HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Uwaga Spoilery w recenzji filmu

Obejrzałem Harry Potter i Książe Półkrwi. Najlepsza cześć serii, najgorsza ekranizacja filmu. Reżyser zrobił z Potterem mniej więcej to co zrobiono z Eragorem. KOMPLETNIE NIE ZROZUMIAŁE jest dla mnie brak pogrzebu Dumbledora oraz walk podczas włamania do Hogwartu!. Pogrzeb był sceną epicką. Zrozumiem już wycięcie innych wspomnień Voldemorta, ale po co sam wymyślał dodatkowe sceny do filmu(rozmowa Harrego z dziewczyną na dworcu, atak na Nore(przynajmniej tego nie pamiętam w książce),scena zabicia Dumbledore też pozmieniana, pobicie Harrego przez Malfoya[w ksiażce było inaczej).Aż cieżko mi uwierzyć, że samo Rowling czuwała nad produkcją tego filmu Za dużo tych miłosnych podbojów chociaż, przyznaj śmieszne były ich nieśmiałe zaloty.... Film był nudny, brak było mu napięcia, klimatu, tylko podczas zdobywania Horkurska, było ciekawe. Słabo, bardzo słabo. 3-/6 Powinni oddać Insygnie Śmierci, jakiemuś światowej sławy reżyserowi np; Spielberg, Bay, Ridley Scott, Columbus itd... Czarno widze ostatnią cześć z tym reżyserem

Czy warto iść na Pottera? NIE! Lepiej przeczytać drugi raz książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 13:26, shinoda napisał:

Insygnie Śmierci, jakiemuś światowej sławy reżyserowi np; Spielberg, Bay, Ridley Scott,
Columbus itd...

Padłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 13:53, Starscream napisał:


> Insygnie Śmierci, jakiemuś światowej sławy reżyserowi np; Spielberg, Bay,
Ridley Scott,
> Columbus itd...
Padłem :D


twierdzisz, że Bay i Columbus nie są światowej sławy?*

* podpowiedź - ''światowej sławy'' nie jest równoznaczne z ''dobry''. Paris Hilton też jest światowej sławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku Spielberg to ma terminarz zamknięty do końca życia, Ridley Scott znowu zabiera się za swoje ksenomorfy (prequel Alien) i do tego jeszcze "nowy wspaniały Świat", więc dla nich jakieś pitu pitu dla pseudo fanów fantastyki to by była ujma. A reszta wymienionych to chyba jakieś żarty. To nawet reżyserzy nie są. 90% ich filmów to reżyserują komputery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 23:09, A-cis napisał:

> Po pierwsze scenariusz jest dobry i loginczy,
E! Logiczny? To jak mi wytłumaczysz czemu główny bohater, który jest niewinny, nie chce
odpowiedzieć na pytania policji. Milczy nawet gdy jest torturowany. Niewinny człowiek
tak reaguje?!


A czemu nie? Mówisz o czowieku ze slumsów przesłuchiwanym przez policję znaną z pogardy dla takich jak on, stosowania tortur i płatnych pobić. Ja to jego początkowe milczenie odbierałem jak "Po co mam w ogóle mówić? Czego bym nie powiedział nie uwierzą mi, a tylko będą się bardziej znęcać. A tak może pobiją trochę i wrzucą spowrotem do celi."

Dnia 05.08.2009 o 23:09, A-cis napisał:

A potem, już bez bicia, odpowiada. Gdzie tu logika? :-)


Bez bicia opowiada, bo widzi że trafił mu się inteligentny oficer, a nie posłuszny sierżant-idiota. Wyobraź sobie, że w komunistycznej Polsce działacza opozycji zgarnia UB. I na początku jest przesłuchiwany przez dwóch osiłków, którzy biją i bić będą chyba że dam im dokładnie takie odpowiedzi, jakich oczekują (a on może nawet nie wiedzieć o co go chcą oskarżyć i co chcą usłyszeć). A potem przychodzi nowy oficer, którego można już zapytać "Ale o co w ogóle jestem oskarżony?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 13:53, Starscream napisał:


> Insygnie Śmierci, jakiemuś światowej sławy reżyserowi np; Spielberg, Bay,
Ridley Scott,
> Columbus itd...
Padłem :D


No troche mnie poniosło z tymi reżyserami xD Co do Columbusa to wyreżyserował dwa pierwsze Pottery, które zbierały zbierały b.dobre oceny, mi także sie podobały;]

Co do Ridley'a Scotta to Gladiator albo Heliktopter w Ogniu to świetnie wyreżyserował. W ostatnio Potter to bardziej film akcji, więc mógłby sie nadawać.


Z tym Bay'em to rzeczywiście mnie poniosło^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 13:59, Azra napisał:

>
> > Insygnie Śmierci, jakiemuś światowej sławy reżyserowi np; Spielberg, Bay,

> Ridley Scott,
> > Columbus itd...
> Padłem :D

twierdzisz, że Bay i Columbus nie są światowej sławy?*

* podpowiedź - ''światowej sławy'' nie jest równoznaczne z ''dobry''. Paris Hilton też
jest światowej sławy.

3 sprawy-
Columbus jest znany tylko z HP, za pare lat gosc zniknie z prasy, zadny z niego rezyser zresztą. Zestawianie go obok Scotta i Spielberga to jakis ponury zart

Bay do nakrecenia HP- bardzo dobry pomysl albo gosc nie widzial filmów Baya albo po prostu nie zna innych rezyserow wiec wpisal go jako zapchajdziure

Po trzecie to rzeczywiscie swiatowej slawy=/= dobry, wiec nie mam pojecia czemu napisal ze nowego HP powinien nakrecic ktos znany. Bo co, film przyniesie wieksze zyski? Moim zdaniem ostatniego HP powinien nakrecic ktos kompetentny, nie znany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 14:14, shinoda napisał:

Co do Ridley''a Scotta to Gladiator albo Heliktopter w Ogniu to świetnie wyreżyserował.
W ostatnio Potter to bardziej film akcji, więc mógłby sie nadawać.


Moim zdaniem Scott w zyciu by nie przyjal tego typu projektu, no ale byloby ciekawie:P
Poza tym Scott to przede wszystkim pierwszy Alien i Blade Runner, chociaz te 2 wymienione przez ciebie filmy tez sa dobre (szczegolnie Gladiator)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> 3 sprawy-

Dnia 06.08.2009 o 14:15, Starscream napisał:

Columbus jest znany tylko z HP, za pare lat gosc zniknie z prasy, zadny z niego rezyser
zresztą. Zestawianie go obok Scotta i Spielberga to jakis ponury zart


Columbus to bardziej kino familijne. A bardziej jest znany chyba z Kevina Sam w Domu itd niż z Pottera.

Dnia 06.08.2009 o 14:15, Starscream napisał:

Bay do nakrecenia HP- bardzo dobry pomysl albo gosc nie widzial filmów Baya albo po prostu
nie zna innych rezyserow wiec wpisal go jako zapchajdziure

Przyznaje sie poniosło mnie z nim

>> Po trzecie to rzeczywiscie swiatowej slawy=/= dobry, wiec nie mam pojecia czemu napisal

Dnia 06.08.2009 o 14:15, Starscream napisał:

ze nowego HP powinien nakrecic ktos znany. Bo co, film przyniesie wieksze zyski? Moim
zdaniem ostatniego HP powinien nakrecic ktos kompetentny, nie znany


Po tym o zrobił pan Yates z Książe pół krwi raczej nie chce widzieć, jego wizji Insygni Śmierći. Bardziej chodziło mi o kogoś kto ma sporo wielkich produkcji na koncie oraz kilka Oskarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 14:15, Starscream napisał:

Bay do nakrecenia HP- bardzo dobry pomysl albo gosc nie widzial filmów Baya albo po prostu
nie zna innych rezyserow wiec wpisal go jako zapchajdziure

Transpotters: Revenge of the Deatheaters

Dnia 06.08.2009 o 14:15, Starscream napisał:

Po trzecie to rzeczywiscie swiatowej slawy=/= dobry, wiec nie mam pojecia czemu napisal
ze nowego HP powinien nakrecic ktos znany. Bo co, film przyniesie wieksze zyski? Moim
zdaniem ostatniego HP powinien nakrecic ktos kompetentny, nie znany

Ja bym dał to znów Cuaronowi albo jakiemuś reżyserowi, którego jeszcze nie zeżarła komercha, ale który już swój talent udowodnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 14:22, shinoda napisał:

Po tym o zrobił pan Yates z Książe pół krwi raczej nie chce widzieć, jego wizji Insygni
Śmierći. Bardziej chodziło mi o kogoś kto ma sporo wielkich produkcji na koncie oraz
kilka Oskarów.

I to jest dla ciebie wyznacznikiem dobrego kina? Ilosc kasowych hitow na koncie rezysera i liczba zdobytych oskarow? Nie chodzilo mi o wielkich wizjonerow, chodzilo mi o goscia z doswiadczeniem i talentem ktory bedzie potrafil wiernie przeniesc przeniesc ksiazke na ekran
A ty wyskakujesz z oskarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:13, Starscream napisał:

chodzilo mi o goscia z doswiadczeniem i talentem ktory bedzie potrafil wiernie przeniesc przeniesc ksiazke na ekran


Mi wystarczy porządne przeniesienie na ekran, już nie fantazjujmy z wiernością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:13, Starscream napisał:

> Po tym o zrobił pan Yates z Książe pół krwi raczej nie chce widzieć, jego wizji
Insygni
> Śmierći. Bardziej chodziło mi o kogoś kto ma sporo wielkich produkcji na koncie
oraz
> kilka Oskarów.
I to jest dla ciebie wyznacznikiem dobrego kina? Ilosc kasowych hitow na koncie rezysera
i liczba zdobytych oskarow? Nie chodzilo mi o wielkich wizjonerow, chodzilo mi o goscia
z doswiadczeniem i talentem ktory bedzie potrafil wiernie przeniesc przeniesc ksiazke
na ekran
A ty wyskakujesz z oskarami


A po co przenosic wiernie chcesz ksiazke w film? Rezyser adaptuje ksiazke jak mu sie podoba, a nie tak jak chca widzowie. Nigdy, zadnemu rezyserowi nie udalo sie przeniesc wiernie ksiazki do filmu. Ale byla proba - pan Von Stroheim przeniosl w 100% ksiazke McTeague w film Greed, trwal on po tym zabiegu jakies 16 godzin. Wytrzymalbys tyle w kinie na Harrym Potterze, gdzie jego zejscie po schodach nie trwaloby ulamka sekundy a 4-5 minut? Adaptacja filmowa ma byc ciekawa i zwiezla i przyjemna w ogladaniu. Nikt nie odwazys ie zrobic masochistycznego filmu "bo fani tak chca".

Co do samych rezyserow filmow o HP, to sa zwyklymi marionetkami w rekach wytworni, ktora chce zarobic mnostwo kasy na mlodej widowni. Dlatego odrzucono kandydature Gilermo Del Toro do krecenie ostatniej czesci. IMHO po tym co ukazal w Labiryncie Fauna bylby idealny, choc jego adaptacja bylaby brutalna, krwawa, ciezka i nie di przelkniecia dla np. 10 latki ktora dopiero co przeczytala sage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:33, Skolland napisał:

> > Po tym o zrobił pan Yates z Książe pół krwi raczej nie chce widzieć, jego wizji

> Insygni
> > Śmierći. Bardziej chodziło mi o kogoś kto ma sporo wielkich produkcji na koncie

> oraz
> > kilka Oskarów.
> I to jest dla ciebie wyznacznikiem dobrego kina? Ilosc kasowych hitow na koncie
rezysera
> i liczba zdobytych oskarow? Nie chodzilo mi o wielkich wizjonerow, chodzilo mi o
goscia
> z doswiadczeniem i talentem ktory bedzie potrafil wiernie przeniesc przeniesc ksiazke

> na ekran
> A ty wyskakujesz z oskarami

A po co przenosic wiernie chcesz ksiazke w film? Rezyser adaptuje ksiazke jak mu sie
podoba, a nie tak jak chca widzowie. Nigdy, zadnemu rezyserowi nie udalo sie przeniesc
wiernie ksiazki do filmu. Ale byla proba - pan Von Stroheim przeniosl w 100% ksiazke
McTeague w film Greed, trwal on po tym zabiegu jakies 16 godzin. Wytrzymalbys tyle w
kinie na Harrym Potterze, gdzie jego zejscie po schodach nie trwaloby ulamka sekundy
a 4-5 minut? Adaptacja filmowa ma byc ciekawa i zwiezla i przyjemna w ogladaniu. Nikt
nie odwazys ie zrobic masochistycznego filmu "bo fani tak chca".

Nie trzeba byc geniuszem zeby rozkminic co mialem na mysli piszac "wiarna", ale widac niektorym sie to nie udalo. Bez zbytniego fantazjowania, dokladania swoich scen i traktowania po omacku waznych wątków. Powinienem napisać "w miare wiernie"...
W ogole twoj post mnie rozwalil, prawie 5 linijek bzdur przez nadinterpretacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 17:02, Zauri napisał:

jakies filmy w klimatach Snatcha polecacie ?


Parę lat temu oglądałem "Czwartek" z Thomasem Jane i Aaronem Eckhartem - mogę w sumie polecić, bo jest w podobnych klimatach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porachunki (Lock stock and 2 smoking barrels) - kiedyś pisałem coś więcej o tym filmie w tym topicu, chcesz to poszukaj - w każdym razie film dość podobny do Snatcha i tak samo dobry jeśli nie lepszy.

Pulp Fiction - no co? ;-D

Ronin - dobre kino akcji, warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się