwiek. Wszystko, co potrzebne,
> by sie zrelaksowac i milo spedzic te dwie godzinki. Jesli jakies kino mi tego nie jest
> w stanie zaoferowac... czemu mialbym ladowac w nie moja kase? Bo bedzie taniej? Rownie
> dobrze moge powiedziec, ze lepiej jest isc na kolacje do baru mlecznego, niz do dobrej
> knajpy, bo taniej wyjdzie. To nic, ze dostane rozgotowany makaron i niedosmazonego kotleta,
> wazne, ze zaoszczedze pare groszy... to tak nie dziala, niestety :(

Cóż, swoje obserwacje dotyczące wygody i funkcjonalności kina, wyrobiłem sobie osobiście.
Moim skromnym zdaniem taka Kinoteka, Atlantic, Iluzjon, Muranów, Praha swobodnie dotrzymują kroku multipleksom, pod względem jakości dźwięku i obrazu oraz wygodnych foteli + klimatyzacja.
Natomiast przewyższają je pod względem cen biletów, po prostu w tych kinach jest zdecydowanie taniej niż multipleksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 20:39, kerkas napisał:

Duszna sala hmm... nie zauważyłem.


Bardzo mozliwe, ze w ostatnich latach sie zmienilo. Jak napisalem, ja tam bylem ostatnio kilkanascie lat temu (rany, wlasnie zdalem sobie sprawe z tego, ze Wladca Pierscieni ma juz 13 lat!), moglem tez miec po prostu pecha, bo w Feminie bylem w sumie 3 razy i za kazdym razem wychodzilem ugotowany. Po trzecim (wlasnie Wladca) uznalem, ze mam dosyc i przenioslem sie do innych kin.

Dnia 02.01.2015 o 20:39, kerkas napisał:

Byłem 3 miesiące temu i nie było problemu ale rozumiem że P+R to zrobili niedawno.


Pewnie wiele tez zalezy od pory dnia. Problem polega na tym, ze poznym wieczorem samochodu juz tam nie zostawisz. A raczej zostawisz, ale do nastepnego dnia ;)

Dnia 02.01.2015 o 20:39, kerkas napisał:

Poza tym kino nie świeci pustkami.


Ok, mozliwe. Ale ilekroc tamtedy przejezdzam w godzinach wieczornych (czyli srednio 2-3 razy w tygodniu) i stoje na swiatlach przy Jagiellonskiej, widze znudzona obsluge i wlasciwie nikogo wiecej. Ale przynajmniej mam ten "zaszczyt", iz bylem jednym z ostatnich widzow starego kina Praha. Tuz przed jego zamknieciem bylem tam z zona (wtedy dziewczyna) na Equilibrium. To bylo ostatnie kino grajace ten film, a my bylismy SAMI. Musialem kupic w sumie 5 biletow, bo takie mieli minimum, zrobili seans tylko dla nas :)

Dnia 02.01.2015 o 20:39, kerkas napisał:

700m to nie odległość przynajmniej dla mnie.


Ja jestem jednak leniwe bydle i wizja dygania w sniegu czy deszczu tego kawalka do mnie nie przemawia. Zle zrobili, ze nie zadbali o parking tuz przy kinie, cos by sie pewnie dalo wyszarpnac.

Dnia 02.01.2015 o 20:39, kerkas napisał:

Jest korelacja między cenami biletów a wielkością kina


Nie watpie, pisze tylko, ze wydaje mi sie malo prawdopodobnym, by metr powierzchni kosztowal u nas wiecej, niz na Zachodzie, gdzie ceny biletow sa zblizone lub wrecz nizsze od naszych. Podejrzewam, ze to jest problemem nie tylko dla mnie. Chcialbym czesciej chodzic do kina, ale po prostu szkoda mi na to kasy. Tym bardziej, ze nawet multipleksy nie maja najnowszego sprzetu i filmy czasem wygladaja srednio. Zostalem kilka dni temu wyciagniety (prawie wbrew mojej woli) na Hobbita do Promenady. Ogladajac ten film mialem wrazenie, ze patrze przez tiulowa chusteczke.

Dnia 02.01.2015 o 20:39, kerkas napisał:

Wisła


Do tego kina mam sentyment, bo obejrzalem w nim wszystkie czesci Edycji Specjalnej epizodow IV-VI Gwiezdnych Wojen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem, ale zakładam, że pewnie silverlight tudzież jakaś wariacja html playera [tego youtubowego].
Dzisiaj jak wieczorem wracałem do domu zobaczyłem w sklepie zgrzewki żywca z tą promocją. Może jutro się przełamię i wychylę jednego co by obadać jak te kody działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

Pewnie wiele tez zalezy od pory dnia. Problem polega na tym, ze poznym wieczorem samochodu
juz tam nie zostawisz. A raczej zostawisz, ale do nastepnego dnia ;)


Pewnie masz rację, generalnie po Warszawie staram się nie poruszać samochodem.

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

Ok, mozliwe. Ale ilekroc tamtedy przejezdzam w godzinach wieczornych (czyli srednio 2-3
razy w tygodniu) i stoje na swiatlach przy Jagiellonskiej, widze znudzona obsluge i wlasciwie
nikogo wiecej.


Jak wyżej.

>Ale przynajmniej mam ten "zaszczyt", iz bylem jednym z ostatnich widzow

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

starego kina Praha. Tuz przed jego zamknieciem bylem tam z zona (wtedy dziewczyna) na
Equilibrium. To bylo ostatnie kino grajace ten film, a my bylismy SAMI. Musialem kupic
w sumie 5 biletow, bo takie mieli minimum, zrobili seans tylko dla nas :)


To nadal obowiązuje w kinach studyjnych, ja i dwoje innych osób chcieliśmy obejrzeć Skamieniały las z Humphrey-em Bogartem i na spółkę dokupiliśmy dwa bilety, ale warto było.
Mój ostatni seans w starym kinie Praha to była Krytyczna decyzja (1996).

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

Ja jestem jednak leniwe bydle i wizja dygania w sniegu czy deszczu tego kawalka do mnie
nie przemawia. Zle zrobili, ze nie zadbali o parking tuz przy kinie, cos by sie pewnie
dalo wyszarpnac.


O.k. rozumiem.

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

Nie watpie, pisze tylko, ze wydaje mi sie malo prawdopodobnym, by metr powierzchni kosztowal
u nas wiecej, niz na Zachodzie, gdzie ceny biletow sa zblizone lub wrecz nizsze od naszych.


W zeszłym roku Hiszpańska firma zapłaciła 13.600.000 PLN za "kawałek gruntu" w centrum Warszawy płacąc 13000 PLN za metr kwadratowy.

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

Podejrzewam, ze to jest problemem nie tylko dla mnie. Chcialbym czesciej chodzic do kina,
ale po prostu szkoda mi na to kasy.


Każdy liczy złotówki, jakie ma w portfelu i dlatego mam obcykane gdzie najtaniej w danym dniu tygodnia można kupić bilet do kina.
Mam kartę Multikino Unlimited której koszt miesięczny zwraca się już po trzecim seansie.
Kartę Kinomana do kina Atlantic.
Gdybym mógł to chodziłbym do kina codziennie lub nawet pracował w kinie.
Powiem więcej często w kinach studyjnych można obejrzeć najnowsze produkcje w za jak to jest w przypadku Iluzjonu 14zł za seans kinowy.
A styczniowy repertuar tego kina prezentuje się całkiem całkiem.

Potop Redivivus

Butch Cassidy i Sundance Kid

Ptaki

Dzikie historie

Skarb Sierra Madre

Skamieniały las

Sabrina

Werdykt

Casablanca

Garsoniera

Dwoje na huśtawce

Władca wszechświata

Bogowie

Aniołowie o brudnych twarzach

Sen o Warszawie

Jack Strong

Miasto 44

Powstanie Warszawskie

Hardkor Disko


Służby specjalne

Pod Mocnym Aniołem

Dług

Con bravura (Zakonnica - trzecia nowela z filmu Eroica)

Gottland

Sokół maltański

i parę innych filmów

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

Tym bardziej, ze nawet multipleksy nie maja najnowszego
sprzetu i filmy czasem wygladaja srednio.


Dobre film obroni się sam i nie potrzebuje do tego uber mega hiper ilości pikseli.

>Zostalem kilka dni temu wyciagniety (prawie

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

wbrew mojej woli) na Hobbita do Promenady. Ogladajac ten film mialem wrazenie, ze patrze
przez tiulowa chusteczke.


To znaczy ? rozszerz swoją wypowiedź.

Dnia 03.01.2015 o 02:41, Ring5 napisał:

> Wisła

Do tego kina mam sentyment, bo obejrzalem w nim wszystkie czesci Edycji Specjalnej epizodow
IV-VI Gwiezdnych Wojen :)


Też jestem sentymentalny
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 00:10, kerkas napisał:

W zeszłym roku Hiszpańska firma zapłaciła 13.600.000 PLN za "kawałek gruntu" w centrum


Kluczowe slowo: centrum. W scislym centrum jedynym "multipleksowym" kinem jest Kinoteka. Wlasnie ze wzgledu na ceny.

Dnia 04.01.2015 o 00:10, kerkas napisał:

Gdybym mógł to chodziłbym do kina codziennie lub nawet pracował w kinie.


Kumpel kiedys pracowal. No, w multipleksie. Znienawidzil kino na lata. Podejrzewam, ze z tym jest jak z kazda pasja: gdy staje sie obowiazkiem, przestaje sprawiac przyjemnosc. Wiem, bo tak mialem z Wladca Pierscieni. Uwielbiam Tolkiena, ale gdy pisalem magisterke, troche sie zniechecilem. Gdy musialem pisac doktorat, przez 3 lata nie tknalem zadnej jego ksiazki i chyba stracilem spora czesc tego zapalu, a ksiazki stracily czesc magii... :(

Dnia 04.01.2015 o 00:10, kerkas napisał:

Dobre film obroni się sam i nie potrzebuje do tego uber mega hiper ilości pikseli.


Dobry, owszem. Ale:
1) do kina zwykle chodze na amerykanska, popkulturalna sieczke i tam jakosc obrazu jest istotna.
2) dobre filmy wole obejrzec w domu, gdy mam mozliwosc cofniecia, zatrzymania, sprawdzenia czegos.

Dnia 04.01.2015 o 00:10, kerkas napisał:

To znaczy ? rozszerz swoją wypowiedź.


To znaczy, ze zostalem ostatnio snobem :D po tym, jak dostalem od zony PS4, dokupilem do niej (konsoli, nie zony) telewizor. Samsunga 48", UHD. Po obejrzeniu na nim paru filmow w 4k (a nawet "zwyklym" HD), gdzie obraz jest jak zyleta, w kinie mialem wrazenie, ze ogladam film przez mgle i bez ustawionej ostrosci. Mowilem - snob ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 11:37, Ring5 napisał:

To znaczy, ze zostalem ostatnio snobem :D po tym, jak dostalem od zony PS4, dokupilem
do niej (konsoli, nie zony) telewizor. Samsunga 48", UHD.


Ale po co? Na PS4 1080p to max, a już niektóre studia kombinują z jakimiś wynalazkami w stylu 900p.

Dnia 04.01.2015 o 11:37, Ring5 napisał:

Po obejrzeniu na nim paru filmow
w 4k (a nawet "zwyklym" HD), gdzie obraz jest jak zyleta, w kinie mialem wrazenie, ze
ogladam film przez mgle i bez ustawionej ostrosci. Mowilem - snob ;)


Filmy w kinach zawsze miały "miękki" obraz, przez analogowy proces produkowania taśmy filmowej. "Ostre" filmy z widocznymi najdrobniejszymi detalami pojawiły się dopiero niedawno. Można sobie wsadzić negatyw do porządnego cyfrowego skanera, i widać każdy por na twarzy aktora. To spory problem w starszych filmach, bo na wierzch wyłażą sztuczne makijaże aktorów, czy matte paintingi.

Teraz filmy w kinach ogląda się głównie cyfrowo, ale byłeś pewnie w jakimś gównianym z projektorem 2K. Hobbit też był kręcony cyfrowo i na pewno nie powinien być nieostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 12:34, Feallan napisał:

Ale po co?


Bo ma robic nie tylko za konsole, ale i odtwarzacz BR (przynajmniej na razie). A gdy porownalem obraz na telewizorze HD i UHD (nie mowie o reklamowych filmikach w sklepie, ale np. z mojego Hero3), roznica jednak byla.

Dnia 04.01.2015 o 12:34, Feallan napisał:

Teraz filmy w kinach ogląda się głównie cyfrowo, ale byłeś pewnie w jakimś gównianym
z projektorem 2K. Hobbit też był kręcony cyfrowo i na pewno nie powinien być nieostry.


Moze zle sie wyrazilem. Nie byl nieostry, po protu nie byl tak ostry, jak niemloda juz Druzyna Pierscienia na BR. Troche mnie to zdziwilo. A Hobbita ogladalem w Promenadzie, oczekiwalem jakiegos poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lata 1950-59

Dramat:
1. Bulwar Zachodzącego Słońca (1950)
2. Baza ludzi umarłych (1958)
3. Chcę żyć! (1958)
4. Człowiek na torze (1956)
5. La Strada (1954)
6. Pokolenie (1954)
7. Rashomon (1950)
8. Świadek oskarżenia (1957)
9. Siódma pieczęć (1957)
10. Tron we krwi (1957)

Kino sztuk walki:
1. Siedmiu samurajów (1954)

Seriale animowane:
Brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PLEBISCYT 90 FILMÓW Z GATUNKU DRAMAT, KINO SZTUK WALKI I SERIAL ANIMOWANY WSZECHCZASÓW

Zasady są proste na każdą dekadę wybieramy 10 najlepszych filmów.
Za wyjątkiem lat 20. bo tu będzie okres od początku kina tj. 1885 r. do 1929 r.


Na każdą 10-kę dekady głosujemy przez tydzień tj. od niedzieli od godz.
20:00 do następnej niedzieli do godz. 20:00.

ETAP IV lata 1950 - 1959 zakończony udział wzięli Kraju, ManweKallahan i ja

Dramat:

1) Bulwar Zachodzącego Słońca (1950) 2 głosy
Dwunastu gniewnych ludzi (1957) 2 głosy
Siódma pieczęć (1957) 2 głosy

2) pozostałe tytuły otrzymały po jednym głosie

Baza ludzi umarłych (1958)
Ben Hur (1959)
Chcę żyć! (1958)
Człowiek na torze (1956)
Kotka na gorącym, blaszanym dachu (1958)
La Strada (1954)
Most na rzece Kwai (1957)
Na nabrzeżach (1954)
Pokolenie (1954)
Rashomon (1950)
Świadek oskarżenia (1957)
Tron we krwi (1957)

Kino sztuk walki:

1. Siedmiu samurajów (1954)

Seriale animowane:

1. Krecik (1957-2002)
2. Woody Woodpecker (1957)

teraz ETAP V lata 1960 - 1969

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lata 1960 - 1969

Dramat:
Brak

Kino sztuk walki:
Brak

Seriale animowane:
1. Flintstonowie (1960)
2. Jetsonowie (1962)
3. Scooby-Doo: Gdzie jesteś? (1969)
4. Struś Pędziwiatr (1966)
5. Reksio (1967)
6. Wilk i Zając (1969)
7. Bolek i Lolek (1963)
8. Porwanie Baltazara Gąbki (1969)
9. Super Pies (1964)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dziś serwis 101 filmów.
Używałem kodu z puszkowego żywca [z pod "pieska"].
Jakość - jest ok, standard HD, technologia flash player od adobe. Obejrzałem sobie Szpiega z Oldmanem, nie uświadczyłem żadnych technicznych wpadek ani problemów.
Pewnie w tygodniu znajoma podrzuci mi kilka "kapsli/zawleczek" - jak będzie tego sporo to się tutaj podzielę :)

Biblioteka filmów do wyboru może dupska nie urywa, ale jako dodatek do piwa - jest ok [katalog całkiem znośny, jest tam sporo zacnych klasyków]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szpiega miałem w napisach - podejrzewam więc, że wszystkie filmy obcojęzyczne będą w takiej formie.
Nie widziałem tam nigdzie opcji wyboru wersji tłumaczenia - musi to być z góry narzucone.

P.S.
Player video w technologii flash to jednak silverlightowa wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja mi u zgasła - przejrzałem sobie katalog na vod.pl i generalnie jest "wybiórczo".
Część z lektorem, część z napisami, niektóre pozycje [głównie kino dla dzieci] w pełnym dubie.
Szkoda, ze nie ma opcji wyboru wersji tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie panowie i panie o ile tu jakieś zaglądają. Potrzeba mi jednego a najlepiej kilku filmów do wieczorno-nocnego oglądania, taki mini maraton. Najlepiej coś co jest dobre, ciekawe i coś przy czym można trochę poprzytulasić dziewczynę. ;)

Na pewno odpadają wszelkie komedyjki durne i inne lekkie-nieśmieszne-durne filmy. Może to być coś wojennego, może być dramat, thriller, coś solidnego w każdym razie. I nic niemieckiego. :D Na razie mam na oku Mr. Nobody i film jest dobry ale nie wiem czy nie za długi. Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 18:59, Tyler_D napisał:

Słuchajcie panowie i panie o ile tu jakieś zaglądają. Potrzeba mi jednego a najlepiej
kilku filmów do wieczorno-nocnego oglądania, taki mini maraton. Najlepiej coś co jest
dobre, ciekawe i coś przy czym można trochę poprzytulasić dziewczynę. ;)


Casablanca (1942)

Iluzjonista (2006)

Lekarstwo na miłość (1966)

Motodrama (1971)

Hydrozagadka (1970)

Tylko nie miłość (2011)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się