HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 14:16, Azra napisał:

The Road (postapokaliptyczny klimat i ogólnie pojęte kino drogi. podobno na podstawie jakiejś dobrej
książki, poszperam i może wrzucę info. ofc brak danych co do polskiej premiery filmu).

Pewnie nie przypadkowo wspomniałeś o tym filmie w poście tuż za moją wymianą zdań z Puszkinem. Książki niestety nie czytałem, ale słyszałem opinie, że jest powalająco dobra, co bardzo dobrze wróży samemu filmowi. Film na podstawi książki ''''To nie jest kraj dla starych ludzi'''' (działo tego samego pisarza, jakby ktoś nie wiedział) miał dość oklepaną fabułę, a mimo to film moim zdaniem wyszedł rewelacyjnie. Trzymam kciuki aby ''''The Road'''' powtórzył ten sukces, a może nawet go przebił.

Dnia 08.09.2009 o 14:16, Azra napisał:

Law abiding citizen (Leonidas mści się za śmierć rodziny i robi rozpiździel w całej Filadelfii... jednocześnie > siedząc w więzieniu. światowa premiera za miesiąc, brak premiery w Polsce).

Przyznaje się bez bicia, że pierwsze słyszę o tym filmie. Ale dzięki, że o nim wspomniałeś, od tej pory jest to film którego będę wyczekiwał. ;)

Dnia 08.09.2009 o 14:16, Azra napisał:

Daybreakers (film o wampirach, trochę zalatuje Blade''em. założenie filmu durne, fabuła też nie za
mądra - ale może być niezła jatka dla fanów krwiopijców. światowa premiera w styczniu).

Znowu wampiry?! ;/ Do wampirów nic nie mam, ale obecnie w produkcji jest tyle filmów i seriali o wampirach, że szkoda gadać... Jedyny film o wampirach na jaki teraz czekam jest ''''Asystent Wampira'''' http://www.filmweb.pl/f212254/Asystent+Wampira,2009 i to głównie zasługa obsady, która może sprawi, że wyjdzie z tego coś ciekawego.
PS. W obu tych filmach będzie grał Willem Dafoe ? O_o

@Puszkin

Dnia 08.09.2009 o 14:16, Azra napisał:

A że adaptacja będzie wierna to wiem /.../

Za reżyserkę tego filmu wziął się niestety jakiś żółtodziób. Nie ma pewności czy (odpukać) nie dowali czegoś dziwnego ''''od siebie'''', albo nie skopie czegoś w najmniej spodziewanej scenie... Ale miejmy zadzieję, że wszystko pójdzie jak należy, a Polska premiera będzie niebawem. :)

@Baluk25

Dnia 08.09.2009 o 14:16, Azra napisał:

Oszukać przeznaczenie 4 - dobry ?

Zdecydowanie nie. IMO strata czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2009 o 01:06, Dark_Sebat napisał:

Pewnie nie przypadkowo wspomniałeś o tym filmie w poście tuż za moją wymianą zdań z Puszkinem.

absolutny przypadek, wertowałem kanał youtube jakiegoś serwisu z trailerami filmów po prostu ;]

Dnia 09.09.2009 o 01:06, Dark_Sebat napisał:

Przyznaje się bez bicia, że pierwsze słyszę o tym filmie. Ale dzięki, że o nim wspomniałeś,
od tej pory jest to film którego będę wyczekiwał. ;)

dowiedziałem się o nim dwa dni temu, przy okazji polowania na trailer filmu "Gamer", również z Butlerem.

Dnia 09.09.2009 o 01:06, Dark_Sebat napisał:

PS. W obu tych filmach będzie grał Willem Dafoe ? O_o

tak, ale w Daybreakers jest kolesiem z kuszą :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 01:06, Dark_Sebat napisał:

Książki niestety nie czytałem


To czytaj i też przygotuj się że nie jest to książka jakie do tej pory pewnie czytałeś. Bardzo ciekawy styl pisania pana Cormaca nie mogłem z początku się przyzwyczaić ale jak zacząłem czytać to w 23 godziny przeczytałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2009 o 15:52, Puszkin napisał:

To czytaj i też przygotuj się że nie jest to książka jakie do tej pory pewnie czytałeś. Bardzo ciekawy styl pisania
pana Cormaca nie mogłem z początku się przyzwyczaić ale jak zacząłem czytać to w 23 godziny przeczytałem :P

Od pewnego czasu mam wielką chęć żeby się za tą książkę zabrać, ale z funduszami nie najlepiej. Mam nadzieję, że na samych chęciach się nie skończy i do czasu Polskiej premiery filmu będę miał już książkę przeczytaną. :)
PS. Wiem, że to nie temat to książkach, sorry za offtop. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 14:20, mariowsad napisał:

> > szukam jakichś ciekawych filmów typu horror, shlasher macie jakieś przykłady?

>
> Polecam "Venom" jest świetny!. Napięcie , mroczny klimat , fajne efekty i niezła
sieczka.Fabuła
> też ciekawa.
> http://www.youtube.com/watch?v=zXhD8nc4zFY
dzięki z pewnością obejrze


Niezawiedziesz sie. Najlepsza akcja jest w krypcie na cmętarzu, no i sama końcówka filmu też jest fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 17:52, mariowsad napisał:

no to ładnie się zapowiada ;p a oglądaliście ziemia niczyja powrót szaleńca?


Nie widziałem, ale osobiście nie lubie filmów o maniakalnych szaleńcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj urządzam sobie mały maraton filmowy. Najpierw idę do kina na ''''Bękarty wojny'''' - Quentin Tarantino i Brad Pitt sprawiają, że po prostu muszę ten film zobaczyć. A pod wieczór, jak to na 11 wrześniową rocznice przystało, obejrzę ''''World Trade Center'''' i ''''Lot 93''''. Od czasu premiery obu tych filmów nie widziałem, czas najwyższy sobie te tytuły przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 00:58, Dark_Sebat napisał:

Dzisiaj urządzam sobie mały maraton filmowy. Najpierw idę do kina na ''''Bękarty wojny''''
- Quentin Tarantino i Brad Pitt sprawiają, że po prostu muszę ten film zobaczyć. A pod
wieczór, jak to na 11 wrześniową rocznice przystało, obejrzę ''''World Trade Center''''
i ''''Lot 93''''. Od czasu premiery obu tych filmów nie widziałem, czas najwyższy sobie
te tytuły przypomnieć.

pierwszego filmu niewidziałem ale wydaje mi się słaby i jak wrażenia??? a dwa ostatnie były fajne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 18:03, dark_mesiah napisał:

> no to ładnie się zapowiada ;p a oglądaliście ziemia niczyja powrót szaleńca?
>

Nie widziałem, ale osobiście nie lubie filmów o maniakalnych szaleńcach

trochę przegięcie pały ale podobał mi się sam początek

Spoiler

jak jechał autem i zaczepił go jakiś włuczęga ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NA DVD
KLASYKA KINA RADZIECKIEGO SOLARIS

Woody Allen - kolekcja filmowa
od 18 września w kioskach tom I Manhattan cena 9zł98gr
kolejne tomy co piątek cena 29zł87gr

W kolekcji ukażą się:
1. MANHATTAN - 18 września 2009
2. WSZYSTKO, CO ZAWSZE CHCIELIŚCIE WIEDZIEĆ O SEKSIE - 25 września 2009
3. WRZESIEŃ - 2 października 2009
4. ALICJA - 9 października 2009
5. MELINDA & MELINDA - 16 października 2009
6. ŚPIOCH - 23 października 2009
7. PURPUROWA RÓŻA Z KAIRU - 30 października 2009
8. INNA KOBIETA - 6 listopada 2009
9. WNĘTRZA - 13 listopada 2009
10. HANNAH I JEJ SIOSTRY - 20 listopada 2009
11. CIENIE WE MGLE - 27 listopada 2009
12. ZŁOTE CZASY RADIA - 4 grudnia 2009
13. SEKS NOCY LETNIEJ - 11 grudnia 2009
14. MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ - 18 grudnia 2009
15. WSPOMNIENIA Z GWIEZDNEGO PYŁU - 23 grudnia 2009
16. ZELIG - 31 grudnia 2009
17. DANNY ROSE Z BROADWAYU - 8 styczna 2010
18. ANNIE HALL - 15 styczna 2010
19. ZBRODNIE I WYKROCZENIA - 22 styczna 2010
20. BANANOWY CZUBEK - 29 styczna 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszła jakaś w tym roku polska komedia warta obejrzenia?
Jak mi się marzy, aby znowu powstały takie filmy jak Kiler, Sami Swoi i czy chociażby Jak Rozpętałem II WŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 21:08, jcl99 napisał:

Wyszła jakaś w tym roku polska komedia warta obejrzenia?
Jak mi się marzy, aby znowu powstały takie filmy jak Kiler, Sami Swoi i czy chociażby
Jak Rozpętałem II WŚ.

W tym to nawet nie wiem, ale w niedzielę był pierwszy odcinek telewizyjnej wersji filmu "Mała wielka miłość" z 2008 roku, kręconego w kooperacji z hAmeryką. Film jest prześmieszny, ale i życiowy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś może jakiś film na podstawie książki Agathy Christie? Np. "Morderstwo w Orient Expressie"? Bo mam zamiar sobie kupić jakieś ekranizacje z Herkulesem Poriotem ale nie wiem czy się nie zawiodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się