HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2009 o 14:32, Dark_Sebat napisał:


> /.../
W opisie to fabuła wygląda ładnie i pięknie, ale tak jak wspomniałem, przez to, że film
jest na straszliwie naiwnie zaciągany i IMO zbyt przesadnie krwawy, dramatyzm traci bardzo
dużo.


O gustach się nie dyskutuje , mamy różne zdania i tyle.

Dnia 10.05.2009 o 14:32, Dark_Sebat napisał:

> Znajdź mi taki drugi film który porusza w sposób tak nietypowy starcie religii i
nazizmu
Zbytnio nie interesuje się tą tematyką, więc ciężko mi coś takiego wskazać. Chyba lepszego
filmu o tej tematyce nie ma.


A więc jakieś plusy film jednak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO WSZYSTKICH KINOMANÓW
REPERTUAR KIN W GAZECIE RZECZPOSPOLITA
NIE ZGADZA SIĘ Z RZECZYWISTOŚCIĄ I MOŻNA SIĘ
NIEŹLE NACIĄĆ WEDŁUG RZEPY
STAR TREK NIE MIAŁ
JESZCZE PREMIERY ITP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 20:14, kerkas napisał:

>
> > /.../
> W opisie to fabuła wygląda ładnie i pięknie, ale tak jak wspomniałem, przez to,
że film
> jest na straszliwie naiwnie zaciągany i IMO zbyt przesadnie krwawy, dramatyzm traci
bardzo
> dużo.

O gustach się nie dyskutuje , mamy różne zdania i tyle.


"O polityce i religii się nie rozmawia, bo nigdy nie wiadomo kogo się urazi"
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem film "Chłopcy z Ferajny". Nie wiem jakim cudem ominęło mnie to dzieło i szczerze muszę powiedzieć, że to jeden z lepszych filmów jakich widziałem ostatnio, a może i wogóle. Prawie wszystkie sceny z Joe Pescim to mistrzostwo, a szczególnie ta, w której grają w karty i robi... to co robi :P Jedna z lepszych ról DeNiro. Polecam chyba każdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pachnidło jest niezłe, ew. From Hell z Johnny Depp''em. Nie wiem czy dokładnie o te klimaty Ci chodzi, ale zapewniam, że to nie są musicale :) (thrillery jak najbardziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 10.05.2009 o 20:38, Ichibanboshi-kun napisał:

> O gustach się nie dyskutuje , mamy różne zdania i tyle.

"O polityce i religii się nie rozmawia, bo nigdy nie wiadomo kogo się urazi"
:)


Zgoda chodziło mi o co innego Dark_Sebat mówi iż film jest naiwny i naciągany nie uzasadniając
zbytnio dlaczego ,nie chcąc być nachalny i dopytywać się dlaczego tak wyszedłem z sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 22:21, kerkas napisał:

Zgoda chodziło mi o co innego Dark_Sebat mówi iż film jest naiwny i naciągany nie uzasadniając

Wiem wiem, ja tylko nie mogłem si powstrzymać aby nie zacytować w rakiej sytuacji jednego z moich ulubionych filmów :)

Dnia 10.05.2009 o 22:21, kerkas napisał:

zbytnio dlaczego ,nie chcąc być nachalny i dopytywać się dlaczego tak wyszedłem z sytuacji.

I bardzo dobrze wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 22:25, Harrolfo napisał:

Pachnidło oglądałem, nic takiego

Do tego filmu to mialem pecha mialem gorączkę podczas seansu i wrecz czułem miejscami ro co bohater zwłaszcza jak siedzial podczas deszczu w jaskini.
Ogólnie nie taki zły film, dobra gra aktorów, ładnie odwalona Europa, i kontrastowo też cąłkiem całkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2009 o 20:14, kerkas napisał:

A więc jakieś plusy film jednak ma.

Tak to już jest, jak rozczarowanie po obejrzeniu opadło, to i zalety stały się bardziej wyraźne.

Dnia 10.05.2009 o 20:14, kerkas napisał:

Zgoda chodziło mi o co innego Dark_Sebat mówi iż film jest naiwny i naciągany nie uzasadniają zbytnio dlaczego /.../

Zaraz, zaraz, że niby ja nie uzasadniłem dlaczego tak uważam ? To już jest jakaś kpina normalnie... Wszystko co miałem do uzasadnienie przecież uzasadniłem. Może nie spełnia to Twoich oczekiwań, nie wnikam w to, ale nie pisz głupot, że nie napisałem uzasadnienia, skoro je napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 22:47, Harrolfo napisał:

Jaki polecilibyście film w rodzaju "Prestiżu"? "Iluzjonistę" wiedziałem, najlepiej jakby
akcja rozgrywała się w XIX-wiecznym Londynie...
NAJLEPIEJ THRILLER, ŻADEN MUSICAL


The Asphyx (1973)

Niektóre filmy wytwórni Hammer Studios głównie horrory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wam polecić film pt. "Symetria". Bardzo dobra polska produkcja, wspaniała obsada i genialny klimat. Nie jestem maniakiem filmów, ale ten przypadł mi do gustu. Cała akcja dzieje się w więzieniu do którego trafia młody chłopak Łukasz (mój imiennik :P). Reszty nie będę zdradzał żeby nie psuć wam zabawy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2009 o 11:14, Azra napisał:

http://www.filmweb.pl/Dexter+kontra+Leonidas+-+zwiastun+%22Niebezpiecznej+rozgrywki%22,News,id=51350

jeśli film nie ograniczy się tylko do bezmyślnej rzeźni, to będziemy mieli do czynienia
z czymś bardzo ''na czasie'', dotykającym problemu ludzkiej moralności i tego, jak daleko
można się posunąć w przemyśle rozrywkowym.


Zapowiada się to co najmniej bardzo dziwnie, ale też bardzo interesująco. Jakimś wielkim fanem Dextera nie jestem, ale oglądam ten serial od czasu do czasu, Michael C. Hall dobrze sprawdza się w swojej roli. Natomiast skoro Gerard Butler świetnie zagrał przywódcę Spartiatów, to i gangstera na pewno zagra porządnie. Bardzo chętnie wybiorę się do kina na ten właśnie film, chociażby ze względu na tych dwóch aktorów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Butler gra skazańca czekającego w celi śmierci na wyrok. Otrzymuje on jednak szansę wyjścia na wolność, jeśli zgodzi się zostać pionkiem w ultranowoczesnej, brutalnej grze. Dzięki mózgowym implantom, kontrolę nad nim przejmie gracz z zewnątrz. Jeśli przeżyje odpowiednio wiele walk, odzyska wolność."

I co w związku z tym, poza ładnym wyglądem to jeszcze nic ciekawego, czekam na więcej inf :)
Bo jesli to jest główne założenie fabuły, to właściwie nie ma co oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 17:25, Ichibanboshi-kun napisał:

> Mam w domu dwa filmy Allena (a nigdy żadnego, w ogóle, nie widziałem!): "Drobne
cwaniaczki"
> i "Klątwę skorpiona". Czy któryś z nich warto obejrzeć? Bo spotkałem się z tak skrajną

> opinią, że po prostu szkoda na nie czasu...

Allena zawsze warto obejrzeć, ale te filmy to chyba faktycznie dopiero jak sie zaznajomisz
szerzej z jego talentem.
Od siebie zaproponuję "Bierz forsę i w nogi" :)

No i obejrzałem wczoraj "Drobne cwaniaczki" - zachwycony nie jestem. Ale zdaję sobie sprawę, że to nie jest dzieło życia Allena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się