HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Jeszcze jedno, do fanów Full Metal Jacket!

Niech 24 maja na TVN killer nie zmąci Wam wzroku, albowiem na TVn7 leci kapitalny film Full Metal Jacket. Chwała Najwyższemu za napisy do filmów!
Sir, yes sir!

Dla tych, co filmu nie znają polecam na youtube wpisać "Full Metal Jacket - Polish". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat napisy to wynik tego że Kubrick nie pozwala puszczać swoich filmów z lektorem
Ale zgodze się ze FMJ jest swietny
MaccCry - Kod Da Vinci dobry;p? Dla mnie nawet byłby średni gdyby nie końcówka (a raczej ostatnia cwiartka filmu) która kompletnie zepsuła film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 14:27, Vaxinar napisał:

Sir, yes sir!

Ehh, pamiętam czasy gdy polowałem w telewizji na ten film. Po prostu jeden z najlepszych filmów o Wietnamie. Od czau gdy sobie zakupiłem płytkę takiego problemu nie ma.

Dla miłośników, na aukcjach i za kilka złociszy można wyrwać płytkę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 14:37, Starscream napisał:

Akurat napisy to wynik tego że Kubrick nie pozwala puszczać swoich filmów z lektorem
Ale zgodze się ze FMJ jest swietny
MaccCry - Kod Da Vinci dobry;p? Dla mnie nawet byłby średni gdyby nie końcówka (a raczej
ostatnia cwiartka filmu) która kompletnie zepsuła film.


Nie pozwalał(:D), ale chwała Bogu, że jego nakaz jest wciąż aktualny, kto wyobraża sobie oglądanie z przyjemnościa Mechanicznej Pomarańczy? Łapa do góry, pewnie będzie ich niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 14:44, Ichibanboshi-kun napisał:

> Akurat napisy to wynik tego że Kubrick nie pozwala puszczać swoich filmów z lektorem

> Ale zgodze się ze FMJ jest swietny
> MaccCry - Kod Da Vinci dobry;p? Dla mnie nawet byłby średni gdyby nie końcówka (a
raczej
> ostatnia cwiartka filmu) która kompletnie zepsuła film.

Nie pozwalał(:D), ale chwała Bogu, że jego nakaz jest wciąż aktualny, kto wyobraża sobie
oglądanie z przyjemnościa Mechanicznej Pomarańczy? Łapa do góry, pewnie będzie ich niewiele

No tak zmarło mu się niestety, dobry reżyser
A mechaniczna Pomarancza z lektorem - nawet bym tego nie tknął;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 14:52, Starscream napisał:

No tak zmarło mu się niestety, dobry reżyser

Najwolniejszy a zarazem jeden z najlepszych filmów jakie widziałem - 2001 Odyseja Kosmiczna :D

Dnia 19.05.2009 o 14:52, Starscream napisał:

A mechaniczna Pomarancza z lektorem - nawet bym tego nie tknął;p

To by cąłkowicie klimat zniszczyło i ehh az sie mówić nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno oglądałem Kod da Vinci, więc nie pamiętam szczegółów, ale zaliczam go do niezłych. Może gdybym teraz go obejrzał, to bym zmienił ocenę. Ale jak piszecie, że A&D jest o wiele lepszy od KdV, to może zaryzykuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 17:04, MaccCry napisał:

Dawno oglądałem Kod da Vinci, więc nie pamiętam szczegółów, ale zaliczam go do niezłych.
Może gdybym teraz go obejrzał, to bym zmienił ocenę. Ale jak piszecie, że A&D jest o
wiele lepszy od KdV, to może zaryzykuję :)


ja KdV nie oglądałem, ale byłem na A&D i mogę ci go śmiało polecić, wg mnie A&D i 7 Pounds to 2 najlepsze filmy 2009 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przerwie Wojewódzkiego przełączyłeś na Upadek.

Współczucie dla tych, co będą dziś oglądać po raz pierwszy. Mam na DVD z lektorem i napisami. Lektor na TVP jest beznadziejny. Kompletny brak emocji (a widze to dopiero teraz jak o wiele lepiej ogląda się, gdy lektor oddaje emocje rówież) i uproszczone tłumaczenie, ale to chyba legendarne w naszej telewizji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 23:16, Vaxinar napisał:

W przerwie Wojewódzkiego przełączyłeś na Upadek.

Współczucie dla tych, co będą dziś oglądać po raz pierwszy. Mam na DVD z lektorem i napisami.
Lektor na TVP jest beznadziejny. Kompletny brak emocji (a widze to dopiero teraz jak
o wiele lepiej ogląda się, gdy lektor oddaje emocje rówież) i uproszczone tłumaczenie,
ale to chyba legendarne w naszej telewizji...


Zgodzisz się chyba że są różni lektorzy dobrzy i źli a że telewizja zatrudnia raz takich a raz takich ,
nie ma się na to wpływu , ale mówienie że tłumaczenie jest uproszczone i że jest to legendarne to chyba jednak przesada.
Po prostu rzadko się spotkałem aby lektor przełożył dane zdanie zawsze tak samo najlepszy przykład Siedmiu Wspaniałych za każdym razem dialogi są przetłumaczone inaczej obojętnie czy emisja w TVN , POLSAT czy TVP1.

Ps.

Odpowiedziałem na email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś właśnie byłem w kinie na "Aniołach i Demonach". Film jak najbardziej polecam. Jeden z lepszych jakie ostatnio oglądałem. Książki nie czytałem i raczej już nie przeczytam, a chciałem - no cóż wyście z klasą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, pierwsze 11 filmów to praktycznie same must-have''y a i potem trafiają się perełki. Tylko pewnie od drugiego filmu znowu będzie kosztowało po 30 zł. No nic, zobaczymy jak z moją płynnością finansową

By the Way: Nie orientujesz się, czemu tak rzadko jest widywany w sprzedaży film "Za garść Dolarów"?? "Za kilka dolarów więcej" i "Dobry, zły i brzydki" są praktycznie wszędzie, a "Za garść dolarów" kupiłem z psim swędem z jakiegoś czasopisma komputerowego i to w dodatku w jakiejś takiej dobrej jakości, że aż za dobrej na mój komputer. Jakiś problem z prawami autorskimi czy coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:37, zadymek napisał:

Za to nie rozumiem co tam robi Szybcy i martwi oraz Alamo, jakie z nich westerny

Jeżeli "Szybcy i martwi" to nie jest według Ciebie western, to w takim razie co to może być za gatunek?
Akcja rozgrywa się w miasteczku na Dzikim Zachodzie, występują sami kowboje (i jeden Indianin), są colty, są pojedynki ...
Jak to inaczej nazwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam- 7 wspaniałych, Za kilka Dolarów Więcej, Garść Dynamitu, 15:10 do Yumy, Dobry Zły Brzydki- dobre westerny, szkoda ze nie dali Dzikiej Bandy i Za garść Dolarów
Szybcy i martwii? Moim zadaniem taki sobie film, strata miejsca (mogli dać zamiast tych filmu chociażby jeden z wymienionych wyżej 2 klasyków).

PS: Jest tam wymieniony film "Przełęcz Złamanych Serc"- nie oglądałem filmu ale czytałem książke geniusza Alistaira Macleana
Książka ma tytuł "Przełęcz Złamanego Serca" i polecam ja wszystkim którzy lubią westerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:37, zadymek napisał:

Za to nie rozumiem co tam robi Szybcy i martwi oraz Alamo, jakie z nich westerny i jaka
z nich klasyka?


Szybcy i martwi owszem żadna klasyka , ale Alamo z 1960 r. a i owszem nawet oskara dostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odradzam

Hud - to nie jest western

i Pewnego razu na Dzikim zachodzie - rany julek jaki ten film jest nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się