HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2007 o 20:56, galaus napisał:

2. Shaolin Soccer opowiada o dróżynie Shaolin grającej z innymi drużynami wiele świetnych
efektów spcjalnych polecam :D to jest urywek filmu: http://pl.youtube.com/watch?v=mTxM8YTf_7w&mode=related&search=


No po urywku film wydaje się fajny (kiedyś o nim słyszałem zanim jeszcze powstał ale jakoś się nie interesowałem jego losem) troche za bardzo fantastyczny (w sęsie nierealny i nie chodzi o efekty specjalne) ale zaciekawiłeś mnie tym filmem na pewno go obejrze.
Ps. Za te brutalne faule dostawali jakieś kartki :P zwłaszcza za ten na końcu :P ?? Pewnie nie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może, czemu "U Pana Boga w ogródku" nie jest grane w żadnym kinie w Olsztynie? Jest to dość dziwne, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Olsztyn to miasto wojewódzkie, zaś sam film to dość rozreklamowana premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 19:54, jastrzab8 napisał:

Hmm... ja szczerze mówiąc polecam "Simpsonowie - wersja kinowa" ]:->
Oglądałem po angielsku i mi się podobało, choć fanem Simpsonów nie jestem :P


Ja tez obejrzalem w oryginalnej wresji jezykowej (trudno byloby o polská w UK ;-), ale ... z polecaniem jestem jednak ostrozniejszy. Owszem, jako fan Simpsonów stwierdzam, ze bylo zabawnie, przyjemnie i ogólnie na plus. Obiektywnie musze jednak dodac, ze "The Simpsons Movie"[/b bardzo latwo porównac do kilku odcinków kreskówki obejrzanych jeden po drugim ... generalnie wrazenie jest podobne i na upartego wychodzi jedno i to samo ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić dobrą komedie w klimatach Wiecznego Studenta ? :) Bo coś nie mogę ostatnio namierzyć żadnego z tego typu filmów ;) Może wyszło coś nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 15:31, Widek1 napisał:

Czy ktoś może polecić dobrą komedie w klimatach Wiecznego Studenta ? :) Bo coś nie mogę ostatnio
namierzyć żadnego z tego typu filmów ;) Może wyszło coś nowego ?

Polecam "Road Trip" klasyk gatunku połączenie kina drogi i komedii studenckiej :-) Można posikać się ze śmiechu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kinie na filmie Tranformers, Stevena Spilberga (tak się pisze nazwisko? :p).

I jestem pod głębokim wrażeniem. Film jest świetny i wciąga bez reszty. Ogląda się z zapartym tchem, akcja toczy się nieustanie, ale nie za szybko. Wszystko jest odpowiednio wyważone. Film to połączenie fantastyki, naparzanki i komedii, bardzo udane połączenie, naprawdę. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy po wyjściu z kina to "ja chcę jeszcze raz!" xD efekty specjalne wypas, fabuła bardzo fajna, niepogmatwana, nie za prosta, genialna muzyka... Nie lubię za bardzo fantastyki (fantasy owszem), ale ten film po prostu musi się podobać. Zachęcam wszystkich do obejrzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 15:50, dAngello napisał:

Byłem w kinie na filmie Tranformers, Stevena Spilberga (tak się pisze nazwisko? :p).


Oczywiscie ja sie nie przejąłem słabym scenariuszem ;) (Na takie filmy sie chodzi dla efektów specjalnych ) - ktore imo byly najlepsze jakie widzialem od długien dawna ;) Jedyne co mi sie nie spodobało to reklamy Panasonica, E-Baya i Mountain Diuł :P (Ale skąds trzeba bylo znalezc sponsorów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 15:50, dAngello napisał:

Byłem w kinie na filmie Tranformers, Stevena Spilberga (tak się pisze nazwisko? :p).

Nie, byłeś na filmie Michaela Bay''a. Spielberg jest ''tylko'' producentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultimatum Bourne''a - ostatnia część szpiegowskiej trylogii Ludluma. Całość można zaliczyć do najlepszej trylogii gatunku. Tożsamość była rewelacyjna, Krucjata również, Ultimatum także ogląda się z zapartym tchem. Czas leci jak szalony. Nie ustająca akcja oraz jej zwroty. Bourne w końcu dowiaduje się kim jest i jak tak naprawdę powstał, a właściwie w jakich okolicznościach. Matt Damon w roli głównej to strzał w dziesiątkę. Ten aktor świetnie oddaje emocje Jasona i ten wyraz twarzy... Tylko jeden wątek z Nicky Parsons (Julia Stiles w tej roli) pozostaje jakby nie dopowiedziany. Szkoda. Byłem go bardzo ciekaw. Być może powstanie także 4 część - Zdrada Bourne''a ? Z tym że już na podstawie książki Erica van Lustbader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 22:20, StroggMan napisał:

Nie widziałem ani "Tożsamości" ani "Krucjaty"....nie skumam nic z "Ultimatum"? Bo chce iść
w Piątek... chyba ze zdaze obejrzec do piatku...

Ja oglądałem pierwsze dwie części trylogii o Bourne''ie, którą tworzą wspólną całość; czytałem opis Ultimatum i powiem ci, że nie ma żadnego sensu zaczynać od trzeciej części. To jest kontynuacja i rozwinięcie poprzednich - lepiej pierwaj zapoznaj się z Tożsamością i Krucjatą by zrozumieć sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 22:20, StroggMan napisał:

Nie widziałem ani "Tożsamości" ani "Krucjaty"....nie skumam nic z "Ultimatum"? Bo chce iść
w Piątek... chyba ze zdaze obejrzec do piatku...


Tak jak pisze paweusz - to jest kontynuacja, ostatnia część szpiegowskiej Trylogii Ludluma. Jasne - możesz iść do kina i skumasz o co chodzi mniej więcej w TEJ części. Ale nie zrozumiesz zupełnie całokształtu co będzie sporą stratą jeśli zamierzasz oglądać Tożsamosć i Krucjatę. Oglądanie od końca mija się z celem. Zepsujesz sobie całą przyjemność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 16:03, straznik.grozny napisał:

Polecam film Shooter bardzo fajny ale mało znany film wojenny, jest o snajperach


Mało znany ? Przecież on był reklamowany i emitowany w kinach całej Polski w maju (plakat załączyłem). W Polsce tytuł brzmiał - Strzelec. Czy o snajperach ? Głównie o jednym snajperze. Film jest rzeczywiście dobry. Mark Wahlberg pasuje do tej roli. Świetnie sprawdził się w Infiltracji i tutaj też podołał zadaniu. Film miejscami przewidywalny, koniec trochę zaskakuje. Czuć pewien niedosyt ;) Ale polecam.

20070905173246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio wzięło na przypomnienia i oto parę tytułów jakie obejrzałem :

Ojciec Chrzestny
Na zachodzie bez zmian
Szeregowiec Ryan
Forrest Gump
Wściekłe Psy
Pulp fiction
Silent Hill
Co gryzie Gilberta Grape''a
O jeden most za daleko

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeczytałem cykl "Ziemiomorze" Ursuli K. Le Guin , który oceniam jako dość dobry.Na Allegro , zupełnie przypadkiem , zauważyłem , że nakręcone zostały filmy na podstawie 2 pierwszych części tego cyklu.Czy ktoś już widział te filmy i może o nich coś powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się