HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Zgadzam sie takie filmy sa potrzebne jako przeciwwaga do ciezkich filmow z przeslaniem
Gorzej gdy komus takie kino sie zaczyna podobac:P
Dwojki nie ogladalem, jedynke tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłeś, gorzej jak ktoś tylko takie kino ogląda. Bo ja też lubię takie sieki czasami obejrzec (Tranporter, Crkank, Taxi, etc.), ale filmy z przesłaniem wyżej stawiam. Niestety jest masa ludzi, który napawają się tylko siekami i komediami w stylu American Pie, a później wszyscy gadają, że amerykańskie filmy są głupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda... Niestety są tacy ludzie. A co do Filmów typu Adrenalina czasami po prostu ma się ochotę odreagować cięższe dni i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z Adrenaliny 2. Film dostarczył tego czego chciałem, dobrze bawiłem się w kinie. Tego typu filmy mają dostarczyć rozrywki i wywiązują się z tego bardzo dobrze. Jeśli komuś zależy na ciekawej fabule niech wybierze inny film:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 15:33, Quinti napisał:

Wszystko się robi dla forsy. Jedynka też dla niej była robiona :p


Ale jedne filmy są robione bardziej dla forsy, inne mniej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dla przeciwwagi powiem wam, że właśnie sobie odpalam Okurubito ;) - Oscar z tego roku za film nieanglojęzyczny oraz nagroda dla firmu roku, reżysera oraz aktora pierwszoplanowego od Japońskiej Akademii Filmowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 17:29, MaccCry napisał:

Wszystkie filmy są robione tak samo dla kasy. Jedyna różnica to chęci i umiejętności
ekipy.


No a mi właśnie o te chęci chodzi, be jedne filmy mają zarabiać kasę bo są dobre/przyzwoite, a inne tylko dlatego że są kontynuacją jakiejś serii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 19:01, Soresu napisał:

Byłby ktoś tak miły i wytłumaczył mi czemu "Slumdog" dostał 8 Oskarów?

Bo grały tam biedne hinduskie dzieci i Akademia się wzruszyła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 19:01, Soresu napisał:

Byłby ktoś tak miły i wytłumaczył mi czemu "Slumdog" dostał 8 Oskarów?


Bo to jest bardzo dobry film, polecam go wszystkim. Jak byś obejrzał to byś zrozumiał dlaczego dostał.
I nie dziwię się, że The Wrestler nie dostał żadnego oskara, choć też był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 19:05, Dandelion1 napisał:

> Byłby ktoś tak miły i wytłumaczył mi czemu "Slumdog" dostał 8 Oskarów?
Bo grały tam biedne hinduskie dzieci i Akademia się wzruszyła ?

Dokładnie:D
Mi sie w ogole nie podobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 19:06, Grochola napisał:

Bo to jest bardzo dobry film, polecam go wszystkim. Jak byś obejrzał to byś zrozumiał
dlaczego dostał. /.../


Skąd wiesz, że nie oglądałem?
Oglądałem, stąd moje zdziwienie, bo film jak wiele innych jest niezły. Tylko niezły. Jeśli mam być szczery to muszę przyznać, że nie śledzę nowości kinowych, więc może ktoś obeznany mi powie czy poziom kinematografii spadł na tyle, że niezłe filmy dostają po 8 Oskarów?
BTW: Gramsajta Ci nikt nie usunie, co najwyżej możesz wyłączyć co Ci nie pasuje.

Dandelion1: Może coś w tym jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja obejrzałem tego pierwszego "Cranka" [ 2006 r. ] i mam bardzo mieszane uczucia. Więc może od samego początku - główny bohater [ Jason Statham ] budzi się pewnego dnia w swoim mieszkaniu, problem w tym, że czuje się nieszczególnie dobrze. W skrócie - jakiś koleś wstrzyknął mu jakieś syntetyczne świństwo, które mu blokuje receptory i niechybnie go zabije. A dlaczego, skąd, po co i na co to się okaże w trakcie seansu. Jak widać sam pomysł jest ciekawy ale z realizacją jest już o wiele gorzej. "Crank" jest o tyle dziwny, że mimo masy "bezsensów", głupot i tym podobnych zbiera dość dobre noty: i na imdb i na filmwebie powyżej 7. Wracając do naszego bohatera - żeby żyć musi dostarczać swojemu organizmowi adrenaliny, epinefryny - w skrócie nie stawać w miejscu i robić wszystko co wyzwala adrenalinę. Można ten film przyrównać do typowych szmir a''la van Damme czy Seagal "zabili go i uciekł" ale nie do końca. O ile tamte filmy są co najwyżej w większości przypadków drętwe, nudne i żałosne to Crank taki nie jest - imo ratują ten film dwie kwestie - nieustająca akcja i sam Statham i niestety nic więcej. Jak ktoś szuka "głupiego" filmu napełnionego akcją, bez jakichkolwiek oznak ambicji i realizmu może się skusić. Film jest prosty jak konstrukcja cepa, miejscami nawet zabawny, do tego czasami dość hm ... niskich lotów

Spoiler

[ scena w której Jason zaspokaja swoją partnerkę w Chinatown, potem ona jego w aucie gdy uciekają z fabryki koszul no i cała finałowa scena z naciskiem na akcję z helikopterem, a już to jak Statham dzwoni do swojej kobiety opadając na ziemię ... n/c ;-D ]

ale da się to oglądać choć więcej niż dychę to bym za obejrzenie tego nie zapłacił. ;-P "Adrenalina" nie jest świetna, nie jest dobra ... jest średnia - rzekłbym nawet bardzo średnia ale jako typowy relaksator sprawdza się dość dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś horror lub komedię, lub coś w stylu Reauiem dla snu(nie wiem co to z a gatunek :P). Trochę filmów już obejrzałem, więc im lista bedzie dłuższa, tym lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu Requiem? Czyli dobry, dramat psychologiczny + coś jeszcze? Hm ...

- "American Beauty"

- "Mechanik"

- "Efekt motyla"

- "Memento"

- "Podziemny krąg (Fight Club)"

Nawet jeżeli nie wydają ci się dość podobne do tego czego szukasz, to mimo wszystko warto je obejrzeć bo to naprawdę dobre filmy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 16:51, MacoRIP napisał:

Polećcie jakiś horror lub komedię, lub coś w stylu Reauiem dla snu(nie wiem co to z a
gatunek :P). Trochę filmów już obejrzałem, więc im lista bedzie dłuższa, tym lepiej...


To ja jeszcze dorzucę Trainspotting - ten sam temat, choć film trochę bardziej groteskowy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 16:57, Tyler_D napisał:

Coś w stylu Requiem? Czyli dobry, dramat psychologiczny + coś jeszcze? Hm ...

- "American Beauty"

- "Mechanik"

- "Efekt motyla"

- "Memento"

- "Podziemny krąg (Fight Club)"

Nawet jeżeli nie wydają ci się dość podobne do tego czego szukasz, to mimo wszystko warto
je obejrzeć bo to naprawdę dobre filmy. ;-)

Większość z nich oglądałem :/ Moze ten Mechanik...? Trainspotting także...coś jeszcze? MOże coś bardziej lajtowego, tzn. komedia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 17:21, MacoRIP napisał:

Moze ten Mechanik...?


Zdecydowanie. Świetny film z ciężkim klimatem i rewelacyjną grą Bale''a (swoją drogą chłopak potrafi poświecić się dla roli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się