HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

W ciągu ostatnich tygodni po raz kolejny obejrzałem trylogię "Ojciec chrzestny". Te filmy nic się nie zestarzały. Mógłbym ciągle je oglądać. Bez wątpienia najlepsza trylogia filmowa wszechczasów. Według mnie oczywiście.
Znacie moze jakieś fajne wydanie płytowe co by można było sobie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:49, HumanGhost napisał:

W ciągu ostatnich tygodni po raz kolejny obejrzałem trylogię "Ojciec chrzestny". Te filmy
nic się nie zestarzały. Mógłbym ciągle je oglądać. Bez wątpienia najlepsza trylogia filmowa
wszechczasów. Według mnie oczywiście.
Znacie moze jakieś fajne wydanie płytowe co by można było sobie kupić?


kiedyś w Empiku bodajże w 2007 roku widziałem. Zestaw 3 ojców chrzestnych i długopis i koszulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2008 o 08:49, HumanGhost napisał:

Znacie moze jakieś fajne wydanie płytowe co by można było sobie kupić?


Kiedyś widziałem takie w internecie, niestety teraz nie jestem w stanie podać Ci strony, ale jest tak jak powiedziałeś. Te filmy nic się nie zestarzały, dlatego wydanie ciągle kosztuje powyżej 200 zł. Przynajmniej tak było jak ostatni raz je widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 08:49, HumanGhost napisał:

Znacie moze jakieś fajne wydanie płytowe co by można było sobie kupić?


Oczywiście - w sumie niedawno wyszła Trylogia Godfather w Empiku np. Prócz Trylogii można kupić oddzielnie każdą część.
I ja tak też zrobiłem - pierwszą i drugą kupiłem, ponieważ III wybitnie mi nie leży. Dla mnie to bardzo słaby film w porównaniu z I i II.
I - wiadomo Marlon Brando, Al Pacino, klimat. II - Al Pacino i doskonałe rozwiązanie ze "wstawkami" z przeszłości, świetnie zagrał młodego Vito De Niro. A III, brak klimatu i ten wyglancowany gangster, który przypomina dresiarza. Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 13:45, Joorg napisał:

Widział ktoś może film "Oczy szeroko zamknięte" ? Czy warto go oglądnąć?


Jeśli kręci Cię naga Nicole Kidman, a przy okazji chcesz obaczyć napalonego Toma Cruise''a - proszę bardzo. Jeśli spodziewasz się wielkiego arcydzieła, ostrzegam, solennie się zawiedziesz. Jeśli czytałeś pierwowzór literacki, szlak cię trafi. A jeśli po prostu lubisz Stanleya Kubricka - pozycja obowiązkowa. Bez wątpienia to jeden ze słabszych filmów mistrza. Mimo wszystko, wart obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOILER]Film opowiadający o bilionerze, Tonym Starkerze, który produkuje broń. Podczas pokazu najnowszej broni zostaje porwany przez terrorystów nazywających się Dziesięcioma Pierścieniami. Tamci każą mu zbudować taką rakietę, jaką wcześniej prezentował na pokazie. Jednak zamiast rakiety buduje zbroję, dzięki której robi jatkę owym terrorystom i ucieka. Po powrocie zajmuje się tworzeniem nowej zbroi, dzięki której chce zwalczyć terroryzm.[/SPOILER]


Wczoraj wróciłem z kina i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio filmy Marvelu okazały się dziadowskie (czyt. Spider-Man 2, 3 i Fantastyczna Czwórka). Jednak Iron Man okazał się dobrze zrobionym filmem. Główny bohater czasem zarzucał jakimś śmiesznym hasłem. Efekty specjalne na wysokim poziomie. Ciekawa fabuła.

Moja ocena: 9+/10

Polecam każdemu.

____________
A to przepraszam, myślałem, że można takie tematy z recenzjami filmów zakładać. Temat można skasować, w tamtym się wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że warto było i jest obejrzeć film Iron Man wyżej wspomniany ponieważ
Zawiera dużo akcji ale niestety te akcje były zbyt krótkie ale naprawde świetne fabuła też dobra.
Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina, iż TVP1 w ciągu najbliższych trzech tygodni ma zamiar wyemitować Trylogię Indiana Jones, począwszy od dzisiaj: Poszukiwacze zaginionej arki - godzina 21:15. Przydarza się dobra okazja do przypomnienia sobie tych kultowych filmów, przed zbliżającą się premierą części 4: Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - premiera w Polsce 22 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 15:36, balduran2 napisał:

Przypomina, iż TVP1 w ciągu najbliższych trzech tygodni ma zamiar wyemitować Trylogię
Indiana Jones
, począwszy od dzisiaj: Poszukiwacze zaginionej arki - godzina 21:15.
Przydarza się dobra okazja do przypomnienia sobie tych kultowych filmów, przed zbliżającą
się premierą części 4: Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - premiera w Polsce
22 maja.


Trzeba będzie zobaczyć, w końcu już niedługo premiera czwartej części, więc warto przypomnieć sobie poprzednie przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 15:42, Kraju92 napisał:

Trzeba będzie zobaczyć, w końcu już niedługo premiera czwartej części, więc warto przypomnieć
sobie poprzednie przygody.

Fakt - warto pooglądać...
Swoją drogą zastanawiam się / ciekaw jestem, jak poradziła sobie z nowym filmem mafia geriatryczna: Ford, Lucas, Spielberg, Williams ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:08, balduran2 napisał:

> Trzeba będzie zobaczyć, w końcu już niedługo premiera czwartej części, więc warto
przypomnieć
> sobie poprzednie przygody.
Fakt - warto pooglądać...
Swoją drogą zastanawiam się / ciekaw jestem, jak poradziła sobie z nowym filmem mafia
geriatryczna: Ford, Lucas, Spielberg, Williams ;D


Bardzo ładnie powiedziane, co do Lucasa i Spielberga to są reżyserami więc nie zamęczyli się tak samo jak Ford który już ma swoje lata a musiał wykonywać takie akrobacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:08, balduran2 napisał:

Swoją drogą zastanawiam się / ciekaw jestem, jak poradziła sobie z nowym filmem mafia
geriatryczna: Ford, Lucas, Spielberg, Williams ;D


A ja jestem ciekaw, jakie wrażenie sprawi - nie ma co ukrywać - stary, doświadczony Ford. Nie chodzi mi już o jego popisy zręcznościowe, ale o jego wizerunek jako Indiana. Podejrzewam, że główny bohater również będzie kreowany jako "po kilkunastu latach...". I tego się boję. Bo pozostałe trzy nazwiska nie zestarzeją się. Nigdy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diary of the Dead polecam. Po średnio przyjętym (co nie znaczy złym) Land of the Dead. Tym razem Romero zrobił najlepszy film od czasu zakończenia kultowej Trylogii o Zombie. Przede wszystkim nowy sposób realizacji oraz widać rękę Romero który jak nikt w takich filmach potrafi nastraszyć wolno poruszającymi się Zombie. Zdecydowanie polecam choć to nie film dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:34, DJ Szlafrok napisał:

(...)
A ja jestem ciekaw, jakie wrażenie sprawi - nie ma co ukrywać - stary, doświadczony Ford.
Nie chodzi mi już o jego popisy zręcznościowe, ale o jego wizerunek jako Indiana. Podejrzewam,
że główny bohater również będzie kreowany jako "po kilkunastu latach...". I tego się
boję. Bo pozostałe trzy nazwiska nie zestarzeją się. Nigdy. ;-)


O samą postać ja bym się nie obawiał. Podejrzewam, że Ford spokojnie sobie poradzi, a może nawet i wprowadzi coś nowego do wspomnianej roli. Jak dla mnie kreacja "po kilkunastu latach" wcale nie musi być jakąś profanacją poprzedniego wizerunku - bo z reguły jak ktoś starszy, to przecież bardziej cyniczny i wyrachowany ;]
Do tej pory większość aktorów powracających do swoich kultowych ról spisywała się bez zarzutu - jak chociażby Bruce Willis jako John McClane czy Arnie jako Terminator. Inna sprawa, że same filmy nie do końca trzymały poziom poprzednich serii... ale akurat w przypadku 4 części Indiany wierzę w magię Spielberga, który osobiście o wszystko pewnie zadbał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 15:36, balduran2 napisał:

Przypomina, iż TVP1 w ciągu najbliższych trzech tygodni ma zamiar wyemitować Trylogię
Indiana Jones
, począwszy od dzisiaj: Poszukiwacze zaginionej arki - godzina 21:15.
Przydarza się dobra okazja do przypomnienia sobie tych kultowych filmów, przed zbliżającą
się premierą części 4: Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - premiera w Polsce
22 maja.


Ano, obejrzałem sobię, już po raz kolejny raz i muszę powiedzieć że ten film można oglądać i oglądać (w jakiś sensownych odstępach czasu ofc) :) Akurat można obejrzeć wszystkie części a potem udać się do kina ^^

A co do kina, byłem dziś o obejrzałem Iron Mana: film dobry, pełen akcji itepe, naprawdę bardzo zadowalający film :) Nie zawiodłem się, a nawet trochę przerósł moje oczekiwania: Downey Jr spisał się w roli wpierw zepsutego milionera, potem bohatera. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie . Chciałbym,zebyście podpowiedzili mi jaksi fajny film na jaki warto sie teraz wybrac do kina. Uprzedzam , ze oglądalem już ,, Choc goni nas czas" oraz ,, Wszytsko za zycie "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić dwa filmy. Przede wszystkim znakomity Sierociniec, horror w klimatach hiszpańsko-meksykańskich. Coś zupełnie innego, niż nudne filmiszcza amerykańskie, i zdecydowanie odmienne w klimacie, niż japońskie dokonania na niwie horroru. Z drugiej strony coś niewiarygodnego, czyli Sen Kasandry. Tak - to Woody Allen, ale tym razem bardziej na poważnie i naprawdę mocno sensacyjnie. Zdecydowanie byłem zaskoczony. Pozytywnie, bo jakoś tak ostatnio Woody Allen trochę gonił w piętkę. W każdym razie, obydwa filmy polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się