HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2009 o 19:10, kitek0101 napisał:

Tak, i to właśnie wydaje mi się... dziwne.


Weź pod uwagę to, że kino powstało dla rozrywki, a nie po to, aby wejść na wyższy stopień uduchowienia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 19:18, rob006 napisał:

Weź pod uwagę to, że kino powstało dla rozrywki, a nie po to, aby wejść na wyższy stopień
uduchowienia ;]

Owszem, ale nie każdy film czysto "rozrywkowy" daje rozrywkę na wysokim poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i po raz setny oglądnąłem "Trzynastego wojownika" (sztandarowy film TV4 i TV Puls) ;]
wrażenia jak zwykle - świetne. dobre kino akcji, ze wspaniałym motywem muzycznym, kilogramami heroizmu i bohaterstwa ;]
oczywiście jest masa błędów i nielogiczności (skąd u wikingów zbroja inkwizytora, gladiatora i Szkot z Highlandu? ;)), ale w żaden sposób nie przeszkadza to w pozytywnym odbiorze filmu.
nie szukajcie więc metafor i skomplikowanych alegorii, "Trzynasty wojownik" to doskonałe kino rozrywkowe - jeżeli ktoś (tak jak ja) wciąż pozostaje małym chłopcem zafascynowanym potężnymi i walecznymi Wikingami, to film musi zaliczyć. co najmniej sto razy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIJANY ANIOŁ

dramat
Japonia, 1948, 102 min

Reżyseria: Akira Kurosawa
Obsada: Toshiro Mifune, Takashi Shimura, Reiseburo Yamamoto, Yoshiko Kuga

Emisje:
22 maja, godz. 20:00 TVP KULTURA
23 maja, godz. 12:20 TVP KULTURA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:35, Quinti napisał:

Wiesz nie chciałem tego mówić ale słyszałem że amerykańska premiera była...

Zdaję sobie z tego sprawę, a moja wypowiedź była z tzw. hakiem. Nie popieramy i nie propagujemy oglądania filmów poprzez "alternatywne źródła", a z pewnością nikt z nas nie wybiera się specjalnie do USA by obejrzeć film nim trafi na ekrany polskich kin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 09:36, Narrenturm napisał:

W normalnej.

To w wersji 3D spodobałby Ci się jeszcze bardziej. Ja właśnie w takiej wersji miałem przyjemność go obejrzeć. Niektóre sceny, zwłaszcza walka nad przepaścią robiły niesamowite wrażenie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba to pytanie można zaliczyć do tego tematu.
Czy wie ktoś może jak nazywa się seria bajek (uwielbiam bajki :)) w których zostają opowiedziane niezwykłe historie takie jak np. słynna legenda miejsa z "Hakiem" czy chociażby jakiegoś gościa który chciał spuścić paliwo z czyjegoś samochodu i zamiast tego pomylił rury z benzyną z rurą od ścieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po seansie "Aniołów i Demonów"-zawiodłem się strasznie a to dlatego ż:

Spoiler

-wycięto na prawdę świetne sceny,np. testy w Cern''ie czy wyskoczenie Langdona z helikoptera
-Pozmieniane,przekręcone wątki w książce Langdon nie nie uratował 4 biskupa,mało tego ów uratowane w filmie biskup został papieżem,w książce następcą św.Piotra był kto inny...
-słaba gra aktorów,z wyjątkiem Langdona i Olivettiego no i moze też Kamerlinga
-dość sztywna Vittoria


Filmowi wystawiam 6+/10,plusik za to że to w końcu ekranizacja książki Browna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieznana siła wysłała mnie dziś do kina na Star Trek. Muszę przyznać że to zupełnie nie to czego się spodziewałem. Owszem szybka akcja bez chwili przerwy i efekty specjalne. To wszystko co zapamiętałem. Porażka.
Jeszcze jedno. Ustawienia głośności w kinie przyprawiło mnie o ból głowy. Dawno nie nie oglądałem filmu z rękami na uszach (niestety nie miałem stoperów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem nie ma sensu wybierać się do kina na film? Ymm jeszcze jedno pytanie. Ktoś zna jakieś filmy typowe o Kung-Fu(bez kung-fu pandy prosze ;)) najlepiej z Bruce Lee. Ostatnio mi się przypomniał soundtrack z Tekken''a 3 a dokładnie "Forest Law Theme" i pierwsza gra się przypomina,pierwsze chwile z Playstation 1,z moim ulubieńcem Lee. Old Times...Good Times...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 22:03, Infes napisał:

Czyli rozumiem nie ma sensu wybierać się do kina na film?


Moim zdaniem Star Trek to dobry film. Poszedlem i dostalem dokladnie to czego oczekiwalem - czyli dobra rozrywke. Scenariusz jest bardzo ciekawy, wartka akcja, nie ma jakis dluzyzn no i akcja dzieje sie w kosmosie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 18:10, NecroVisioneR napisał:

No i jestem po seansie "Aniołów i Demonów"-zawiodłem się strasznie a to dlatego ż:


Kolejny film, ktory mi sie podobal. :) Ksiazki - przyznaje sie bez bicia - nie czytalem. Na Anioly i Demony nie specjalnie oczekiwalem, bo moim zdaniem Kod Leonarda Da Vinici byl nudnawy. Ale do kina sie wybralem. I innym tez polecam. Scenariusz bardzo ciekawy, swietna muzyka Hansa Zimmera. Film strasznie wciaga i ciagle cos sie dzieje. Jedna wada byla taka, ze film trwal juz jakas godzine i nagle zniknal obraz (ale dzwiek byl caly czas) podczas

Spoiler

proby reanimacji drugiego kardynala

. Myslalem na poczatku, ze to tak jest specjalnie, ale po chwili zapalily sie swiatla i ekran zostal zasloniety. Po kilku minutach w glosnikach pojawil sie komunikat "Przepraszamy panstwa za przerwanie projekcji". Cala sala sie rozesmiala. :) Okazalo sie, ze miala miejsce awaria tego urzadzenia, ktorw wyswietla film. Do wyboru byly dwie opcje: albo zwrot kasy za bilet albo przemianowanie biletu na sens do sali obok (a w sali obok miala miejsce projekcja cyfrowa). Wybralem drugie rozwazanie, choc pierwsza godzine filmu obejrzalem po raz drugi. Ale ogolnie polecam wybrac sie na Anioly i Demony, bo to solidne kino akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 18:31, Pablo1989 napisał:

Chce obejrzeć Jackie Brown Czy warty jest polecenia :P.

TAK! To naprawdę świetny film z nadal dobrymi tekstami, w zasadzie ostatni w stylu Tarantiny-mistrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 22:14, Wojman napisał:

> Czyli rozumiem nie ma sensu wybierać się do kina na film?

Moim zdaniem Star Trek to dobry film. Poszedlem i dostalem dokladnie to czego oczekiwalem
- czyli dobra rozrywke. Scenariusz jest bardzo ciekawy, wartka akcja, nie ma jakis dluzyzn
no i akcja dzieje sie w kosmosie. :)


A ja liczyłem na coś więcej niż wartką akcję. Ciekawy scenariusz? W Star Treku pomysł z podróżą w czasie to wielokrotnie odgrzewany kotlet. Czasem wychodziło fajnie , czasem kiepsko. A w tym konkretnym przypadku jak już wcześniej ktoś zauważył pokaszaniono całkowicie uniwersum ST :(
Innymi słowy film poszedł niechlubną drogą serialu Str Trek Enterprise (tego który praktycznie pogrzebał Star Treka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 22:03, Infes napisał:

Czyli rozumiem nie ma sensu wybierać się do kina na film? Ymm jeszcze jedno pytanie.
Ktoś zna jakieś filmy typowe o Kung-Fu(bez kung-fu pandy prosze ;)) najlepiej z Bruce
Lee. Ostatnio mi się przypomniał soundtrack z Tekken''a 3 a dokładnie "Forest Law Theme"
i pierwsza gra się przypomina,pierwsze chwile z Playstation 1,z moim ulubieńcem Lee.
Old Times...Good Times...


Te które widziałem:

Wściekłe pięści
Kickbokser
Wielki szef
Wejście smoka
Pijany mistrz
Gra śmierci

Więcej tytułów w książce:

"Wokół kina gatunków" rozdział 8 Kino sztuk walki

http://www.allegro.pl/item628249594_dzieci_sm...odynski.html

http://www.allegro.pl/item616648234_bruce_lee...slawomi.html

http://www.allegro.pl/item628315538_leksykon_...ki_cz_2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2009 o 22:29, Lucek napisał:

A ja liczyłem na coś więcej niż wartką akcję. Ciekawy scenariusz? W Star Treku pomysł
z podróżą w czasie to wielokrotnie odgrzewany kotlet. Czasem wychodziło fajnie , czasem
kiepsko. A w tym konkretnym przypadku jak już wcześniej ktoś zauważył pokaszaniono całkowicie
uniwersum ST :(
Innymi słowy film poszedł niechlubną drogą serialu Str Trek Enterprise (tego który praktycznie
pogrzebał Star Treka)


Mnie się podobał recenzję bez spoilerów możesz znaleźć na moim gs-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz a propos kina niemieckiego

Polecam "Free Rainer"

Jeśli chciałbyś aby w telewizji nie było debilnych teleturniei , oper mydlanych i ogólnej sieczki i marzysz o
naprawdę ambitnej telewizji misyjnej to jest to film dla ciebie.
Niemożliwe ? a może jednak możliwe ?.
Film można dostać na dvd ja kupiłem go za 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się