HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2009 o 20:26, Erton napisał:

Kurczę, pierwsze 11 filmów to praktycznie same must-have''y a i potem trafiają się perełki.
Tylko pewnie od drugiego filmu znowu będzie kosztowało po 30 zł.


Na 100% tak będzie tak samo było z kolekcją filmów wojennych.

Dnia 21.05.2009 o 20:26, Erton napisał:

No nic, zobaczymy jak
z moją płynnością finansową

Jakiś problem
z prawami autorskimi czy coś??


Żaden problem z tym filmem

http://www.oceandvd.pl/index.php?cmd=prodet&pid=3111&phrase=&searchtype=2&attrid=4&cid=0&pricemax=&p=1

http://www.allegro.pl/item637864176_clint_eastwood_kolekcja_czterech_klasykow_4xdvd.html

http://www.allegro.pl/item620700757_za_garsc_dolarow_c_eastwood_2_filmy_folia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 21:12, kerkas napisał:

i Pewnego razu na Dzikim zachodzie - rany julek jaki ten film jest nudny.


Mnie tam się podobał, jak pierwszy raz oglądałem to tak siedzę oglądam i myślę, kurde kiedy się zacznie coś dziać, bo normalnie to w te 15 minut co minęły to coś już jest wiadomo, spoglądam na zegarek a tu już ponad godzina minęła nie wiadomo kiedy. Ja polecam najpierw długie budowanie napięcia a potem wszystko się rozstrzyga w ciągu ostatnich 15-20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 21:27, kerkas napisał:

Żaden problem z tym filmem

To dobrze, bo myślałem, że się stanie jakimś białym krukiem albo co :)

Co do "Pewnego Razu na Dzikim Zachodzie"- zgodzę się z przedmówcą, w mojej ocenie kapitalny film. Ostatnia scena genialna, a całe misternie budowane napięcie bardzo daje się we znaki, a muzyka Ennio Morricone- wiadomo, klasa. Aż mi się ten film przypomniał - jak tylko będę miał fundusze, to go sobie sprawię. Bo na razie spłukałem się na kolekcję "Zabójczej Broni" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż po prostu zasypiam na tym filmie , ale o gustach się nie dyskutuje.

Ps. Dałbyś jakiś nowszy wpis na swoim blogu w temacie Horror - Kącik Fanów Grozy też dawno nie dałeś znaku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:59, Starscream napisał:

szkoda ze nie dali Dzikiej Bandy i Za garść Dolarów

Jak dla mnie, to przede wszystkim brakuje tam "Rio Bravo".
Ale cóż, ja mam gust dosyć specyficzny, a - jak tu już ktoś napisał - o gustach się nie dyskutuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabójstwo Jesse''ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda


Polecam, jeśli ktoś ma trochę czasu. Nie jest to western, raczej dramat. Świetnie zrealizowany, trochę bez echa przeszedł. Gra aktorska stoi na bardzo wysokim poziomie (Casey Affleck był fenomenalny. Iiii...trochę wstyd, ale Brad Pitt również świetnie zagrał).

Jeśli ktoś lubi trochę "inne" przedstawienie filmu, z narracją, trochę nierzeczywistą atmosferą... warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 02:03, Lampek napisał:

Zabójstwo Jesse''ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda


Oglądałem ten film na Camerimage jakiś czas temu... Kapitalny początek (napad na pociąg), a potem... A potem przez bodaj trzy godziny walczyłem z ogarniającą mnie sennością... Szczypałem się w rękę, kręciłem w fotelu jak Żyd po pustym sklepie...
Jak dla mnie to film jest niemiłosiernie rozwleczony i przeraźliwie nudny... I jeszcze ten beznamiętny narrator...
Barbituran...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 20:12, kerkas napisał:

WIELKA KOLEKCJA WESTERNÓW

Co dwa tygodnie kolejny tom z filmem na DVD

http://www.literia.pl/promo,346,Wielka_kolekcja_westernow.html


Tak się akurat składa, że w pracy słucham co jakiś czas Antyradia i tam od jakiegoś czasu (tak od paru dni bodajmy) bez przerwy praktycznie reklamują tą serię.

Choć westernów jako takich nie cenię sobie w jakiś szczególny sposób, to jednak jest w tej kolekcji jeden taki tytuł, który naprawdę chciałbym obejrzeć ... choćby ze względu na pewien motyw muzyczny w nim zawarty, o którym mawia się, że jest najbardziej znanym westernowym motywem muzycznym na świecie (a mi osobiście owy motyw bardzo pozytywnie się kojarzy ;-)).
Chodzi oczywiście o "The Good, the Bad and the Ugly". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 16:20, Dann napisał:

> WIELKA KOLEKCJA WESTERNÓW
>
> Co dwa tygodnie kolejny tom z filmem na DVD
>
> http://www.literia.pl/promo,346,Wielka_kolekcja_westernow.html

Tak się akurat składa, że w pracy słucham co jakiś czas Antyradia i tam od jakiegoś czasu
(tak od paru dni bodajmy) bez przerwy praktycznie reklamują tą serię.

Choć westernów jako takich nie cenię sobie w jakiś szczególny sposób, to jednak jest
w tej kolekcji jeden taki tytuł, który naprawdę chciałbym obejrzeć ... choćby ze względu
na pewien motyw muzyczny w nim zawarty, o którym mawia się, że jest najbardziej znanym
westernowym motywem muzycznym na świecie (a mi osobiście owy motyw bardzo pozytywnie
się kojarzy ;-)).
Chodzi oczywiście o "The Good, the Bad and the Ugly". ;-)


Czy cenisz sobie inną muzykę westernową ?
Ennio Moricone skomponował muzykę do około 30 westernów cenisz inne dokonania tego kompozytora ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu oglądałem fajny film ale niepamiętam tytułu , jakiś oddział żołnierzy z czasów obecnych zostaje przenieśiony w niewyjaśnionych okolicznościach do czasów samurajów i tam z nimi walczą. Oglądałem go dawno temu i to niecały , czy ktos wie co to za film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:20, kedzior141 napisał:

Jakie mi możecie polecić filmy-komedie? Mogą być rodzaju American Pie, piszcie jakie
wam się podobały, bo chętnie bym jakąś obejrzał :)


Polecam "Wyscig Szczurow". Komedia w gwiazdorskiej obsadzie, a mimo to moim zdaniem bardzo fajna, szczegolnie jak sie ja po raz pierwszy oglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:23, Wojman napisał:

Polecam "Wyscig Szczurow". Komedia w gwiazdorskiej obsadzie, a mimo to moim zdaniem bardzo
fajna, szczegolnie jak sie ja po raz pierwszy oglada.


Oglądałem, też mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:31, RohenS napisał:

Może obejrzyj Eurotrip ? Trochu podobieństwa do American Pie jest, ale na szczęście nie
dużo.


Oglądałem ;) Ale właśnie o takie filmy mi chodzi... Jak np. Dziewczyna z Sąsiedztwa, Eurotrip, albo nawet Jak ugyźć 10 mln dolarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:37, RohenS napisał:

Tego typu to może być jeszcze "Stary, gdzie moja bryka ?"


Widziałem. A może znacie jakieś fajne parodie filmów, oprócz serii ''Strasznych filmów'' i tych z Leslie Nielsenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:41, kedzior141 napisał:

Widziałem. A może znacie jakieś fajne parodie filmów, oprócz serii ''Strasznych filmów''
i tych z Leslie Nielsenem?

Hot Shots 1 i 2, UHF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się