HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2007 o 19:21, sodolis napisał:

Seria z 2004 roku jeśli ci cos to mówi ;-)


Rany... nie, nie mówi. Nie prościej byłoby napisać tak albo nie? Ja tu nie siedze czały czas i niekiedy wolałbym szybszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 19:13, HumanGhost napisał:

Dziś na TVP2 o 20tej "Miś" - pozycja obowiązkowa. :-D

Nawet nie wiesz jak mnie ucieszyłeś tą informacją :) Czyli wieczór już mam zaplanowany, szybka kolacyjka i filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 19:50, HumanGhost napisał:

> Seria z 2004 roku jeśli ci cos to mówi ;-)

Rany... nie, nie mówi. Nie prościej byłoby napisać tak albo nie? Ja tu nie siedze czały czas
i niekiedy wolałbym szybszą odpowiedź.

Pewnie byłoby prościej gdybym wiedział ;-) a nie wiem.
W gazecie pisało tylko z którego roku ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 11:04, sodolis napisał:

Sumując film z wartką i ciekawą fabułą, doskonałe kreacje aktorskie ( W. Dafoe przeszedł samego
siebie :-D )


Oj prawda, prawda, Dafoe niesamowity jak zwykle a nawet bardziej :) Jeden z najlepszych "psycholi" Hollywood :)

Dnia 21.01.2007 o 11:04, sodolis napisał:

świetne dialogi sporo akcentów komediowych, oraz zakończenie dające do myślenia, film godny
polecenia.
Moja ocena 9/10 ale jeśli w telewizji ta traci do 8/10 ;-)


Jednak znajomi mieli rację - film mi się cholernie spodobał :) 10/10!!! Po prostu genialny pod każdym względem, pozostaje jedynie żal, że to tylko fikcja... aż normalnie miałem ochotę wyjść w nocy na ulicę ze spluwą i porozwalać parę elementów przestępczych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z filmow, ktore ostatnio widzialem w kinie polecam:

"Pachnidło"

"Ludzkie Dzieci"

ale uprzedzam, ze to filmy dla dojrzalego widza (dlatego sporo "wielkich znawcow kina" twierdzi, ze sa malo ciekawe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem film "Shooting Dogs" i muszę przyznać, że nawet niezły. Po skończeniu seansu ma się ochocę wykupić bilet Waszyngton-Paryż-Ruandia i pokazać tym ludziom co to znaczy prawdziwy humanitaryzm (z M4A1 w ręku). Ostatnio tak zmienił moje poglądy film Lot93. Zresztą fabuły nie zdradzę, ostrzegam tylko, że ciężko znaleźć kino w którym puszczają ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 20:16, .Darnok napisał:

Dafoe niesamowity jak zwykle a nawet bardziej :) Jeden z najlepszych "psycholi"
Hollywood :)

Psycholem numer jeden, dla mnie jest Gary Oldman, po nim Jack Nicolson :-D
ale w rankingu homo Dafoe jest niedoścignionym wzorem ;-D

Dnia 21.01.2007 o 20:16, .Darnok napisał:

że to tylko fikcja... aż normalnie miałem ochotę
wyjść w nocy na ulicę ze spluwą i porozwalać parę elementów przestępczych :D

zapewne nie ty jeden :-D, założe się, że amerykanie są bardziej impulsywni i jakby to powiedzieć "otwarci";-) pewnie niejeden podchwyciłby twój pomysł ;-)

HumanGhost sory jeśli się wkurzyłeś, nie było to moim celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był w kinie na "Dlaczego nie"? Bo muszę iść na to z wyboru, ale nie spodziewam się rewelacji. Zwłaszcza, że to polska produkcja. Więc jesli nie warto na to iść to wezmę do kina albo coś do czytania, albo do słuchania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to dla mnie świętokradztwo-iść na film i nie oglądać go.Odpowiem na twoje pytanie jeżeli już musisz iść,jest lepszy niż "Ja wam pokażę" i "Tylko mnie kochaj",parę scen jest dobrych,lecz ogólnie to bida z nędzą.Wynudzić się można,ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem film Don''s Plum. Można powiedzieć, że jest to komedia (inne określenie nie przychodzi mi do głowy, a film nie jest 100%ową komedią) opowiadająca o grupce przyjaciół spotykających się co sobotę w ulubionej knajpie. Tam toczy się akcja filmu. Aktorzy wg mnie grają świetnie, w filmie występują m.in Leonardo DiCaprio i Tobey Maguire. Film w niektórych momentach jest tak wulgarny i prześmiewczy, że Dicaprio i Maguire po nakręceniu go, próbowali powstrzymać jego emisję.
Więcej informacji na moim stroblonie. :)

20070122140916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaki będzie film 300 . opowiada o 300 spartanach w termopilach . Film jest wzorowany na podstawie komiksu .. i nawet wychodzi gra 300 na psp

Film bedzie w kinach 2 luty/marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 15:45, Ryan Kam napisał:

Ciekaw jestem jaki będzie film 300 . opowiada o 300 spartanach w termopilach . Film jest wzorowany
na podstawie komiksu .. i nawet wychodzi gra 300 na psp


o tym filmie powstał nawet osobny temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15851&u=75

jeśli nie znasz komiksu, omijaj szerokim łukiem moje posty - mnóstwo tam nieoznaczonych spojlerów (ech, błędy młodości...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 15:49, Azrathel napisał:

jeśli nie znasz komiksu, omijaj szerokim łukiem moje posty - mnóstwo tam nieoznaczonych spojlerów

To sprzedaj mi tylko ;-), czy komiks pokrywa się z prawdą historyczną, jak tak to wszystko jasne :-P.
Jednak wolałbym, żeby trochę podrasowali historię, lepiej by się oglądało ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:14, sodolis napisał:

To sprzedaj mi tylko ;-), czy komiks pokrywa się z prawdą historyczną, jak tak to wszystko
jasne :-P.


hmm.. nie jestem specjalistą w sprawie bitwy pod Termopilami ;)
dowódcą Spartan jest Leonidas, królem perskim Xerxes. Spartanie ruszając do boju łamią prawo obowiązujące w Sparcie (w tym czasie trwało jakieś święto, podczas którego mieli oni zakaz prowadzenia walk) - co tłumaczy, dlaczego pod Termopilami znalazło się ich tak mało.
oczywiście Leonidas nie broni wąwozu Termopile tylko trzystoma żołnierzami - prowadzi do boju o wiele liczniejsze siły (Grecy również przyłączają się do obrony) - odsyła ich jednak przed Finałową Walką, zostawiając przy swoim boku jedynie własny oddział tytułowych trzystu Spartan.
mamy również (zarówno w komiksie jaki i historii) postać Ephiltesa - zdrajcy, który wyjawił Persom sposób na okrążenie Spartan - co ostatecznie przyczyniło się do zwycięstwa najeźdźców. oczywiście historia Ephiltesa została odpowiednio zmodyfikowana, dzięki czemu stał się on jedną z kluczowych postaci w komiksie.
w komiksie został również zastosowany jeden historyczny myk - (raczej nie będzie to spojler , ale lepiej dmuchać na zimne) otóż podczas jednej z walk Xerxes, pewny wygranej, obserwuje swoje wojska ze szczytu urwiska, siedząc na wspaniałym tronie. w historii takie ''coś'' miało miejsce naprawdę: król Xerxes śledził w ten sposób przebieg bitwy morskiej u wybrzeży Salaminy - którą, pomimo przewagi liczebnej swojej floty, sromotnie przegrał.

nie jestem specem od historii - i jeśli się mylę w którymś z powyższych, to proszę - poprawiajcie mnie do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

nie jestem specem od historii - i jeśli się mylę w którymś z powyższych, to proszę - poprawiajcie
mnie do woli.

A poprawimy, poprawimy :P

Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

hmm.. nie jestem specjalistą w sprawie bitwy pod Termopilami ;)
dowódcą Spartan jest Leonidas, królem perskim Xerxes.

Racja

Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

Spartanie ruszając do boju łamią prawo
obowiązujące w Sparcie (w tym czasie trwało jakieś święto, podczas którego mieli oni zakaz
prowadzenia walk)

Święto w Sparcie trwało w czasie bitwy po Maratonem (dlatego wtedy Spartanie nie pomogli Grekom - przybyli za późno). Mimo to Ateńczycy wygrali.

Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

co tłumaczy, dlaczego pod Termopilami znalazło się ich tak mało.

Leonidas wiedział co się stanie dlatego wziął ze sobą tylko 300 wojów. Co więcej dokładnie ich wybrał. Byli to najlepsi wojownicy, a każdy z nich miał syna.

Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

oczywiście Leonidas nie broni wąwozu Termopile tylko trzystoma żołnierzami - prowadzi do boju
o wiele liczniejsze siły (Grecy również przyłączają się do obrony)

Zgadza się. Około 7000 Greków (przeciwko ok. 200.000 wojowników w armii perskiej).

Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

odsyła ich jednak przed
Finałową Walką, zostawiając przy swoim boku jedynie własny oddział tytułowych trzystu Spartan.

To się w zupełności zgadza. Gdy tylko odkrył, że Persowie ich otaczają, wydał wszystkim (oprócz Spartan) rozkaz odwrotu.

Dnia 22.01.2007 o 17:46, Azrathel napisał:

mamy również (zarówno w komiksie jaki i historii) postać Ephiltesa - zdrajcy, który wyjawił
Persom sposób na okrążenie Spartan - co ostatecznie przyczyniło się do zwycięstwa najeźdźców.

Cóż, tutaj pojawi się moje własne zdanie: ta zdrada to jedyny powód porażki (gdyby jej nie było, Persowie nie wygraliby tej bitwy).


Wszystko co napisałem w tym poście opieram o wiedzę z pewnego filmu dokumentalnego poświęconego tym sprawom (był on w tym tygodniu w TVP, ale nie pamiętam jego nazwy).
Więcej na ten temat porozmawiać możemy w tym wątku: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=114&u=1292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tym razem policzyć trupy... 88, z czego 84 na samej wyspie ;P Sprawdziłem później na filmweb - liczba podobno się zgadza, chociaż niektóre morderstwa trzeba było zaliczać hurtowo ;]
Pierwsza scena, w której Arnold karmi sarenkę ze swoją córeczką... za każdym razem jak to widzę to padam ze śmiechu ;]
I te dialogi...

-Gdzie Sully?
-Puściłem go.

Klasyk ;D

Swoją drogą wyczytałem, że miała powstać druga część, ale Arnie się nie zgodził, więc... parę lat później przerobiono scenariusz i tak powstała... "Szklana pułapka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 20:24, .Darnok napisał:

Dzisiaj się odmóżdżamy! :)

raz na jakiś czas trzeba!

Dnia 22.01.2007 o 20:24, .Darnok napisał:

Polsat, godzina 21:00 -> Komando
Klasyka z Arnoldem :)

oootóż to!

Dnia 22.01.2007 o 20:24, .Darnok napisał:

Kiedyś to się robiło nawalanki :]

eech, już nie te czasy co kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteśmy przy odmóżdżających filmach, to mamy nominacje do Malinek:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=35693

Nie zabrakło naszego "kochanego" Uwe ;) Jego filmom to można w ciemno dawać te nominacje ^^
Ale najlepsza jest nominacja dla piersi Sharon :D Nie oglądałem nowego "Nagiego instynktu", ale myślałem, że jakoś się jeszcze trzyma ;)
Natomiast zdziwiła mnie obecność "Kobiety w błękitnej wodzie". Czyżby to był aż tak zły film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się