HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2008 o 22:22, des1og napisał:

> /ciach/

Pozwolę sobie przedłużyć jednak tę dyskusję, bowiem nie toleruję nagminnego powielania
stereotypów – a takim jest stwierdzenie, jakoby rodzimi reżyserzy nie potrafili
obecnie tworzyć obrazów na poziomie. Do rzeczy jednak.

Według Ciebie dobre polskie kino skończyło się na przełomie wieków, a nasi filmowcy trudnią
się teraz kręceniem tanich komedyjek dla półgłówków – teza ta zawiera niewiele
słuszności, mimo to bezustannie powtarzana jest przez polskich widzów interesujących
się kinem raczej okazjonalnie. Prawda jest taka, że romansidła niskich lotów z racji
największej popularności mają zapewnioną najlepszą reklamę, natomiast ambitne obrazy
giną w rozgłosie zapewnionym papce dla mas.


Ambitne kino mogłoby zaistnieć nawet bez reklamy pod warunkiem że nie będzie wyświetlane w jednym kinie.
My, Cichociemni w dniu premiery można było zobaczyć w Warszawie w jednym kinie.
Zresztą zapraszam do zapoznania się z moimi dwoma ostatni postami w tym temacie.

>Nie oznacza to jednak, że polscy reżyserzy

Dnia 03.09.2008 o 22:22, des1og napisał:

zapomnieli już, jak robi się filmy skłaniające do refleksji – takie filmy nadal
powstają i nie mam tu na myśli jedynie kina niezależnego, lecz zrealizowane z rozmachem
i za spore pieniądze produkcje, które niejednokrotnie zdobywają nie mniejszy sukces,
niż komedie (przykładowo Dzień Świra, Symetria, Wesele). Co prawda reżyserzy młodego
pokolenia nie wykazują takiego kunsztu jak dawni mistrzowie, ale nie można też jednoznacznie
stwierdzać, że współczesne kino polskie jest całkowicie na bakier. Nie traktujmy Wiedźmina
jak pryzmatu, przez który będziemy oceniać dokonania innych, nierzadko dobrze rokujących
reżyserów.

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

The end?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2008 o 22:31, LuQeMaStEr napisał:

Czy chodzi o to ? Pytam, bo osobiście filmu nie oglądałem, ale z ciekawości na yt wszedłem
i coś takiego mi wyskoczyło.

http://pl.youtube.com/watch?v=LrHTtoNntkU


Wielkie dzięki za tego linka , już od dawna wiedziałem że w tym filmie występują dwa zakończenia (swoją drogą trzeba w ogóle nie interesować się tym filmem , aby nie wiedzieć czegoś tak podstawowego...) , ale widziałem tylko jedno , to które było pokazana w kinie , a nawet przez myśl mi nie przeszło aby poszukać tego drugiego zakończenia na YouTube , jeszcze raz dzięki za linka. :)

A co to samego zakończenia to: OMG... co za szmira , to już to kinowe zakończenia było O WIELE lepsze , jak oglądam tak maksymalnie naciągane i totalnie baz sensowne zakończenia filmów to aż mnie czarna rozpacz ogarnia... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 23:11, Sebat1 napisał:

(swoją drogą trzeba w ogóle nie interesować się tym filmem , aby nie wiedzieć
czegoś tak podstawowego...)


Nie jest to film aż tak wybitny, żeby się nim specjalnie interesować. Obejrzeć owszem, porównać z książką (bladziutko na jej tle wypada) ale bez przesady, wnikać konkretnie kto i po co to nie ma większego sensu... albo się dowiem przypadkiem albo wcale (w tym drugim przypadku nie czułabym się szczególnie stratna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:56, kerkas napisał:

Ambitne kino mogłoby zaistnieć nawet bez reklamy pod warunkiem że nie będzie wyświetlane
w jednym kinie.
My, Cichociemni w dniu premiery można było zobaczyć w Warszawie w jednym kinie.
Zresztą zapraszam do zapoznania się z moimi dwoma ostatni postami w tym temacie.


Ilość kopii wysłana do kin to jedno, a reklama – drugie. Najważniejsze jest wzbudzenie zainteresowania u odbiorców jeszcze przed premierą; gdyby przytoczony tu jako przykład obraz My Cichociemni zyskał w odpowiednim czasie odpowiedni rozgłos, przyciągnąłby do kina tłumy widzów, nawet, gdyby było to tylko jedno kino. Inna sprawa, że niekiedy ekipa filmowa po zakończeniu prac jest świadoma niezbyt wysokiego poziomu swego dzieła bądź niskiej liczby potencjalnych widzów, w gusta których uda im się wstrzelić i nie chcąc tracić kolejnych pieniędzy na cele czysto marketingowe specjalnie pozwala przejść filmowi bez echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 23:11, Sebat1 napisał:

A co to samego zakończenia to: OMG... co za szmira , to już to kinowe zakończenia było
O WIELE lepsze

Lepsze dlaczego? Bo dobry Will poświęcił się dla dobra ludzkości zabijając bezmyślne i potworne zombie? ;>
Drugie zakończenie jest lepsze, bo burzy obraz szlachetnego obrońcy ludzkości i bezmyślnych zombiaków. Już we wcześniejszych scenach mieliśmy wskazówki, że potwory nie są takie bezmyślne (zastawienie pułapki), więc alternatywne zakończenie nie jest bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:27, Fumiko napisał:

Drugie zakończenie? O.o pierwsze słyszę tak naprawdę... A nie wiesz GDZIE można je zobaczyć?


Na jutubie, a gdzie? xD
Imo tak samo lipne jak oryginalne ;]

Coxsik---> dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 00:07, windows00 napisał:

Lepsze dlaczego? Bo dobry Will poświęcił się dla dobra ludzkości zabijając bezmyślne
i potworne zombie? ;>

To oryginalne zakończenie też nie było najlepsze , ale wypadło lepiej , bo nie było aż tak naciągane. Skąd Will miał pewność że zombi mu nic nie zrobią , skoro parę chwil wcześniej bardzo dobrze wiedział że chcą go zabić ?

Dnia 04.09.2008 o 00:07, windows00 napisał:

Drugie zakończenie jest lepsze, bo burzy obraz szlachetnego obrońcy ludzkości i bezmyślnych
zombiaków. Już we wcześniejszych scenach mieliśmy wskazówki, że potwory nie są takie
bezmyślne (zastawienie pułapki), więc alternatywne zakończenie nie jest bezsensowne.

To jakie to zakończenie jest , zależy od punktu widzenia , dla mnie bez sensu są takie rażące niekonsekwencje , kiedy to przez prawie cały film zombiaki są agresywne , a później nagle okazuje się że są takie dobrotliwe i w cale nie chcą zabijać. To niby czemu wcześniej nie wpadły na pomysł , aby być tymi dobrymi ? Ja tam sensu w tym nie widzę.

Fumiko <--- Wydaje mi się że gdziekolwiek , cokolwiek czytałem o tym filmie to wszędzie można było się dowiedzieć że jest alternatywne zakończenie , więc raczej ciężko było to przeoczyć ;) , ale masz racje film nie jest wybitny i nie wiedzieć o drugim zakończeniu to nie jest duża strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

To oryginalne zakończenie też nie było najlepsze , ale wypadło lepiej , bo nie było aż
tak naciągane.

Ale było holywoodzkie pełną gębą, a ja mam uczulenie na takie zakończenia (w większości wypadków).

Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

Skąd Will miał pewność że zombi mu nic nie zrobią , skoro parę chwil wcześniej
bardzo dobrze wiedział że chcą go zabić ?

Nigdzie nie jest pokazane, że miał pewność. Dostrzegł, że głównemu zombie zależy na tej dziewczynie i mu ją oddał.

Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

To jakie to zakończenie jest , zależy od punktu widzenia

No raczej :P

Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

dla mnie bez sensu są takie
rażące niekonsekwencje , kiedy to przez prawie cały film zombiaki są agresywne

One cały czas są agresywne. Inne z chęcią rozszarpałyby Willa, ale skoro wódz zabrania, to nic nie robią.

Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

a później
nagle okazuje się że są takie dobrotliwe i w cale nie chcą zabijać.

Wódz ma co chciał, więc wraca do swojego domu.

Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

To niby czemu wcześniej
nie wpadły na pomysł , aby być tymi dobrymi ? Ja tam sensu w tym nie widzę.

Nie widziałem żeby w tym zakończeniu jakąś wielką dobroć okazały :>

Dnia 04.09.2008 o 12:04, Sebat1 napisał:

Fumiko <--- Wydaje mi się że gdziekolwiek , cokolwiek czytałem o tym
filmie to wszędzie można było się dowiedzieć że jest alternatywne zakończenie , więc
raczej ciężko było to przeoczyć ;)

Ja też nic nie słyszałem o alternatywnym zakończeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 18:44, Sebat1 napisał:

Początek września pod względem filmowym będzie całkiem ciekawy , już w piątek na TVN-ie
o godzinie 20 będą ''''Szybcy i Wściekli'''' , a zaraz po nich ''''Matrix'''' , wiec
jak widać piątkowy wieczór zapowiada się bardzo dobrze i zdecydowanie będzie co oglądać /ciach/


O gustach się nie dyskutuje, nie mniej jednak mam podobne spojrzenie na serwowane na początku września filmy. Osobiście TVN w piątek nie biorę pod uwagę, Matrix to odgrzewany i już nie świeży kotlet (biorąc pod uwagę jak często jest pokazywany na TVN czy też TVN7) Szybcy i wściekli marne filmidło można czasem coś takiego dla zabicia czasu obejrzeć, nie mniej w nadmiarze może wyrządzić nieodwracalne straty w mózgu;-) . Jak byłem w USA to w "świetlicy" Szybcy i wściekli byli katowali naprzemiennie z Top Gun i Dirty Dancing (i miałem niezłą traume w zwiążku z tymi filmami (co ciekawe przez >70 dni były puszczane mniej wiecej co drugi dzien a ja w rezultacie tych filmów nie widziałem podczas pobytu w USA ani razu:O)
Moim zdaniem w piątek są o wiele ciekawsze propozycje niż te z TVN-u.
TVP 2 - Gwiezdne wojny I Mroczne widmo - Gwiezdne Wojny to Gwiezdne Wojny cóż jeszcze trzeba pisać, a na TVP 2 będą pokazywać całą serie.
Polsat - Pan i władca Na krańcu świata - morska przygota w innym stylu niż Piraci z Karaibów (a filmów na morzu jest jak na lekarstwo)
TVP 1 Rzym - serial wyprodukowany przez HBO, które ma bardzą dobrą rękę do serialów weźmy np. Kompania Braci, Rodzina Soprano, Sześć stóp pod ziemią.
Osobiście jestem w niezłej kropce bo nie wiem co wybrać.

Dzisiaj strzele sobie chyba Poznaj moich rodziców na TVN-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:38, Rzezim napisał:

Osobiście TVN w piątek nie biorę pod uwagę, Matrix to odgrzewany i już nie świeży kotlet (biorąc pod uwagę jak często jest pokazywany na TVN czy też TVN7)


Wiem, że jestem na tym punkcie zakręcony, ale mi matriksowa trylogia chyba nigdy się nie znudzi. ;- )

Dnia 04.09.2008 o 19:38, Rzezim napisał:

TVP 2 - Gwiezdne wojny I Mroczne widmo - Gwiezdne Wojny to Gwiezdne Wojny cóż jeszcze trzeba pisać, a na TVP 2 będą pokazywać całą serie.


O, właśnie. Wiesz może, czy TVP będzie emitowało jedynie nową trylogię, czy jednak dołożą starą? No i jestem ciekaw sprawy z dubbingiem... ;-)

Dnia 04.09.2008 o 19:38, Rzezim napisał:

Polsat - Pan i władca Na krańcu świata - morska przygota w innym stylu niż Piraci z Karaibów (a filmów na morzu jest jak na lekarstwo)


Mrrr, właściwie tylko na ten film czekam tej jesieni, tylko wielka szkoda, że przypadł Polsatowi. Takie życie.

Dnia 04.09.2008 o 19:38, Rzezim napisał:

TVP 1 Rzym - serial wyprodukowany przez HBO, które ma bardzą dobrą rękę do serialów weźmy np. Kompania Braci, Rodzina Soprano, Sześć stóp pod ziemią.


Z tego co wiem, Rzym będzie emitowany również w późnych godzinach wieczornych, w wersji nieocenzurowanej która będzie, śmiem sądzić, ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

O, właśnie. Wiesz może, czy TVP będzie emitowało jedynie nową trylogię, czy jednak dołożą
starą? No i jestem ciekaw sprawy z dubbingiem... ;-)

TVP 2 ma zamiar przez 6 kolejnych tygodni wyemitować Nową jak i Starą Trylogię,
które będą najprawdopodobniej z lektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

Wiem, że jestem na tym punkcie zakręcony, ale mi matriksowa trylogia chyba nigdy się
nie znudzi. ;- )


Mi Matrix zwłaszcza pierwsza część przejadła się zwłaszcza pokazywana na TVN-ie, podobnie zreszto z Władcą Pierścieni.

Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

O, właśnie. Wiesz może, czy TVP będzie emitowało jedynie nową trylogię, czy jednak dołożą
starą? No i jestem ciekaw sprawy z dubbingiem... ;-)


Z racji posta powyżej treść wykasowany w trakcie edycji przepublikacyjnej ;-)

Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

Mrrr, właściwie tylko na ten film czekam tej jesieni, tylko wielka szkoda, że przypadł
Polsatowi. Takie życie.


Polsat czy TVN nie wiem co gorsze. Najlepiej byłoby na TVP ;-)

Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

Z tego co wiem, Rzym będzie emitowany również w późnych godzinach wieczornych, w wersji
nieocenzurowanej która będzie, śmiem sądzić, ciekawsza.


Sprawdziłem i rzeczywiście tak będzie. W sobote na TVP 2 o godzinie 23:35 (zgroza), choć i tak lepiej traktują ten serial (przynajmniej narazie) niż Battlestar Galactica.
Zreszto jest jakaś dziwna tendencja by niezłe seriale puszczać około półgodziny przed północą (Nip/Tuck - Bez skazy był do oglądania na TVN w poniedziałek o 23:35 :O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:38, Rzezim napisał:

Moim zdaniem w piątek są o wiele ciekawsze propozycje niż te z TVN-u.
TVP 2 - Gwiezdne wojny I Mroczne widmo - Gwiezdne Wojny to Gwiezdne Wojny cóż jeszcze
trzeba pisać, a na TVP 2 będą pokazywać całą serie.


Normalnie wielkie dzięki za podanie tej wiadomości. Trzeba będzie jutro zarezerwować nieco czasu dla TVP 2. ;-)


Master and Commander jednak sobie odpuszczam. ;-) Bez Johnny''ego Deppa to już nie to samo. ;-P
Piszę tak, ponieważ generalnie nie preferuję wszelakich "pirackich" klimatów itp., a mimo to seria Piraci z Karaibów (głównie cześć pierwsza) zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, w dużej mierze dzięki mistrzowskiej grze aktorskiej pana Deppa. ;-)


Natomiast co do seriali, to jest tylko jeden taki serial, który mógłby sprawić, że wszystko inne spadłoby na drugi plan, a jest to serial pt. "Stargate: SG1". ;-) Kiedyś TVN wyemitował dwa pierwsze sezony, a potem niestety resztę wyświetlono na jakimś tam HBO czy cholera wie gdzie jeszcze, w każdym razie na kanale dla mnie nieosiągalnym. :-/
Dużo bym dał, żeby móc teraz obejrzeć pozostałe sezony, jak również odświeżyć sobie te dwa pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:40, Rzezim napisał:

Mi Matrix zwłaszcza pierwsza część przejadła się zwłaszcza pokazywana na TVN-ie, podobnie zreszto z Władcą Pierścieni.


Oj, na TVN raz obejrzałem i mi wystarczy, reszta to sesje domowe. ;- ) Zaś o Władcy Pierścieni nie ma za bardzo co pisać, bo w wydaniu telewizji komercyjnej wycięto ile tylko się dało, pomijając często bardzo ciekawe sceny w wersji nawet nie tyle rozszerzonej, co nawet kinowej...

Dnia 04.09.2008 o 20:40, Rzezim napisał:

Sprawdziłem i rzeczywiście tak będzie. W sobote na TVP 2 o godzinie 23:35 (zgroza), choć i tak lepiej traktują ten serial (przynajmniej narazie) niż Battlestar Galactica. Zreszto jest jakaś dziwna tendencja by niezłe seriale puszczać około półgodziny przed północą (Nip/Tuck - Bez skazy był do oglądania na TVN w poniedziałek o 23:35 :O)


Nie tylko seriale. Dzięki naszej Telewizji Polskiej można obejrzeć całkiem ciekawe dokumenty nie raz, nie dwa, tylko ktoś bardzo mądry wpadł na pomysł emitowania ich bardzo często po północy (nie wspominając o wymienionym przez Ciebie zjawisku seriali).

->Balduran2
Dzięki, dzięki. :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:49, Dann napisał:

Normalnie wielkie dzięki za podanie tej wiadomości. Trzeba będzie jutro zarezerwować
nieco czasu dla TVP 2. ;-)


Bardzo często przegapiam filmy, które chciałbym obejrzeć na TVP2 i nie tylko.
W piątek jest jeszcze jedna bardzo ciekawa pozycja.
TVN 7 - Don Juan de Marco z młodym Johnnym Deppem oraz Marlonem Brando (jeden z jego ostatnich filmów). Rewelacyjny film. Na szczęscie mam go na DVD więc będę miał większego dylematu co wybrać.

Dnia 04.09.2008 o 20:49, Dann napisał:

Dużo bym dał, żeby móc teraz obejrzeć pozostałe sezony, jak również odświeżyć sobie te
dwa pierwsze.


Zawsze można nabyć w drodze kupna. Ja ostatnio nabyłem serial, który niestety skończył się na pierwszej serii (konia z rzędem temu, kto go pamieta) Profit emitowany na TVP ponad 10 lat temu. Nie mniej jednak ciagle nie mam odwagi z nim się zmierzyć.

--> DJ Szlafrok

Dnia 04.09.2008 o 20:49, Dann napisał:

Oj, na TVN raz obejrzałem i mi wystarczy, reszta to sesje domowe. ;- ) /ciach/


Władca Pierścieni to typowy film kinowy, a pocięcie reklamami z racji jego długości sprawia, że staje się mało a raczej ciężko strawny.

Dnia 04.09.2008 o 20:49, Dann napisał:

Nie tylko seriale. Dzięki naszej Telewizji Polskiej można obejrzeć całkiem ciekawe dokumenty
nie raz, nie dwa, tylko ktoś bardzo mądry wpadł na pomysł emitowania ich bardzo często
po północy (nie wspominając o wymienionym przez Ciebie zjawisku seriali).


Wartościowe rzeczy puszczane są w pasmach dla bezrobotnych i cierpiących na bezsenność ze wskazaniem na tych drugich.

Xsaw - może w wersji bez cenzury leci więcej łaciny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

Wiem, że jestem na tym punkcie zakręcony, ale mi matriksowa trylogia chyba nigdy się
nie znudzi. ;- )

Trylogia trylogią ale IMHO tylko 1 jest dobra no i bitwa o Zion ale cała reszta 2 i 3 części za 3 razem nudzi.

Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

O, właśnie. Wiesz może, czy TVP będzie emitowało jedynie nową trylogię, czy jednak dołożą
starą? No i jestem ciekaw sprawy z dubbingiem... ;-)

Za to starą trylogię Star Warsów to ja bez koncza mogę oblądać IMHO nowa ssie tylko kawałek 3 trzyma poziom.

Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

> Polsat - Pan i władca Na krańcu świata - morska przygota w innym stylu niż Piraci
z Karaibów (a filmów na morzu jest jak na lekarstwo)

Mrrr, właściwie tylko na ten film czekam tej jesieni, tylko wielka szkoda, że przypadł
Polsatowi. Takie życie.

Damn czemu polsat?Też czekałem na ten film i raczej poczekam nie jestem masochistą.

Dnia 04.09.2008 o 20:25, DJ Szlafrok napisał:

> TVP 1 Rzym - serial wyprodukowany przez HBO, które ma bardzą dobrą rękę do serialów
weźmy np. Kompania Braci, Rodzina Soprano, Sześć stóp pod ziemią.

Z tego co wiem, Rzym będzie emitowany również w późnych godzinach wieczornych, w wersji
nieocenzurowanej która będzie, śmiem sądzić, ciekawsza.


Ke?WTF?Jak to mam rozumieć że jednego dnia puszczaja koło 20 wersje z cenzurą a po 23:30 bez?WTF?Kiedyś oglądałem to na HBO i zbytnio nie pamiętam scen do cenzury ale tylko 3 odcinki żem obejrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym was prosić o radę jaki film kupić. Lubię filmy typu np. Fast and the Forious: Tokyo Drift. no też nie muszą to być filmy wyścigowe. Po prostu coś co warto obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:21, Xsaw napisał:

Trylogia trylogią ale IMHO tylko 1 jest dobra no i bitwa o Zion ale cała reszta 2 i 3
części za 3 razem nudzi.


Miałem świadomość tego, co piszę. Trylogia (i Animatrix, jeśli można go zaliczyć). ;- )

Dnia 04.09.2008 o 21:21, Xsaw napisał:

Za to starą trylogię Star Warsów to ja bez koncza mogę oblądać IMHO nowa ssie tylko kawałek 3 trzyma poziom.


No widzisz, ja z kolei nie skaczę z radości na hasło "Gwiezdne wojny". ;- ) Obejrzałem wszystkie filmy (to znaczy kanoniczną szóstkę, nie widziałem ani jednego odcinka Wojen klonów) i spodobały mi się, nic ponad to, choć faktycznie pierwsza trylogia jest nieco ciekawsza.

Dnia 04.09.2008 o 21:21, Xsaw napisał:

Ke?WTF?Jak to mam rozumieć że jednego dnia puszczaja koło 20 wersje z cenzurą a po 23:30 bez?WTF?Kiedyś oglądałem to na HBO i zbytnio nie pamiętam scen do cenzury ale tylko 3 odcinki żem obejrzał.


Można tylko domyślać się treści ocenzurowanych, ale skoro ma to być realistyczny serial o starożytnym Rzymie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się