HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2007 o 17:18, KrzychW napisał:

> Ja polecam wszystkim film "28 Dni Później" :) Przezajefajny film...

A czy tego filmu nie ma przypadkiem jeszcze jednej części? Kiedyś czytałem dość pozytywną recenzję
i planuję ten film obejrzeć.Oczywiście zaczynając od początku.


Tak teraz wyszła jakiś czas temu właściwie 28 tygodni później i jest bardzo dobry :) do dwóch elementów może bym się przyczepił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

28 dni pózniej - bardzo ciekawy film, szczególnie podobała mi się zmiana zombich, nie są oni już wolni i słabi, to szykbo biegające bestie, zabijające wszystko na swojej drodzę, podobało mi się też że w filmie nie chodziło o jakieś bzdurne uratowanie świata, a jedynie o przeżycie. Jednym słowem film świetny.

28 tygodni póżniej - cały czas dobry film, jednak bardzo wtórny w porównaniu do pierwszej części. Kilka rzeczy przegiętych. Chociaż końcówka filmu gdy ...., ale tego nie zdradzę, powiem że końcóweczka pozostawia otwartą furtkę do nakręcenia kolejnej części. W sumie ten film też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

IMO film będzie klapą, jak każdy film Wajdy. I po co zmuszać kogoś do chodzenia na filmy? Te Twoje lektury - heh, dobre:] Zobacz ile młodzieży obecnie czyta książki, o lekturach już nie mówię. Jak kupią CD-A, Clicka, Bravo, Joy czy inne Cosmpolitan, to już jest "Great Success". A z tymi starszymi ludźmi - bez obrazy, ale gdzie mieszkasz? Zaraz mnie tutaj napadną, ale mieszkam w Krakowie i mam dość starszych ludzi.

Moherowe berety... n/c-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No tu się mylisz bo młodzież BARDZO dużo czyta.. no nie lektury ale poza tymi brukowcami co wymieniłeś czytają książki. Ale to nie ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 17:46, Kafar napisał:


No tu się mylisz bo młodzież BARDZO dużo czyta.. no nie lektury ale poza tymi brukowcami co
wymieniłeś czytają książki. Ale to nie ten temat :)


hahahaha^^ rotflmao^^ Padne^^

A teraz już spokojniej: taa, z grupy 90 osobowej w wieku 12 - 18 lat na kolonii czytaly dwie osoby^^ ja i kolega;p i każda osoba która wchodziła do pokoju i widziała u mnie na łożku "Świat wg Clarksona" a u kolegi " Google Story" robila wieeelkie oczy i ze strachem i przerazeniem w glosie pytala "Wy czytacie?! O_o"

Trzeci kolega z pokoju zaczal Google Story, skonczyl (przez 2 tyogdnie) na 16. Dwaj pozostali, po lat 17 sie z nas smiali, ze ostatnia lektura jaka przeczytali bylo "W pustyni i w puszczy" -.- a raczej ostatnia ksiazka. Domyślam się Kafar, że masz 16+ bo mało osób o mniejszym wieku ma przewodniczącego już (chyba). Gratuluje znajomych. W moim środowisku (13 - 15 lat) w prywatnym gimnazjum w krakowie, malo kto czyta;p jedynie co to czasami lektury ("bo trzeba")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio wpadł w oko film o drugiej cęści przygód agenta cody banks. polecam tą komedie sensacyjną może kiedyś dadzą powtórkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 17:18, KrzychW napisał:

A czy tego filmu nie ma przypadkiem jeszcze jednej części? Kiedyś czytałem dość pozytywną recenzję
i planuję ten film obejrzeć.Oczywiście zaczynając od początku.

Pierwsza część nazywa się "28 dni później", a druga "28 tygodni później". Obydwie są świetnie zrealizowane, szczególnie odpowiada mi klimat, choć w drugiej części miałem co do tego małe zastrzeżenia. Otóż nie chcę zdradzać za dużo, ale powiem tylko, że w 28 weeks later nie było już tej nutki grozy z powodu braku ludności... Pierwsza część była pod tym względem genialna - scena pustego Londynu chyba każdego rzuciła na kolana ;) W drugiej części już mamy ludzi. Pozostaje tylko walka z zarażonymi. Mimo to polecam obydwie części! Genialny klimat - do dzisiaj czuję się niepewnie gdy idę sobie po pustym mieście wieczorem. Uczucie to potęguje fakt,że mieszkam w Wlk. Brytanii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuje znajomych. Uważaj bo jak tu opisujesz za bardzo inteligentni raczej nie są i żebyś ty nie poszedł w ich ślady.

A co do Ekipy to mi się podoba ale jest to film na jeden raz. Natomiast dość fajny i ma klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2007 o 19:42, Kafar napisał:

A co do Ekipy to mi się podoba ale jest to film na jeden raz. Natomiast dość fajny i ma klimat.

Zdecydowanie na jeden raz, a do tego trzeba go oglądać właśnie teraz, ponieważ klimat filmu oddaje bardzo dokładnie sytuację polityczną jaką mamy teraz w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 19:46, pretorianie napisał:


> A co do Ekipy to mi się podoba ale jest to film na jeden raz. Natomiast dość fajny i ma
klimat.
Zdecydowanie na jeden raz, a do tego trzeba go oglądać właśnie teraz, ponieważ klimat filmu
oddaje bardzo dokładnie sytuację polityczną jaką mamy teraz w Polsce.


tzn. chyba chciałem powiedzieć że właśnie nie pokazuje dokładniej sytuacji :) natomiast są elementy związane:). W Ekipie jest ten nowy premiera taki jak z nieba.. taki dobry i kieruje się zasadami itp. :) u nas takiego nie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2007 o 19:51, Kafar napisał:

tzn. chyba chciałem powiedzieć że właśnie nie pokazuje dokładniej sytuacji :) natomiast są
elementy związane:). W Ekipie jest ten nowy premiera taki jak z nieba.. taki dobry i kieruje
się zasadami itp. :) u nas takiego nie znajdziesz :)

I to jest akurat element fikcyjny. Ale nie wiem czy zauważyłeś zbieżność nazwisk: w filmie Turski w rzeczywistości Kurski. W filmie była groźba przedwczesnych wyborów, w rzeczywistości ta groźba jest spełniona, mamy przedwczesne wybory 21 października. Jest jeszcze wiele innych odzwierciedleń tego co się dzieje w rzeczywistości w naszym rządzie. Uważam, że ten film oddaje bardzo dobrze prawdziwą sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wczoraj oglądał lecący o 23.45 film "Ciśnienie"? Matko, ależ on był beznadziejnie zrealizowany. To jest niby horror toczący się na okręcie podwodnym w czasach drugiej wojny światowej, ale raczej należałoby go zaliczyć do komedii. No bo tak: jest sytuacja, że facet zobaczył ducha i wyskakuje z łodzi podwodnej, która jest zanurzona (sic!) i umiera na... jakimś przyrządzie łodzi podwodnej, na który się naciął jak płynął:) Albo jakiś facet lata na golasa po pokładzie. Ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja to inaczej trochę odbieram i nigdy w życiu bym Turski i Kurski nie połączył :) tak czy siak nie zmienia to faktu że seril jest dobry i taki inny niż wszystkie nasze kicze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 17:36, czad93 napisał:

IMO film będzie klapą, jak każdy film Wajdy. I po co zmuszać kogoś do chodzenia na filmy?


Oj no popatrz, a ja myślałem, że takie Kanał, Popiół i diament, Danton, Wesele, Człowiek z marmuru czy Ziemia obiecana to filmy stojące na najwyższym światowym poziomie. Naiwny byłem, ale jak widać człowiek uczy się przez całe życie. Wajda? Blee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 20:10, bruli napisał:

Oj no popatrz, a ja myślałem, że takie Kanał, Popiół i diament, Danton,
Wesele, Człowiek z marmuru czy Ziemia obiecana to filmy stojące na najwyższym
światowym poziomie.


No widzisz, co ta propaganda robi z ludźmi. Ale na szczęście się nawróciłeś, naiwny człecze!

Dnia 16.09.2007 o 20:10, bruli napisał:

Naiwny byłem, ale jak widać człowiek uczy się przez całe życie. Wajda? Blee!


Dokładnie tak! Punktujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 20:10, bruli napisał:

Oj no popatrz, a ja myślałem, że takie Kanał, Popiół i diament, Danton, Wesele,
Człowiek z marmuru czy Ziemia obiecana to filmy stojące na najwyższym światowym poziomie.
Naiwny byłem, ale jak widać człowiek uczy się przez całe życie. Wajda? Blee!

Ja bym jeszcze wspomniał o Oscarze za całokształt twórczości, który przez jakieś niedopatrzenie, tudzież nieznajomość sztuki filmowej członków Akamedmii, został wspomnianemu Wajdzie przyznany ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2007 o 21:01, A-cis napisał:

Ja bym jeszcze wspomniał o Oscarze za całokształt twórczości, który przez jakieś niedopatrzenie,
tudzież nieznajomość sztuki filmowej członków Akamedmii, został wspomnianemu Wajdzie przyznany
;-D


Jedna z dwóch najgorszych kategorii za które można dostać oskara :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się