HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 10:19, azur65 napisał:

Byłem ostatnio na filmie "Katyń", zasadniczo film można obejrzeć, mnie nawet wciągnął, ale
raczej nie lubię filmów z takim klimatem, kostiumowym do bólu.


1. Według mnie nie masz racji bo Katyń jest świetnie zrobionym filmem o wciągającej fabule i klimacie....
2. Bardzo lubię filmy Andrzeja Wajdy...
3. Nie oglądajcie filmu Hostel!!! Jest niesmaczny i beznadziejny a zakończenie pozostawia wiele do życzenia.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następnym filmeme z serii Kino Według Tarantino będzie Kill Bill vol. 1 polecam wszystkim kawał naprawde dobrego kina, polecam też Terminatora 3 którego można dostać w kiosku za 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gwiezdny pył" to ok. 2 godziny przygód w świecie pełnym magii. Konfrontują się tutaj m.in. zakochany młodzieniec pragnący dowieść własnej wartości swej wybrance, książęta walczący o koronę po swoim zmarłym ojcu, wiedźmy ogarnięte żądzą odzyskania młodości oraz niezwykła przybyszka z kosmosu. Film powinien przypaść do gustu miłośnikom fantastyki, a jeśli na dodatek są romantykami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znacie film V for Vendetta - jest świetny oglądałem go chyba z 10 razy
Kilka słów o filmie:

V jak Vendetta
V For Vendetta
Rok: 2005
Gatunek: Akcja/Dramat/Science-Fiction/Thiller
Czas trwania: 132 min
Produkcja: USA/Niemcy
Studio: Warner Bros. Pictures
Dystrybutor w Polsce: Warner Bros. Poland
Oficjalna strona internetowa: V jak Vendetta http://www.sonypictures.com/
Reżyseria: James McTeigue
Scenariusz: Andy Wachowski , Larry Wachowski
Na podstawie komiksu: Alan Moore

Premiera Kinowa w USA:17 marca 2006
Premiera Kinowa w Polsce:7 kwietnia 2006

Budżet filmu "V jak Vendetta": $54,000,000
Przychody z biletów w USA: $70,511,035
Przychody z biletów poza USA: $62,000,000
Przychody z biletów na świecie: $132,511,035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halloween - Niedługo premiera.
Halloween - horror typu slasher produkcji amerykańskiej, który swoją światową premierę miał 31 sierpnia 2007 r., a na ekranach polskich kin pojawił się dwa miesiące później, w święto Halloween. Remake klasycznego dreszczowca Johna Carpentera z 1978 r. Reżyserem filmu jest muzyk rockowy Rob Zombie - twórca m.in. "Domu tysiąca trupów".
Film zapowiada się wspaniale polecam obejrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halloween polecam gorąco! Reżyser miał wizję i się za to zabrał realizują świetnie to dzieło. Klimat uzyskany a postać Mayersa świetnie przedstawiona (jego wygląd bez maski już mówi o nim co to za typ:). Uważam że to jeden jak nie najlepszy film o tym psycholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 10:19, azur65 napisał:

Byłem ostatnio na filmie "Katyń", zasadniczo film można obejrzeć, mnie nawet wciągnął, ale
raczej nie lubię filmów z takim klimatem, kostiumowym do bólu. A ja miałem pecha bo szedłem
na film z klasą i dostałem wykład o Katyniu gratis.


Ja też byłem na "Katyniu" i mi film się bardzo podobał. Ale nie jest to film, który można oglądać kilka razy. Nie ma radości z oglądania tego filmu (bo jak można się cieszyć z dramtu ofiar II wojny świtowej?). Jest to film, który daje wiele powodów do przmyśleń typu: a co było gdyby?. Film gorąco polecam bo warto zobaczyć całą prawdę o radzieckich zbordniarzach i Polskich ofiarach.
A tak nawiesem, też byłem na filmie z całą klasą i tak samo mieliśmy wykład na temat mordu katyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi ten film się nie podobał,..nie wiem co wychwalają tak go w tv ale nie było w nim nic co by mnie przyciągneło ...ja również byłem z klasą .... :) Kawałek historii to coprawda jest ,ale nie polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu forumowyyy pomocy!!!
Moja matka wyjechała 3 tygodnie temu do angli i przysłała mi film o który tak bardzo prosiłem:
Halloween - 2007 :O...
Tyle że nie ma tam napisów, a ja mądry postanowiłem sobie że zmienię film tak aby można było podczepić jakieś napisy na kompie. I tu jest coś co mnie powstrzymuje przed tym:
1. Czy zmienianie tego tak aby film działał na kompie i można było włączyć napisy jest przestępstwem?
2. Jeżeli nie jest to prosił bym o pomoc w znalezieniu tych napisów, ponieważ sam tego nie dokonałem.
Tylko mnie nie oskarżajcie o piractwo bo do tego czy to jest legalne czy nie nie jestem pewien więc jak widać zapytałem się w punkcie 1.
Wiem, wiem zachciało mi się film wcześniej oglądać... :P więc poprosiłem o ten film tak gdzieś 3 dni temu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 17:52, ProHacker napisał:

Ludu forumowyyy pomocy!!!
Moja matka wyjechała 3 tygodnie temu do angli i przysłała mi film o który tak bardzo prosiłem:
Halloween - 2007 :O...
Tyle że nie ma tam napisów, a ja mądry postanowiłem sobie że zmienię film tak aby można było
podczepić jakieś napisy na kompie. I tu jest coś co mnie powstrzymuje przed tym:
1. Czy zmienianie tego tak aby film działał na kompie i można było włączyć napisy jest przestępstwem?
2. Jeżeli nie jest to prosił bym o pomoc w znalezieniu tych napisów, ponieważ sam tego nie
dokonałem.
Tylko mnie nie oskarżajcie o piractwo bo do tego czy to jest legalne czy nie nie jestem pewien
więc jak widać zapytałem się w punkcie 1.
Wiem, wiem zachciało mi się film wcześniej oglądać... :P więc poprosiłem o ten film tak gdzieś
3 dni temu :P.

----------------------------

Wielkie Edit:

A więc jest tak: Po oglądnieciu filmu mam takie wrażenia:
Film oprócz bezmózgiej sieczki, nie oferuje praktycznie nic. Czasami są tam jakieś bardziej erotyczne sceny ale przyznajmy - są mizerne. Co de facto miało chyba poprawić ogólny charakter, filmu ale nie poprawiło. Tak więc jesteśmy katowani przez prawie dwie godziny scenami bezmózgich morderstw doprawionych mała ilością erotyki. Chciałbym dodać że grę Postal lubię (każdą część) a w niej jest o wiele więcej morderstw i scen bestialnej przemocy jednak jakoś gra przypadła mi bardziej do gustu niż film. A fabuła? No i niby jakaś jest...
Jakiś dzieciak podczas dorastania morduje zwierzęta i wyrasta na kompletnego psychola który morduje każdego kogo zobaczy na ulicy.
Podsumowanie:
Film z duża dawką przemocy, oraz dosyć krótkimi scenami seksu. Fabuła według mnie mizerna na żadnym kroku mnie nie zaskoczyła. Chociaż trudno mówić o zaskoczeniu bo oglądnełem wiele filmów.
Ocena:
W skali od 1 do 10? 5+ (Średniak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(jego wygląd bez maski już mówi o nim

Dnia 28.10.2007 o 12:19, Godot napisał:

co to za typ:).

Godot - Tego psychola widzimy bez maski tylko w dzieciństwie... a tam wcale nie wygląda tak strasznie.
Jak już mówiłem... Wiem że w filmi o psycholu musi być dużo krwi ale Rob mógł postarać sięjakoś to urozmaićić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzimy go bez maski cały czas.. natomiast nie mówiłem nic o twarzy.

Po drugie chyba nie znasz filmów Halloween. Krwi było tyle ile miało być i nie zauważyłem wręcz różnic co do poprzedniego filmu na którym się opierał w tej materii.

[EDIT] Przeczytałem twój drugi post i teraz stwierdzam z całą świadomością nie wiesz jaki film i z jakiego gatunku oglądałeś:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 22:38, Treant napisał:

"Gwiezdny pył" to ok. 2 godziny przygód w świecie pełnym magii.


Coś mi ten tytuł mówi-kiedy to powstało?Z tego, co piszesz to mógłby przypaść mi do gustu...tylko ta przybyszka z kosmosu, nie lubie akcentów kosmicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 12:26, Kafar napisał:

Widzimy go bez maski cały czas.. natomiast nie mówiłem nic o twarzy.

Po drugie chyba nie znasz filmów Halloween. Krwi było tyle ile miało być i nie zauważyłem wręcz
różnic co do poprzedniego filmu na którym się opierał w tej materii.

[EDIT] Przeczytałem twój drugi post i teraz stwierdzam z całą świadomością nie wiesz jaki film
i z jakiego gatunku oglądałeś:).

Wiem, z jakiego gatunku film oglądałem mi się nie spodobał, ale to pewnie różnica gustów.
Teksańska masakra była też zrealizowana o psycholu, a raczej o całej rodzinie psycholi, ale jakoś ten film w gust mi się spodobał. Znam filmy Halloween i sądzę że akurat ten jest z nich wszystkich najgorszy. I nie widzimy go bez maski przez cały czas bo: Widzimy go bez maski w czasie jego dzieciństwa, chociaż i tam często ją zakłada. Potem już w psychiatryku jest bez maski ale jego twarz NADAL jest zasłonięta. Co prawda może i Ja źle zrozumiałem co było zawarte w tamtym poście bo co prawda nie było tam mowy o twarzy ale o ogólnym wyglądzie tego faceta.
Wiem, ja mam inny gust niż ty i ty masz inny niż ja więc nasze opinie o filmie mogą być inne, ale moja opinia pozostanie taka jest film mi się nie spodobał.
Może to dlatego że oglądałem już dużo filmów o takiej tematyce i widok rozwalanej czaszki po prostu mnie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:01, Fleming08 napisał:

Z tego, co piszesz to mógłby przypaść mi do gustu...tylko ta przybyszka z kosmosu, nie lubie akcentów
kosmicznych.

Odżałuj te kilkanaście złotych na bilet i wybierz się do kina, a sam się przekonasz. Nie chcę pisać więcej, żeby nie popsuć zabawy tym, którzy jeszcze na filmie nie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film "Krwawa niedziela" o wydarzeniach w północnoirlandzkim Derry w 1972rktóre to zapoczątkowały eskalację przemocy w Północnej Irlandii. Polecam miłośnikom filmów paradokumentalnych. Swoją drogą zachowanie brytyjskiego wojska tak bardzo przypominało komunistyczne zomo a dowódcy nawet zostali odznaczeni przez królową za rzeź na cywilach.
Poluję teraz na film "Omagh" opowiadający o wydarzeniu, które można powiedzieć zakończyło konflikt zbrojny w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się