HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Joorg
Moim zdaniem ten tytuł idealnie pasuje to tego filmu, który zresztą jest na podstawie faktów autentycznych.
Osobiście dałbym nawet 9,5/10.

bartog123
Chodziło o to, że ostatnich kilkanaście postów było na temat najlepszych ekranizacji komiksów. Czyli porównywaliśmy filmy do komiksów. I ja oceniałem normalnie film, nie pod względem adaptacji komiksu.

[Edit] Ostatnio, coraz bardziej zaczyna mnie wkurzać to psujące(?) się dodawanie postów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja naprawdę polecam film pt. " Ostatni Samuraj " ( The Last Samurai )

a dla lubiących piłkę nożną polecam trzy filmy
1. Gol
2.Gol II Żyjąc Marzeniem
3.Zwycięski Gol

no i na koniec chyba najbardziej polecam serial sensacyjny pt. " ODWRÓCENI " opowiadający o historii Mafii Pruszkowskiej a dokładnie o skorumpowanym jej członku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:21, balduran2 napisał:

Joorg
Moim zdaniem ten tytuł idealnie pasuje to tego filmu, który zresztą jest na podstawie
faktów autentycznych.
Osobiście dałbym nawet 9,5/10.


Ja to normalnie myślałem że to coś fantasy albo coś w tym stylu... tak mi się jakoś skojarzyło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:37, Joorg napisał:

Ja to normalnie myślałem że to coś fantasy albo coś w tym stylu... tak mi się jakoś skojarzyło

Z Twojej wypowiedzi, można wnioskować, że zaczynasz oglądać filmy nie znając ich i w ogóle nie wiedząc o czym są... ;D

filip1-1 ===> Ostatnio Samuraj, niezły filmy - ale tylko na jeden raz. Osobiście już przy drugim razie, dość mocno się nudziłem. Ale OST jest moim zdaniem super do tego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 23:14, zpawelz napisał:

"Martwica Mózgu" film psychologiczny autorstwa Petera Jacksona (Władca Pierścieni) opowiadający
historię młodego chłopaka, który poszukując siebie odnajduje miłość i wraca na łono matki-
dosłownie. khykhy.


Co ?!
Czytam i nie mogę uwierzyć w to co napisałeś ! To jest totalna bzdura. Proszę wytłumacz mi niby w czym ten film jest psychologiczny ? Każdy z was oglądał jakiś najgorszy film w życiu... nie prawda ten film jest najgorszy. Ja nie wiem co Peter Jackson brał jak to kręcił. Film jest bardzo bardzo stary, efekty specjalne każdy z nas zrobiłby o wiele lepsze z zapałek i ketchupu :P Już wiedźmin pogromca lateksu jest sto razy lepszy. To dno opowiada o tym jak jakiś szczurocośtam z zarażeniem przeniosło się do zoo w jakimś tam kraju. Kogoś ugryzło i wszyscy zamieniają się w Zoombie.

Dnia 11.05.2008 o 23:14, zpawelz napisał:

Jedna ze scen:

Dnia 11.05.2008 o 23:14, zpawelz napisał:


nie działa

Dnia 11.05.2008 o 23:14, zpawelz napisał:

Polecam!


Nikomu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:

Co ?! Czytam i nie mogę uwierzyć w to co napisałeś ! To jest totalna bzdura. Proszę
wytłumacz mi niby w czym ten film jest psychologiczny ? /.../


ironia, ludzie, ironia... -_-"
czy niektórym trzeba dokładnie i powoli wszystko tłumaczyć?
co do linka do jutuba to trzeba mieć konto i powyżej 18 lat, żeby go odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:


Co ?!
Czytam i nie mogę uwierzyć w to co napisałeś ! To jest totalna bzdura. Proszę
wytłumacz mi niby w czym ten film jest psychologiczny ?


Zgadza się, nie wiem z której strony miałby to być film psychologiczny. Ironia to chyba dobre słowo na wytłumaczenie tego ;) Można go za to bez problemu uznać za bardzo czarną komedię i pod tym względem chyba nie znam lepszego filmu.

Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:

Każdy z was oglądał jakiś najgorszy
film w życiu... nie prawda ten film jest najgorszy. Ja nie wiem co Peter Jackson brał
jak to kręcił. Film jest bardzo bardzo stary, efekty specjalne każdy z nas zrobiłby o
wiele lepsze z zapałek i ketchupu :P Już wiedźmin pogromca lateksu jest sto razy lepszy.


Jak już trafnie zauważyłeś film jest bardzo stary, więc nie wiem czego spodziewałeś się po efektach specjalnych. Dodatkowo film był robiony z bardzo małym budżetem i nie ma co się oszukiwać - to widać, ale do filmu należy podchodzić z pewnym dystansem.

Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:

> Polecam!

Nikomu nie polecam.


2:1 - ja polecam ;P


Jak mówiłem do tego filmu nie można podchodzić poważnie. Jeśli miałbym znaleźć podobny film, wskazałbym na Wściekłe Pięści Węża - film bezsensowny, z kiepską grą aktorów, ale całość była robiona z zapałem ze strony autorów i dla mnie jest to kultowa pozycja - takie filmy mają swój urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 00:08, balduran2 napisał:

> Ja to normalnie myślałem że to coś fantasy albo coś w tym stylu... tak mi się jakoś
skojarzyło
Z Twojej wypowiedzi, można wnioskować, że zaczynasz oglądać filmy nie znając ich i w
ogóle nie wiedząc o czym są... ;D


Tak czasami mam ;] Patrzę tylko na jakieś filmowej stronce czy ocena wysoka jak tak to tym bardziej oglądam i jak mi sie film spodoba to dopiero czytam informacje o filmie :D Ale to też zależy od filmu i od tego kiedy go oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na TVN siedem od jakiegoś czasu leci "Miasto Aniołów". Jeżeli jest dzisiaj w TV jakiś warty polecenia film, to chyba właśnie ten. Oczywiście głównie dla tych, co nie widzieli ;) Rola Cage''a znowu (w mojej subiektywnej ocenie) nie przekonuje, ale na tle jego dotychczasowego dorobku, jedna z lepszych, tak jak i cały film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 21:18, conradzik napisał:

Na TVN siedem od jakiegoś czasu leci "Miasto Aniołów".

Mi Cage podoba się w każdej roli. Bardzo go lubię, bo jest sympatyczny i ma fajne poczucie humoru (a przynajmniej bohaterowie, których gra). A sam film "Miasto Aniołów" kojarzy mi się głównie z polskim akcentem w momencie kiedy Cage popełnia "samobójstwo" aby stać się śmiertelnym. Kiedy tak stoi i rozmyśla, w tle jakiś chórek recytuje w języku polskim modlitwę "Zdrowaś Mario" :) Lubie takie polskie smaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:

> "Martwica Mózgu" film psychologiczny autorstwa Petera Jacksona (Władca Pierścieni)
opowiadający
> historię młodego chłopaka, który poszukując siebie odnajduje miłość i wraca na łono
matki-
> dosłownie. khykhy.

Co ?!
Czytam i nie mogę uwierzyć w to co napisałeś ! To jest totalna bzdura. Proszę
wytłumacz mi niby w czym ten film jest psychologiczny ? Każdy z was oglądał jakiś najgorszy
film w życiu... nie prawda ten film jest najgorszy. Ja nie wiem co Peter Jackson brał
jak to kręcił. Film jest bardzo bardzo stary, efekty specjalne każdy z nas zrobiłby o
wiele lepsze z zapałek i ketchupu :P Już wiedźmin pogromca lateksu jest sto razy lepszy.
To dno opowiada o tym jak jakiś szczurocośtam z zarażeniem przeniosło się do zoo w jakimś
tam kraju. Kogoś ugryzło i wszyscy zamieniają się w Zoombie.

Czyż to nie genialna fabuła?:D Polecam jeszcze Noc żywych trupów, Świt żywych trupów, Ziemię żywych trupów i pewnie (bo jeszcze nie oglądałem) Dzień Żywych Trupów.

A z tym filmem psychologicznym to była ironia- miała być zobrazowana linkiem do sceny z kosiarką;)

Baj de łej: ten film to pastisz na filmy grozy- dlatego wszystko jest w nim takie "doskonałe". A scena z budyniem rządzi.

Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:


> Jedna ze scen:

> http://www.youtube.com/watch?v=bl03m53RlX8

nie działa

Działa, tylko trzeba potwierdzić, że masz 18 lat bo film zawiera brtualne treści.

Dnia 12.05.2008 o 15:23, Grizzly. napisał:


> Polecam!

Nikomu nie polecam.


Polecam wszystkim:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem "Wielkie Kino" (Epic Movie).. no i ogólnie żenada. Chociaż zdziwiło mnie nawiązanie też do takich filmów jak American Pie i Harold and Kumar go to the white castle. Film w sumie trochę śmieszy jak się ma dobry humor ale jest kiepski w wykonaniu. Najbardziej podobały mi się wstawki z Boratem i to jak Kapitan Jack biegał po kole... chyba dlatego że była to końcówka :P Wielki kino i straszne filmy są tak cienkie że ostatnie dobre parodie jakie oglądałem to "Naga broń" i "Czy leci z nami pilot".
Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?

Oliver Stone (jeden z moich ulubionych reżyserów, polecam szczególnie "Męska Gra") kręci nowy film. Będzie to parodia G.W. Busha. Ma pokazać go jako głupkowatego wieśniaka z Teksasu. Ciekawe czy będzie skandal.. ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:37, Grizzly. napisał:

Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?


Ja oglądałem jakoś nie dawno w tv. Świetna komedia z dużą dawką humoru ^_^ Ogólnie polecam obejrzeć.
-----

I ja zadam do was pytanie :) Może zna ktoś jakąś komedię typu American Pie, którą warto obejrzeć :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:37, Grizzly. napisał:

Dzisiaj oglądałem "Wielkie Kino" (Epic Movie).. no i ogólnie żenada. Chociaż zdziwiło
mnie nawiązanie też do takich filmów jak American Pie i Harold and Kumar go to the white
castle. Film w sumie trochę śmieszy jak się ma dobry humor ale jest kiepski w wykonaniu.
Najbardziej podobały mi się wstawki z Boratem i to jak Kapitan Jack biegał po kole...
chyba dlatego że była to końcówka :P Wielki kino i straszne filmy są tak cienkie że ostatnie
dobre parodie jakie oglądałem to "Naga broń" i "Czy leci z nami pilot".
Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?

Oliver Stone (jeden z moich ulubionych reżyserów, polecam szczególnie "Męska Gra") kręci
nowy film. Będzie to parodia G.W. Busha. Ma pokazać go jako głupkowatego wieśniaka z
Teksasu. Ciekawe czy będzie skandal.. ? :P

eurotrip - polecam jako lekką komedie przy piwie lub dwóch im więcej tym lepsza zabawa na trzeźwo też śmieszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:48, Tal441 napisał:

> Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?

Ja oglądałem jakoś nie dawno w tv. Świetna komedia z dużą dawką humoru ^_^ Ogólnie polecam
obejrzeć.
-----

I ja zadam do was pytanie :) Może zna ktoś jakąś komedię typu American Pie, którą warto
obejrzeć :) ?

"road trip"," the new guy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:37, Grizzly. napisał:

Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?


cóż... oglądałem już jakiś czas temu... ale powiem, że była to jedna z niewielu z tych głupich amerykańskich komedii, która w miarę, w miarę mi się podobała. Jest masa głupich gagów z biciem i przewracaniem się w roli głównej, jednak film dobrze pokazuje jakie stereotypy krążą o Europie wśród amerykańskiej młodzieży... Bratysława to największy hardcore wg mnie :D dałbym 5/10. ja oglądałem z moją paczką, więc może też odczucia nieco lepsze niż gdybym przysiadł sam... taki film do towarzystwa jak każde "strasznofilmowe" kino.

dość oryginalny wydawał mi się dowcip z papieżem, choć nie przypadł mi do gustu. Ale to nie znaczy że innym nie przypadnie...

edit: no tak Scotty doesn't know też miecie. popieram walgierza ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:37, Grizzly. napisał:

Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?


Nie spodziewaj się wysublimowanego poczucia humoru.
Ale ja u śmiałem się przednio. Cały film można traktować jako prześmiewanie się ze stereotypów amerykańskich dotyczących Europy. Poza tym naprawdę potrzeba dystansu, bo w większości humor nie jest dość lotny, a powiedziałbym, że raczej "męski" ;P
No i piosenka "Scotty doesn''t know" chodziła mi kilka dni po głowie, bo wpada w ucho ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:51, walgierz napisał:

> Mam zamiar obejrzeć Euro Trip. Oglądał ktoś z was ? Co sądzicie o tym filmie ?

Nie spodziewaj się wysublimowanego poczucia humoru.
Ale ja u śmiałem się przednio. Cały film można traktować jako prześmiewanie się ze stereotypów
amerykańskich dotyczących Europy. Poza tym naprawdę potrzeba dystansu, bo w większości
humor nie jest dość lotny, a powiedziałbym, że raczej "męski" ;P
No i piosenka "Scotty doesn''t know" chodziła mi kilka dni po głowie, bo wpada w ucho
^^

mi scuzi mi scuzi - uważaj bardzo dlugi tunel...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:48, Tal441 napisał:

I ja zadam do was pytanie :) Może zna ktoś jakąś komedię typu American Pie, którą warto
obejrzeć :) ?

Nie znam żadnego filmu podobnego do American Pie, który warto obejrzeć :P Ale jest kilka, które jakimś trafem widziałem więc mogę nieco pomóc. Przede wszystkim... pięć pozostałych części American Pie :P Jest jeszcze "I Want Candy" ( http://www.filmweb.pl/f343466/S%C5%82odka+jak+cukierek,(2007) ), "Dziewczyna z Sąsiedztwa" chociaż to już bardziej film przygodowy, sensacyjny (?) niżeli komedia dla nastolatków, ale tematem przewodnim również jest seks, dojrzewanie etc. ( http://dziewczyna.z.sasiedztwa.filmweb.pl/ ) albo "Szalony Akademik" ( http://www.filmweb.pl/f107848/Szalony+akademik,(2003) ). Osobiście polecam jedynie "Dziewczynę z Sąsiedztwa", bo reszta to zwykłe, nudne i wcale nie śmieszne produkcje powstałe na bazie sukcesu American Pie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się