HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2008 o 11:16, Andrejew napisał:

I jesli Kolega ma zamiar ten film ogladac dzisiaj na TVN - wspolczuje. Razem z reklamami
to moze byc spokojnie onad 3,5, a nawet 4 godziny.


Troche przesadziłeś. Film zaczyna się o godzinie 20:00 (czyli pewnie zacznie się o 20:05) a następny film zaczyna się o 22:20. Biorąc pod uwagę, że Wojna światów trwa 116 minut to to będzie raptem 25 minut reklam(choć to i tak dużo za dużo, no ale to nie HBO czy TVP). Jeśli chodzi o reklamy to Polsat jest gorszy.

Ja nie wiem czy skusze się na Wojne Światów. Okaże się około 20:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2008 o 12:10, Rzezim napisał:

Ja nie wiem czy skusze się na Wojne Światów. Okaże się około 20:00


Ja ten film oglądałem już milion razy i mi się znudził. Ale bardzo mi się podobał. Byłem też na nim w kinie i wtedy to najbardziej chyba podobał mi sie dźwięk. Efekty też bardzo fajne. A fabuła to wiadomo - super ;] Moja ocena to 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie "wojna światów" nie wyróżnia się niczym na tle wielu filmów SF. Rzeczywiście dźwięk przy dobrym sprzęcie robi wrażenie. Ale poza tym w filmie nie mogłem się doszukać ani plusów ani minusów. Główny bohater dla mnie przeciętny, bardziej ciekawy był jego syn zarówno pod względem gry jak i postaci którą kreował. Fabuła co najwyżej w porządku choć żadnych niekonsekwencji się nie doszukałem... dla mnie 7/10 . Nic nie można zarzucić ale za wiele wychwalać też nie ma czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tvn zaczął się "Amerykański Ninja" i już po 5 minutach mogę stwierdzić, że szykuje się kapitalny popis kiczu, tandety i na swój sposób komedii :D Co prawda pewnie do Commando sporo mu brakuje, ale jednak... ;]
Kolejna klasyka ery wczesnego VHS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 22:36, .Darnok napisał:

Właśnie na tvn zaczął się "Amerykański Ninja" i już po 5 minutach mogę stwierdzić, że
szykuje się kapitalny popis kiczu, tandety i na swój sposób komedii :D Co prawda pewnie
do Commando sporo mu brakuje, ale jednak... ;]
Kolejna klasyka ery wczesnego VHS :)

To jeden z klasyków i typowy film z Michaelem Dudikoffem, wszystkie są na podobnym piwnicznym poziomie, on chyba nigdy nie zagrał w dobrym filmie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. ktos ma jakies przecieki dotyczace daty wyjscia filmu ''Projekt: Monster'' na DVD w PL? W zagranicznych sklepach i-netowych (wiec w zwyklych pewnie tez juz jest ) juz w sumie widzialem - premiera miala byc jakos w tym okresie. Ale ja chce polska i angielska wersja - nie mowiac juz o tym, ze blizej do sklepu bym mial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mgła - UWAGA SPOJLERY

Wczoraj miałem okazję obejrzeć Mgłę Franka Darabonta i do dzisiaj jestem pod wrażeniem. Co prawda spotkałem się z wieloma krytycznymi uwagami, ale były one pewnie spowodowane oczekiwaniami na dobry, straszny horror. Pod tym względem film w ogóle się nie spisuje - mnie nie przestraszył ani razu i wątpię, aby zrobił to z kimś innym. Brakuje tu jakichkolwiek typowych dla horrorów elementów zaskoczenia, potworki wyglądają raczej średnio.

Dlaczego więc film tak bardzo mi się spodobał? Ukazuje to jak ludzie działają pod wpływem strachu, stresu i do czego może doprowadzić ślepa wiara. Grupa pod "kontrolą" pani Carmody (która jest IMO najlepszą rolą w filmie) cofnęła się do średniowiecza i robi wszystko, co mogłoby im zapewnić uwolnienie, nawet jeśli miałaby to być śmierć niewinnej osoby...

To co mnie jeszcze urzekło, to brak ubarwiania postaci. Nie mamy tu superbohaterów - każdy walczy tu o życie swoje i towarzyszy, robi co tylko może, aby wyjść z tego piekła. Ogromny dramatyzm ujawnia się w działaniach grupy kierowanej przez głównego bohatera - stawiają na działanie, wolą zginąć próbując się uratować, niż siedzieć nic nie robiąc. Ostatnia scena wywarła na mnie największe wrażenie - zdesperowany David uśmierca ostatnimi nabojami swoich towarzyszy (w tym dziecko...), aby uchronić ich przed męczarniami, a sam wybrał tą drugą drogę. Spodziewając się konfrontacji z potworami, po kilku sekundach widzi wyłaniający się z mgły czołg, żołnierzy i uratowanych ludzi, w tym zapewne sługusów obłąkanej "pani apokalipsy"...

Już dawno tak nie zżyłem się z bohaterami i nie odczuwałem takiego smutku po skończonym seansie.
Gdybym miał ocenić film, dałbym mu solidne 9/10.

...

BTW miała być krótka opinia, a wyszła mi minirecenzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie odnośnie filmu "Autostopem przez galaktykę" ... chodzi o to że słyszałem o tym filmie skrajnie różne opinie i w sumie nie wiem czy warto ten film obejrzeć ... jedni mówili że to świetny film a inni że totalna kicha i beznadzieja ... to jak to w końcu jest z tym filmem bo sam już nie wiem ... ? ;). Poradzicie coś ? :)

PS. Bodaj w poniedziałek na POLSACIE po raz kolejny można będzie zobaczyć "Szklaną pułapkę 3" ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 13:32, KŁEJK napisał:

A ja mam do Was pytanie odnośnie filmu "Autostopem przez galaktykę" ... chodzi
o to że słyszałem o tym filmie skrajnie różne opinie i w sumie nie wiem czy warto ten
film obejrzeć ... jedni mówili że to świetny film a inni że totalna kicha i beznadzieja
... to jak to w końcu jest z tym filmem bo sam już nie wiem ... ? ;). Poradzicie coś
? :)

oglądaj, nie ma co się zastanawiać. bo choć książka jest tysiąckrotnie lepsza, to jednak film potrafi rozbawić - absurdalnością i humorem z innej galaktyki ;]
ważne, żebyś najpierw oglądnął film - wtedy, czytając książkę (bodajże 5 tomów, pozycja OBOWIĄZKOWA ;)) nie będziesz czuł się nim zawiedziony, co miałoby miejsce w przypadku innej kolejności ;] przynajmniej ja tak miałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić. Trochę filmów, które mi się spodobały:

Joshua - dramat psychologiczny. Zaskakujące zakończenie i jak dla mnie wielki pozytyw fabuły.
Gothika - jw. Losy Dr psychiatry, która odkrywa najgorszą prawdę o... jak napiszę, to nie ma co oglądać. Również polecam. !
Gdzie jesteś Amando - dramat. Młody detektyw decyduje się na śledztwo ''zaginionej'' dziewczynki. Trochę akcji; szczególnie pod koniec. A łza też może polecieć. :)


Jeśli lubicie się bać, to - Oko, Ostatnie połączenie, 1408.

To na tyle, z nowości. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to polecam również Egzorcyzmy Emilly Rose i Stygmaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj obejrzałem film. pt. Czekolada, kiedyś leciał w TVP1 ale jakoś wtedy mi się go oglądać nie chciało. Film bardzo fajny i ciekawy. Jak wieje nudą to wtedy jest dobry do obejrzenia ;] Daje mu 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja coś nabazgrzę o Wojnie światów.

Będzie ogólnie i niespójnie.
Pierwsze, co rzuca się w oczy to to, że Cruise nie jest jakimś super-hiper zawodowcem. ;-) Muszę przyznać, że zagrał nieźle, chociaż absolutnie bez rewelacji. Na pierwszy plan wychodzą efekty specjalne i dźwięk, chociaż to drugie pamięta się z kina. Coś niesamowitego, ostatnio takie zachwyty wzbudził we mnie chyba tylko trzeci Matrix. Film mniej więcej do połowy rozwija się bardzo ciekawie, dodatkowo akcję nakręca sytuacja ludzkości w opozycji do obcych - ma się wrażenie, że to już ostatnie minuty ludzkości na tarczy zegarowej Ziemii. Bardzo dobrze przedstawiono zachowanie ludzi działających pod silnym wpływem nerwów, paniki, co doskonale oddaje scena z przejęciem samochodu. Niestety, od momentu ukrycia się w jednym z domostw film zupełnie opada z dynamiki, a sceny z obcymi jako chodzącymi istotami są po prostu nudne. Dodatkowo, zupełnie nie wiem, dlaczego, zabrakło mi pewnej epickości, należnej wojnie, bądź co bądź, światów. Coś tam słychać o Azji czy Europie, widzimy trochę wozów opancerzonych czy innych helikopterów, ale przez cały czas projekcji czekałem na naprawdę wielką bitwę, z udziałem co najmniej kilkudziesięciu "trójnogich". Przeliczyłem się.
Ogólnie film bardzo przypomina mi Jestem Legendą - w połowie coś pęka. W jednym mamy genialne efekty specjalne, w drugim - wgniatającą w fotel scenografię, jednak brakuje tego "czegoś". Dodatkowo zakończenie... Wiem, książkowe, ale przyjąłem je chłodno.

@Andrejew o Wojnie...
Masz na myśli przesłanie filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 21:41, DJ Szlafrok napisał:

Pierwsze, co rzuca się w oczy to to, że Cruise nie jest jakimś super-hiper zawodowcem.
;-)

Nie sposób się nie zgodzić :) Jego gra aktorska nigdy nie jest jakaś może super genialna i facet nie wznosi się na wyżyny,ale filmy z jego udziałem ogląda się bardzo przyjemnie. Jak to ma miejsce np. z Wojną Światów czy Raportem Mniejszości. W żadnym z tych filmów gra Cruise''a nie jest najjaśniejszym elementem,ale idealnie współgra z całością,a to też sztuka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 21:53, mati285 napisał:

Nie sposób się nie zgodzić :) Jego gra aktorska nigdy nie jest jakaś może super genialna
i facet nie wznosi się na wyżyny,ale filmy z jego udziałem ogląda się bardzo przyjemnie.


Dokładnie. To właściwie aktor idealny dla producentów, więc nie ma co się dziwić, że ma wzięcie, a i na płace nie narzeka. Trzeba przyznać, że faktycznie filmy z jego udziałem są zwyczajnie fajne, chociaż za samym aktorem nie przepadam.
A dlaczego aktor idealny? Bo nie wybija się, ale nawet średni film z nim uznaje się za niezły. Tylko dwa razy w całej swojej karierze zagrał jednoznacznie złego bohatera - w Wywiadzie z wampirem i Zakładniku. Swoją drogą, w tym drugim filmie akurat tolerowałem Cruise''a, a nawet więcej - podobała mi się jego gra, podobnie jak dzieło, w którym występował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończył się ''Paragraf 22'' na Ale Kino! O ile książka potrafiła mnie czasami powalić ze śmiechu (''Clevinger nie żył. Była to najpoważniejsza wada jego filozofii życiowej.'' :), o tyle film uważam za co najwyżej przeciętny. Szczególnie rola Yossariana grana przez Alana Arkina nie przypadła mi do gustu, jakoś tak mało przekonująca :/ No i szczerze mówiąc, pewnie nie potrafiłbym zrozumieć tego filmu, gdyby nie książka. Mam nadzieję, że w najbliższych latach, ktoś ponownie skusi się na ekranizację tego dzieła (choć będzie to niesamowicie trudne, ponieważ - moim zdaniem - trzeba by zacytować całą książkę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za parę minut rozpocznę oglądanie filmu ,, Pręgi " w ,, Kocham Kino " na dwojce . Byłem na premierze i film mi sie bardzo podobał . Jest to polski film z fajna obsadą . ( Dokładny opis -> http://pregi.filmweb.pl/ ) Ten kto obejrzy ten film , nie pożałuje . Goraco polecam

Film zaczyna sie o 21 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na POLSACIE widziałem migawkę zapowiadającą film "Cienka czerwona linia" ... "już wkrótce na Polsacie" tak więc należy od dziś śledzić program TV i wyczekiwać tego świetnego filmu w TV bo to że taki film będzie emitowany w TV to dość duże wydarzenie ;D. W każdym razie ja z chęcią obejrzę mimo że widziałem ten film już bodaj raz czy dwa ... produkcja na pewno warta uwagi i bliższego poznania ... szczerze polecam ... a jedyne co mnie "nieco" mierzi to to że będziemy to oglądać na zakichanym Polsacie = ogrom reklam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 00:21, conradzik napisał:

Przed chwilą skończył się ''Paragraf 22'' na Ale Kino! O ile książka potrafiła mnie czasami
powalić ze śmiechu (''Clevinger nie żył. Była to najpoważniejsza wada jego filozofii
życiowej.'' :), o tyle film uważam za co najwyżej przeciętny. Szczególnie rola Yossariana
grana przez Alana Arkina nie przypadła mi do gustu, jakoś tak mało przekonująca :/ No
i szczerze mówiąc, pewnie nie potrafiłbym zrozumieć tego filmu, gdyby nie książka. Mam
nadzieję, że w najbliższych latach, ktoś ponownie skusi się na ekranizację tego dzieła
(choć będzie to niesamowicie trudne, ponieważ - moim zdaniem - trzeba by zacytować całą
książkę... ;)

zgadzam sie, tez kiedys zawiodlem sie na tym filmie, slabiutki...tez jestem fanem tej genialnej ksiazki i mysle ze moze lepiej jej juz nigdy wiecej nie ekranizowac''

zaraz leci w tv Ojciec Chrzestny 3 i niestety za pozno dla mnie zeby go obejrzec, a szkoda bo go nigdy nie widzialem.Jak kto moze pospac jutro to moze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o "Zapachu Kobiety" ? Jak ktos ma telewizję N to jest na vod ;)
Muszę powiedzieć że świetny film, i absolutnie zasłużony oskar dla Ala Pacino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się