HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2009 o 10:37, rob006 napisał:

> http://www.vernonjohns.org/snuffy1186/movies.htm
> Ponieważ link nie działa tak więc: /.../

Wystarczy dobrze skopiować link - brakuje "l" na końcu, prawidłowy link to-> http://www.vernonjohns.org/snuffy1186/movies.html
Wystarczyło dopisać jedną literkę, zamiast 300 tyś... :P


Dzięki

Dnia 25.07.2009 o 10:37, rob006 napisał:


Pomijam fakt czy ktoś w ogóle przejrzy tą listę... ;]


Vaxinar , tak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.07.2009 o 10:43, Ichibanboshi-kun napisał:

Tak, amerykanie po prostu nie mogę czuć tego czego nie doświadczyli. Innym filmem tego
rodzaju jest, np. Quo Vadis - paskuda jak dla mnie.


Sądzę że jest to kwestia ogólnego wykształcenia i pojęcia o świecie.

Dnia 25.07.2009 o 10:43, Ichibanboshi-kun napisał:

Jak już mówimy o filmach to mówimy o filmach, a nie, że to film biblijny ;) - Pasja niech
posłuży za przykład. Dowodem na to są, np. filmy które podałeś poniżej, jak Barabass
czy Jezus z Nazaretu(czy to jest ta wersja z Willemem Defoue w roli Chrystusa xD?)


Nie , Ostatnie kuszenie Chrystusa to film w którym grał Defoe

Dnia 25.07.2009 o 10:43, Ichibanboshi-kun napisał:

Jednak skłaniałbym się do tego, że Annaud musi jeszcze trochę popracować, aby Kubricka
dogonić ;) - choć założę si, że aktrom dużo lepiej współpracuje się z Francuzem niż współpracowało
z Kubrickiem(wystarczy wspomnieć wywiady z J. Nicolsonem)
NIedźwiedek również urzekał. Dwóch braci niestety jeszcze nie widziałem.


Jeżeli brać pod uwagę Odysję Kosmiczną 2001 to tak ,

Dnia 25.07.2009 o 10:43, Ichibanboshi-kun napisał:


Pzypomniało mi się co jeszcze chciałem napisać, apropos Milion lat przed nasza erą i
takich tam, jeszcze King Konga dodaj :D - ważne że dinozaury są!


He , He , są bo być muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producenci zwiastunów nieźle rozpieszczają ostatnio widzów. Dopiero co ''''2012'''', ''''G.I. Joe: Czas Kobry'''', ''''Alicja w Krainie Czarów'''', a teraz dochodzą do tego jeszcze ''''9'''' i sequel ''''Trona''''. Zdecydowanie jest na co czekać, oby wszystkie te filmy nie zawiodły widzów !

Dzisiaj wybieram się na ''''Harry Pottera i Książę Półkrwi'''' i coś czuje po kościach, że chyba się rozczaruje, ale na razie niczego jeszcze nie przesądzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 14:36, Dark_Sebat napisał:

Dzisiaj wybieram się na ''''Harry Pottera i Książę Półkrwi'''' i coś czuje po kościach,


Jak liczysz na dużo akcji to się zawiedziesz, za to jest dużo tego dojrzewania u bohaterów. Oczywiście jest "magia" w sensie pojedynki, jest ciekawie ale nie aż tak jak w Czar Ognia. No i to zakończenie...nieco denne, w sensie że nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 00:25, kerkas napisał:

Sądzę że jest to kwestia ogólnego wykształcenia i pojęcia o świecie.

Hmm, oni też po prostu nie mieli - jako Amerykanie - swojej starożytności, co oni mogą wiedzieć na jej temat? Ich klimaty to westerny i filmy gangsterskie, tego niech się trzymają, a no i wojny w Wietnamie

Dnia 26.07.2009 o 00:25, kerkas napisał:


Nie , Ostatnie kuszenie Chrystusa to film w którym grał Defoe

Racja racja! Zatem polecam właśnie film "Ostatnie kuszenie Chrystusa"
- film o Jezusie z gębą bandyty :D

Dnia 26.07.2009 o 00:25, kerkas napisał:

Jeżeli brać pod uwagę Odysję Kosmiczną 2001 to tak ,

Clockwork Orange i(na przykład)Lśnienie już nie?

Dnia 26.07.2009 o 00:25, kerkas napisał:

>
He , He , są bo być muszą.

Oba King Kongi są fajne i przyznam, że chyba kreacja PiDżeja nawet lepsza - ale pod względem tego jak tworzono efekty do pierwszego Króla to jestem pod dużo większym wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 26.07.2009 o 17:24, Ichibanboshi-kun napisał:

> Jeżeli brać pod uwagę Odysję Kosmiczną 2001 to tak ,
Clockwork Orange i(na przykład)Lśnienie już nie?


O.K. 2001 to największy sukces zarówno artystyczny jak i komercyjny , kamień milowy gatunku SF i zarazem najlepszy film Kubricka , nigdy później nie stworzył filmu tak wybitnego.

Dnia 26.07.2009 o 17:24, Ichibanboshi-kun napisał:

> He , He , są bo być muszą.
Oba King Kongi są fajne i przyznam, że chyba kreacja PiDżeja nawet lepsza - ale pod względem
tego jak tworzono efekty do pierwszego Króla to jestem pod dużo większym wrażeniem.


Oryginał jest zawsze lepszy od podróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 18:32, kerkas napisał:

> > Jeżeli brać pod uwagę Odysję Kosmiczną 2001 to tak ,
> Clockwork Orange i(na przykład)Lśnienie już nie?

O.K. 2001 to największy sukces zarówno artystyczny jak i komercyjny , kamień milowy gatunku
SF i zarazem najlepszy film Kubricka , nigdy później nie stworzył filmu tak wybitnego.

Ale wydaje mi się, że "Pomarańcza" depcze odyseji po piętach. Stworzyła klimat dokładnie taki jaki panuje w książce. Nie mógł oczywiście wszystkich słów skopiować(słownik zajmuje -dziesiąt stron)jednak i tak jestem pod wrażeniem, a kara jaka spotkała Aleca... Straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 18:35, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale wydaje mi się, że "Pomarańcza" depcze odyseji po piętach. Stworzyła klimat dokładnie
taki jaki panuje w książce. Nie mógł oczywiście wszystkich słów skopiować(słownik zajmuje
-dziesiąt stron)jednak i tak jestem pod wrażeniem, a kara jaka spotkała Aleca... Straszna


Przerażająca wizja , aż ciarki po plecach przechodzą.
Mogę zgodzić na to iż Mechaniczna pomarańcza zasługuje na miejsce w I piątce najlepszych filmów Kubricka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 19:41, kerkas napisał:

Przerażająca wizja , aż ciarki po plecach przechodzą.


Ale nie wiem co było w tym gorsze, to że mu się właściwie należało - i nie aż tak bardzo jest człowiekowi przykro -, czy to że w zasadzie przeszedł resocjalizację i był właściwie kimś "nowym"? Jednak sposób jest przerażający, w ksiąszce i filmie tak samo okropny

Dnia 26.07.2009 o 19:41, kerkas napisał:

Mogę zgodzić na to iż Mechaniczna pomarańcza zasługuje na miejsce w I piątce najlepszych
filmów Kubricka.

Pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem "Cube''a", którego poszukiwałem dość długi czas. Film kopie i zaskakuje, chociaż odrobinę domyślałem się zakończenia. Nie mniej jednak - genialny klimat! Rzadko który film tak mnie trzyma w napięciu, abym nie mógł oderwać od niego oczu. Aktorstwo na wysokim poziomie, scenografia zadziwiająca, a scenariusz i reżyseria miodzio. Szczerze polecam, w szczególności, że jest to coś dzisiaj niespotykanego (nie mówię akurat o koncepcji, a o wykonaniu). Mistrzostwo w każdym calu. Jak dla mnie 9+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 21:16, Ichibanboshi-kun napisał:

> Przerażająca wizja , aż ciarki po plecach przechodzą.

Ale nie wiem co było w tym gorsze, to że mu się właściwie należało - i nie aż tak bardzo
jest człowiekowi przykro -, czy to że w zasadzie przeszedł resocjalizację i był właściwie
kimś "nowym"? Jednak sposób jest przerażający, w ksiąszce i filmie tak samo okropny


Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 21:16, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale nie wiem co było w tym gorsze

Spójrz na to jeszcze z innej strony. Kto wymierzał tą "sprawiedliwość" ? Jego "kumple" którzy wcale nie byli od niego lepsi.
I on tak właściwie nie przeszedł resocjalizacji, po prostu nie mógł zrobić niczego złego, bo wiadomo jakie były efekty. To było wymuszone dobro, nie z wyboru. Tylko czy w takim przypadku to ciągle jest dobro? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 23:45, Rumcajsev napisał:

Spójrz na to jeszcze z innej strony. Kto wymierzał tą "sprawiedliwość" ? Jego "kumple"
którzy wcale nie byli od niego lepsi.
I on tak właściwie nie przeszedł resocjalizacji, po prostu nie mógł zrobić niczego złego,
bo wiadomo jakie były efekty. To było wymuszone dobro, nie z wyboru. Tylko czy w takim
przypadku to ciągle jest dobro? ;)


Czyli po prostu dostaliśmy to czego nikt by nie chciał, w przerażającj wersji. Powinni to wieźniom puszczac z naciskiem ze to da sie zalatwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w najbliższym czasie chciałbym się wybrać do kina na:
Bruno
2012
Epoke lodowcową 3d
i Harry Potter i Książę pół krwi.
ktoś z was był na którymś z tych filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 00:46, Rumcajsev napisał:

Że co się da załatwić? Bycie dobrym na siłę?

NIe, tego pewnie nie, ale potraktwanie ich w dośćniesympatyczny sposób - na pewno nie taki jaki by chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 00:49, I_dont_know napisał:

Ja w najbliższym czasie chciałbym się wybrać do kina na:
Bruno
2012
Epoke lodowcową 3d
i Harry Potter i Książę pół krwi.
ktoś z was był na którymś z tych filmów?

Na bruno był mój kolega, i jak sobie przypomni jakąś scene z tego filmu to ma niezły ubaw :D. Na harrym Poterze byłem ja, i powiem tak: mało akcji, dużo gadania, ale dla tych co czytali Harrego będzie to film dla nich. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się