HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2009 o 15:16, kerkas napisał:

Nowa kolekcja filmowa

The best of science fiction


Z tych filmów polecam-
Wszystkie 4 czesci Obcego oczywiscie
Raport mniejszosci
6 dzien (da sie obejrzec)
Ja, robot (moim zdaniem niedoceniony film)
Mucha:D
Faceci w czerni 2 (szkoda ze nie ma 1)
Predator

Odradzam natomiast AvP i AvP2 straszny kicz, na tym pierwszym bylem w kinie nawet, kasa wyrzucona w BŁOTO

Reszty nie ogladałem (ale niektore chetnie bym zobaczyl np. Gattaca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 16:05, MaccCry napisał:

Dwójka była fajna? Ja po obejrzeniu tego ścierwa zastanawiałem się, czy to czasem nie
parodia Obcego i Predatora. Jedynka była dośc zjadliwa, ale także mnie nie porwała.

No widzisz, więc mamy zupełnie odmienne zdanie. Przy części pierwszej aż mnie skręcało z żalu, jak można robić takie badziewie, a już jak ta babka zaczęła pomagać Predatorowi w walce z Alienem to myślałem że zatłukę. Zwłaszcza, że ten sam reżyser zrobił "Ukryty Wymiar", który był najstraszniejszym filmem jaki oglądałem i był naprawdę kapitalny. A dwójka była całkiem przyjemna. Nie mówię, że jakieś wielkie kino, ale przynajmniej nie miałem poczucia, że ktoś gwałci legendę. Ot, fajny odprężający film akcji z jednymi z moich ulubionych bohaterów i, co dla mnie jest zaletą, przez większą część było ciemno, co tworzyło niezły klimat :) Może za 30 zł nie kupię, ale jakby w jakimś supermarkecie było za 9.99 to bym wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 15:24, Anjinsan napisał:

> Nowa kolekcja filmowa
>
> The best of science fiction
>
> http://kolekcjafilmowa.pl/sf/index.html

Coś nienadzwyczajna ta kolekcja. Można wymienić dużo o wiele lepszych pozycji. Po za
tym "28 dni..." i "28 tygodni później to horrory a nie SF. A "Pogromcy duchów 2" w tym
zestawie to już chyba lekka przesada...


Tak nazwa zakrawa na kpinę i jest mnóstwo innych lepszych filmów SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.08.2009 o 15:57, Erton napisał:

> http://kolekcjafilmowa.pl/sf/index.html
Nic w sumie ciekawego dla mnie nie ma. Wszystkie Obce i Predatory które chciałem to mam

>Już wolę

Dnia 20.08.2009 o 15:57, Erton napisał:

oszczędzać kasę na kolekcję westernów :)


Sam kupuję każdy tom Wielkiej kolekcji westernów a ogólnie to krucho u mnie z gotówką (wpis na gs-ie).
Podałem tylko informację może ktoś sobie jakiś tytuł upatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:20, Baluk25 napisał:

Przejrzyj ten temat, zobaczysz mój post opisujący film. A dokładniej, jaki ten film jest
genialny.

Pozostaje mi tylko podpisac sie w 100% pod ta opinia. Dzisiaj widzialem film - genialny scenariusz, swietne wykonanie i rowniez swietny soundtrack. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 23:00, kerkas napisał:

> > Nowa kolekcja filmowa
> >
> > The best of science fiction
> >
> > http://kolekcjafilmowa.pl/sf/index.html
>
> Coś nienadzwyczajna ta kolekcja. Można wymienić dużo o wiele lepszych pozycji. Po
za
> tym "28 dni..." i "28 tygodni później to horrory a nie SF. A "Pogromcy duchów 2"
w tym
> zestawie to już chyba lekka przesada...
>

Tak nazwa zakrawa na kpinę i jest mnóstwo innych lepszych filmów SF.


Buahahaha, boże jedyny, ale tandeta....
Chyba dopiero w maju sobie kupię z tego Ja, Robot xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Beznadziejna ta kolekcja... najlepsze filmy sci-fi? Chyba te, które można było tanio wydać, tyle tam dziur, że masakra.

Na uwagę zasługuje z tamtej serii Gattaca- naprawdę dobry film, polecam. No i oczywiście Głębia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2009 o 17:59, Starscream napisał:

Faceci w czerni 2 (szkoda ze nie ma 1)

Pierwsza część była w poprzedniej odsłonie tej serii, trzeba było nie spać tylko kupować. ;P


Musze przyznać, że rzeczywiście seria zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ta seria, poza Obcym i Predatorem (w sensie, że osobno, nie mylić z ''''Obcy kontra Predator''''), prawie nic nie ma wspólnego ze swoim tytułem, a do tego ta idiotyczna zagrywka z dawaniem tytułów w nie chronologicznej kolejności... ;/
Na pewno skuszę się na wszystkie Alieny i Predatory, na pewno też na ''''Gattaca'''', ''''Ja, Robot'''' i może jeszcze na coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 03:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Buahahaha, boże jedyny, ale tandeta....
Chyba dopiero w maju sobie kupię z tego Ja, Robot xD


Ja tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ogladalem po raz pierwszy Chinatown Polańskiego (miałem ten film juz od dawna na dvd ale jakos nigdy nie bylo czasu zeby obejrzeć)
Moim zaniem arcydzieło a rola Nicholsona genialna:D Jeden z najlepszych filmow jakie widziałem, jedyna wadą jest to ze momentami przynudza, ale już końcówka niszczy i wszystko wynagradza
10/10 ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja też uwielbiam ten film. Klimat gęsty jak smoła, momentami film trochę zagmatwany ale kosmiczny. A scena z Polańskim i nożem rox :) Fajnie, że Polacy potrafią kręcić takie filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:09, Erton napisał:

No, ja też uwielbiam ten film. Klimat gęsty jak smoła, momentami film trochę zagmatwany
ale kosmiczny. A scena z Polańskim i nożem rox :) Fajnie, że Polacy potrafią kręcić takie
filmy.

Nie Polacy tylko Polak. A raczej POLAński:P Prawda jest taka ze my mamy tylko dość zalosne filmy Wajdy (i innych Wajdo- podobnych) i glupie komedyjki romantyczne, raz na jakis czas sie trafi cos dobrego np Psy.
Chinatown to film Amerykanski i postac rezysera niestety tego nie zmieni:P Polański jest moim zdaniem jednym z najlepszych rezyserów w historii kina ale gdyby pracował w Polsce to prawdopodobnie byłby nikim, nie nakręciłby tych arcydzieł, nie byłby znany na całym swiecie. Polski przemysł filmowy jest smiechu warty. Smutna prawda
A ta scena z nozem wymiata :D Na początku Romana nie poznałem bo wiadomo był mlodszy o 35 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:20, Starscream napisał:

Nie Polacy tylko Polak. A raczej POLAński:P Prawda jest taka ze my mamy tylko dość zalosne
filmy Wajdy (i innych Wajdo- podobnych)

Powiedz mi, ile filmów Wajdy oglądałeś? Ja widziałem, niestety, tylko 3. I wszystkie były dobre. Nigdy też nie słyszałem, żeby filmy Wajdy były żałosne. I co znaczy "Wajdo - podobnych"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:32, kitek0101 napisał:

> Nie Polacy tylko Polak. A raczej POLAński:P Prawda jest taka ze my mamy tylko dość
zalosne
> filmy Wajdy (i innych Wajdo- podobnych)
Powiedz mi, ile filmów Wajdy oglądałeś? Ja widziałem, niestety, tylko 3. I wszystkie
były dobre. Nigdy też nie słyszałem, żeby filmy Wajdy były żałosne. I co znaczy "Wajdo
- podobnych"?

Jak byłem mały oglądałem Wesele i Pana tadeusza i nawet wtedy mi sie nie podobały xD
W klasie rok temu ogladalem Katyń, moim zdaniem najbardziej pfrzereklamowany film roku. Co z tego ze porusza wazne dla polski tematy, moglby byc zrobiony lepiej, a byl przegadany i maksymalnie nudny.
Jeszcze ze 2 filmy by sie znalazły bo jak byłem maly to wiadomo inne czasy i sie takie stworki oglądało

Dnia 22.08.2009 o 21:32, kitek0101 napisał:

I co znaczy "Wajdo - podobnych"?

A jak ci sie wydaje? Pisząc Wajdo-podobnych miałem na mysli Wajdo -podobnych
Kolejny obronca zalosnego polskiego kina sie znalazl;) Zamiasty spojrzec prawdzie w oczy zawracasz mi d*pe. Potrafisz wmienic 20 naprawde dobrych polskich filmow po roku, przyjmijmy, 95?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

Potrafisz wmienic 20 naprawde dobrych polskich filmow po roku, przyjmijmy,
95?


a ty potrafisz wymienić 20 dobrych polskich filmów sprzed 95 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:06, Starscream napisał:

Dzisiaj ogladalem po raz pierwszy Chinatown Polańskiego (miałem ten film juz od dawna
na dvd ale jakos nigdy nie bylo czasu zeby obejrzeć)
Moim zaniem arcydzieło a rola Nicholsona genialna:D Jeden z najlepszych filmow jakie
widziałem, jedyna wadą jest to ze momentami przynudza, ale już końcówka niszczy i wszystko
wynagradza
10/10 ode mnie

O, tak. Chinatown to majstersztyk i nie ma sobie równych. Świetnie jak widz się wczuje i też chce jakby rozwikłać tę zagadkę. Wszystko jest podejrzane i tajemnicze. Klimat powala na kolana. Widziałem go dawno i chyba sobie odświeżę.
Forget it, Jake. It''s Chinatown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:51, Azra napisał:

> Potrafisz wmienic 20 naprawde dobrych polskich filmow po roku, przyjmijmy,
> 95?

a ty potrafisz wymienić 20 dobrych polskich filmów sprzed 95 roku?

Ograniczylem do 95 < zeby koles nie wyskakiwal z jakimis garazowymi produkcjami sprzed pol wieku o ktorych slyszal tylko on i tworcy. zreszta nie moglbym sie wyopowiedziec bo ze starymi filmami polskimi u mnie jest BARDZO kiepsko
No ale prawda jest taka ze Polskie kino zawsze bylo i jak nic sie nie zmieni to zawsze bedzie biedne.
Teraz tylko nalezy czekac na nastepna komedyjke romatyczna z tymi samymi aktorami i z podobnym plakatem (biale tlo etc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

Jak byłem mały oglądałem Wesele i Pana tadeusza i nawet wtedy mi sie nie podobały xD

I z tego co się orientuję to te filmy nie są zbyt dobre (sam nie widziałem) :]

Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

W klasie rok temu ogladalem Katyń, moim zdaniem najbardziej pfrzereklamowany film roku.
Co z tego ze porusza wazne dla polski tematy, moglby byc zrobiony lepiej, a byl przegadany
i maksymalnie nudny.

"Katyń" był chyba całkiem nieźle oceniany, oglądałem go w kinie i całkiem mi się podobał.

Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

Jeszcze ze 2 filmy by sie znalazły bo jak byłem maly to wiadomo inne czasy i sie takie
stworki oglądało

To znajdź ;)

Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

A jak ci sie wydaje? Pisząc Wajdo-podobnych miałem na mysli Wajdo -podobnych

Ok, teraz już wszysto jasne. Naprawdę, dzięki za wyjaśnienie.

Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

Kolejny obronca zalosnego polskiego kina sie znalazl;)

Nie. Kolejny obrońca pozytywnych wyjątków w polskim kinie.
>Zamiasty spojrzec prawdzie w oczy

Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

zawracasz mi d*pe.

Jakiej prawdzie? Że Wajda jest żałosny? Tak, to święta prawda, masz absolutną rację. A jeżeli nie chcesz, żeby inni zawracali Ci d*pę (przez "u"), czyli odpisywali na Twoje posty, to doradzam zaprzestanie udzielania się na forum.

Dnia 22.08.2009 o 21:43, Starscream napisał:

Potrafisz wmienic 20 naprawde dobrych polskich filmow po roku, przyjmijmy,
95?

Raczej nie. Ale to znaczy, że Wajda jest żałosny? Pewnie tak. Na pewno! Tylko, że nie chcę spojrzeć prawdzie w oczy! Uff...
Nie chce mi sięszukać tych filmów, ale jeżeli Ci zależy to mogę spróbować wymienić. Sądzę, że przynajmniej kilkanaście będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się