HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 13:28, kerkas napisał:

Dialogi są niezłe to już przyznałem , humor?, jest śmieszna scena jedna lub dwie , ale
humor i dialogi nie zastąpią
dobrej fabuły , film do obejrzenia raz i szybkiego zapomnienia.


Ja dopiero po trzecim razie wychwiciłem większość smaczków, więc Twoje twierdzenie jest błędne. Filmy Tarantino z pewnością nie są łatwe w odbiorze, ale dla mnie jest to jeden z lepszych reżyserów, a takich dialogów jak u niego nie spotkałem jeszcze w żadnym innym filmie, a Pulp Fiction uważam za jego najlepsze dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że Pulp Fiction to film na raz? Gra aktorska, scenariusz, dialogi, reżyseria... Dla Ciebie to wszystko jest do obejrzenia na raz? Przez jeden raz nie zdążysz się wszystkim nacieszyć, nie dasz rady dostrzec tego geniuszu, jaki zaserwował nam Quarantino. To jest film kultowy, jak wspomniał Radykał - taniec, cytat ze Starego Testamentu... Jak Ty wszystkie takie filmy oglądasz na raz, to jesteś dziwnym człowiekiem. Nie potrafisz po prostu docenić niektórych rzeczy i starasz się zaimponować swoją odmiennością w tym wątku. Błąd ;)

Tak samo to chyba Ty tak zrównałeś Jokera z psychopatą i wszystkich, którzy obejrzeli najnowszego Batmana za ludzi... Nie pamiętam już. Podchodzisz do pewnych rzeczy zbyt krytycznie, gdyż nie jesteś ich w stanie zrozumieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:23, Warrior Within napisał:

Trzeba przyznać że oglądając trailery MP po raz pierwszy interesuje się ekranizacją jakiejś
gry i mam wrażenie że wyjdzie naprawde dobra.


a ja z każdym trailerem powoli utwierdzam się w fakcie, że oprócz dobrego aktora, który wciela się w Maxa w tym filmie chyba nie będzie nic dobrego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 12:59, Lesz3yk napisał:

Jedynym powiązaniem pomiędzy oboma filmami jest swoisty hołd niskobudżetowym filmom popularnych
w latach 70 w USA (często wyświetlanych w kinach samochodowych określanych mianem "Grindhouse").
Poza tym nic innego ich nie łączy ;)

Wiem o tym , a myślałeś że co mam na myśli pisząc ''''odrobinę inna wizja''''. :)

Dnia 29.08.2008 o 12:59, Lesz3yk napisał:

W każdym razie obydwa filmy są naprawdę świetnymi pozycjami, podobnie zresztą jak inne
filmy tych reżyserów.

Zgadzam się , filmy genialnego Tarantino są naprawdę świetne , ale po obejrzeniu takiego Four Rooms , a tym bardziej From Dusk Till Dawn , byłem delikatnie mówiąc co najmniej zdziwiony... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dziwią mnie te "ptoki", które są prawdopodobnie Valkiriami. Wygląda to na coraz mniej narkotyczne wizje,a jakieś realne demony :/ Mam tylko nadzieję, że nie zapomną o "Ragnarock". Gdyby jeszcze wspomnieli tam o Cthulhu to byłbym w siódmym niebie : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:11, Pablo Querte napisał:

Coraz bardziej dziwią mnie te "ptoki", które są prawdopodobnie Valkiriami. Wygląda to
na coraz mniej narkotyczne wizje,a jakieś realne demony :/ Mam tylko nadzieję, że nie
zapomną o "Ragnarock". Gdyby jeszcze wspomnieli tam o Cthulhu to byłbym w siódmym niebie
: ]


no właśnie to mnie martwi najbardziej... Niby to wizje mają być, ale w niektórych scenach wygląda to tak, jakby przenikały do prawdziwego świata, co jakoś tak bardzo mi się nie podoba, bo w tej chwili kompletnie nie czuję, że to film na podstawie gry Max Payne... Jakoś tak nie ten klimat, albo inaczej: nie na latające ptaki czekałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 13:45, Lesz3yk napisał:


Ja dopiero po trzecim razie wychwiciłem większość smaczków, więc Twoje twierdzenie jest
błędne. Filmy Tarantino z pewnością nie są łatwe w odbiorze, ale dla mnie jest to jeden
z lepszych reżyserów, a takich dialogów jak u niego nie spotkałem jeszcze w żadnym innym
filmie, a Pulp Fiction uważam za jego najlepsze dzieło.


Jeden lubi rocka drugi muzykę klasyczną , mnie szkoda czasu na oglądanie tej gumy do żucia dla oczu.

Chcesz świetne dialogi proszę bardzo:

Wielki sen z H.Bogartem , Dama z Szanghaju Orsona Wellesa , Psy I,II , Kiler , Rozmowa Coppoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:45, Wayzin napisał:

Uważasz, że Pulp Fiction to film na raz? Gra aktorska, scenariusz, dialogi, reżyseria...
Dla Ciebie to wszystko jest do obejrzenia na raz? Przez jeden raz nie zdążysz się wszystkim
nacieszyć, nie dasz rady dostrzec tego geniuszu, jaki zaserwował nam Quarantino. To jest
film kultowy, jak wspomniał Radykał - taniec, cytat ze Starego Testamentu... Jak Ty wszystkie
takie filmy oglądasz na raz, to jesteś dziwnym człowiekiem. Nie potrafisz po prostu docenić
niektórych rzeczy i starasz się zaimponować swoją odmiennością w tym wątku. Błąd ;)


Irony mod on:

Założyłem taki świetny temat Czarny kryminał-temat ogólny a ci profani nawet się nie zainteresowali, jak oni mogą
nie kochać takich filmów jak: Sokół maltański , Gilda , Dama z Szanghaju , Podwójne ubezpieczenie , Zabójcy wersja z 1946 i 1966 , Śmiertelne porachunki , Pustka , Asfaltowa dżungla , Pocałunek śmierci , Śmiertelny pocałunek , Zmarły w chwili przybycia wersja z 1950 , Zbieg z Alcatraz , Chinatown , Mroczne przejście , Key Largo , Ruchomy cel , Biały żar , Bulwar zachodzącego słońca , Tam gdzie kończy się chodnik , Historia policjanta , Niagara , Pocałunek mordercy i Zabójstwo Kubricka , Noc myśliwego , Dotknięcie zła.
Jak można? no jak?.
Drugi świetny temat Western, dziki zachód i tylko sześć stron wypowiedzi i nie kochają Johna Wayne a niektórzy
nie kochają klasycznych westernów AAAAAAAAAAA!!!!!! TO NIEMOŻLIWE!!!!!!!!!!.

Irony mod off:

Dnia 29.08.2008 o 13:45, Wayzin napisał:

Tak samo to chyba Ty tak zrównałeś Jokera z psychopatą i wszystkich, którzy obejrzeli
najnowszego Batmana za ludzi... Nie pamiętam już. Podchodzisz do pewnych rzeczy zbyt
krytycznie, gdyż nie jesteś ich w stanie zrozumieć :P


Tolerancyjny jak Polak. Dokładnie to dziwiłem się ludziom którym podobał się najnowszy Batman , ale to nie
znaczy że będę wszystkich nawracał ogniem i mieczem którym film się podobał.
Była gorąca dyskusja na forum na ten temat oni zostali po swojej stronie ja po swojej i tyle.
Żyj i daj żyć innym.

Ps. Adolf Hitler został wybrany LEGALNIE POWTARZAM LEGALNIE na przywódcę Rzeszy a w wolnych wyborach
poparło go 90% Niemców , no debile normalnie jak mogli go poprzeć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:27, kerkas napisał:

Ps. Adolf Hitler został wybrany LEGALNIE POWTARZAM LEGALNIE na przywódcę Rzeszy a w wolnych wyborach poparło go 90% Niemców , no debile normalnie jak mogli go poprzeć?.


Propaganda i... różne jej odmiany robią swoje, a Ty może kiedyś przestaniesz robić z siebie męczennika który żyje pośród niewyobrażalnych potworów, bo jak można nie wypowiadać się w temacie (bo my się nie znamy, tfu!), a co dopiero nie zgadzać się w czymś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:54, DJ Szlafrok napisał:

> Ps. Adolf Hitler został wybrany LEGALNIE POWTARZAM LEGALNIE na przywódcę Rzeszy
a w wolnych wyborach poparło go 90% Niemców , no debile normalnie jak mogli go poprzeć?.


Propaganda i... różne jej odmiany robią swoje, a Ty może kiedyś przestaniesz robić z
siebie męczennika który żyje pośród niewyobrażalnych potworów.


Przytocz przykład gdzie robię z siebie męczennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:13, syriusz.b napisał:

nie na latające ptaki czekałem...


Stawiam na reżyserską wizję ''ciał upadłych aniołów'', ale tyle ich w trailerach, że w sumie Max musiałby jechać na valkirii przez pół filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:55, kerkas napisał:

Przytocz przykład gdzie robię z siebie męczennika.


Całokształt bez dobitnego cytatu, toteż możesz mnie uważać za kogo sobie życzysz. Mało mnie to obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na ciekawym filmie: ,,Angielska robota" opowiadającym o napadzie stulecia... Powiem szczerze, że spodziewałem się, że będzie bardziej drętwy, a tu całkiem niezły film!
Doba akcja, mnogość wątków... Dobra obsada... Polecam. Nie jest to może hit, ale warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:59, DJ Szlafrok napisał:

> Przytocz przykład gdzie robię z siebie męczennika.

Całokształt bez dobitnego cytatu, toteż możesz mnie uważać za kogo sobie życzysz. Mało
mnie to obchodzi.

Pytanie do radia Erewań:

- Czy to prawda że w Związku Radzieckim nie ma wolności słowa?.

Odpowiedż:

- A w USA biją murzynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:57, DJ Szlafrok napisał:

> nie na latające ptaki czekałem...

Stawiam na reżyserską wizję ''ciał upadłych aniołów'', ale tyle ich w trailerach, że
w sumie Max musiałby jechać na valkirii przez pół filmu.


A ja tam jestem dobrej myśli. Od samego filmu nie oczekuję jakiegoś super oskarowego kina, a po prostu dobrego połączenia akcji / thrillera z nieco mroczniejszym niż zwykle klimatem. A takie "latające ptaki" nawet do niego pasują. Jest zresztą w trailerze wyjaśnienie, skąd one się biorą.
Apropo trailera, to mi się on jak najbardziej spodobał. I mam cichą nadzieję, że będzie to najlepsza "egranizacja" ze wszystkich dotychczasowych. ;-)

PS. Czy polska premiera Maxa Payne''a będzie na równi ze światową ? Czyli 17.10.08. ;-) Jeśli tak, to byłoby super. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:54, DJ Szlafrok napisał:

> Ps. Adolf Hitler został wybrany LEGALNIE POWTARZAM LEGALNIE na przywódcę Rzeszy
a w wolnych wyborach poparło go 90% Niemców , no debile normalnie jak mogli go poprzeć?.


Propaganda i... różne jej odmiany robią swoje, a Ty może kiedyś przestaniesz robić z
siebie męczennika który żyje pośród niewyobrażalnych potworów, bo jak można nie wypowiadać
się w temacie (bo my się nie znamy, tfu!), a co dopiero nie zgadzać się w czymś...


Spluń przez lewe ramię rzuć garścią soli przez prawe a i o egzorcyzmach nie zapomnij.

bo jak można nie wypowiadać

Dnia 29.08.2008 o 19:54, DJ Szlafrok napisał:

się w temacie , a co dopiero nie zgadzać się w czymś...


Jak byś mógł mnie ciemniakowi wyjaśnić co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->Dann
> A ja tam jestem dobrej myśli. Od samego filmu nie oczekuję jakiegoś super oskarowego kina, a po prostu dobrego połączenia akcji / thrillera z nieco mroczniejszym niż zwykle klimatem. A takie "latające ptaki" nawet do niego pasują. Jest zresztą w trailerze wyjaśnienie, skąd one się biorą.
Apropo trailera, to mi się on jak najbardziej spodobał. I mam cichą nadzieję, że będzie to najlepsza "egranizacja" ze wszystkich dotychczasowych. ;-)

Właśnie o to chodzi - film może być najlepszą ekranizacją gry (bo sama gra aż prosi się o to), ale mając na uwadze trailery można podejrzewać, że scenarzyści coś kombinują w złą stronę.
Gratuluję awansu. ;-)

->Kerkas
> Jak byś mógł mnie ciemniakowi wyjaśnić co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu będę bardzo wdzięczny.

Obawiam się, że nie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 12:16, Erunn0 napisał:

Pojawił się drugi trailer filmu Max Payne. Można go zobaczyć tutaj:
http://pl.youtube.com/watch?v=nhfnPxrGlA0&fmt=18
Szczerze powiedziawszy, to mi się zwiastuny tej produkcji nie podoba, ale mam nadzieję,
że film i tak będzie warty świeczki. Oby nie zepsuli takiego dobrego materiału, bo gra
miała świetną fabułę...


Widziałem ten trailer i sam nie wiem co o tym myśleć , zachwyt przeplata się z obawami. Efekty specjalne robią bardzo ogromne i pozytywne wrażenie , widać ze będzie to prawdziwa uczta dla oczu. A poza tym jak się dokładnie przyjrzeć widać klimat gry Max Payne , a właśnie to jest dla graczy bardzo ważne. Ale nie wiadomo jak zostanie wykorzystany ten motyw z mrocznymi aniołami , oby reżysera za bardzo nie poniosła fantazja. Mam wielką nadzieję że film ten będzie wielkim przebojem na miarę Mrocznego Rycerza , a po cichu liczę na to że będzie znacznie lepszy od niego i Max Payne będzie absolutnie najlepszym filmem tego roku... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się