HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dziś o 20:20 na Tvp1 po raz kolejny można będzie obejrzeć Seksmisję. Mimo że widziałem ten film z dobre 3 razy znów obejrzę:)
PS : Czy tylko ja zwróciłem uwagę na ten "smaczek" że w czasie sceny bijatyki w tym koczowisku dekadencji występują dzieci płci męskiej?! Polecam się przyjrzeć akurat tej scenie zainteresowanym, to albo smaczek albo błąd w fabule;] (or my mistake, ale tak jakoś zapamiętałem to do tej pory, wiec raczej nie..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki dobry horror leci teraz kinach? Ale taki na który warto iść bo po samych wiadomościach niewiele się dowiem, wole usłyszeć opinię kogoś kto już był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Teoretycznie nie powinienem się dopisywać, bo na żadnym horrorze ostatnio nie byłem, ale z tego co wyczytałem, to film "Sierociniec" jest godny polecenia - dostaje wysokie/bardzo wysokie noty na portalach filmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 23:09, 143872 napisał:

Jaki dobry horror leci teraz kinach? Ale taki na który warto iść bo po samych wiadomościach
niewiele się dowiem, wole usłyszeć opinię kogoś kto już był.


Ja raczej Sierociniec odradzę...widziałem o wiele lepsze horrory pod względem zarówno klimatu jak i gry aktorskiej. Większość scen grozy bazuje na prostym schemacie: najpierw cisza i skupienie i ponura tajemniczość a potem BUM! wyskakuje szop pracz, zbija się okno, trzaska ściana albo samochód nagle uderza w starszą panią. Jednym słowem najkrótsza droga do wywołania skoku adrenaliny. Fabuła taka sobie, choć nie mam jej nic szczególnego do zarzucenia poza tym, że widać zbyt wiele skopiowano z "Innych". Z resztą to ten sam reżyser. Temat ten sam co w "Innych". W starym domu przenikają się sfery świata umarłych i żywych i kobieta chce rozwikłać zagadkę dotyczącą dzieci i ich "wyimaginowanych" przyjaciół. Jeśli oglądałeś "Innych" to niczego nowego nie doświadczysz. Poza tym że problem jest przedstawiony z perspektywy "żywych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, "Innych" widziałem, taki sobie był film. Obiecałem dziewczynie że na coś ją zabiorę ale widzę że nie ma na co, może innym razem czy może leci jeszcze coś dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:17, 143872 napisał:

No tak, "Innych" widziałem, taki sobie był film. Obiecałem dziewczynie że na coś ją zabiorę
ale widzę że nie ma na co, może innym razem czy może leci jeszcze coś dobrego?


Jedyne co mi przychodzi do głowy to "Sen Kasandry" Wood'ego Allena. Ale sam go nie widziałem tylko rozmawiałem z osobami które były i całkiem się podobało. Ostatnio rzadko chodzę do kina więc niestety nic więcej nie mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę dodać jeszcze "Nieodebrane Połączenie" (ang.One Missed Call). Klasyczny amerykański remake japońskiego horroru,czyli jeżeli widziałeś "The Ring" albo "The Grudge" to wiesz czego się spodziewać,bo to wszystko opiera się na podobnym schemacie. Pójść jednak można i wydanych pieniędzy się nie żałuje,ale jeżeli zależy Ci na tym,by dziewczyna tuliła się do Ciebie w chwilach grozy to może byc róźnie,bo mnie osobiście średnio przestraszył,ale i tak nic lepszego nie znajdziesz. Chociaż "Sierocińca" nie widziałem,więc się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 23.10 na TVN film, który polecam wszystkim palaczom "Constantine" z K. Reavesem (nie wiem czy dobrze napisałem).
Bardzo dobry film, przedstawiony bardzo ciekawie, przynajmniej ja nie nudziłem się zbytnio. Inaczej przedstawiający sprawy niebo - piekło na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:45, pretorianie napisał:

Dzisiaj o 23.10 na TVN film, który polecam wszystkim palaczom "Constantine" z K. Reavesem
(nie wiem czy dobrze napisałem).
Bardzo dobry film, przedstawiony bardzo ciekawie, przynajmniej ja nie nudziłem się zbytnio.
Inaczej przedstawiający sprawy niebo - piekło na ziemi.

no, ja też mogę polecić - moim zdaniem wypas film. ale, skoro to taki hicior "po raz pierwszu w tv" to czemu o 23? przecież nie jest to taki straszny film, że musi w godzinach "dorosłych" lecieć... dziwne. niemniej film bardzo dobry, jak ktoś nie śpi po nocach to obejrzyjcie

ps. K.Reevesem. na pewno jest Keanu Reeves. ale jak to się odmienia? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:45, pretorianie napisał:

Dzisiaj o 23.10 na TVN film, który polecam wszystkim palaczom "Constantine" z K. Reavesem
(nie wiem czy dobrze napisałem).
Bardzo dobry film, przedstawiony bardzo ciekawie, przynajmniej ja nie nudziłem się zbytnio.
Inaczej przedstawiający sprawy niebo - piekło na ziemi.


Kurczę, na mnie ten film wywarł niesamowicie negatywne wrażenie, a pod koniec myślałem, że usnę. Oglądałem go w kinie w Głogowie z dziewczyną a zapamiętam go głównie z jednego powodu... Po seansie w całym mieście biły dzwony. Był to 2 kwietnia 2005 roku. Odszedł Jan Paweł II. O 22:00 mieliśmy zaplanowany od tygodnia wyjazd do Częstochowy modlić się za jego zdrowie... Musieliśmy zmienić intencję.
Postaram się obejrzeć ten film dzisiaj ponownie i może zmienię zdanie, choć wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. ale, skoro to taki hicior "po raz

Dnia 14.05.2008 o 21:55, szypek26 napisał:

pierwszu w tv" to czemu o 23? przecież nie jest to taki straszny film, że musi w godzinach
"dorosłych" lecieć... dziwne. niemniej film bardzo dobry, jak ktoś nie śpi po nocach
to obejrzyjcie

No właśnie nie wiem czemu w takich godzinach. Ja też uważam, że powinni jak to w tvn puścić w piątek o 20.00

Dnia 14.05.2008 o 21:55, szypek26 napisał:

ps. K.Reevesem. na pewno jest Keanu Reeves. ale jak to się odmienia? ;P

Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go oglądałeś w takich okolicznościach to ja wcale się nie dziwię, że wywarł na Tobie negatywne odczucia. Ja też bym wtedy go tak odebrał. Ale obejrzyj sobie go dzisiaj bez uprzedzenia, na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:24, Gufs napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "Sen Kasandry" Wood''ego Allena. Ale sam go nie widziałem
tylko rozmawiałem z osobami które były i całkiem się podobało.


bylem na tym w kinie w weekend i moge potwierdzic, ze warto. Dosc nietypowy jak na Allena, klasyczna historia, ale doskonale sie to oglada. Bardzo mi sie podobal Collin Farell, za ktorym do tej pory raczej nie przepadalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:45, pretorianie napisał:

Dzisiaj o 23.10 na TVN film, który polecam wszystkim palaczom "Constantine" z K. Reavesem

Film faktycznie - fajny, ciekawy, ale moim zdaniem nie nadzwyczajny. Tak czy siak, film jest warty obejrzenia - ale tylko raz.

szypek26 ===> Ten film wcale nie będzie "po raz pierwszy w tv (publicznej)" - wiem bo oglądałem go już 2 razy - pierwszy raz na DVD, a później w telewizji (publicznej) - bodajże na Polsacie.
Coś ten Polsat z TVNem, ostatnio zaczynają ściemniać. Wczoraj na Polsacie był film "Erin Brockovich" - który zapowiadali jako "po raz pierwszy w tv" - a wcale tak nie było, bo był już on raz wyemitowany w publicznej TV - chyba na TVN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 23:22, balduran2 napisał:

Film faktycznie - fajny, ciekawy, ale moim zdaniem nie nadzwyczajny. Tak czy siak, film
jest warty obejrzenia - ale tylko raz.

eee... oglądałem już z pięc razy i za każdym razem mi się podobał :D

Dnia 14.05.2008 o 23:22, balduran2 napisał:

szypek26 ===> Ten film wcale nie będzie "po raz pierwszy w tv (publicznej)"
- wiem bo oglądałem go już 2 razy - pierwszy raz na DVD, a później w telewizji (publicznej)
- bodajże na Polsacie.

na Polsacie? o.O nie kojarzę

Dnia 14.05.2008 o 23:22, balduran2 napisał:

Coś ten Polsat z TVNem, ostatnio zaczynają ściemniać. Wczoraj na Polsacie był film "Erin
Brockovich" - który zapowiadali jako "po raz pierwszy w tv" - a wcale tak nie było, bo
był już on raz wyemitowany w publicznej TV - chyba na TVN.

Erin zapowiadali jako po raz I w tv? dziwne.... oglądałem go co najmniej raz, a leciał co najmniej dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2008 o 23:22, balduran2 napisał:

szypek26 ===> Ten film wcale nie będzie "po raz pierwszy w tv (publicznej)"
- wiem bo oglądałem go już 2 razy - pierwszy raz na DVD, a później w telewizji (publicznej)
- bodajże na Polsacie.

Ja go wiele razy widziałem na "AleKino"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę znów o radę Wujka Dobra Rada. :)

Czy opłaca się obejrzeć Wyspę? Z tego co czytam w zapowiedzi to taka amerykańska, lekko odmieniona Seksmisja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 17:58, Vaxinar napisał:

Czy opłaca się obejrzeć Wyspę?

Moim zdaniem naprawdę warto.
Mimo, że w Polsce nie jest to zbytnio znany film (nie wiem w sumie dlaczego), to jest on naprawdę ciekawy, fajny i nieźle zrealizowany.
A poza tym, gra w nim kilku naprawdę przyzwoitych aktorów.

Dnia 15.05.2008 o 17:58, Vaxinar napisał:

Z tego co czytam w zapowiedzi to taka amerykańska, lekko odmieniona Seksmisja...

To ta zapowiedź, chyba musi być jakaś naprawdę dziwna. Nigdy by mi to nie przyszło do głowy, a nawet teraz gdy o tym wspomniałeś - to wydaje mi się to trochę...głupie. Naprawdę - moim zdaniem w "Wyspie", nie ma nic ze "Seksmisji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 18:09, balduran2 napisał:

To ta zapowiedź, chyba musi być jakaś naprawdę dziwna. Nigdy by mi to nie przyszło do
głowy, a nawet teraz gdy o tym wspomniałeś - to wydaje mi się to trochę...głupie.

czemu dziwna? moim zdaniem (i tak zareklamowałem Wyspę rodzicom) to właśnie amerykańska Seksmisja. Nas, bohaterów, prądem?! xD
moim zdaniem mimo wszystko film średniej jakości. ale chyba najlepszy z tego, co stacje proponują na piątkowy wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się