HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2009 o 14:10, rob006 napisał:

Nic nie wspomniałeś o dubbingu - czyżbyś trafił na wersję bez niego?


Owszem dubbing był, ale nie wspomniałem o nim, bo jest na tyle dobry, że ma się wrażenie, że go nie ma. Z resztą i tak większość głosów to aktorzy, którzy w filmie grali. Reszta jest dobrana dobrze i nie psuje klimatu. Który ten film niewątpliwie ma. Jeśli umiał zaciekawić nawet bandę dresów, znaczy klasy maturalne z mojego LO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 15:50, Adidas66 napisał:

Owszem dubbing był, ale nie wspomniałem o nim, bo jest na tyle dobry, że ma się wrażenie,
że go nie ma.


Mnie dubbing strasznie raził, gdybym wiedział że film zdubbingują z chiny nie poszedłbym na to do kina... Zresztą nigdy nie spodziewałbym się dubbingu w przypadku takiego filmu...
I tu nie chodzi o to czy głosy pasują do aktorów czy nie, tylko o technikę nagrywania, przez co zawsze brzmią one sztucznie i nienaturalnie. W przypadku jakiejś animacji, która siłą rzeczy sama w sobie jest już sztuczna, nie ma to żadnego znaczenia, ale gdy na ekranie widzi się prawdziwych aktorów i prawdziwy świat, to głos nagrany w studiu trochę do tego wszystkiego nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dubbing nie raził, ale powiem wprost, nie zwracałem najmniejszej uwagi na dźwięk w tym filmie. Nie wiem, dawno nie oglądałem filmu tak chłonąc obraz, mimo, że film jako całość był raczej przeciętny.

===> Ichibanboshi-kun

W oryginale wszyscy aktorzy, także polscy, mówili po angielsku, bo to american movie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 17:41, Adidas66 napisał:

/.../
W oryginale wszyscy aktorzy, także polscy, mówili po angielsku, bo to american movie jest ;)


Do czego to już doszło, polscy aktorzy mówiący po angielsku, którzy w Polsce są dubbingowani na polski w amerykańskim filmie osadzonym w polskich realiach... Świat się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 20:51, Dark_Sebat napisał:

Świat się kończy...


Raczej idzie do przodu. Lepsze sięgnięcie przez Amerykańców po polskie historie niż mizianie się nad kolejnym marnym polskim filmem o tragicznych losach narodu (jakiekolwiek by nie były, tego nie śmiem kwestionować) który wejdzie do kin, a po miesiącu nikt nie będzie pamiętał o niczym poza twarzą kampanii reklamowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 17:00, miquel93 napisał:

Potrzebowałbym jak najwięcej filmów, zrobionych na podstawie mitów greckich (od biedy
mogą być rzymskie). Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


Sprawdź "Troja", "Herkules",

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 17:09, radek44564 napisał:

Sprawdź "Troja", "Herkules",

To raczej wiadomo, mi chodzi o coś mniej znanego, bardziej zaskakującego. Ale faktycznie nie napisałem o tym:/ W każdym razie dzięki bardzo za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 17:00, miquel93 napisał:

Potrzebowałbym jak najwięcej filmów, zrobionych na podstawie mitów greckich (od biedy
mogą być rzymskie). Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


"Starcie tytanów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jazon i Argonauci

Film starusieńki, ale mi się podobał, choć widziałem go dość dawno i mogło mi się coś pomieszać ;) Tymniemniej taki film był i go widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 17:23, miquel93 napisał:

> Sprawdź "Troja", "Herkules",
To raczej wiadomo, mi chodzi o coś mniej znanego, bardziej zaskakującego. Ale faktycznie
nie napisałem o tym:/ W każdym razie dzięki bardzo za pomoc



To może to:
Jazon i Argonauci,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 17:00, miquel93 napisał:

Potrzebowałbym jak najwięcej filmów, zrobionych na podstawie mitów greckich (od biedy mogą być rzymskie). Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


Xena i Hercules :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 22:12, kerkas napisał:

> > "Starcie tytanów"
> A nie "Zmierzch tytanów"?
racja , mój błąd

BTW Podobno remake jest już w produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W śród szumnych zapowiedzi nowych produkcji, wyszukałem całkiem ciekawy film - Avatar, reżyserem jest sam James Cameron, a znając go a raczej jego produkcje będzie dobrze :) nie będę wnikał w otoczkę fabularną, ale o realizację, film ba powstać "w nowej technice kina trójwymiarowego"? Nom słyszałem ze są jakies zajefajne kina 3D, ale czy to w ogóle to i hmm ogólnie rzecz biorąc nie wiem zbyt wiele na ten temat :( jeśli może mi ktoś udzielić informacji na czym ta nowa technika polega? :) Były ponąć spekulację ze jeśli Avatar odniesie sukces, ktoś z dwójki Spielberg, Coppola miałby być reżyserem kolejnych 3 część Star Warsów ;p własnie w tej "technice" i się nie spodziewam kontynuacji GW choć wiem ze miało być ich własnie 9, ale nie powiem jestem zainteresowany filmami 3D czymkolwiek są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio tych całych surogatów... hmm strasznie na początku mi zamieszało z głową :) nie zabardzo kumałem o co chodzi że ktoś ma dwie postacie itp... nie wiedziałem kto kogo gra itd. ale z upływem filmu coraz bardziej się wciągłem... teraz mogę powiedzieć że nawet warto było to obejrzeć. Jednak dziwi mnie zakończenie czyżby szykowała się 2 część??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się