HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2007 o 19:56, tosz napisał:

no tak , ale ja uważam że film powinno się oglądać i słuchać anie czytać ( bo czytając umyka
50% tego co powinniśmy obejrzeć )


każdy ogląda jak mu wygodnie, ile ludzi tyle opinii.
lektor IMO nie jest dobrym rozwiązaniem - psuje klimat i bez względu na to, jak by się starał nie jest w stanie zastąpić głosu aktorów (chociażby "V jak Vendetta" - nie do pomyślenia, żeby lektor zagłuszał Hugo Weavinga...). właśnie z tego powodu (zagłuszanie :P) preferuję napisy. a w ogóle to lubię oglądać filmy bez napisów ;] a co, trza w każdej chwili kształcić znajomość języków obcych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewn i z czystym sumieniem polecam "Simpsonów - wersję kinową", ale wyłącznie z napisami! Dubbing jest okropny (z tego, co widziałem na polskich trailerach). Całe półtorej godziny śmiechu i zaśmiewania się z subtelnych i nie tylko podtekstów w stronę współczesnego świata! POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2007 o 19:56, tosz napisał:

no tak , ale ja uważam że film powinno się oglądać i słuchać anie czytać ( bo czytając umyka
50% tego co powinniśmy obejrzeć )


Ja tam zawsze chodzę na filmy z napisami i wszystko pamiętam. I obraz i dźwięk. Po prostu więcej niż sekunda na przeczytanie nie jest mi potrzebna więc wyłapuje wszystko co jest, zresztą na dość dużym, ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:02, rick90 napisał:

Ja tam zawsze chodzę na filmy z napisami i wszystko pamiętam. I obraz i dźwięk. Po prostu więcej
niż sekunda na przeczytanie nie jest mi potrzebna więc wyłapuje wszystko co jest, zresztą na
dość dużym, ekranie.


Ale to juz kwestia percepcji. Jeden bez problemu bedzie potrafil zapamitac caly film oraz przeczytac jeszcze pierwszy tom trylogii Tolkiena a drugiego napisy totalnie zgubia tak ze bedzie mogl skupic sie tylko na jednym. Z mojej strony moge dodac, ze ja rowniez nigdy nie mialem z tym problemow. Zadnych. Napisy czytam mozna powiedziec ''katem oka''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 30.08.2007 o 20:05, Jester napisał:

Ale to juz kwestia percepcji.


Owszem, nie mogę nie przyznać Ci racji. Jedni czytają szybciej, inni wolniej. Ja przeczytałem już tyle książek, że wyłapywanie tekstu(nawet tego małego, w programach m.in na Hyperze i MTV) nie sprawia mi problemu, jednak inni rzeczywiście moga mieć z tym niewielkie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:02, rick90 napisał:


> no tak , ale ja uważam że film powinno się oglądać i słuchać anie czytać ( bo czytając
umyka
> 50% tego co powinniśmy obejrzeć )

Ja tam zawsze chodzę na filmy z napisami i wszystko pamiętam. I obraz i dźwięk. Po prostu więcej
niż sekunda na przeczytanie nie jest mi potrzebna więc wyłapuje wszystko co jest, zresztą na
dość dużym, ekranie.

no właśnie dużym ekranie , a oglądałeś kiedyś film z napisami w telewizorze 14 calowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 08:01, tosz napisał:

no właśnie dużym ekranie , a oglądałeś kiedyś film z napisami w telewizorze 14 calowym ?


Tak oglądałem (nawet nie wiem, czy nie mniejszy bo to taki malutki) i szło się doczytać, a i film "zapamiętałem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 08:51, syriusz.b napisał:

> no właśnie dużym ekranie , a oglądałeś kiedyś film z napisami w telewizorze 14 calowym
?

Tak oglądałem (nawet nie wiem, czy nie mniejszy bo to taki malutki) i szło się doczytać, a
i film "zapamiętałem"...

moje gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2007 o 08:01, tosz napisał:

> dość dużym, ekranie.
no właśnie dużym ekranie , a oglądałeś kiedyś film z napisami w telewizorze 14 calowym ?


Owszem i nawet lepiej jest czytać bo jednym rzutem oka złapię cały ekran, a nie tylko napisy jak jest to w przypadku kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 10:13, macior54 napisał:

Polecam film w stronę słońca.


miałem na to iść do kina ale uznałem ze przeciętny i poszedłem na coś innego, a co tam takiego godnego polecenia? zawsze można nadrobić, fabułe lekko znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 10:21, Paoro napisał:

miałem na to iść do kina ale uznałem ze przeciętny i poszedłem na coś innego, a co tam takiego
godnego polecenia? zawsze można nadrobić, fabułe lekko znam...


Tak jak napisales. Przecietny. Ale calkiem fajnie sie oglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 10:21, Paoro napisał:

> Polecam film w stronę słońca.

miałem na to iść do kina ale uznałem ze przeciętny i poszedłem na coś innego, a co tam takiego
godnego polecenia? zawsze można nadrobić, fabułe lekko znam...


Ja oglądałem na DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 10:47, Jester napisał:

> miałem na to iść do kina ale uznałem ze przeciętny i poszedłem na coś innego, a co tam
takiego
> godnego polecenia? zawsze można nadrobić, fabułe lekko znam...

Tak jak napisales. Przecietny. Ale calkiem fajnie sie oglada.


No raczej sobie odpuszcze na razie, poza tym to już nie najnowszy filmik, pojawił się przecież troche czasu po 300-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 11:10, macior54 napisał:

Ja oglądałem na DVD


No i co z tego? I co niby dlatego warto obejrzeć? Jak dla mnie lepiej ogląda się filmy w kinie nie wiem jak dla ciebie ;p ale tak serio to podałbyś mi jakiś argument bo mnie nie interesuje jak oglądałes czy na dvd czy w kinie, zresztą juz ktoś mi odpisał ze przecietny ;p jak nie będę mial co obejrzeć to może obejrzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzenie Transformersów. Świetny film, nawet dla tych, którzy nie znają komiksów. Świetnej jakości efekty specjalne, szybka akcja i dobra obsada aktorska (jeden z żołnierzy, to aktor, która gra Sucre`a w Prison Break!) to najważniejsze powody, dla których ten film trzeba obejrzeć.

Rekomenduję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 07:14, HumanGhost napisał:

Sobie wczoraj wrzuciłem "na ruszt" "The Thing" Carpentera. Był w Naj i nie mogłem sie oprzeć.
Tylko kioskarz dziwnie się na mnie spojrzał jak poprosiłem o pismo. ;D
Fajna rzecz. Teraz, po wielu latach wydaje się bardziej śmieszna niż straszna, ale i tak to
klasyk. Polecam. :)

Mam pytanie - w jakiej to cenie? Ostatnio też mnie pokusiło na "Cosia" jednak nie wiem czy to wydanie zwykłe "Naj" czy specjalne :P Film bardzo chętnie bym zobaczył, bo nie widziałem całego. A co do śmieszenia to mój brat stwierdził, że drugi raz woli nie oglądać, bo takie straszne :P Dodam, że jest pełnoletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 17:41, Pablo Querte napisał:

Mam pytanie - w jakiej to cenie?


Kurde, nie pamietam. Bodajze za 14zł. W srodku jest jeszcze płyta z komedią "Rycerze z Szanghaju" z Jackie Chanem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anime- może i nie przepadam zbytnio za tego typu filmami, jednak muszę przyznać, że taki "Vampire Hunter D" jest naprawdę wart polecenia. Niech każdy, co jeszcze tego nie oglądał to niech zaraz po to sięgnie. Gotycki horror w najlepszym wydaniu :) A jak już jesteśmy przy anime to znam jeszcze kilka tytułów, które są pierwsza klasa: "Księżniczka Mononoke", "Spirited Away" to pozycje wręcz obowiązkowe. Po za tym polecam:"wonderful days" oraz "Akira" To do oglądania ;)

20070831204002

20070831204014

20070831204053

20070831204106

20070831204124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Polecam 2 filmy które przypadły mi do gustu
1. 8 mila z Eminemem opowiada o trudnym życiu prostego chłopaka i jego problemach...
2. Shaolin Soccer opowiada o dróżynie Shaolin grającej z innymi drużynami wiele świetnych efektów spcjalnych polecam :D to jest urywek filmu: http://pl.youtube.com/watch?v=mTxM8YTf_7w&mode=related&search=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się