HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2007 o 20:52, Mr Red napisał:

a w poniedziałek Desperado 2 na Polszicie


Już dawno zrezygnowałem z oglądania filmów na Polsacie. Ilość reklam przekraczająca granice mojej wytrzymałości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem sie ostatnio na dwa filmy. Pierwszy z nich: Ultimatum Bourne''a z genialnym Mattem Damonem. Rozumiem tak duże zainteresowanie tym obrazem, ponieważ jest to IMO najlepsza część z całej serii. Kamera i zdjęcia są po prostu genialne ;) Scenariusz trochę kuleje, ale nieustanna akcja nadrabia zaległości. Wbija w fotel. Dobry przykład, że Amerykanie potrafią jednak zrobic dobre kino, bez efektów specjalnych. Tylko Damon, jakby się trochę... hmm... zestarzał (?). Ogólnie 8/10 ;). Drugim filmem był Shooter (aka Strzelec) z Markiem Wahlbergiem, który jest "szybszy niż Rambo, bardziej pomysłowy niż MacGyver" - dosłownie cytując recenzentów [z czym się zgadzam]. Ogólnie w filmie podobały się zdjęcia, muzyka i dosyć wartka akcja. Nie podobały mi się natomiast dialogi, płytkość scenariusza i gra aktorska na niemożliwie niskim poziomie (ex: Danny Glover jako zły charakter... kompletny niewypał). Spisał się IMO tylko Wahlberg. Nie podobały mi się również nierealistyczne sceny, gdzie jeden żołnierz walczy przeciwko całej ekipie (20 ludzi + helikopter), likwiduje wszystkich, a co śmieszniejsze wychodzi z tego bez szwanku... Kino nie za bardzo ambitne, ale widziałem gorsze gnioty. Ogólna ocena 5/10. Mam nadzieję, że moja subiektywna ocena pomoże w wyborze filmu na niedzielne popołudnie ;) Pierwszy obraz jest w kinach, drugi na DVD. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

genialnym Mattem Damonem - oczywiście to jest żart , prawda ? ( mam nadzieję bo gość jest bezdennie beznadziejny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 13:43, tosz napisał:

genialnym Mattem Damonem - oczywiście to jest żart , prawda ? ( mam nadzieję bo gość jest bezdennie
beznadziejny)


A tą jakże rozbudowaną "opinię" wydajesz na podstawie krytyków? Czy o swoją własną?
Oczywiście, że nie żartuje i wg krytyków, jest to jedna z lepszych kreacji Damona. Jakoś nie wyobrażam sobie postaci Bourna granej przez kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem :P ale dość stare już filmy hyhy polecam Transformers niestety odradzam Harrego Pottera nowego (dla zdjęć warto obejrzeć i tyle:(). Ale ogólnie uważam że Transformers to najlepszy film na razie tego roku.

Transformers łączy wszystkie gatunki w jeden! co mało kiedy zdarza się w dodatku zrobić to.. .. DOSKONALE. Harry Potter po prostu nudy i .. nudy :/ zdjęcia Idziaka polecam (dla nich poszedłem). Mo ewentualnie Hermiona fajna ale młoda :P

Do tego polecę żółwie ninja natomiast znów odradzę Droga bez powrotu 2 (Wrong Turn 2 bodajże).

żółwie zabawne, miłe, ładnie zrobione natomiast Droga bez powrotu to same nudy i schematyczność oraz to samo jak w setka innych filmów. Brak klimatu i jedna fajna laska:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:17, Arxel napisał:

Natnknąłem się dzisiaj na onecie na opis bardzo dobrego przyjęcia przez krytyków i widzów filmu
"Katyń" Andrzeja Wajdy. Myślę, że to będzie film, który warto będzie obejrzeć...


A ja natomiast natknalem się na krytykę i że ten film jest porażką. (nie bierzmy tego co mówią autorzy czy też twórcy filmowi bo niestety jak przy KAŻDYM polskim filmie są ahy ehy i jakie to super, albo jaka ta komedia śmieszna a wiadomo jak to się kończy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 14:21, greg_f napisał:

> genialnym Mattem Damonem - oczywiście to jest żart , prawda ? ( mam nadzieję bo gość jest
bezdennie
> beznadziejny)

A tą jakże rozbudowaną "opinię" wydajesz na podstawie krytyków? Czy o swoją własną?
Oczywiście, że nie żartuje i wg krytyków, jest to jedna z lepszych kreacji Damona. Jakoś nie
wyobrażam sobie postaci Bourna granej przez kogoś innego.

jak ty oglądasz filmy według skal krytyków to tylko pogratulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:18, Arxel napisał:

> a w poniedziałek Desperado 2 na Polszicie

Już dawno zrezygnowałem z oglądania filmów na Polsacie. Ilość reklam przekraczająca granice
mojej wytrzymałości...


Polsat nie Polsat ale Desperado 2 nie jest jakims wybitnym filmem. Mozna obejrzec do kotleta i posmiac sie z paru udanych scenek, ktore nawiazuja do pastiszu i filmow a la Tarantino ale fabula jest plyciutka jak kaluza i tego nie da sie ukryc. Sredniak , znacznie slabszy od poprzednika ktory tez arcydzielem imho nie byl.

Co do "Wrog u bram" to smialo mozna polecim koneserom filmu wojennego. Do plusow nalezy ciekawa historia i porzadna gra aktorska. Minus ma jak dla mnie za to ze jest za bardzo "wyczyszczony" i nie oddaje tak naprawde prawdziwego piekla wojny jakim byl front wschodni. Do rozmachu tez mozna by sie przyczepic. Obejrzec jednak warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ludzie, mam dzisiaj cholerny dylemat ;] Co by tutaj oglądać - nową "Ekipę", która zbiera dość pozytywne recenzje, czy raczej "Wroga u bram"? I jedno i drugie dotyczy tematyki, która mogłaby mnie zainteresować. "Wroga" być może jeszcze kiedyś powtórzą... co prawda Ekipę pewnie też, ale zastanawiam się o ile później ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze tak bo w tym filmie nie ma hmm... takiej monotonni jak to w thrillerach :-p mozna sie poplakac jesli ktos bardzo przezywa... smiac sie i oczywscie (na koniec) bac sie ;-) chyba w takiej kolejnosci mnie wiecej :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłam sobie "maraton z kinem sensacyjnym" i wybrałam się na dwa filmy:
"Transformers"
Niewiele można napisać - bo dużo już w tym wątku było napisane o tym filmie - mogę powiedzieć, że fabuły porządnej się nie spodziewałam - i dobrze bo jej nie dostałam. (naprawdę mogli się bardziej postarać pod tym względem...). Spodziewałam się za to filmu zrobionego z rozmachem i dobrymi efektami specjalnymi - i nie zawiodłam się - fajnie się oglądało - czas zleciał nie wiadomo kiedy (a ostatnio wszystkie filmy mi się dłużyły) - a szczególnie dobrze się oglądało, ponieważ na sali byłam tylko ja i jeden pan... (ciągle się zastanawiam, czy kinom się opłaca puszczać filmów dla dwóch widzów)
"Ultimatum Bourne''a"
Książki jeszcze nie przeczytałam (zamierzam to zrobić w niedalekiej przyszłości) - więc nie nastawiałam się na określone sytuacje... No i widziałam poprzednie dwie części - więc trzeba było zakończyć trylogię... Uważam, że Matt Damon był odpowiednią osobą do tej roli - nie wiem, czy ktoś inny by się sprawdził... Tu też czas mi zleciał szybko - akcja praktycznie się nie urywała - myślę, że warto obejrzeć.. (tu na sali było trochę więcej osób - ze mną całe 6 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 20:07, dobrakos napisał:

Co do "Wrog u bram" to smialo mozna polecim koneserom filmu wojennego. Do plusow nalezy ciekawa
historia i porzadna gra aktorska. Minus ma jak dla mnie za to ze jest za bardzo "wyczyszczony"
i nie oddaje tak naprawde prawdziwego piekla wojny jakim byl front wschodni. Do rozmachu tez
mozna by sie przyczepic. Obejrzec jednak warto.

Hmm widać wkestia gustu, dla mnie "Wróg u bram", to taki Titanic w klimatach 2 WŚ i nie przypadł mi jakoś specjalnie do gustu, można obejrzeć, jest kilka fajnych momentów, ale ogólnie nie przypadł mi do gustu...

Ostatnio oglądałem wersję kinowa Simpsonów i musze przyznać jedno, cholernie żałuję, ze nie oglądałem tego filmu jak byłem w Anglii, bez jakiegoś cholernego dubbingu... Głos zwłaszcza Homera nie pasuje mi za bardzo, może po prostu za bardzo się przyzwyczaiłem. Drażniło mnie też, że próbowano momentami za bardzo nawiązać do Polskiej rzeczywistości i jakoś momenty gdy padało "mohery", czy "wykształciuchy" nie pasowały mi za bardzo i psuły klimat, choć ogólnie film być całkiem, całkiem.
Oglądał, ktoś może "Kolejny dzień w raju"? bo tak się zabieram i zabieram do tego filmu i się zabrać nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:18, tosz napisał:

jak ty oglądasz filmy według skal krytyków to tylko pogratulować


Podejrzewam, że wiedzą więcej od ciebie... poza tym to tobie należy pogratulować, ale... umiejętności szydzenia z innych i braku zdolności budowania sensownej dyskusji.

ps. tnij cytaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam Ekipę i jak na razie serial mi sie podoba. Rozczarował mnie tylko jeden fakt. Nagle powiedzieli o nowym kandydacie na premiera - profesorowi z Zamościa. Polecieli do niego helikopterem, pojawił się napis "7.00 Zamość" ale w kadrze pojawił się jakiś zamek. Ja rozumiem, że nie mogli jeździć po całej Polsce i filmować każdego miejsca, ale mogli przynajmniej sie postarać aby tego zamku nie było widać. W Zamościu jest wyłącznie twierdza i to w dodatku w połowie zniszczona przez wojska carskie. Ledwo bastiony sie ostały, a o wieżach już nie mówiąc... . Mogli przynajmniej wymazać tą twierdzę, albo dać inne miejsce spotkania bo efekt wyszedł bardzo słabo. No ale to są tylko moje odczucia, jako Zamościanina i nie to sie liczy w filmie, ale fabuła, która jak an razie nie jest zła ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:28, Kraju92 napisał:

Czy warto jest się wybrać do kina na film Niepokój?

O tak! Sądząc po nicku jesteś w moim wieku, więc zapewne przy Niepokoju najbardziej będzie Cię trzymał nie klimat czy jakieś sceny grozy, ale Sarah Reomer, która gra tam jedną z głównych ról xD
A tak na poważnie to film naprawdę mi się podobał. Fajny klimat, ciekawa historia... I ta Sarah :P Film jest ewidentnie kierowany dla nastolatków. Dopiero pod koniec przeistacza się w całkiem niezły thriller. Czyli w skrócie: Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transformers

Dziś pokusiłem się o kino. Nie żałuję. Fabuły nie było, miłości też nie za dużo, tylko akcja, akcja i efekty specjalne. Czyli to co w takim filmie być powinno. Myślę, że Ameryaknie go nie spieprzyli, oczywiście nie obeszło się bez tego, że wszystko to odkryło USA, inne kraje nie miały o tym pojęcia... Eh, ta Ameryka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ekipa" - za nami dopiero 2 odcinki, ale chyba można już powiedzieć - REWELACJA! Szykuje się nam naprawdę znakomity serial z arcyciekawym scenariuszem, trzymający w napięciu, z dobrą obsadą aktorską [co prawda nieco wyidealizowany ''nowy'' premier trochę działał mi na nerwy, ale najwidoczniej taką miał mieć chyba rolę]. Oj chyba kupię jutro Wyborczą, żeby obejrzeć szybciej kolejne odcinki ;)

Jakże wielki widać kontrast w porównaniu do innej telewizyjnej superprodukcji serialowej, omawianej tutaj przez niektórych "Tajemnicy twierdzy szyfrów". Chodzi mi oczywiście o fakt, że jedna i druga pozycja były reklamowane jako sztandarowe pozycje jesiennych ramówek tvp1 i polsatu. Co do "Tajemnicy", to w zasadzie chyba już wszystko zostało powiedziane. Zawód jest tym większy, że trailery zapowiadały coś naprawdę wielkiego, a obsada aktorska pod kątem nazwisk to pierwsza klasa. Cóż, same nazwiska nie grają, tym bardziej jak mają taki scenariusz... pozostaje nadzieja, że serial się rozkręci. Czekam na pojawienie się postaci granej przez Cezarego Zaka, bo pamiętam jak zagrał kiedyś jakiegoś SS-mana w jednym z widowisk Wołoszańskiego i było to coś niesamowitego. Chociaż... może lepiej nie podkręcać aż tak oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seriale - bleh!
Nie mam czasu na wczuwanie się w fabułę i cotygodniowe śledzenie perypetii bohaterów.
Wolę zamkniętą fabułę - 90-180 min. zwartej opowieści w jednym tytule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się