HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

A nie wie ktoś, kiedy miałaby się pojawić reżyserska wersja Babylon AD? Kassovitz jojczał, że mu wycięli najważniejsze fragmenty filmu, więc chciałbym zobaczyć, jak sprawy miały się w wizji reżysera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 19:49, szypek26 napisał:

A nie wie ktoś, kiedy miałaby się pojawić reżyserska wersja Babylon AD? Kassovitz jojczał,
że mu wycięli najważniejsze fragmenty filmu, więc chciałbym zobaczyć, jak sprawy miały
się w wizji reżysera.


O wersji reżyserskiej Babylon AD słyszałem już wszystko, że nie ma i nie będzie, że będzie, że już jest, że nigdy nie miało być, że ta obecnie dostępna wersja to jest właśnie DC... Ja już zwątpiłem, ta wersja to chyba jakiś mit... :/

@Merovingian
Myślę że "fajoski" pasowałoby lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 20:00, rob006 napisał:

O wersji reżyserskiej Babylon AD słyszałem już wszystko, że nie ma i nie będzie, że będzie,
że już jest, że nigdy nie miało być, że ta obecnie dostępna wersja to jest właśnie DC...

Nie no, bez przesadyzmu. Kassovitz mówił, że mu wycięli chyba z godzinę filmu (jak nie więcej), więc 90 minut - 60 dałoby... pół godziny filmu :D

Dnia 20.09.2009 o 20:00, rob006 napisał:

Ja już zwątpiłem, ta wersja to chyba jakiś mit... :/

Mam szczerą nadzieję, że jednak nie. Bo lubię postapokaliptyczne klimaty połączone z czymś w deseń... Łowcy Androidów (?) i liczę, że DC byłaby czymś więcej niż fajną rozpizduchą. Czymś, co sugerowałby wieloznaczny tytuł.

edit: ale mnie wkurza, jak mój post ma jeszcze z trzy linijki wolnego miejsca po tekście... przecież nie naciskam tyle enterów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 20:06, szypek26 napisał:

Nie no, bez przesadyzmu. Kassovitz mówił, że mu wycięli chyba z godzinę filmu (jak nie
więcej), więc 90 minut - 60 dałoby... pół godziny filmu :D

A masz jakieś oficjalne potwierdzenia że tak powiedział? Bo ja już słyszałem wersję że to tylko fani rozdmuchali tak ten temat, a z filmu wycięto naprawdę niewiele, i to na tyle niewiele, że nie ma sensu wydawać DC. Fakt film wygląda jak frankenstein, tak jakby ktoś faktycznie go pociął, ale z drugiej strony może taki miał być, a fani sami sobie dopowiedzieli historyjkę o DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie oglądać ostatnią z części American Pie. Film co prawda ma już swoje lata, ale przed obejrzeniem najnowszej części chciałem wiedzieć co było w poprzednich (jakoś nigdy wcześniej nie miałem przyjemności... albo raczej nieprzyjemności jeśli chodzi o części 3 i 4, które moim zdaniem są najgorsze).

Bękarty Wojny W skali od 0 do 10 dałbym 9,5. Rzadko oglądam filmy Tarantino - ostatnio chyba Death Proof, gdzie bardzo nie na nim zawiodłem (żeby nie powiedzieć dosadniej), więc zostałem mile zaskoczony tym co zobaczyłem w "Bękartach wojny". Film ma świetny scenariusz i nie jest nudny (czasem nawet potrafi rozbawić). Polecam każdemu, kto jeszcze go nie oglądał, nie powinniście się na nim zawieść. Można go określić jednym słowem, którego bardzo często używają anglojęzyczni mieszkańcy naszej planety: AWESOME :)

Frequently Asked Questions About Time Travel (polskiej nazwy filmu nie ma, ponieważ nie wyszedł jeszcze w Polsce... i coś o nim nie słychać) Tego się nie da opisać słowami. Jeszcze nigdy nie oglądałem tak dobrej komedii s-f. Film jest pełen humoru i... humoru. Nie wiem jakim cudem wcześniej go nie znalazłem. Jeśli ktoś lubi się pośmiać to nie ma wyboru, musi to obejrzeć. Film trwa 80 minut, ale ja go oglądałem przez ponad 2 godziny (co chwilę musiałem zatrzymywać, albo przewijać, ponieważ śmiech mój i brata zagłuszały mi dialogi). Niestety nie wyszedł jeszcze w Polsce, więc jedynie osoby z dobrą znajomością angielskiego mogą go obejrzeć (to jest komedia, a nie film akcji, więc nie wystarczy tylko podstawowa znajomość angielskiego, żeby zrozumieć aktorów)*. Polecam z całego serca.

*Objaśnienie: w większości filmów akcji, przygodowych itd., wystarczy zazwyczaj nawet wyłapywanie pojedynczych zdań żeby móc potem opowiedzieć o czym był film, ale komedie mają to do siebie, że aby się pośmiać, trzeba dokładnie wiedzieć o co chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 20:17, rob006 napisał:

A masz jakieś oficjalne potwierdzenia że tak powiedział?

Faktycznie, masz rację; wywiadu z Kassovitzem nigdy nie dopadłem. Są tylko wzmianki w prawie każdym serwisie filmowym, ale nawet one różnią się informacjami o długości wyciętych scen - od 15 do nawet 70 minut. Pażyjom, uwidim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 20:06, szypek26 napisał:

edit: ale mnie wkurza, jak mój post ma jeszcze z trzy linijki wolnego miejsca po tekście...
przecież nie naciskam tyle enterów :p

Szypek, ze względu na dane w lewym panelu (awatar, datę itp) wysokość prawego panelu nie może być mniejsza.
Jedyna rada to pisać przynajmniej o 3 linijki więcej, lub zostawić te 3 linijki tekstu poprzednika ;-)
Ale i tak dobrze, że zwracasz na takie rzeczy uwagę, bo większości to zwisa. Nie tną postów i wygląda to potem niestety b. niechlujnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 23:26, A-cis napisał:

Szypek, ze względu na dane w lewym panelu (awatar, datę itp) wysokość prawego panelu
nie może być mniejsza.

Niet. Ja mam wyłączone awatary, więc mam tylko nicka, status i datę.

Dnia 20.09.2009 o 23:26, A-cis napisał:

Jedyna rada to pisać przynajmniej o 3 linijki więcej, lub zostawić te 3 linijki tekstu
poprzednika ;-)

Po zastanowieniu - forumowy automat chyba produkuje parę linijek wolnych przy pisaniu odpowiedzi, a ja po prostu nie pilnuję tego i nie usuwam wolnych miejsc. Albo rzeczywiście pacnę przez przypadek entera... o.O

Dnia 20.09.2009 o 23:26, A-cis napisał:

Ale i tak dobrze, że zwracasz na takie rzeczy uwagę, bo większości to zwisa. Nie tną
postów i wygląda to potem niestety b. niechlujnie.

Mam skłonności do pedantyzmu :p EOT

edit: Właśnie wracam po seansie "Obłędu" na jedynce. Brody z Craigem i Knightley na dokładkę. Klimatyczne. Jestem zadowolony z seansu, bo przed tv dawno nie siedziałem dłużej niż pół godziny na raz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 19:54, Gregwil napisał:

Fajnie zapowiada sie film 2012. Widziałem w kinie trailer i myślę że może być fajny.


Biorąc pod uwagę fakt, że reżyserm jest Emmerich to możemy się jedynie spodizewać fajnej oprawy wizualnej, nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2009 o 08:16, Ichibanboshi-kun napisał:

Biorąc pod uwagę fakt, że reżyserm jest Emmerich to możemy się jedynie spodizewać fajnej
oprawy wizualnej, nic poza tym.

co po części można właśnie było zobaczyć na tym trailerze :) ale najwyraźniej Amerykanie lubią sobie popatrzeć na filmy w których niszczony jest (po raz kolejny) ich kraj. ale wg fabuły to i tak zdążymy się zbłaźnić z i na EURO2012 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Bękarty Wojny. Film dziwny, niesamowity. Wszystko jest tu tak odmienne od ,,zwykłych" filmów. Dialogi są jakieś takie ,,wyraźne", niby są dłużyzny, a jednak nie przeszkadzały mi. Świetny film ogółem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 14:16, Gregario napisał:

co po części można właśnie było zobaczyć na tym trailerze :) ale najwyraźniej Amerykanie
lubią sobie popatrzeć na filmy w których niszczony jest (po raz kolejny) ich kraj. ale
wg fabuły to i tak zdążymy się zbłaźnić z i na EURO2012 :P


Taaa.... Nic tylko sieczka ku chwale ojczyzny, nudy na pudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 15:05, tomoliop napisał:

Wczoraj obejrzałem Bękarty Wojny. Film dziwny, niesamowity. Wszystko jest tu tak odmienne
od ,,zwykłych" filmów. Dialogi są jakieś takie ,,wyraźne", niby są dłużyzny, a jednak
nie przeszkadzały mi. Świetny film ogółem.

Polecam obejrzeć Pulp Fiction. Akurat tarantino kojarzy mi sie wlasnie z takimi motywami jakie opisales: momenty zapadajace w pamiec, niebanalne przedstawienie akcji,tematu, wszystkiego. Moim zdaniem momentami ocierajace sie o groteske, przynajmniej ja tak odebralem np Bękartów. I jak dla mnie to dobrze ze jednak ciagle cos robi, bo ogladajac kolejne powielanie schematow zwlaszcza w filmach akcji coraz czesciej odmawiam sobie wyjsc do kina. Jestem zdziwiony,bo ostatnio bedac na 2 filmach z obu wyszedlem zadowolony (mowa o Bękartach i Kac Vegas) a to nie zdarza mi sie za czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa ... sam mam wielką chęć na Inglorius Bastards ... a nuż niedługo może uda mi się obejrzeć ten film. Jak już tak chwalicie Quentina to poczekajcie aż wpadnie kerkas i napisze że filmy QT nie są zbyt pociągające i ciekawe, w dodatku są marnymi zrzynkami z innych produkcji. ;-DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 15:05, tomoliop napisał:

Wczoraj obejrzałem Bękarty Wojny. Film dziwny, niesamowity. Wszystko jest tu tak odmienne
od ,,zwykłych" filmów. Dialogi są jakieś takie ,,wyraźne", niby są dłużyzny, a jednak
nie przeszkadzały mi. Świetny film ogółem.

ja też niedawno oglądałem "Bękarty..." film zleciał wyjątkowo szybko chociaż trwał trochę ponad 2 godz. trochę szkoda ale tak jest w przypadku dobrych filmów. ledwo się usiądzie a tu już napisy końcowe :P a tak z ciekawości z powodu kilku scen nazwałbyś ten film brutalnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 20:26, Merovingian napisał:

Przypominam, że trwa emisja filmu Obcy kontra predator na Polsacie. To tak w ramach ciekawostki,
gdyby ktoś nie wiedział, w jaki sposób można zarżnąć dobry pomysł.

Obejrzałem dziś ten film po raz pierwszy. Rzeczywiście - arcydzieło to nie jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2009 o 23:11, A-cis napisał:

Obejrzałem dziś ten film po raz pierwszy. Rzeczywiście - arcydzieło to nie jest ;-)

ja podobnie dziś obejrzałem film pierwszy raz i jestem szczęśliwy że udało mi się na niego nie pójść do kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się