HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2015 o 18:45, Zekzt napisał:

Animowany Joker [voice actingowany przez Hamilla] wcale nie jest takim zabawnym klaunem,
wystarczy sobie obejrzeć kinówke która już podałem.


Sorry, obejrzałem te 2 filmiki i albo pomyliłeś linki, albo z którym z nas jest coś nie tak. Jak dla mnie 100% tego co mówię - wymalowany pod kreskę i wychuchany makijaż + kompletnie groteskowe zachowanie i "żarciki" jak żywcem wyjęte z cyrkowej areny. Ja nie twierdzę że Joker nie był psychopatą, ale kreacja Ledgera jednak znacząco odbiegała od wcześniejszego wizerunku Jokera.
W każdym razie ja jestem pełen nadziei i wierzę, że Leto pokaże coś ciekawego. Na pewno wolałbym świeże spojrzenie na tą postać niż zrzynkę z dotychczasowych kreacji, więc kręcenie nosem na jedno zdjęcie "bo inaczej" jak dla mnie jest kompletnie bez sensu. I tak ważniejsze będzie jak Joker zostanie zagrany, niż to jak będzie wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2015 o 19:09, rob006 napisał:

Sorry, obejrzałem te 2 filmiki i albo pomyliłeś linki, albo z którym z nas jest coś nie
tak. Jak dla mnie 100% tego co mówię - wymalowany pod kreskę i wychuchany makijaż + kompletnie
groteskowe zachowanie i "żarciki" jak żywcem wyjęte z cyrkowej areny. Ja nie twierdzę
że Joker nie był psychopatą, ale kreacja Ledgera jednak znacząco odbiegała od wcześniejszego
wizerunku Jokera.


Od kilku jego wersji komiksowych nie odbiegała wcale jeśli już zamykać całokształt postaci. W kinematografii - oczywiście, że odbiegała, bo pokazała właśnie kilka tych komiksowych wizerunków, które tylko połowicznie przewijały się w animacji [niektóre epy, niektóre pełnometrażówki].
Ale pisanie bzdetów typu - wymuskany i zabawny, to mocne naginanie rzeczywistości. Wizualnie - owszem, wizerunek Jacka czy animowany Joker Hamilla jest bardziej "elegancki" w ubiorze, ale czy mentalnie taki jak opisujesz - absolutnie nie. Trzeba brać poprawkę na to, że animowany Joker jest na siłę dostosowany do kategorii wiekowej. Jak chcesz zobaczyć Jokera bez cenzury w wydaniu Hamilla to musisz albo zagrać w Arkham Asylum i Arkham City, albo sobie obejrzeć montaż fabularny z tych gier na YT. Tam masz wersję Jokera jaką mogli byśmy zobaczyć w animowanym wydaniu ale bez cenzury wiekowej.

Dnia 25.04.2015 o 19:09, rob006 napisał:

W każdym razie ja jestem pełen nadziei i wierzę, że Leto pokaże coś ciekawego. Na pewno
wolałbym świeże spojrzenie na tą postać niż zrzynkę z dotychczasowych kreacji, więc kręcenie
nosem na jedno zdjęcie "bo inaczej" jak dla mnie jest kompletnie bez sensu. I tak ważniejsze
będzie jak Joker zostanie zagrany, niż to jak będzie wyglądał.


To zdjęcie wcale od wielu komiksowych wizerunków nie odbiega, nosem kręcą głównie ci, którzy mają nikłe pojęcie o tej postaci i jej rozlicznych wersjach :)
Ja tez jestem pewien, że Leto stanie na wysokości zadania. Osobiście nie doczekałem się w życiu [i się nie doczekam... no na 99% =P] jednego Jokera - w wykonaniu Willema Dafoe. Jestem pewien, ze facet wszedł by w taką rolę jak nóż w masło [zwłaszcza po bardzo dobrej wersji Green Goblina]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2015 o 19:24, Zekzt napisał:

w życiu [i się nie doczekam... no na 99% =P] jednego Jokera - w wykonaniu Willema Dafoe.
Jestem pewien, ze facet wszedł by w taką rolę jak nóż w masło [zwłaszcza po bardzo dobrej
wersji Green Goblina]


Eeee ... to coś a la Power Rangers nazywasz dobrym Green Goblinem?
Dafoe to dobry aktor ( oglądałem niedawno " Ostatnie Kuszenie Chrystusa " ) ale nie był dobrym Goblinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 19:24, Zekzt napisał:

To zdjęcie wcale od wielu komiksowych wizerunków nie odbiega, nosem kręcą głównie ci,
którzy mają nikłe pojęcie o tej postaci i jej rozlicznych wersjach :)

Mógłbyś mnie skierować do jakichś komiksów które przedstawiają właśnie takiego Jokera?

>Ja tez jestem pewien, że Leto stanie na wysokości zadania
Stanie na wysokości zadania, bo jest dobrym aktorem. Pytanie tylko jakie zadanie zostanie przed nim postawione. Joker Ledgera bardzo mi się podobał ze względu na to, że nie miał żadnej innej motywacji poza kreowaniem chaosu. Nie próbowano wchodzić mu do głowy. Po tym zdjęciu można wysnuć, że Joker Leto to postać, która lubi uzewnętrzniać swoje uczucia i do tego pewnie boryka się z jakimś kryzysem egzystencjalnym. Zupełnie to do mnie nie przemawia, więc mam nadzieję, że się mylę, ale zdjęcie jest dość sugestywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2015 o 20:07, mati285 napisał:

Mógłbyś mnie skierować do jakichś komiksów które przedstawiają właśnie takiego Jokera?


Joker na którym wzorowany jest Leto [przynajmniej wizualnie] To Joker Morrisona.
Mentalnie - to wyjdzie dopiero jak sam film wyjdzie. Obstawiam, ze będzie to Joker podobny w zachowaniu do tego którego pokazali w animowanym Young Justice, późne odcinki 1szego sezonu [Injustice League itp].
Joker z Young Justice wizualnie tez jest podobny, zarówno do tego co prezentuje Leto jak i do kreacji Morrisona.

Joker w stylu Ledgera to z kolei chociażby ten Joker z Killing Joke. Od biedy od strony totalnego fanatyka z nowszych serii z Death in the Family.


@edit

Znalazłem urywek z YJ na YT :

https://www.youtube.com/watch?v=chwx858cbXo

Joker z Under the Red Hood też poniekąd pasuje

https://www.youtube.com/watch?v=7kscfb9XzPs


Oczywiście SPOILERY w urywkach video są oczywiste :)

lis_23

Tak uważam, ze Dafoe jako jedyny w tamtej trylogii trzymał jakikolwiek poziom aktorski, bo reszta pukała z pod dna [na czele z mdłym Tobeyem który grał swoją rolę do porzygu, sztucznie, tandetnie i był nudny jak flaki z olejem].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 19:24, Zekzt napisał:

Ale pisanie bzdetów typu - wymuskany i zabawny, to mocne naginanie rzeczywistości.


Gwoli ścisłości - takie określenia padły tylko i wyłącznie w twoich postach. Zastanów się więc z kim rozmawiasz, bo może kłócisz się sam ze sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2015 o 20:21, Zekzt napisał:


lis_23

Tak uważam, ze Dafoe jako jedyny w tamtej trylogii trzymał jakikolwiek poziom aktorski,
bo reszta pukała z pod dna [na czele z mdłym Tobeyem który grał swoją rolę do porzygu,
sztucznie, tandetnie i był nudny jak flaki z olejem].


A czasami Molina nie był znacznie lepszy jako Doc Oc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 21:11, Outlander-pro napisał:

A propos nowego Jokera...


Home Alone 4: Lost in Arkham City. Dosłownie padłem przed monitorem jak to zobaczyłem xD. Nie wiem kto na to wpadł ale trafił wręcz z tym w jedenastkę. Co do samego Jokera... Nie wiem po kiego grzyba dali ten tatuaż na czole O.o
Damaged ... srsly ?? ;/. Przecież cały świat wie kim jest Joker i jaki on jest. Chyba, że to dla ludzi tam w stanach którzy z mózgu mają jajecznicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc Wikingowie!

Czułem ten plot twist, ba, nawet przeczuwałem co dokładnie się stanie, ale mimo wszystko ta scena sprawiła, że przystawiłem głowę bliżej monitora. No i zapowiada się ciekawy mariaż

Spoiler

Rollo - Giselle, ciekawe czy zdradzi Ragnara bo raz kolejny.



Chyba obecnie lepszy serial niż Gra o Tron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...

Dnia 25.04.2015 o 20:49, rob006 napisał:

Nie, przed Ledgerem Jocker był zawsze wychuchanym i pięknie wymalowanym klaunem wyglądającym
i zachowującym się raczej groteskowo niż groźnie.


I to jest właśnie rzeczona bzdura :)
Ale kruszyć o nią kopii nie zamierzam.
Co mi się natomiast nie podoba w designie Leto - idiotyczne tatuaże. Jeszcze rozumiem te usta na prawym przedramieniu, bo to może być taki tatuaż do robienia beki z Batmana, który tak często się zasłania płaszczem, gdzie u Jokera takie zasłonięciem przedramieniem miało by sens, bo tworzyło by obraz groteskowego uśmiechu. Przebolał bym od biedy tego Jestera [w polskim to chyba najodpowiedniej było by Błazen/Trefniś] z czaszką po prawo, ale już idiotyczne "hahahahahhah" czy ten napis "damaged" i grill na zębach - no bez jaj.
Mam nadzieję, ze warsztatem nadrobi ten tandetny design quasi czarnego ćpuna z alejki =P [tudzież kiepskiego kuzyna Marilyna Mansona]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 00:56, Zekzt napisał:

I to jest właśnie rzeczona bzdura :)

Jak uważasz, dla mnie te podane przez ciebie filmiki, które niby miały tę "bzdurę" obalić, tylko ją potwierdziły ;]. Może mamy inne pojęcie groteski...

Dnia 26.04.2015 o 00:56, Zekzt napisał:

grill na zębach - no bez jaj.

To nie grill, tylko sztuczne zęby - pewnie jego twarz miała jakieś bliższe spotkanie z czymś twardym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2015 o 02:11, rob006 napisał:

To nie grill, tylko sztuczne zęby - pewnie jego twarz miała jakieś bliższe spotkanie
z czymś twardym ;]


Wygląda to fatalnie. Tylko brakuje jeszcze, żeby się w filmie seplenił =P
Design dla mnie wyjątkowo przekombinowany, ale czekam jak dziecko na lizaka, może go kompletnie przyćmi kreacją ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 02:28, Zekzt napisał:

Wygląda to fatalnie. Tylko brakuje jeszcze, żeby się w filmie seplenił =P


No. Wygląda prawie tak samo dziwnie jak blizny Ledgera. *

* tak, to jest sarkazm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 12:15, Tyler_D napisał:

Krótka piłka - Sudden Impact z Eastwoodem, brać czy nie brać?


Jeśli oglądałeś jakieś inne filmy z serii o Harrym Callahanie i przypadły Ci do gustu, to jak najbardziej warto. Brudny Harry to oczywiście najlepszy i najbardziej ceniony film z tej serii, pozostałe są już trochę słabsze, ale wciąż trzymają dobry poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Btw możesz mi wrzucić gdzie ta ksywka się w tym filmie pojawia ? Może pozwę reżysera na grube balony xD
Ten nick ma dobrze z 16 a może i 18 lat, został sklejony podczas pogrywania w papierowe sesje D&D. Miałem wtedy zajawkę na podręcznik mistrza gry który traktował o podmroku, wykreowałem sobie Drowa, Czarownika o nicku Zekzt Zauviir [nick losowany częściowo afixami i sufixami też z podręcznika]. Stare dobre czasy...
Ot cała tajemnica tego nicka rozwiązana.

@edit

W sumie dla ciekawskich którzy nie mieli styczności z papierowym D&D cały myk wyglądał tak :

Zebey/Zek - Dragon, lithe, rage, wyrm
zyne/zt - Finder, hunter

Co daje razem Zekzt - Wyrm Hunter

Zau - Children of
viir - Dominance

Tu tak samo sklejamy Zauviir - Children of Dominance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś inne filmy w typie Hot Shots/ Naga broń? Kiedyś widziałem coś czarno-białego ale nie wiem, czy był to film autentycznie stary, czy też robiony na taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się