HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 11:47, Dark_Sebat napisał:

Pojawił się nowy zwiastun jednego z najlepiej zapowiadających się filmów przyszłego roku:
http://www.filmweb.pl/Szalony+Depp+w+zwiastunie+%22Alicji+w+Krainie+Czar%C3%B3w%22,News,id=53174
Wygląda na to, że szykuje się znakomity film z Johnny Deppem w jednej z głównych ról.
Trochę szkoda, że na premierę trzeba jeszcze spory kawał czasu poczekać, ale chyba warto
uzbroić się w cierpliwość. :)

Tak! Na to czekałem, Burton jest moim zdaniem jednym z ciekawszych reżyserów, a ten film zapowiada się po prostu wysmienicie.
Na zwiastunie już nawet widać ten wspaniały mroczno - zagadkowy klimat, który mogła stworzyć tylko wyjątkowo porypana wyboraźnia, wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to dawno przestałem się bać duchów... ale tak z czystej ciekawości... moglibyście potwierdzić to, że one nie istnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem na nocnej premierze nowego Harrego Pottera i moim zdaniem bardzo srednio. Polowa filmu to tandetny watek milosny, kilka smiesznych scen, a sama akcje to ostatnie 20 minut filmu.

Spoiler

Smierc Dumbledora

w odroznieniu do książki w ogole mnie nie poruszyła.
Wiem, ze to film i jest ograniczenie czasowe, ale niektóre sceny zostały zbytnio uproszczone, jakby na sile wepchnięte do filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:21, Almarcino napisał:

Spoiler

Smierc Dumbledora

w odroznieniu do książki w ogole mnie nie poruszyła.
Wiem, ze to film i jest ograniczenie czasowe, ale niektóre sceny zostały zbytnio uproszczone,
jakby na sile wepchnięte do filmu.


W dupę jeża, wiedziałem że to spartaczą wiedziałem, sam jeszcze nie byłem w kinie, ale słyszałem, że Yates pozaczynał mnóstwo wątków a niekoniecznie je pozakańczał. NIe jest to coś co napawa mnie optymizmem, ale na pewno nowego pottera obejrzę jak i dwa następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z matmy dobry nie jestem, próbowałem wszystkich metod... 6 + 2 nijak mi nie wychodzi 7, czyli liczba części HP :).

Gregwil: Um...siadasz i oglądasz. Aa, jeszcze słuchać musisz, bo to dubbing. Czasem jeszcze popcorn można kupić, lub myśleć w czasie projekcji filmu. Tak się ogląda najnowszego Harrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:56, Baluk25 napisał:

Wiesz, z matmy dobry nie jestem, próbowałem wszystkich metod... 6 + 2 nijak mi nie wychodzi
7, czyli liczba części HP :).

Z tego co slyszałem ostatnia czesc ma byc rozłozona na 2 filmy (premiery w odstepach rocznych bodajze)
W sumie ciekawe rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:56, Baluk25 napisał:

Wiesz, z matmy dobry nie jestem, próbowałem wszystkich metod... 6 + 2 nijak mi nie wychodzi
7, czyli liczba części HP :).

Gregwil: Um...siadasz i oglądasz. Aa, jeszcze słuchać musisz, bo to dubbing. Czasem jeszcze
popcorn można kupić, lub myśleć w czasie projekcji filmu. Tak się ogląda najnowszego
Harrego.

Chodziło mi o jakośc tego dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:56, Baluk25 napisał:

Wiesz, z matmy dobry nie jestem, próbowałem wszystkich metod... 6 + 2 nijak mi nie wychodzi
7, czyli liczba części HP :).


Ostatni tom książki został rozbity na 2 filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2009 o 15:59, rob006 napisał:

Ostatni tom książki został rozbity na 2 filmy.


jak to dobrze - jeden będę sobie mógł odpuścić, bo przez cały czas będą chodzić po lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:56, Baluk25 napisał:

Wiesz, z matmy dobry nie jestem, próbowałem wszystkich metod... 6 + 2 nijak mi nie wychodzi
7, czyli liczba części HP :).

Jak widzisz odpowiedź już dostałeś, to ja tylko potwierdzę ;)
Przyjemnie by było tylko gdyby te części trwały tyle co potter 1 i 2 Columbusa, a nie jak 4 czy 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:11, kotek_Zaglady napisał:

W zasadzie to dawno przestałem się bać duchów... ale tak z czystej ciekawości... moglibyście
potwierdzić to, że one nie istnieją?

Tema ten jest o filmach a nie o duchach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 16:49, Medyk napisał:

Tema ten jest o filmach a nie o duchach ^^


A to jest troll skaczący od tematu do tematu i wrzucający losowo wybrane głupoty. ^^
Potter jak Potter, cel rozbicia na dwa filmy jest oczywisty. Nastki będą miały więcej okazji do obejrzenia boskiego Daniela, producenci zbiją niezłą kasę, a HP dokończy żywota jako opera mydlana. Osobiście życzyłbym sobie innego reżysera, ale Yates przynosi wraz ze swymi dziełami za duże zyski, żeby pozwolić sobie na takie fanaberie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że w pierwszej kolejności propozycję nakręcenia 6 składano Gilliamowi, Columbusowi i Cuaronowi? Może gdyby piątka takiej kasy nie zbiła, dostalibyśmy coiś dużo więcej niż powtórkę z rozrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w 2:30 się zakończył a zaczął o 00:01 choć pewno trochę później bo reklamy no ale nie wiem bo wszedłem w trakcie początku gdyż twardo stałem za popcornem :P Co do filmu, "przeciętnie" to wystarczająca ocena. Jedyne co się nie zmieniło i nadal jest b.dobre dla mnie to dubbing w serii HP. Ogólnie mało akcji w tej najnowszej części, wiekszość filmu skupia się na dojrzewaniu bohaterów i takie też odniosłem wrażenie. Więc jeśli się nudzicie w domu,chcecie zabić czas to możecie iść na Książe Półkrwi, da się obejrzeć choć odczujecie niedosyt i lekkie(jeśli nie duże) rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 08:43, rob006 napisał:

Jak dla mnie Zapowiedź jest strasznie średniawa, czegoś ciekawszego oczekiwałem. O ile
pierwsza połowa filmu trzyma w napięciu, to później już ulatuje powietrze, a samo zakończenie
sprawia wrażenie, jakby komuś zabrakło na nie pomysłu. Efektownie wyglądają sceny katastrof,
ale poza tym film miejscami nuży i ogólnie jakoś mnie nie ruszył. Obejrzeć warto, ale bez zachwytów. ;)

To czekam aż zapodadzą w telewizji.

Dnia 24.07.2009 o 08:43, rob006 napisał:

A co do 10 000 BC - w filmie jest wymieszanych masa motywów - jaskiniowcy, mamuty, wielkie
ptaki, łowcy niewolników, piramidy, przepowiednie, szamani, czary i pewnie coś jeszcze,
o czym zapomniałem :P. Naprawdę ktoś popuścił wodze fantazji, w sumie film to bardziej
bajka, realizmu za grosz, jeśli po filmie oczekujesz czegoś choćby w minimalnym stopniu
zbliżonym do dokumentu - omijaj go szerokim łukiem. ;]

Nie, nie szukam dokumentu.... Od dłuższegoc zasu zastanawiam się czy 10.000 BC czy Apocalypto, a czego szukam?
Szukam czegoś nowego, filmu może być z fantastyką, opowiadających o jakiś tam zamierzchłych czasach. Opis 10.000 BC brzmi nieźle, choć nie wiem czy nie za dużo fanastyki.... No i okres lepszy, wolę pierwotnych ludzi, od Azteków (bo ci są u Gibsona nie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 11:15, Baluk25 napisał:

Nie martw się, nic nie zdradziłem, nawet jeśli Ci się tak wydaję. Ten film imo jest świetny,
lepszego filmu o alienach chyba nie widziałem ; P.


Pierwsze zdanie zabrzmiało mocno intrygująco. :) Może się na skuszę na film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 18:21, Vaxinar napisał:

wolę pierwotnych ludzi, od Azteków (bo ci są u Gibsona nie?)


Aztekowie, Majowie - jeden pies. i tak dostajesz biegającego po dżungli Rambo, tyle, że bez karabinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się